Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.04.2012, 22:51

Olek - ja bym Paulowi jeszcze dał w zestawie YPOTY ^^

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17222.04.2012, 22:51

Dla wszystkich interesujących się NBA:
Widzieliście to coś w wykonaniu Artesta.... World Peace'a?! I on reprezentuje moich Lakersów...
youtube.com/watch?v=so3TR0bcx9k

Marcel90 komentarzy: 809622.04.2012, 22:49

Pinguite:

Myslalem, ze typujesz ich bo uwazasz ze faktycznie tak powinna wygladac 11 sezonu :P A Ty ich wstawiles z premedytacja ! :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 22:48

Scott Parker- 0 Assists and 0 Goals
Alex Song- 14 Assists and 1 Goal

Mimo tych statystyk -
Anglik > Kameruńczyk

konalio komentarzy: 93922.04.2012, 22:47

Dempsey zamiast Parkera, Bale out, i naprawdę chciałbym, żeby w końcu ktoś docenił Kosę za to jak nierzadko ratuje mecze, środek Koscielny-Kompany to byłaby miazga.

Marcel90 komentarzy: 809622.04.2012, 22:46

kwejk.pl/obrazek/1111055/imprezarm.html

=P

Theo10 komentarzy: 824722.04.2012, 22:46

Akurat Coloccini zasłużył na miejsce w 11 sezonu. Prawda jest taka że Coloccini, Kompany i Kościelny grają na podobnym poziomie, a niestety w składzie jest tylko dwóch ŚO... co nie zmienia faktu że Kościelny jest w Anglii totalnie niedoceniany.

ArseneAl komentarzy: 2341722.04.2012, 22:46

Ta 11 sezonu to jakas kpina. Baines, Parker, Bale, Collocini?
IMO powinno byc cos takiego:
Hart - Walker, Koscielny, Kompany, Ekotto - Dempsey, Song, Silva, Sessegnon/Mata - Rooney, RvP

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 22:46

Jak to napisał imprecis - Dempsey powinien być w 11 sezonu . Świetny sezon Amerykanina .
W swoim zespole nie ma takich graczy obok siebie jak mają w City czy United ,a i tak potrafił w tym sezonie zdobyć wiele goli i zaliczyć sporo asyst .

Pinguite komentarzy: 1502022.04.2012, 22:46

Marcel90 > Nie zasłużyli to mało powiedziane. Ogólnie, przyglądałem się od jakiegoś czasu tym wyróżnieniom. Rok temu, dwa lata też takie kontrowersje były. Na 100% wiedziałem, że Baines będzie. To samo Parker. Co do Bale'a miałem wątpliwości, bo wydawało się, że zamiast niego wstawią Clinta Dempsey'a. Życie... to samo można powiedziec o złotej piłce, jak kiedyś na nią Sneijder zasłużył, ale jej nie dostał.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.04.2012, 22:42

bmwz - Ba zapewne by się znalazł w "11", gdyby nie pojawienie się Cisse :)

Marcel90 komentarzy: 809622.04.2012, 22:42

Pinguite:

Ja sie z Toba klocilem i dalej mnie to smieszy, Baines w porownaniu do ostatniego sezonu gra slabo, Bale tez w tym sezonie specjalnie nie zachwyca a Parker to juz w ogole za narodowosc tylko i wylacznie. Dalej jestem zdania, ze nie zasluzyli na te wyroznienia

Kanonier4ever komentarzy: 40322.04.2012, 22:41

walka o lige jednak sie nie skonczyła dla city, wszystko okaze sie w meczu poemiedzy united i city ;]

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.04.2012, 22:41

@Ice
Dokładnie. Na przykład Ba zamiast Aguero.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 22:40

Tottenham się niech nie cieszy tak ,że ma tylu graczy w 11 sezonu ,bo po sezonie taki Bale ich opuści jak tam nie będzie LM :D

lukasxsoad komentarzy: 83222.04.2012, 22:40

Jak już tak lubią kurczaki, to niech dadzą Assue-Ekkoto, który przynajmniej sobie zasłużył, a nie nurka Bale'a. Parker ujdzie w tłumie, ale byli lepsi od niego.

Pinguite komentarzy: 1502022.04.2012, 22:40

Ze smutku wory pod oczami, jak Puchałke :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.04.2012, 22:38

niedoceniony* z tego smutku takie błędy ^^

Pinguite komentarzy: 1502022.04.2012, 22:38

Jak pamiętam, ktoś się ze mną kłócił o to, że w 11 nie będzie Bainesa, Parkera i Bale'a. Jak widać, miałem fuckin ogromna racje. FA to FA :)

Ehh, standardowo już Koscielny nie doceniony. Smutno.

