Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

FA CupPortsmouthRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kondi komentarzy: 96403.03.2020, 23:09

Ciekawe ile by kosztowal litr paliwa gdyby cena ropy na rynkach była taka jak za Tuska

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.03.2020, 23:08

Co tak strona muli, jakieś przemeblowanie? xd

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.03.2020, 23:06

@RIVALDO700: To pograne mają raczej, moim zdaniem straci Chelsea miejsce premiujące LM

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 23:04

@kkam195: masz w czymś problem???

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.03.2020, 23:04

podobno Jorginho,Kante i Kova wypadaja na dluzej Chelsea.

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 23:03

@FabsFAN: doczytaj i zrozum co pisał, a czy krytykuje Tolka, Bolka czy innego Matołka jego sprawa. BTW nie Tobie oceniać jak się zachowuję bo mnie nie znasz. Miłej nocy

kkam195 komentarzy: 138003.03.2020, 23:00

@Artu napisał: "nie wiem kto jest kto, ale rozumiem że za PO było tak dobrze jak piszesz????"
Słynny mem, pewnie dużo z was słyszało - POPiS - kraina gówna.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.03.2020, 22:58

@Artu:
XD gościu, przecież Cubenis skrytykował wcześniej też PO xD zachowujesz się jak typowy pisior

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:55

@cubensis90: nie wiem kto jest kto, ale rozumiem że za PO było tak dobrze jak piszesz????

depu (zawieszony) komentarzy: 21003.03.2020, 22:54

@Ech0z: no tak, jasna sprawa, rząd oficjalnie neguje, ale Twój znajomy lekarz potwierdza a Ty o tym mówisz na forum piłkarskim :D

lukasz845 komentarzy: 454403.03.2020, 22:47

@cubensis90: gdzie ty masz ceny po 6 zł za litr? Ostatnio taką cenę to za czasów tuska widziałem

cubensis90 komentarzy: 37303.03.2020, 22:45

@Artu:

Ludzie to niech sie zajmą krytykowaniem tego socjalnego szaleństwa ktore PiS serwuje, podatkow nasrane, Kaczyński kpi z przedsiębiorców na tych wiecach, stawka za opłatę paliwowa w gore, ceny prawie po 6 złotych za litr a barylka za 62 dolary, kolejek podatki w drodze, kolejny plusy w drodze, sztuczne podnoszenie płacy minimalnej, przeciez oni nas puszcza z torbami.

Tevez komentarzy: 408703.03.2020, 22:44

@Simpllemann: Mówiłem to jeszcze przed meczem z Watfordem. Nie spodziewał się że LFC złapie taki dołek. Nic tego nie zwiastowało.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.03.2020, 22:44

Gdyby w tym sezonie z kilkanaście razy lfc nie wygrał gdzies po 80 minucie 1 golem to byłoby ciekawie, a tak nie bedzie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52403.03.2020, 22:41

@Tevez napisał: "ale zobaczymy co się wydarzy w rewanżu z Atletico."

Już tej pewności nie ma. A zaledwie tydzień temu współczułes tym, którzy wierzą w awans zespołu z Madrytu.

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:41

@TheBestGooner: dokładnie. Niektorzy myślą że Kaczyński pod wersalką trzyma tego wirusa i nie chce wypuścić.

Patriko komentarzy: 528703.03.2020, 22:41

Trochę mnie bawi, ze kibice Chelsea cały czas grając z Liverpoolem śpiewają na cześć Gerrarda, dzisiaj też sobie nie odpuścili co było słychać

Zeby nie siać paniki?

Przeciez oni nie robią nic innego jak sianie paniki, POPiS ze swoimi przydupasami przerzuca sie od tygodnia kto jest winny koronawirusa, no cyrk.

A ta ustawa ktora została przegłosowana wczoraj czy tam dzis, pokazuje ze od 30 lat Polska nie była przygotowana na zadna empidemie, cyrk.

TheBestGooner komentarzy: 358403.03.2020, 22:40

To, że ten koronawirus jest w Polsce to druga sprawa, oczywista. Jednak rząd ma do tego tyle co prosiak do opery.

TheBestGooner komentarzy: 358403.03.2020, 22:38

Jak niby rząd ma ukrywać koronawirusa? Przecież to lekarze w szpitalach wykonują badania, a nie Kaczafi. Połowa Grażynek pielęgniarek zacznie opowiadać koleżankom jeżeli w jej szpitalu będzie przypadek zakażenia koronawirusem. I się rozejdzie, a media podłapią każdą pierdołę.

zdyp komentarzy: 455503.03.2020, 22:38

czelsja-arsenal w finale ;p;p;p

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1003.03.2020, 22:38

Folarin Balogun znów dwie brameczki w U-23. Tym razem przeciwko AS Monaco. Dostanie szansę w pierwszym składzie?

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:38

To co Kepa wraca na bramkarza nr 1 w Chelsea.

Tevez komentarzy: 408703.03.2020, 22:36

Klopp nie podszedł poważnie do tego pucharu. Teraz mają słaby okres ale zobaczymy co się wydarzy w rewanżu z Atletico. Jeśli przejdą Hiszpanów mogą powalczyć o obronę LM.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333003.03.2020, 22:35

Mikel Arteta o utracie miejsca w składzie przez Maitlanda-Nilesa: Ainsley musi zagryźć zęby, ciężko pracować i codziennie pokazywać mi na treningach, że chce tego bardziej niż ktokolwiek inny. Musi mi udowodnić, że chce grać w tym klubie i walczyć o swoje miejsce w drużynie.

