Arsene Wenger po meczu z Preston

Arsene Wenger po meczu z Preston 08.01.2017, 01:44, Kamil Garczorz 11 komentarzy

Arsenal nie bez problemów awansował do kolejnego etapu FA Cup, Kanonierzy pokonali Preston 2-1. Londyńczykom awans do IV rundy Pucharu Anglii dał w doliczonym czasie gry, niezawodny w ostatnim czasie, Olivier Giroud.

Oto, co po tym spotkaniu powiedział Arsene Wenger.

O kolejnym meczu, w którym Arsenal musiał odrabiać straty...

Od początku sezonu wiele razy odrabialiśmy straty i dużo goli zdobywaliśmy w końcówkach meczów. Przede wszystkim należą się gratulacje dla zespołu Preston, zagrali dobre spotkanie i sprawili nam mnóstwo problemów, szczególnie w pierwszej połowie. Musieliśmy się bardzo postarać, aby wygrać to starcie. W drugiej części prowadziliśmy grę, ale nasi rywali dobrze się bronili. Musieliśmy być cierpliwi i stworzyć coś nieszablonowego, co udało nam się w końcówce. To był naprawdę dobry mecz.

O zdenerwowaniu w przerwie...

Jesteśmy drużyną z czołówki Premier League i daliśmy się zdominować. Preston miało swoje okazje, a my nie podołaliśmy tempu gry. Nie chciałem wracać do domu z myślą, że odpadliśmy z Pucharu Anglii.

O tym, co zaimponowało mu w Preston...

Ich organizacja oraz sprawność z jaką przechodzili do ataku po odzyskaniu piłki, za każdym razem sprawiali nam kłopoty. Zagrali niezwykle inteligentnie. To dobra drużyna, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

O Giroudzie...

Strzela ostatnio wiele goli, ale do wygranej przyczynili się wszyscy. Obecnie jest w znakomitej formie i zdobywa gola za golem.

O opasce kapitańskiej dla Girouda...

Lubię rotować kapitanami. Giroud przechodził przez okres, w którym czuł się niekomfortowo, ponieważ nie grał zbyt wiele. Zachował koncentrację i ciężko pracował, myślę, że wykazał się umiejętnościami przywódczymi, więc powierzyłem mu opaskę.

O Welbecku...

Przez długi czas był poza grą, więc dla niego 15 minut to fantastyczna sprawa, jednak muszę przyznać, że się wahałem. Myślał, że miał 20 minut w nogach, a w końcówce mógł zdobyć gola.

O możliwym wypożyczeniu Torala do Glasgow Rangers...

Pracujemy nad tym, jest to możliwe.

O tym, czy Toral na tym zyska...

W tym momencie nie gra zbyt dużo i to mogłaby być dla niego dobra zmiana.

Arsene WengerFA CupPreston North End autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
PawloPro komentarzy: 65808.01.2017, 12:17

Cieszy forma Giroud ;). Widocznie rywalizacja z Alexisem wyszła mu na dobre.

Radek97 komentarzy: 138108.01.2017, 12:07

Na ostatnich 6 spotkan,4 zagralismy bardzo słabo.

Novciu komentarzy: 19308.01.2017, 11:38

Hehe ale tu płaczków:) Ramsey dno,Arsenal nic nie zdobędzie a Wenger nie potrafi prowadzić klubu.Ludzie ogarnijcie się,gramy ostatnio dno ale to nie powód by wypisywać takie rzeczy,ale komu ja to tłumacze pseudo znawcy zawsze będą.Wiara zawsze pozostanie i wierzę że Ramsey jak i cały Arsenal jeszcze pokaże kawał dobrej piłki,choć zgodzę się że jest nad czym pracować Pozdro

wardes komentarzy: 12508.01.2017, 11:12

Adamo1006

weź się rozpędź i uderz głową w ścianę...

mar12301 komentarzy: 2311308.01.2017, 10:47

Oby to był ostatni sezon Wengera. W tej drużynie nie ma jakiejkolwiek taktyki. Przerażające było to jak Preston nas dominowało w pierwszej części.

Adamo1006 komentarzy: 49008.01.2017, 10:43

Zaraz, zaraz, jesteśmy drużyną z PL i daliśmy się zdominować? Czy Wenger w tym fachu pracuje 2 miesiące czy 20 lat?

Ten mecz jak i też wiele poprzednich pokazał po raz kolejny, że Ospina jest o wiele lepszym bramkarzem od Cecha (lepiej czytającym grę), a Ramsey nie ma prawa grać w takim zespole jak Arsenal. I jeszcze taki apel z mojej strony do Ozila i Sancheza: jeśli chcecie zdobyć jeszcze jakieś puszki w swojej karierze klubowej (a zasługujecie na to), to czym prędzej zmieniajcie klub, bo w Arsenalu niczego nie wygracie (oczywiście myślę o LM lub mistrzostwie kraju, bo Puchar Ligi czy Puchar Anglii to żadne trofea).

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1408.01.2017, 10:31

Po raz kolejny graliśmy tak źle, że odechciało mi się tego oglądać. O ile z Bornemouth się nie poddałem o tyle wczoraj po przerwie wyłączyłem telewizor.
Nie można się pogodzić z tym, że każdy zespół, nawet drugoligowy potrafi nas zdominować. Wczoraj gdyby nie wielki fart do przerwy byłoby 3:0 dla gospodarzy.

Marioht komentarzy: 611408.01.2017, 10:25

Dobrze, że ostatecznie udało się uniknąć dodatkowego spotkania.
Jednak styl w jakim Arsenal prezentuje się w kolejnym spotkaniu może... delikatnie mówiąc niepokoić.

W pierwszej połowie ten zespół nie istniał taktycznie i mentalnie.
Nawet zespół z niższej ligi bije nas na głowę pod względem organizacji gry.

Brawa dla Pereza i Giroud.

quality komentarzy: 13808.01.2017, 09:58

Ważne że jest awans, czasem się i takie mecze zdarzają.

mitmichael komentarzy: 4924308.01.2017, 09:39

To po co brał Welbecka skoro sie bał go wystawiac. Zagralismy bardzo slabo i to drugi mecz z rzedu. Na szczescie druzyna potrafiła sie opamietac i szybko wyrownac po przerwie.

fabregas1987 komentarzy: 2577008.01.2017, 09:39

Super ze Welbz wrócił i ze jest awans, ale coś się w maszynie zacięło i Wenger musi dojść do tego co.