Arteta po meczu z Liverpoolem

Arteta po meczu z Liverpoolem 21.11.2021, 12:35, Kamil Garczorz 20 komentarzy

Arsenal w sobotni wieczór doznał dotkliwej porażki. Podopieczni Mikela Artety przegrali 0-4 na Anfield Road.

Oto co trener Arsenalu powiedział po spotkaniu.

O ocenie meczu...

W pierwszej połowie podjęliśmy walkę. Oni mieli swoje momenty, ale my również. Byliśmy poukładani i stworzyliśmy kilka sytuacji. Strzeliliśmy nieuznanego gola, a później nasi rywale zdobyli prowadzenie ze stałego fragmentu gry. W drugiej połowie musieliśmy się odbudować, a straciliśmy ten mecz w pierwszych 15-20 minutach. Traciliśmy piłkę w niebezpiecznych miejscach i nie poddawaliśmy ich presji. Straciliśmy kontrolę nad meczem, a Liverpool nas za to skarcił.

O tym, czy młoda drużyna miała wpływ na drugą połowę...

Nie wiem. Widziałem największe zespoły, które tutaj przegrywały, ale może tak jest. W pewnych momentach byliśmy agresywni, gdy coś nam nie wychodziło lub traciliśmy piłkę. Byli lepsi od nas. Klopp pracuje tam od sześciu lat i można było dostrzec różnicę, gdy traciliśmy kontrolę nad spotkaniem.w na drugą połowę.

O tym, co stało się pomiędzy nim a Kloppem...

On bronił swój zespół, a ja swój, to wszystko. Myślę, że atmosfera była niesamowita.

O ty, czy widział limity drużyny...

Myślę, że przegraliśmy ten mecz w 15 minut, robiąc to, czego nie powinniśmy robić, grając przeciwko najlepszej drużynie w lidze. Atakowali krótkimi kontrami, wymieniając dwa, trzy podania, ich skrzydłowi wbiegali za naszych bocznych obrońców. To coś, co powinniśmy robić lepiej, ale nie robiliśmy. W tej chwili są lepsi od nas i przegraliśmy mecz.

Czy musi podnieść zespół po porażce...

Teraz nie ma znaczenia to czy masz młodszych, czy starszych piłkarzy. Widziałem wszystkich, którzy cierpieli na boisku. To trudne, gdy przegrywasz 0-2 lub 0-3. To proces uczenia się, dzisiaj jest wiele rzeczy, które możemy wyciągnąć, ale po takim wyniku najważniejszy jest kolejny mecz, aby zapomnieć o tym.

O tym, czy Mane był zbyt aresywny...

Nie wiem. Ja chciałem tylko bronić swoich graczy.

O tym, jak ważne jest szybkie podbudowanie się...

Tak zachowują się duże i dobre drużyny i my też musimy. W poniedziałek zaczynamy od nowa. Przeanalizujemy mecz, rzeczy, które musimy wykonywać lepiej, musimy zrozumieć, dlaczego przegraliśmy. Następnie to poprawimy i całkowicie skupimy się na Newcastle.

LiverpoolMikel ArtetaPomeczowa wypowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Thierry_H komentarzy: 999 newsów: 126.11.2021, 07:43

@Elastico07: Niestety od jakiegoś czasu, dla Auby nawet strzał z 2 metrów na pustą bramkę to nie jest seta. To jest jakieś 50% max.

Dani4418 komentarzy: 1524.11.2021, 13:09

Mam nadzieję, że Arteta się 2 razy zastanowi, nim na mecze z rywalami, którzy świetnie presują wystawi Tavaresa i Lokongę. Straty tego drugiego w srodku pola, to proszenie się o bramki dla rywali.

Dominik17 komentarzy: 313022.11.2021, 12:05

@Ashburton: jeżeli to żart to nawet dobry , a jeżeli mówisz poważnie to Gratuluję wiedzy na temat piłki nożnej :)

Elastico07 komentarzy: 1243722.11.2021, 11:49

@losnumeros napisał: "Mikel chyba inny mecz oglądał. Gdzie były te sytuacje? 0 realnego zagrożenia pod bramką rywala, owszem był gol, ale spalony był."
Sytuacja auby w 2 połowie to była prawie seta

losnumeros komentarzy: 1315822.11.2021, 11:39

" Stworzyliśmy kilka sytuacji"

