Arteta: Zwycięstwo z Fulham smakuje bardziej

Arteta: Zwycięstwo z Fulham smakuje bardziej 28.08.2022, 09:24, Bartek Romanowski 15 komentarzy

Po obejrzeniu wielkiej walki i pragnienia zwycięstwa na boisku ze strony swoich podopiecznych i pokonaniu Fulham 2-1, Mikel Arteta przyznał, że jest bardziej zadowolony z tej wygranej, niż z poprzedniej, kiedy pewnie pokonaliśmy zespół Bournemouth zeszłego weekendu. Mimo że wygrana 3-0 w komfortowym stylu dała dużo radości Hiszpanowi, gole Martina Odegaarda oraz Gabriela dały Arsenalowi wygraną po stracie pierwszego gola w drugiej połowie spotkania, co zdarzyło się pierwszy raz w meczu Kanonierów w Premier League od grudnia 2013. Duch walki, który pokazali zawodnicy Arsenalu, spowodował, że Mikel Arteta wyżej ceni właśnie zwycięstwo z The Cottagers. Ostatecznie swój 100 mecz - jako menedżer Arsenalu – Hiszpan świętował z kompletem punktów.

- Jestem nawet bardziej zadowolony, niż tydzień temu. Uważam, że nasz występ stał na najwyższym poziomie. Od samego początku, do ostatniej minuty spotkania wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie. Mieliśmy okresy, w których kompletnie kontrolowaliśmy ten mecz i dominowaliśmy na boisku. Stwarzaliśmy sobie wiele groźnych okazji, oddawaliśmy strzały na bramkę oraz atakowaliśmy większością naszych graczy w ich tercji boiska. Niestety nie mogliśmy przełożyć tego na gole. Pokonanie ich bramkarza było kwestią czasu. Musieliśmy być cierpliwi i unikać popełniania błędów…

- Niestety ten błąd nam się zdarzył, a przeciwnicy zamienili go na bramkę. Co wydarzyło się potem cenię bardzo wysoko. Najlepsze, co mogliśmy wówczas zrobić, zrobiliśmy. Sposób, w jaki na utratę gola zareagował cały zespół i sam Gabi był doskonały. Jeśli masz odpowiedni charakter i całe trybuny, które stoją za tobą murem, jest to dużo łatwiejsze.

To zwycięstwo na pewno będzie smakowało najbardziej Gabrielowi, który podniósł się po akcji, w której stracił piłkę na rzecz Mitrovicia, by ten wyprowadził Fulham na prowadzenie. Nie tylko w kolejnych minutach wzniósł się na wyżyny swoich możliwości, ale w końcówce meczu pokonał swojego byłego kolegę z drużyny - Bernda Leno, zapewniając swojej drużynie 3 punkty i przedłużając serię zwycięstw Arsenalu. Arteta czuje, że Brazylijczyk zasłużył na taki obrót spraw, dzięki temu, w jaki sposób dąży do tego, aby poprawiać swoje występy, zarówno na boisku, jak i poza nim.

- Wszystko to co go spotyka, sprowadza się do sposobu, w jaki prowadzi się jako profesjonalista. Ma wielką mentalność, bardzo dba o siebie. To mieszanka, która każdemu zawodnikowi pozwoli na dokonywanie wielkich rzeczy. Najważniejsze jest jak reagujesz na poszczególne sytuacje. Bardzo zaimponowała mi mentalność drużyny w tym meczu, widać było po nich, że do końca wierzyli w wygraną. Ostatecznie starania na boisku zostały nagrodzone i zwyciężyliśmy kolejne spotkanie.

Arsenal wrócił na fotel lidera, którym pozostanie, wchodząc kolejkę meczów w środku tygodnia. W środowy wieczór, na Emirates Stadium przyjedzie Aston Villa. Arteta czuje, że sposób, w jaki jego drużyna poradziła sobie z przeciwnościami w tym spotkaniu, utrzyma impet na najwyższym poziomie – zarówno na boisku, jak i na trybunach.

- Takie mecze budują jeszcze większą więź z naszymi fanami. Wszyscy mogliśmy to poczuć. To wiara, że bez względu na to, czy stracimy bramkę w trakcie meczu, jesteśmy w stanie wrócić i dalej grać dobrze. Zasłużyliśmy na zwycięstwo w spotkaniu z Fulham.