Ech0z komentarzy: 1041303.03.2020, 22:32

Ale Chelsea ładnie pogoniła Liverpool, efekt Kloppa wychodzi? 2 sezony na 120% możliwości drużyny a potem pompka?

Ech0z komentarzy: 1041303.03.2020, 22:29

@Dziadyga: o to to właśnie

Dziadyga komentarzy: 827303.03.2020, 22:27

@Ech0z napisał: "Panie i Panowie, rozmawiałem dzisiaj ze znajomym Lekarzem, powiedział że koronawirus jest w Polsce, tylko rząd i media to ukrywają żeby nie siać paniki. Co o tym sądzicie?"

Na pewno jest.W krajach podobnych wielkoscią czy troche wiekszych jest juz pełno przypadków,juz ponad 100 w wiekszosci podobnych krajów a Polacy tez często lubią podróżować wszędzie i niby 0? na zwykła logike widac,że kłamią.
Ale teraz wybory prezydenckie i chwalą się trzeci dzien z rzędu,że Polska to ZIELONA WYSPA(jesli chodzi o brak zachorowalnosci),normalnie jak za Donka z kryzysem światowym.I juz przeciez sugerują coniektórzy w tej smiesznej partyjce PiS,że oni POWSTRZYMUJA wirusa..haha.Pewnie Matełusz wszystko na klate bierze :D

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:27

@Ech0z: póki oficjalki brak to fake news

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333003.03.2020, 22:26

@bocian18: my na razie mamy worki w mieszkaniu, planujemy kupic tez kosze. Nie jest to jakis duzy wydatek, ale zawsze mozesz wlasciciela mieszkania podpytac o ewentualny zwrot pieniedzy gdybyś sam za swoje pieniadze kupil te kosze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.03.2020, 22:25

@Ech0z: rzeciez sam rzad mowi otwarcie ze pod obserwacja jest ponad 100 osob na koronowirusa, Nic odkrywczego.

ostriket komentarzy: 661503.03.2020, 22:25

Ależ Lpool jest dzisiaj bezradny, dobre tylko pierwsze 10mina potem piękna kupa

Ech0z komentarzy: 1041303.03.2020, 22:22

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333003.03.2020, 22:22

Fajnie, że Wisełka prowadzi, lubie ten klub ze wzgledu na historie jaka zapisali, oprocz Sarapaty oczywiscie xD

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:21

Dziś odziwo Barkley MVP meczu poki co

KapitanJack10 komentarzy: 5388 newsów: 403.03.2020, 22:18

No i Live jechało jak czołg przez sezon, a koniec końców nie będzie pucharu myszki miki, nie będzie FA Cup, nie będzie Invincibles, a z taką formą obrona LM nie wygląda prawdopodobnie.
I nikt nie zapamięta wielkiego Liverpoolu. Na kartach historii zostanie im tylko PL.

I nie mówię, że zawalili, bo mistrzostwo to będzie dla nich wielka rzecz po tylu latach, ale trzeba zauważyć, że byli traktowani jak drużyna perfekcyjna, a na tle Bayernu Heynckessa, MU Fergusona czy Barcy Guardioli wypadają blado. Wszyscy Ci zdobywali potrójne korony, a Live Kloppa, perfekcyjna maszyna, spuchło w najważniejszym momencie sezonu. I nici z dziedzictwa.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 103.03.2020, 22:17

@Arsenal4Ever14: Okej dobrze wiedzieć
A to najemca nie powinniem zapewnić jakoś ksozy czy worków w odpowiednim kolorze żeby tam śmieci wyrzucać bo nie wyobrażam sobie żebym miał na swój koszt kupić kosz i worki.

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:16

@zdyp: tak przewiduję, a Newcastle pozostał Puchar na ratowanie sezonu

zdyp komentarzy: 455503.03.2020, 22:15

@Artu: westbrom ma gdzies facup, pilnuje ligi -- czuja oddech bielsy -- znowu 1pkt roznicy

Artu komentarzy: 189703.03.2020, 22:10

W innym dzisiejszym meczu Newcastle gniecie West Brom. Szczerze to myślałem że lider Championship pokaże się z lepszej strony.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.03.2020, 22:09

@Kowal96 napisał: "Co ten Liverpool :D"

Żaden szok,z tria gra tylko Mane, iec ta druzyna zamiast wyjatkowej to takie 50-50 z kazdym.

caliero913 komentarzy: 125403.03.2020, 22:09

Na Liverpoolu zaczyna odbijać się brak rotacji w ostatnich miesiącach

DialSquare1886 komentarzy: 52503.03.2020, 22:08

Ktos sie zaczyna sypac, niech sie ciesza ze w takim momencie ale z CL moga sie pozegnac

Kowal96 komentarzy: 1758903.03.2020, 22:08

Co ten Liverpool :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.03.2020, 22:07

Ciekawe jakie lfc ma statystyki zwycięstw w lidze, gdy na boisku z tria jest tylko 1 gosciu, ale tych meczów i tak pewnie było bardzo,bardzo malutko.

DialSquare1886 komentarzy: 52503.03.2020, 21:54

Chelsea sie sypie a ma ciezki mecz z The Toffies w niedziele, zaraz po nich ciezki mecz United bo derby, jezeli wygramy z WHU co musimy zrobic, bedzie fajna sytuacja i walka o top4 zacieta do ostatniej majowej kolejki