Arsenal wygrywa po karnych i zdobywa Tarczę Wspólnoty!

Arsenal wygrywa po karnych i zdobywa Tarczę Wspólnoty! 06.08.2023, 20:49, Dawid Wieczorek 880 komentarzy

Arsenal udanie rozpoczął zmagania w kampanii 2023/24. Podopieczni Mikela Artety po rzutach karnych pokonali zespół Manchesteru City i sięgnęli po pierwsze trofeum w tym sezonie. Mimo że spotkanie przez zdecydowaną jego część nie porywało swoim tempem, zawodnicy na murawie zrekompensowali wszystko w końcówce, wprawiając w ekstazę kibiców Arsenalu. Bramka wyrównująca dla Kanonierów padła bowiem dopiero w 11. minucie doliczonego czasu gry, za sprawą strzału rozpaczy Leandro Trossarda, który przy ogromnym szczęściu i pomocy zawodników City, znalazł drogę do siatki. W serii jedenastek piłkarze Artety byli już bezbłędni.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Timber - Partey, Rice, Odegaard - Saka, Martinelli, Havertz.

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Holding, Kiwior, Tomiyasu, Smith Rowe, Vieira, Nketiah, Trossard.

Manchester City: Ortega - Walker, Dias, Stones, Akanji - Rodri, Silva, Kovacič - Grealish, Alvarez, Haaland.

Ławka rezerwowych: Ederson, Laporte, Gomez, Lewis, McAtee, Phillips, De Bruyne, Foden, Palmer.

Spotkanie to od samego początku nie stało na najwyższym poziomie. Jak zazwyczaj bywa, mecz o Tarczę Wspólnoty przypomina zwykle jeden z pojedynków podczas przedsezonowych tournee i dziś było podobnie. Niski pressing z obu stron, wzajemne wyczekiwanie na ruch przeciwnika oraz bardzo wolne konstruowanie ataków - tak po krótce można opisać przebieg pierwszej części gry. Trzeba jednak przyznać, że Arsenal dobrze wyglądał na tle podopiecznych Guardioli, z czym w ostatnich meczach obu tych drużyn bywało różnie.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Obaj trenerzy w jej trakcie postanowili dokonać nieco zmian, co ostatecznie przyniosło nam bramki w tym spotkaniu. Pep Guardiola swoimi roszadami sprawił, iż jego piłkarze narobili nieco zamieszania w defensywie Arsenalu, zaś Mikel Arteta postanowił w 76. minucie zmienić świetnie dysponowanego dzisiaj Jurriena Timbera, co było fatalne w skutkach. Już po minucie po wejściu na boisko Kierana Tierneya, zawodnicy City zdobyli gola po akcji lewą stroną obrony Arsenalu, którą wcześniej zabezpieczał wspomniany Holender. Cole Palmer świetnie zmylił Szkota i technicznym strzałem lewą stopą zdobył przepiękną bramkę, a nic do powiedzenia przy tym strzale nie mógł mieć Aaron Ramsdale.

Golkiper Arsenalu był też bez wątpienia jednym z bohaterów tego meczu. W 82. minucie w świetnym stylu obronił strzał Phila Fodena, który miał niemal stuprocentową sytuację, a już minutę później, po rzucie rożnym, nie dał się zaskoczyć strzałem w swój krótki róg.

The Gunners w pewnym momencie tego spotkania sprawiali wrażenie, że nie zależy im na wyrównaniu wyniku tego pojedynku i byli bardzo statyczni w swojej grze. Być może taki właśnie był cel Mikela Artety, gdyż praktycznie w ostatniej akcji meczu, Kanonierom udało się wyrównać. Świetną piłkę z rzutu rożnego posłał Bukayo Saka, lecz pierwotnie poradzili z nią sobie defensorzy City. Futbolówka wróciła jednak pod nogi 21-letniego Anglika, który oddał ją do Trossarda. Ten szybkim zwodem wpadł w pole karne mistrza Anglii i oddał strzał rozpaczy, który szczęśliwie dla piłkarzy Arsenalu odbił się od nogi Manuela Akanjiego i kompletnie zmylił Ortegę i piłka wpadła do siatki.

Seria jedenastek to już pokaz siły mentalnej podopiecznych Mikela Artety. Kanonierzy byli bezbłędni, a pewnie swoje jedenastki wykorzystali: Martin Odegaard, Leandro Trossard, Bukayo Saka oraz Fabio Vieira. Po drugiej stronie wyglądało to o wiele gorzej, gdyż The Citizens zepsuli dwa rzuty karne. Kevin de Bruyne z całej siły trafił w poprzeczkę, zaś strzał Rodriego został wybroniony przez Aarona Ramsdale'a. Arsenal wygrał serię rzutów karnych 4:1.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Adamarsenal1 komentarzy: 322108.08.2023, 12:14

Saga transferowa z Balogunem trwa w najlepsze.

