Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
konalio komentarzy: 93922.04.2012, 18:35

obawiam się, że Robin straci pozycję lidera w klasyfikacji króla strzelców : / ze Stoke zawsze ciężko się grało, jeśli nie przełamie się z Norwich to czarno to widzę :(

songoku95 komentarzy: 2348622.04.2012, 18:34

imp.
podobno o 21/22 :)

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 18:33

Okej City juz raczej nie wypusci 3 punktow bo z calym szacunkiem do Wilkow nie sadze zeby zdolali zrobic taki comeback jak Everton. No to zapowiadaja sie ciekawe derby :)

andrzej93 komentarzy: 119622.04.2012, 18:17

no ciekawie się zapowiada walka o mistrza za tydzień derby manchesteru a póżniej dwie kolejki z przeciwnikami trudnymi
MU: Swansea H, Sunderland A
MC: Newcastle A, QPR H (jak do tej pory nie zapewnią sobie utrzymania to będzie ciekawie)

songoku95 komentarzy: 2348622.04.2012, 18:04

fajnie byłoby jak walka o mistrza toczyła się do samego końca...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.04.2012, 17:55

My idziemy na mistrza co wy tam wiecie :P

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 322.04.2012, 17:50

Będą jaja jak City wygra dzisiaj i z ManU i o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka w której City gra ze Srokami

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.04.2012, 17:27

no no no co Vela sie zlozyl i gola strzelil...
no ale to jego liga...

CzarodziejskieWiadro komentarzy: 2322.04.2012, 17:27

Ma ktoś jakieś tapety z Henrym ze spotkania z Leeds?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1422.04.2012, 17:11

Theo44.. Bujną masz wyobraźnie. :)

mallen komentarzy: 2123922.04.2012, 17:11

Dzięki.

Szkoda jakby RVP się nie udało utrzymać 1 miejsca.

Theo44 komentarzy: 426322.04.2012, 17:09

Ja mysle, ze po zakonczeniu sezonu Cesc bedzie chcial wrocic na Emirates...Przeciez wielokrotnie powtarzal, ze oba kluby kocha rowna miloscia, tylko ze na Kampnow bedzie mial mozliwosc wygrywania trofeow... No, ze najogolniej rzecz biorac nie zanosi sie na kolejny rok "Totalnej Dominacji Piekna Futbolu i Wogole" to moze zmieni zdanie?;)

Witam.

Kto strzelił dla Utd i jak wygląda tabela najlepszych strzelców BPL?

EdekSilva9 komentarzy: 273122.04.2012, 17:05

kto dzisiaj wygrał w F1?

mitmichael komentarzy: 4924322.04.2012, 17:04

O ile dobrze pamietam to było było głosowanie na ten mecz albo na spotkanie Liverpoolu i The Reds przegrali tak samo jak My przegralismy głosowanie na mecz z Wilkami bodajze na mecz Manchesteru United tylko nie pamietam z kim grali

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.04.2012, 17:03

No dobra, ale czemu w takim razie nie zrobili glosowania pomiedzy tym meczem a meczu WBA z Liverpoolem

David92 komentarzy: 640022.04.2012, 17:03

Bo wtedy przegralismy glosowanie na stronie c+ ale nie pamietam z kim, chyba manu.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.04.2012, 16:58

wytlumaczy mi ktos z jakiej paki mecz city z wolves pokazuja a naszego z nimi nie pokazywali?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1422.04.2012, 16:52

songo.. nie mam pojęcia, wiem tylko ze dzisiaj.

songoku95 komentarzy: 2348622.04.2012, 16:51

czy doczekam się odpowiedzi na poniżej zadane pytanie:D? ,,O której godzine zostanie wyłoniony gracz roku":D?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1422.04.2012, 16:49

Ibrahimović i 1:1 :((

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.04.2012, 16:45

to co teraz napisze zabrzmi jak herezja, ale $ity musi wygrac z MU:(
wtedy bedzie mialo znacznie wieksza motywacje na mecz z NU, co moze byc b. wazne dla AFC...

mitmichael komentarzy: 4924322.04.2012, 16:45

Milan przegrywa 0-1 z Bologna u Siebie i graja w 10tke - i bardzo dobrze, Juve bedzie mogło odskoczyc na 4 punkty i Mistrzostwo bedzie na wycagniecie reki

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 622.04.2012, 16:45

Mi tam Di Matteo przypomina Franklina :D Może o niego wam chodziło?

songoku95 komentarzy: 2348622.04.2012, 16:45

kiedy zostanie ogłoszyny zawodnik roku??

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12622.04.2012, 16:43

Przydałaby się Robinowi jedna bramka z gry, żeby zluzował poślady, bo ostatnio wali z pierwszej z takich pozycji, że strach patrzeć.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 322.04.2012, 16:39

Już Rooney ma nieomal tyle bramek co RvP. Szkoda,że się Nam kapitan zablokował bo mam przeczucie,że niestety ogr strzeli więcej jedną bramkę niż Robin ;(

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.04.2012, 16:39

Niezły mecz musiał być w Manchesterze. No i Kwesta mistrzostwa nie jest już tak jasna jak mogło się to wydawać. A Rooney goni van Persiego.

mitmichael komentarzy: 4924322.04.2012, 16:36

Własnie skonczylem demo Sniper Elite 2 i szykuje sie swietna gra - popieram tego co polecał i sam polecam zagrac zanim wyjdzie pełna wersja

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11722.04.2012, 16:34