FulhamGabriel MagalhaesMikel Arteta autor: Bartek Romanowski źrodło: arsenal.com
kuzguwu komentarzy: 538628.08.2022, 13:29

Wygranie meczu z pozycji przegrywającego,co ostatnio zdarzało się niezwyke rzadko pokazuje, że ta drużyna idzie do przodu.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40328.08.2022, 12:42

@maniekuw napisał: ",,co zdarzyło się pierwszy raz w meczu Kanonierów w Premier League od grudnia 2013." To jedno zdanie dużo pokazuje o tej drużynie. Aż ciężko sobie wyobrazić, że takie odwrócenie meczu wydarzyło się 1 raz od prawie 9 lat."
Z jednej strony tak. Z drugiej pytanie, ile było meczów, w których do przerwy był remis 0:0, a w drugiej połowie traciliśmy gola na 0-1. Niemniej jednak trzeba tu docenić mentalność drużyny. W zeszłym sezonie byliśmy na 3 miejscu od końca jeśli chodzi o punkty zdobyte w spotkaniach, w których drużyna przeciwna prowadziła. Ciągły progres, o to chodzi

maniekuw komentarzy: 263828.08.2022, 12:16

pietraz komentarzy: 158728.08.2022, 11:48

Aż mi się przypomniały emocje przed monitorem (wtedy jeszcze strimy) sprzed 8-12 lat. Zaangażowanie drużyny nie widziane od dawien dawna. Za tym zaangażowaniem teraz dodatkowo idą umiejętności i zgranie zespołu. No dawno mój stolik naprzeciwko tv nie dostał tylu plaskaczy, najpierw z w****.u a później z radości :)
COYG!!!

kuade komentarzy: 73728.08.2022, 11:14

@farba122: Gdzie widzisz moją ocenę? Napisałem, że nie istnieje, co sam też potwierdziłeś.

Dainc komentarzy: 84728.08.2022, 11:11

@al_arsen: mamy dwóch. Nketiah wczoraj dał świetną zmianę.
Widać, ze brakuje mu trochę rytmu meczowego, ale spodziewam się że dołoży kilka bramek w lidze i sporo w pucharach w tym sezonie.

farba122 komentarzy: 13528.08.2022, 11:09

@kuade: a kiedy smith-rowe dostał w tym sezonie szanse ze go tak oceniasz ?? po tym jak wchodzi z ławki w 75 min w jednym meczu czy dwóch . Z saka się zgodzę nie mamy skrzydłowego , Mamy skrzydłowego bez formy. dlatego chcieliśmy na początku kupić rafinie .

al_arsen komentarzy: 69128.08.2022, 10:40

@enrique:

A jeden napastnik na cały sezon wystarczy ?

kuade komentarzy: 73728.08.2022, 10:23

Pozytywem jest to, że wygrywamy wszystko a nie istnieją tacy piłkarze jak Saka czy Smith-Rowe

kwiatinho komentarzy: 1312828.08.2022, 10:21

Zrobione 4 kroki z 38

Po malutku do celu

Elastico07 komentarzy: 1252428.08.2022, 10:15

Zdecydowanie było widać głód zwycięstwa po stracie bramki,takiego czegoś dawno nie było w tym klubie,do bramki na 1-1 przez 9 minut tam była totalna nawałnica,posiadanie przez cały mecz na poziomie 72% też pokazuje jak bardzo dominowaliśmy.Dawno tak nie przeżywałem i tak się nie cieszyłem po wygranej,niby tylko przed tv a gardło zdarte i chrypa po meczu ;) To jest to na co tyle lat czekałem,to nasz sezon i nie widzę innej opcji niż top4

enrique komentarzy: 1909928.08.2022, 10:12

@fabregas1987: 1 do środka i 1 na skrzydło.

fabregas1987 komentarzy: 2578428.08.2022, 09:44

Mam nadzieje, ze po tym meczu zarząd uświadomi sobie jak wąską kadrą dysponujemy i przyjdzie jeszcze 1 zawodnik.

Furgunn komentarzy: 922028.08.2022, 09:44

W każdym meczu chce widzieć taką grę jak wczoraj, do tego szczypta skuteczności i mamy przepis na wygraną. To takie proste ;)

Slaviola komentarzy: 1237728.08.2022, 09:42