Arsenal odrzucił w tym tygodniu ofertę AS Monaco opiewająca na 35 milionów funtów. Oczekuje się, że strona francuska wróci z ulepszoną ofertą za Balogun (40 milionów funtów), ale ta oferta prawdopodobnie również zostanie odrzucona przez Kanonierów. RC Lens również jest zainteresowane, ale nie ma jeszcze oficjalnego ruchu z ich strony.

Inter Mediolan pozostaje jego preferowanym wyborem, ale istnieją obawy, czy Inter moze zaoferować wymagana przez Arsenal kwotę. Strona włoska zaoferowała 30 milionów funtów za 22-latka na początku tego lata jednak ta oferta została odrzucona. Inter nadal wykazuję bardzo duże zainteresowanie, Balogun jest ich celem numer jeden.

West Ham i Crystal Palace pytały Arsenal o Baloguna. Młoty nawet nawiązały kontakt po raz drugi, szukając zastępstwa dla Scamacci. Kanonierzy powiedzieli obu, że podpisanie kontraktu z Balogunem w tym oknie będzie kosztowalo co najmniej 50 milionów funtów.

Zainteresowanie wykazuję również RB Lipsk. Lipsk postrzega Baloguna jako jedna z opcji na pozycję napastnika po transferze Andre Silvy do Realu Sociedad.

Stanowisko Arsenalu jest wciąż takie samo. Balogun jest wystawiony na sprzedaż, ale jego odejście będzie wymagało co najmniej 50 milionów funtów

kepha komentarzy: 21108.08.2023, 12:14

Sprawdziłem sobie z ciekawości, jak stoimy (czy też stać będziemy, bo Raya oficjalnie nie jest jeszcze u nas) z piłkarzami ze statusem HomeGrown.

Marquinhos - under 21 i na wypożyczenie chyba idzie

Do PL zarejestrować można 25 graczy z czego max 17 non-HG. Gracze u21 nie są wliczani w limit 25 zawodników do rejestracji.

pawelbartosiak komentarzy: 19608.08.2023, 12:08

To jakby ktoś byłby chętny na pół wykupić Viapley to odzywać się wariaty

coooyg11 komentarzy: 320808.08.2023, 12:03

Niby odrzuciliśmy ofertę Monaco na 35 mln funtów za Flo, myślę że za takie 40/45 można już chłopaka odpalać

Adamarsenal1 komentarzy: 322108.08.2023, 11:53

Gabriel Martinelli: "Fábio nigdy nie pudłuje z karnych. Spotkanie z Manchesterem United to był wyjątek. Za bardzo się stresował, więc później powiedziałem mu, żeby nie denerwował się na boisku. Zasłużył na ten moment, ponieważ codziennie bardzo ciężko pracuje."

MadMax14 komentarzy: 267908.08.2023, 11:50

@pawelbartosiak: Ja od nich kupowałem Disney+ i HBO i nigdy nie było żadnych problemów.

pawelbartosiak komentarzy: 19608.08.2023, 11:40

@amiapsycho: No ale miesiąc chyba będzie chodzic co? Bo żeby obejrzeć Arsenal to i tak trzeba wykupić

Castillo komentarzy: 220108.08.2023, 11:29

Ja i tak Tavaresa będę dobrze wspominał, za bramkę z United xd

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 808.08.2023, 11:26

Official: Michael Oliver has been appointed referee for Arsenal’s Premier League opener against Nottingham Forest on Saturday, with Jarred Gillett on VAR. #afc

kylo100 komentarzy: 372608.08.2023, 11:25

@Flash2224: Wpłacasz blikiem przychodzi odrazu login i hasło na maila, subskrypcja na miesiąc także nie martwisz się o to kiedy znikną z rynku. Wklepujesz na tv na androidzie i tyle czy gdzie tam odwtarzasz. W zeszłym roku wykupywałem i nie było problemów, choć raz wyskoczył komunikat o zbyt wielu transmisjach odtwarzania, więc napisałem im na messengerze odrazu wysłali nowy login i hasło.

