Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

FA CupPortsmouthRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 23:14

Krulu mój królu, obroń wszystkie karne proszę! :D

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 23:12

@pLYTEK napisał: "Liczę na półfinał na wembley z kurakami"

Oj ja nie wiem, czy oni awansują dzisiaj :D

Baniaczkin24 komentarzy: 83904.03.2020, 23:12

@zdyp: jest to wyczyn co nie miara ale wydaję mi się,że jednak wtedy trochę liga inaczej wyglądała, było łatwiej takie liczby wykręcić. Pamiętamy też styl czelsi

Arsenal96l komentarzy: 501704.03.2020, 23:11

@Kowal96: A ja jakiegoś lewego streama co miał się nigdy nie rozpocząć :D

zdyp komentarzy: 454804.03.2020, 23:10

tak ogladam tott-nor i zaastanawiam sie czy mou zamierza tak doczlapac tymi dogrywkami do finauu
w koncu slyszalem ze mou ma do gabloty cos wkladac..
jak to powiedzial kiedys lamps -- nagraja to na dvd i beda sie tym chelpic przez 20 lat, lol

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 23:10

@Arsenal96l:

Ja oglądałem w telewizji na Eleven, to nie miałem żadnych opóźnień :D

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 23:09

Bez sensu te dogrywki są, zarówno Kanarki jak i Kury nic nie grają, tylko kopią się po czole.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466904.03.2020, 23:08

@Traitor:

Ja przypominam o United 98/99 potrojna korona i 4 mecze przegrane we wszystkich rozgrywkach czyli tyle ile ma obecnie Liverpool bo meczu z Villa nie licze

Arsenal96l komentarzy: 501704.03.2020, 23:07

@Kowal96: Serio ? A ja czekam jak głupi n live bo jest że transmisja zacznie się za chwilę xd

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 23:04

Mbappe hattrick i 90 gol w 119 meczach dla PSG w 2,5 sezonu. oby tak dalej.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2404.03.2020, 23:03

LFC to genialna paka w obecnym sezonie, ale hype jest nieziemski. Przpyominam o City z poprzedniego sezonu, o nas z 03/04 lub nawet Chelsea 04/05 - btw. malo sie o nich jakos mowi, a staty kosmiczne

Chelsea mourinho • 38 games. 29 wins. Only 1 loss.
• 95 points.
• Conceded only 15 goals that season.
• Kept 25 clean sheets.

pLYTEK komentarzy: 411804.03.2020, 23:03

Szkoda, że wyjazd ale mogło być City więc nie ma co psioczyć. Liczę na półfinał na wembley z kurakami

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 22:59

Przy naszej obecnej formie to łatwo na pewno nie bedzie, ale szanse na awans jak najbardziej są :D

Dziadyga komentarzy: 826304.03.2020, 22:55

A więc Sheffield..Będzie ciezki mecz szczególnie na wyjezdzie.

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 22:55

Nie prowokuje, przecież już po losowaniu :D

Fajne pary, będą dobre mecze :D

Womanizer komentarzy: 990604.03.2020, 22:55

Piękna ta dogrywka KFC. Przed wyjazdem na Burnley jak znalazł :)

Arsenal96l komentarzy: 501704.03.2020, 22:55

@Kowal96: Nie prorokuj :D

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 22:54

Gramy z Sheffield na wyjeździe.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.03.2020, 22:42

noth komentarzy: 264304.03.2020, 22:40

kiedy losowanie nastepnej rundy fa cup??

Tevez komentarzy: 408704.03.2020, 22:39

Ależ Tera Mbappe ośmieszył Lyon.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.03.2020, 22:36

@burczymucha: Wow, zatkało mnie. Twoja wiedza, na temat futbolu jest kosmiczna. Profesorze burczymucha,witam. Jesteś godnym rywalem w wiedzy o futbolu i jego tajnikach.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2404.03.2020, 22:36

ktory z tych 2 newsow jest bardziej legendarny?