RvPersie komentarzy: 1145822.04.2012, 22:37

Niespodziewałem się Bale i Parkera reszta może być. Cieszy mnie że jest Coloccini. Mało kto o nim mówi a miał na prawdę świetny sezon.

damian199656 komentarzy: 762622.04.2012, 22:37

Ten skład to jakiś żart. Mogli jeszcze dowalić Friedela i Adebayora

Paciecho komentarzy: 89922.04.2012, 22:37

Gratulacje Robin. Możę w przyszłym roku Kościelny?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 22:36

Coloccini skała Newcastle ,ale dla mnie powinien tam się znaleźć Koscielny .
Zamiast Parkera dałbym Songa .

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.04.2012, 22:36

Parker?

Ahahahahaa, za co, za fryz?!

KanonierChris komentarzy: 292422.04.2012, 22:36

Jeśli taka jest 11 to nie jest to śmieszne...

mskafc komentarzy: 579622.04.2012, 22:35

PFA Team of the Year - Hart, Walker, Kompany, Coloccini, Baines, Silva, Yaya Toure, Parker, Bale, Rooney, van Persie”

wiecej spursow, wiecej..........

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 22:35

konalio > W dodatku nasz Carl jest o 2 lata młodszy niż Walker . On potrzebuje ogrania ,więc liczę ,że trafi do jakiegoś beniaminka na roczne wypożyczenie ,bo jest to mu niezbędne .
Choć wtedy będzie u nas luka na prawej flance ,bo nie będzie zmiennika dla Bakariego ;/
Szkoda ,że nie ma Eboue .

Pinguite komentarzy: 1502022.04.2012, 22:35

Pfffffff. Gdzie Kościelny? Song?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.04.2012, 22:35

PFA Team of the Year: Hart; Walker, Kompany, Coloccini, Baines; Silva, Yaya Toure, Parker, Bale; Rooney, RvP.

effy komentarzy: 11822.04.2012, 22:34

Kanonier4ever komentarzy: 40322.04.2012, 22:34

powie mi ktos dlaczego na premierleague.com robin ma 25 bramek a Rooney 18 jak dopiero co było mowione ze robin ma 27 a rooney o 3 mniej

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 422.04.2012, 22:34

Takie coś mam.

GoonerGossip ‏ @GoonerGossip
Odpowiedź Przesłane dalejPrześlij dalej
Usuń
UlubioneUlubione · Zamknij Otwórz Szczegóły PFA Team of the Year: Hart; Walker, Kompany, Coloccini, Baines; Silva, Yaya Toure, Parker, Bale; Rooney, RvP

kwiatinho komentarzy: 1312622.04.2012, 22:34

Jeśli to prawda to gratuluje i licze na kolejne nie tylko indywidualne nagrody w barwach Arsenalu

konalio komentarzy: 93922.04.2012, 22:33

@AtheneWins Myślisz, że pasuje do PD? Według mnie nie. Zobaczymy co będzie z 'Arrym, jak on odejdzie to KFC może się posypać.
@songoku95 Sagna ma 29 lat, nie wiadomo ile pogra jeszcze na najwyższym poziomie (oby jak najdłużej). Jenkinson ma 8 występów w PL, Walker 33. Carl jeszcze się wyrobi, pamiętam ile osób na niego narzekało (ja też ;) ) a widać było postępy, szkoda tej kontuzji w środku sezonu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 22:33

Rok temu Jack wygrał ,a teraz Robin :)
Oby co roku wygrywał minimum jeden nasz zawodnik . Kto wie , może za sezon to Chambo już będzie wstanie wygrać . Sama nominacja dla Anglika to już było coś wielkiego . Za rok spokojnie może powalczyć o wygranie tej indywidualnej nagrody .

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.04.2012, 22:32

imprecis - też już podobno ogłoszona. Tyle co wyczytałem, to że na pewno jest Walker. Gdzieś zaraz powinna wypłynąć :)

barto32 komentarzy: 164722.04.2012, 22:31

dopiero co wszedłem na stronke , teraz już wiem ;) dziękówa!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.04.2012, 22:30

barto - jak widać nie. Jakbyś poczytał kilka komentarzy do tyłu, zauważyłbyś, że Robin wygrał.

barto32 komentarzy: 164722.04.2012, 22:29