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 11:14

@kylo100 napisał: "Angielskie espresso - Ponad 2,5h omówienie drużyn"

Na to czekałem. Ani Viaplay za bardzo nie ma takiego programu. Chyba że tuż przed meczem w pt taki zrobią ani meczyki w tym roku chyba nie zrobią. Na Angielskie Espresso można liczyć

Flash2224 komentarzy: 17708.08.2023, 11:14

@kylo100: Mogłbyś mi wytłumaczyć jak działa ta stronka kodyfine ?

kylo100 komentarzy: 372608.08.2023, 11:07

Angielskie espresso - Ponad 2,5h omówienie drużyn

kylo100 komentarzy: 372608.08.2023, 10:56

A dobra nie doczytałem masz do oddania.

kylo100 komentarzy: 372608.08.2023, 10:54

@pawelbartosiak: Na kodyfine sobie wykup współdzielone jak nie ma chętnych.

amiapsycho komentarzy: 78908.08.2023, 10:53

@pawelbartosiak: wstrzymaj się bo niewiadomo do kiedy będą w PL

pawelbartosiak komentarzy: 19608.08.2023, 10:51

Panowie ktoś chętny wziac że mną Viapley na pół? Mam konto i chętnie podzielę się z kimś

kwiatinho komentarzy: 1313308.08.2023, 10:48

@new_star napisał: "można dodać też Arsenal z Newcastle na wyjeździe"

Rekord jeśli dobrze pamiętam to mecz Arsenalu z Southampton

Jeśli mnie pamięć nie myli to bramkarz świętych ukradł przez cały mecz 16 min

ArsenalChampion komentarzy: 812908.08.2023, 10:47

13 mln funtów to daje 16 mln euro. Moim zdaniem Tavares jest wart miedzy 15-20 mln. Nawet na transfermarkt on ma wycene 18 mln.
Ja tez widze ze tu wielu nie rozumie ze jesli po piłkarza nie zgłasza sie klub z premier league to w takim przypadku nikt za niego przepłacać nie bedzie. Zresztą kluby z Premier league to głównie przeplacają za piłkarzy ze statusem homegrown

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 10:42

@Womanizer napisał: "Nikt nie jest wart 40 mln. Fantazja."

No ale też nie 13m. to 40 to napisałem górna granica ale 30 za młodego wahadłowego to nie jest jakaś mega fantazja.

Womanizer komentarzy: 994008.08.2023, 10:38

@Mastec30: Po Sanchezie Turek był 2 w drużynie w kanadyjce.
Więc widzisz jacy goście tam grają. Nikt nie jest wart 40 mln. Fantazja.

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 10:33

@Womanizer napisał: "Cengiz Under jest gwiazdą ataku"

Taka z niego gwiazda ataku, że Tavares miał więcej goli od niego

Womanizer komentarzy: 994008.08.2023, 10:29

@Mastec30: O jakość sportową chodzi. Że nie każdy kto jest podstawowym piłkarzem Marsylii musi być dobry.
Cengiz Under jest gwiazdą ataku i nawet on wątpliwe że jest wart 40 mln.

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 10:27

@Womanizer napisał: "Kolasinac też był podstawowym zawodnikiem Marsylii :)"

No porównaj 30 latka z 23. Fajnie

Womanizer komentarzy: 994008.08.2023, 10:25

@Mastec30 napisał: "13 m za podstawowego zawodnika Marsylii... tu spokojnie 30/40 powinno pójść w ruch"

Kolasinac też był podstawowym zawodnikiem Marsylii :)
15 mln euro, za wahadłowego który nie potrafi bronić to uczciwa cena.
Arteta już dawno go skreślił, bo wie że koleś nie rokuje.

Garfield_pl komentarzy: 2835608.08.2023, 10:24

Not only Inter. AS Monaco want to try and big again for Folarin Balogun after initial proposal made on Monday, he's top target to replace Breel Embolo who broke his ACL

Both Inter and Monaco expect to have situation clear this week.

Be4Again komentarzy: 350408.08.2023, 10:20

Marketingowo PN też traci na znaczeniu, kiedyś dzieciaki wieszały plakaty z Bravo Sport nad łóżkiem, na płytkach CD przegrywało się reklamy Pepsi lub Nike z największymi gwiazdami i oglądało się na starym pececie w pętli próbując na dywanie w pokoju odtworzyć triki z reklam. Dzisiaj? Największe firmy nie są już takie chętne do inwestowania w PN. Uwaga najmłodszych jest skierowana gdzie indziej.

ArsenalChampion komentarzy: 812908.08.2023, 10:20

@Mastec30: ta 100 mln odrazu

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 10:18

@Skotii napisał: "Werder Bremen and Wolfsburg interested in Arsenal left-back Nuno Tavares.