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 22:35

@Patriko: Aspas to hiszpański Immobile. mocni tylko w swojej lidze. dla mnie Dzeko jest niedoceniany, bo pamiętam go z City, z Romy już mniej, bo tak jak mówiłem, włoskiej nie oglądam, ale jednak niektórzy, dobrzy napastnicy mają problem, żeby się w każdej lidze odnaleźć.

prosty przykład - Radamel Falcao, który jest moim zdaniem świetną 9, ładował gole w Hiszpanii, Francji, Portugalii i teraz ładuje w Turcji, ale w barwach Chelsea i United się nie sprawdził. w mojej hierarchii oprócz liczb, które są w sumie najważniejsze, to jest jeszcze fakt gdzie te gole strzelał i czy żadna liga nie robi na nim wrażenia. tak samo sobie cenię Aubę. czy to Bundesliga czy Premier League - bez znaczenia, po prostu strzela.

Barney komentarzy: 2090604.03.2020, 22:35

Ma ktos linka do losowania FA CUP ?

Patriko komentarzy: 528104.03.2020, 22:33

Eee Dżeko? no jak, kto gdzie? to, że go nie wymienia się jako tego jednego z najlepszych to mnie nie dziwi, bo mimo fajnych liczb nigdy nim nie był, ale żeby od razu najbardziej niedoceniany? zawiodłem się to już prędzej liczyłem na tego Aspasa albo Brożka, więcej nie biorę zabawy w waszych konkursach xD

zdyp komentarzy: 454804.03.2020, 22:33

@Patriko napisał: "Nie no Ciro w Lazio i we Włoszech akurat wszyscy sobie mocno cenią"

powiedz to ttym z romy xdd

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 22:32

@burczymucha: no i cała kariera Bośniaka, to 336 goli w 758 meczach. ;)

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 22:30

@Simpllemann: śmiechłem, plusik ode mnie. :D

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 22:29

@RIVALDO700: uważam, że najbardziej niedocenianym napastnikiem na ten moment jest Edin Dzeko. żeby nie być gołosłownym, zaczynam rzucać argumentami.

gość, który sprawdził się w trzech z pięciu najmocniejszych lig (niemiecka, angielska, włoska).

lecimy z liczbami, bo z tego się rozlicza napastnika.
Wolfsburg - 85 goli w 142 meczach, król strzelców Bundesligi i Pucharu Niemiec,
Manchester City - 72 gole w 189 meczach. cóż, powiem tak. statystyki z Anglii nie są takie, żeby zaraz mu pomnik stawiać, ale jest jedno "ALE". on był jokerem, wchodził głównie z ławki, a jeżeli nie było jokerem, to grał za plecami Aguero. Sergio był tym wysuniętym napastnikiem, a Dzeko albo dostawał końcówki, co mu te mecze nabijało, albo po prostu grał trochę z tyłu, co też utrudniało zdobycie goli, chociaż te liczby tragiczne nie są.
AS Roma - 102 gole w 211 meczach, król strzelców Serie A i Ligi Europy w barwach Romy. staty tutaj same za siebie mówią.

do tego 58 goli w 107 meczach w reprezentacji Bośnii (najlepszy strzelec w historii kraju).

dla mnie w opór niedoceniany. jak kogoś się pytasz o top napastników, to Ci powiedzą, że Suarez, Lewandowski, Aguero, Cavani, Benzema itp, ale mało kto Ci powie Dzeko. szanuję napastników, którzy dają sobie radę w każdej lidze. tak było też z Suarezem, chociaż wiadomo, że w XXI wieku do Luisa Suareza żaden napastnik podjazdu nie ma.

domino178 komentarzy: 242304.03.2020, 22:29

@burczymucha: Lord Bendtner XD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.03.2020, 22:27

@burczymucha napisał: "a wiesz jaki napastnik jest najbardziej niedoceniany w światowym futbolu na ten moment? podpowiem Ci, że jest to gość, który ma ponad 30 lat"

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 22:24

@zdyp: też niedoceniany, ale nie o niego mi chodziło. no, ale jeżeli już zacząłeś o Benzynie, to taka mini-ciekawostka. w El Clasico Karim rozegrał swój 500 mecz dla Realu. 240 goli i 133 asyst w tym czasie dla Królewskich, ale sporo osób i tak będzie na gościa psioczyło.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.03.2020, 22:23

@burczymucha: Zaintrygowałeś mnie doktorze burczymucha? Ja niczym Watson pragnę odpowiedzi Sherlocka na twe pytanie .

zdyp komentarzy: 454804.03.2020, 22:23

@burczymucha: bennnzyna?

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 22:22

@Damaks: nie żartuj. ;d