Arteta: Daliśmy z siebie wszystko

Arteta: Daliśmy z siebie wszystko 14.03.2013, 00:10, Maciek Żmudzki 32 komentarzy

Rozgrywający Arsenalu – Mikel Arteta – stwierdził w pomeczowym wywiadzie, że jest dumny z ducha walki, jakiego zaprezentowała dziś jego drużyna. Kanonierzy nie zdołali wprawdzie awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale po zwycięstwie 2-0 w Monachium pożegnali się z tymi rozgrywkami z honorem.

- Włożyliśmy w to spotkanie wszystkie nasze siły – zaczął Hiszpan.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że straciliśmy w Londynie trzy bramki i stoimy przed arcytrudnym zadaniem. Nie przestaliśmy jednak wierzyć w sukces i podjęliśmy rękawicę rzuconą przez Niemców.

- Wyzwanie było ogromne - nie tylko w sferze sportowej, ale również mentalnej. Szybko strzeliliśmy bramkę, a zawodnicy Bayernu wydawali się nieco zagubieni. Chcieliśmy to wykorzystać, ale drugi gol przyszedł nieco za późno. Gdybyśmy mieli jeszcze dodatkowe dziesięć minut, to kto wie, może i udałoby się zdziałać coś więcej.

- Niewielu zespołom udaje się wygrać z Bayernem na wyjeździe, a monachijczycy regularnie udowadniają, że należą do ścisłej europejskiej czołówki. My podeszliśmy do tego spotkania z ogromną wiarą w sukces i wydaje mi się, że po tym meczu zarówno trener, jak i zawodnicy, zasługują na słowa uznania – zakończył Mikel.

Liga MistrzówMikel Arteta autor: Maciek Żmudzki źrodło: skysports.com
12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57014.03.2013, 20:24

Zgadzam się, że Hiszpan ma większą charyzmę i predyspozycję do zostania kapitana, ale może Vermaelen się jakoś ogarnie i będzie jeszcze dobrym skipperem.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.03.2013, 16:04

Jakby Gervi strzelił tą sytuację co mieliśmy to może byśmy byli w ćwierćfinale ;/

Lukiner komentarzy: 194914.03.2013, 15:44

Nie mogliście wykrzesać z siebie jeszcze jednej bramki?!

piter1908 komentarzy: 510314.03.2013, 15:38

mimo wszystko zagraliśmy mało ryzykownie.
Szybko strzeliliśmy bramkę i w kolejnych 50 minutach nic nie działo się więcej ;/

Wenger mógł te zmiany zrobić z 10 min wcześniej i chyba Rosa powinien opuścić boisko bo wyglądał słabo szczególnie gdy był już zmęczony.

Verminator97 komentarzy: 1490014.03.2013, 15:24

Szkoda , że Mikel zaliczył głupi faul w 92min po którym już piłki nie powąchaliśmy :/

WoolwichArsenal komentarzy: 72114.03.2013, 14:09

Mikel dawał z siebie wszystko, dobry mecz w obronie.

GarosS komentarzy: 74714.03.2013, 13:48

@mihaal
Ale to nie nasza wina, że tak zagrali. My po prostu wykorzystaliśmy okazje i zwyciężyliśmy. Pretensje można mieć za pierwszy mecz, a nie wczorajszy.

Poza tym ma inne zdanie co do Bayernu. Liga Mistrzów to nie jest okregowka, żeby można było sobie jakiś mecz odpuścić. Mam nadzieje, ze ta porażka i zlekceważenie Arsenalu zemsci sie na Bayernie. Teraz, gdy zaliczyli taka wtope zadna drużyna nie musi sie ich bać, bo jak widać nawet taki słabiutki, "grający padake" Arsenał może ich pokonac.

kibic94 komentarzy: 34614.03.2013, 13:15

Arteta zagrał słabiutko... Ogólnie od kiedy występuję na pozycji wcześniej okupowanej przez Songa po prostu mu nie idzie. W sumie nie ma się czemu dziwić skoro całe życie grał jako ofensywny pomocnik. , czemu dowodem był jego poprzedni sezon , który śmiało może zaliczyć do udanych.

solar komentarzy: 146514.03.2013, 10:31

Jeżeli to co widziałem wczoraj, było tym na co było ich stać, to raczej mało pocieszająca wypowiedź... mecz bez ładu i składu, powinniśmy dziękować Fabiańskiemu, że nie przegraliśmy tego meczu, i dziękować niebiosom, że cudem udało się w jakiś magiczny sposób ustrzelić 2 bramki.