Tavares, who Arsenal value around £13m, is attracting interest from clubs in England and Italy, as well as the from the two Bundesliga clubs"

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 808.08.2023, 10:14

Werder Bremen and Wolfsburg interested in Arsenal left-back Nuno Tavares.

(@SkySportsNews via @iemadAFC )

Adamarsenal1 komentarzy: 322108.08.2023, 10:10

Rynkos7 komentarzy: 690908.08.2023, 10:09

@Be4Again:

Coś w tym jest.

Be4Again komentarzy: 350408.08.2023, 10:02

@Rynkos7 napisał: "Borek kiedyś wspomniał, że w 2000+ roku jakiś mecz w fazie grupowej Deportivo to była oglądalność na poziomie milion+ a teraz jakieś kluczowe starcie w fazie pucharowej LM to jest jakieś może 200 tys."

Problemem Ligi Mistrzów jest to, że się po prostu przejadła... ten turniej gotuje się we własnym sosie. Przeciętny kibic nie potrafi sobie przypomnieć par półfinałowych z roku lub dwóch lat wstecz. Dlaczego? Bo grają w niej ciągle te same zespoły... Ten turniej to tak naprawdę wystawa dla najbogatszych. Zrobiło się to po prostu nudne... Włoska piłka klubowa podupadła, LaLiga po kryzysie jeszcze bardziej się spolaryzowała, jest RM i FCB i potem przepaść finansowa i dopiero ATM, a następnie długo, długo nikt. EPL odskakuje reszcie stawki... Z jednej strony jest powód do domu, a z drugiej strony rozgrywki europejskie tracą na prestiżu...

Rynkos7 komentarzy: 690908.08.2023, 09:57

@Piotrek95:

Ciężko powiedzieć. Pewnych przyzwyczajeń ludzi na pewno nie zmienisz, ale osobiście uważam, że lepiej iść w stronę tego efektywnego czasu i sprawienia żeby mecz naprawdę był płynny i dynamiczny, niż takiego bezsensownego wydłużania czasu, bo właśnie te momenty w których gra jest zatrzymania, jakiś Walker leży na ziemi 5 minut i się zwija z bólu to jest ten moment kiedy łapiesz się za telefon, a jak już ten cały mobilny content ciebie złapie to nie wypuści.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.08.2023, 09:50

@Rynkos7: Wydaje mi się, że to co piszesz o innych bodźcach jest główną przyczyną

Nawet jeśli będą grali bardzo efektywnie to mało kto pójdzie dziś na stadion mając do wyboru dobra gierkę na PlayStation czy inne rozrywki

Rynkos7 komentarzy: 690908.08.2023, 09:46

Tak jak wspomniał wczoraj Lipiński właśnie w Mocy Futbolu, że małymi krokami nadchodzi największa rewolucja w futbolu jakim jest efektywny czas gry tj. 60 minut z stoperem. Jak dla mnie nie ma lepszej opcji bo takie rozciąganie meczów do ponad 100 minut przy jednoczesnym dokładaniu kolejnych rozgrywek i meczów do terminarza to do niczego nie doprowadzi. Ja już właściwie poza meczami Arsenalu mało co oglądam, tylko jakieś szlagiery. Borek kiedyś wspomniał, że w 2000+ roku jakiś mecz w fazie grupowej Deportivo to była oglądalność na poziomie milion+ a teraz jakieś kluczowe starcie w fazie pucharowej LM to jest jakieś może 200 tys. Raz, że obecnie jesteśmy przebodźcowani, więcej meczów, więcej seriali, więcej newsów, coraz mniej czasu, dlatego właśnie wśród młodych króluje tiktok no i dwa, że naprawdę nikt nie ma ochoty oglądać bezsensownej gry na czas bramkarzy, symulek piłkarzy, bo jeżeli na 90 minut przez prawie 30 minut piłka jest poza to raczej z tym fantem trzeba coś zrobić.

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 09:45

@kaziu874 napisał: "Ogólnie jest to dobre rozwiązanie bo wiele drużyn kradnie czas na potęgę"

Zależy jak na to spojrzysz. Mi się wydaje, że nie tędy droga i podzielam zdanie Varane, który się o tym wypowiadał ze to przedłużanie przebywania zawodników na boisku będzie wpływać na zdrowie psychiczne i fizyczne. Bo teraz każdy mecz będzie koło 5 minut dłuższy niż do tej pory. To w skali sezonu daje Ci około 3 mecze więcej. Nie wiem czy to jest komuś potrzebne. Myślę że wystarczyłoby skrupulatne karanie kartkami. Jakby jeden z drugim dostał za gre na czas czerwoną (jako dwie żółte a nie bezpośrednia) to by się dość szybko skończyło. I chyba coraz bardziej zbliża to nas meczów trwających 60 minut z zatrzymywanym czasem