LukaModric komentarzy: 67522.11.2021, 01:45

@Gryzek: w drugiej połowie po pięknej asyście tavaresa było szybkie 2 0 i coś czuje że patrząc co się odpierdala z przodu . z naszych zeszło powietrze i chcieli tylko zejść z murawy .i tyle mecz do zapomnienia. ważniejszy jest Newcastle u siebie i 3 punkty walka o 4 miejsce . to jest nasz cel

Elastico07 komentarzy: 1243721.11.2021, 18:44

Nie mogę się doczekać meczu z Newcastle.Jestem mega ciekawy jak zespół zareaguje i jakim składem wyjdziemy bo auba nie ma prawa w nim byc

Moegi14 komentarzy: 174021.11.2021, 18:42

Już chyba lepiej Eddim grać jak Łobamejongiem

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 421.11.2021, 17:59

@Ashburton napisał: "A co do sposobu ustawianie drużyny ma pomocnik i napastnik?"
Rób kursy trenerskie Guardiola, masz smykałkę ewidentnie.

Ashburton komentarzy: 446121.11.2021, 17:54

@Dominik17: A co do sposobu ustawianie drużyny ma pomocnik i napastnik?

Dominik17 komentarzy: 313021.11.2021, 15:16

@Ups147: Z jednej strony masz rację ale z drugiej do końca nie wiemy kogo on chciał czy chce , ja uważam że przyjdzie tutaj jeszcze pomocnik i napastnik i wtedy wymówek już być nie może jeżeli nie będzie szło , i mimo wszystko mam nadzieje że skrzydłowy też bo Pepe jest daremny , może właśnie zamiast super pomocnika , przyjdzie właśnie dobry skrzydłowy a wtedy Emil wskakuje na 10 , już sam nie wiem co Arteta ma w głowie , ja liczę na napastnika już w zimę

Ups147 komentarzy: 340721.11.2021, 15:08

@Dominik17: z napastnikiem można się zgodzić, ale pomoc ?? Przecież w pomocy to graja zawodnicy których on sprowadzał.

damianARSENAL komentarzy: 842621.11.2021, 14:45

Niby strzelili nam 4 bramki, ale myśle ze gdybyśmy mieli więcej jakości w ofensywie na pewno coś wpadloby do bramki Alissona

Dominik17 komentarzy: 313021.11.2021, 14:31

@Ashburton: a nie przyszło ci do głowy że może nie ma jeszcze wykonawców do tego co chce grać ? Dalej brakuje pomocnika i napastnika

Ashburton komentarzy: 446121.11.2021, 14:24

Już za Wengera, zawodnik z piłką miał dwóch, trzech graczy wystawionych do podania. tutaj tego nie ma. Jak takiej podstawy może nie ogarniać uczeń, namaszczony przez samego pepa guardiolę?

Pitu88 komentarzy: 215621.11.2021, 14:06

Nasi po prostu nie wyszło na druga połowę, bo pierwsza była dobra jeśli chodzi o zaangażowanie i założenia taktyczne. No i ten Auba...

Gryzek komentarzy: 379621.11.2021, 13:18

Pierwsza połowa dawała nadzieję przynajmniej na remis. Po przerwie jednak Arsenal już nie istniał.

domino178 komentarzy: 241621.11.2021, 13:06

Live nas zjadło ruchliwością. Widać jak na dłoni jak są poukładani. Poruszanie się po boisku to klucz do sukcesu, i odpowiednie przyjęcie piłki. Można było odnieść wrażenie, że ich jest więcej na boisku. Nasze asy zanim się zastanowiły co zrobić z piłką to live już było ustawione i pozamykane wszystkie drogi. Tyle. Porażka wkalkulowana w ten sezon, trzeba po prostu ogarnąć się i punktować mocnych przede wszystkim u siebie.

cobi90 komentarzy: 125521.11.2021, 13:03

Szkoda Tavaresa bo naprawdę grał dobrze w ostatnich meczach. Być może przerosła go ranga spotkania. Za wysokie progi dla niego na ten moment. Albo po prostu gorszy dzień. Bardziej od niego martwi mnie brak ofensywy w postaci napastnika, który weźmie piłkę zastawi sie dobrze rozegra do boku, zastawi się. Niestety Auba ani Lacazete juz nam tego nie dadzą w swojej karierze.

kuzguwu komentarzy: 536721.11.2021, 12:39