mihaal komentarzy: 24314.03.2013, 09:54

GarosS
Ta jedna z najlepszych drużyn zagrała wczoraj jak na treningu, z celownikami ustawionymi w kosmos.
Trzeba umieć używać mózgu żeby to zauważyć.
To zwycięstwo Arsenalu niewiele znaczy a dla Bayernu ten mecz może okazać się bardzo przydatny, bo w następnej rundzie już sobie nie pozwolą na olanie przeciwnika.

kolaw1 komentarzy: 10114.03.2013, 09:44

Jeszze dziesięć minut a byłoby 3:0 szkoda gevinho ale dobrze grał

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.03.2013, 08:59

No szkoda, że ten gol padł tak późno. Jestem na 100% pewna, że gdyby padł wcześniej strzelilibyśmy trzecią bramkę. No, ale trudno nie udało się, choć trzeba im przyznać, że walczyli jak na Kanonierów przystało.

mitmichael komentarzy: 4924314.03.2013, 08:35

Szkoda tylko, ze tak rzadko gramy dobrze w obronie.

Merk19 komentarzy: 63014.03.2013, 08:26

I w końcu dobry mecz Arsenalu w obronie :)

Song_o komentarzy: 125114.03.2013, 08:00

Mikel na kapitana! Wedlug mnie ma większą charyzmę od Vermaelena i lepiej się nadaje do tej roli.

Piotrek123 komentarzy: 63014.03.2013, 07:26

Brawo Arsenal klasa

zuczek1987 komentarzy: 640314.03.2013, 01:58

Arteta mega słabo nie poznaje go ;/

GarosS komentarzy: 74714.03.2013, 01:12

@mihaal
Tobie już podziękujemy. Wygrana z jedną z najlepszych drużyn w Europie to jest powód do dumy. Koniec kropka.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2013, 01:10

Arteta wreszcie się obudził, ostatnie kilkanaście meczów grał ospale, a z Bayernem widać było walkę. No oby ten Mikel z poprzedniego sezonu znów nie znikł na tak długo ;-)

AlexVanPersie komentarzy: 806414.03.2013, 01:07

Mikel, to wykonanie wolnego i dwa faule w ostatnich pięciu minutach, co to kurna twoja było??

Taki doświadczony zawodnik rozpieprza ostatnie minuty? Oddaje przeciwnikom??

osama92 komentarzy: 27814.03.2013, 01:05

Wiem jedno wszystko z siebie dał Tomuś, jak w niektórych momentach obracał się do drużyny i krzyczał że mają podbiegac razem z nim do niemców na ich połowie szkoda że nie było jacka

James komentarzy: 167414.03.2013, 01:03

Paluchh
to chyba inny mecz ogladalismy bo dla mnie bardzo dobry wystep zapierdzielal i odwalal swietna robote w denefsywie

Ups147 komentarzy: 346614.03.2013, 01:00

Wkoncu slowa poparte faktami :) naprawde zagrali dobry mecz.

KedaR87 komentarzy: 5914.03.2013, 00:52

jeśli chodzi o wiarę w sukces to mam zupełnie inne wrażenie... chyba dopiero w ostatnich 5 minutach ona przyszła :(

sz_darek komentarzy: 68414.03.2013, 00:46

jesli to bylo jego wszystko to ja dziekuje dobranoc

konrii komentarzy: 40614.03.2013, 00:31

słaby wystep do był dziś bvayernu jak grają na 100% to wiadomo jak jest wygrali w londynie 3-1 a jak grają jak w sparingu jak dzisiaj to przegrywają 2-0

Paluchh komentarzy: 3314.03.2013, 00:21

Jak dla mnie Arteta dzis słaby wystep

David92 komentarzy: 640014.03.2013, 00:20

Przeciez on jest def. pom a nie rozgrywajacym :D

mihaal komentarzy: 24314.03.2013, 00:19

Jeżeli po tym meczu zarówno trener, jak i zawodnicy, zasługują na słowa uznania, to już trzeba się bać Swansea bo Walijczycy wyjdą na boisko z inną motywacją niż Bayern.
A Arteta otrzymuje ode mnie tytuł piłkarskiego ćwierćinteligenta za postawę w doliczonym czasie dzisiejszego meczu.

KiAK komentarzy: 47014.03.2013, 00:15

A bayern wygladal jakby nas zwyczjnie olali:)

Miszek komentarzy: 35414.03.2013, 00:14

Szacunek za walkę , tm bardziej szkoda tej wpadki na EM...