Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

FA CupPortsmouthRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.03.2020, 22:30

Ten Arteta serio cos nie tak ma z glowa, po co zmiany, na co to komu....

Kowal96 komentarzy: 1759102.03.2020, 22:29

Gabi już chyba rękawami oddycha.

A Sakę mógłby zdjąć też, trzeba go oszczędzać na ligę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2020, 22:28

Zmany halo, oni już nie mają siły.

ziom komentarzy: 190002.03.2020, 22:26

Nie oglądałem meczu.Proszę mi napisać który piłkarz z Arsenalu wyróżnia się a który gra słabo?

ostriket komentarzy: 663302.03.2020, 22:25

AMN za Willocka chyba bym wpuścił. No i pytanie co z Saka bo dzieciak gra mega dużo ostatnio

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52402.03.2020, 22:25

@BizoNxd6
Problemem w ocenie jest fakt, że większość groźnych akcji szła drugą stroną boiska i Brazylijczyk tak naprawdę miał niewiele pracy. Niemniej jednak debiut obrońcy Arsenalu trzeba ocenić pozytywnie.

Adi17 komentarzy: 300602.03.2020, 22:25

Trzy sprawy -
1. Arteta ma problem z robieniem zmian (dlaczego dziś nie gra AMN)?
2. Martinelli przypomina mi dryblingiem Alexisa Sancheza
3. Willock jest słabiutki technicznie.

Barney komentarzy: 2099702.03.2020, 22:25

Ik się już nie chce grac

Alonso komentarzy: 1282402.03.2020, 22:24

Dziwne że Saka dalej jest na boisku, za kilka dni będzie grał w lidze a w czwartek grał 120 minut. Powinien go ściągnąć.

zdyp komentarzy: 456702.03.2020, 22:23

@BizoNxd6:

serwus, jak narazie to moge powiedzec ze ... NIE CIERPI NA MUSTAFIOZE

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1002.03.2020, 22:22

Willock dzisiaj przyjął piłkę?

Calyn komentarzy: 191602.03.2020, 22:21

@BizoNxd6: naprawdę przyzwoicie, fajnie spokojnie wyprowadza piłkę nie pamiętam żeby się pomylił jakoś. Dla mnie pozytyw

Może Pepe by wpuścił pobiegalby sobie pozakladal dziury, chco przyznam.ze się chłop ostatnio.nabiegal to.moze nie ma sensu

BizoNxd6 komentarzy: 288102.03.2020, 22:20

Witam pany, dopiero wróciłem. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat Mariego? jak mu dzisiaj idzie?

@illpadrino:

Bo Gabi to klasa grajek i z niego będą ludzie kiedyś, ale Arsenal to sfrajerzy jak zawsze i go odda wpiździec.

Jak sie rozwinie to logiczne ze odejdzie do lepszego klubu, Ubited tez tracilo kiedys Beckhama, Ronaldo, Van Nisteltooya czy innych na rzecz lepszych

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2020, 22:13

@wojt3q:

Wilock - co Ty robisz w tym klubie powiedz mi.

havoc komentarzy: 1914 newsów: 402.03.2020, 22:12

@zdyp: ale co, weszli mu w nogi?

tomash473 komentarzy: 211502.03.2020, 22:12

Willock to ciamciak straszny. Był moment, że grał na fajnym poziomie i nagle czar prysł

zdyp komentarzy: 456702.03.2020, 22:11

@havoc: nie wiadomo jeszcze... ale wygladalo to jak 'koniec sezonu'

Elastico07 komentarzy: 1255902.03.2020, 22:11

@Ech0z napisał: "Pfff tamci się zmęczyli to Arsenal zaczął istnieć na boisku, ale jak Portsmouth było wypoczęte to Arsenal się z nimi męczył, przecież poziom tego klubu to dno i 2 metry mulu"
Na Arsenal w tym momencie wystarcza w miarę dobrze poukladana drużyna z jaką kolwiek jakością.Przykre ale prawdziwe

Ech0z komentarzy: 1042402.03.2020, 22:11

Willock ty drewniaku ogarnij się

havoc komentarzy: 1914 newsów: 402.03.2020, 22:10

Co sie stalo z Torreira? Ktos cos? Dzieki.

Ech0z komentarzy: 1042402.03.2020, 22:04

xaczu komentarzy: 4002.03.2020, 22:04

@Baronesko: messistream.com/Soccer/Ronaldo7/hd7.php

thegunners101 komentarzy: 248102.03.2020, 22:04

Nketiah by z Grekami zagrał i stawiam, że byśmy przeszli.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.03.2020, 22:00

Niech wpusci Lace, zeby jakos sie podreperowal.

Garfield_pl komentarzy: 2822202.03.2020, 22:00

A Mari póki co jak musi to czyści, poda co jakiś czas spoko, jak na pierwszy mecz, w takim składzie całkiem nieźle :)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.03.2020, 21:59

Postawilem Handi 2:0 przy wyniku 0:1 kurs 3.95. Obu siadlo.

@DawidAFC:

Oj nawet dłużej, ostatnio Arsenal na czwartym miejscu zakończył ligę w sezonie 13/14 chyba.

JacOsc komentarzy: 93602.03.2020, 21:56

@RahU: niestety już teraz więcej :(

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.03.2020, 21:55