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.08.2023, 09:44

@Mastec30: No może i masz rację

Tak czy inaczej duże osłabienie Chelsea

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 09:40

@Piotrek95 napisał: "zerwane więzadło kolanowe"

No nie znam się aż tak na tym ale może to się różni od krzyżowego. Bo raczej krzyżowe w niecałe 3 miesiące nie wyleczysz a Nkunku już w lutym był na boisku.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 908.08.2023, 09:38

@kaziu874 napisał: "Ogólnie jest to dobre rozwiązanie bo wiele drużyn kradnie czas na potęgę, Newcastle w tamtym sezonie czy Martinez w Villi są tego idealnym przykładem."

można dodać też Arsenal z Newcastle na wyjeździe

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.08.2023, 09:36

@Mastec30: Ciekawe że RB Lipsk podał oficjalnie informacje że zerwane więzadło kolanowe

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 09:32

@Piotrek95 napisał: "Obydwaj piłkarze to szklanki którzy w przeszłości mieli pozrywane ACL"

Fofana nie miał ACLa zerwanego. Miał długą kontuzję ale to złamanie kości strzałkowej. Nkunku miał Torn knee ligament cokolwiek to znaczy ale wg transfermarkt pauzował 83 days więc raczej ACL to nie był

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.08.2023, 09:25

@Mastec30 napisał: "W ogóle to coś z treningami Chelsea chyba nie tak zrobiła bo już drugi ACL w pre sezonie poszedł. Szkoda bo szykowałem Nkunku w FPL"

Obydwaj piłkarze to szklanki którzy w przeszłości mieli pozrywane ACL

raczej nie winilbym jakoś specjalnie samej Chelsea

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.08.2023, 09:24

Arsenal winger Marquinhos will join Nantes on a season-long loan for an initial €300k loan fee, while Nantes will cover €500k of his annual salary. Discussions are ongoing whether or not to include an option to buy for €12m & a buy-back clause for €22m.

Podoba mi sie ta umowa, oby włączyli te klauzulę

Nie każdy tani Brazylijczyk będzie nowym Gabim, niestety

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 09:24

Mastec30 komentarzy: 627108.08.2023, 09:23

@Ech0z napisał: "Pytanie, czy te zmiany czasowe dotyczą tylko Premier Legaue czy calej Europy ?"

W La Liga na pewno też. To chyba od danej ligi zależy

Ech0z komentarzy: 1043108.08.2023, 09:12

@kaziu874: przypomniałem sobie jak Martinez caly mecz gral na czas a na koncu dostal piłka w łeb i wpadla bramka. Ale szybko wybijał pilke jak przegrywali xD dzban przegrał 4:2

kaziu874 komentarzy: 675508.08.2023, 09:10

@krzykus1990 napisał: "Na temat dużej ilości doliczonego czasu gry:
- To dobre pytanie do międzynarodowej federacji i wszystkich ludzi, ponieważ nie konsultują się z menedżerami, nie konsultują się z zawodnikami, jaka jest ich opinia. Rozgrywasz mecz i po prostu musisz to zaakceptować, musisz to zrobić. Przedłużają połowy dla wszystkich bramek. Jeśli za każdym razem, gdy ktoś strzeli gola w meczu 4-3, sędzia doda 30 lub 45 sekund na siedem bramek, mecz potrwa do 9 rano następnego dnia."

To niech powie swoim zawodnikom żeby nie strzelali bramek jak ma z tym taki problem. Czy akurat w tym meczu sędzia słusznie doliczył aż 8 minut? Nie wiem, w sumie sam byłem zdziwiony. Ogólnie jest to dobre rozwiązanie bo wiele drużyn kradnie czas na potęgę, Newcastle w tamtym sezonie czy Martinez w Villi są tego idealnym przykładem. Jeżeli będzie to działało sprawiedliwie dla każdego i nie będzie kontrowersji to niech mecze trwają i 100 minut.

Rynkos7 komentarzy: 690908.08.2023, 09:06

@Ech0z:

W Hiszpanii już z automatu mają doliczać za każdą zmianę 30 sekund, za bramkę chyba minutę o ile dobrze pamiętam i jeszcze inne, w każdym razie tam również wprowadzono dużo zmian. Wczoraj w Mocy Futbolu na KS o tym wspominali.

Ech0z komentarzy: 1043108.08.2023, 09:03

Pytam bo jeżeli te przepisy będą tylko w Anglii to ladnie nas załatwili w Europejskich pucharach.