Awans do 4. rundy, Arsenal 3-1 Brentford

Awans do 4. rundy, Arsenal 3-1 Brentford 26.09.2018, 21:47, Łukasz Wandzel 954 komentarzy

Manchester United zdążył już pokazać wszystkim, że nawet ekipa z czołówki Premier League może odpaść na tak wczesnym etapie turnieju. Niezależnie od klasy przeciwnika nie wolno jednak lekceważyć żadnej drużyny. Dlatego Unai Emery, chcąc wygrywać mecze w każdych rozgrywkach, w jakich jego podopieczni biorą udział, na mecz 3. rundy Pucharu Ligi Angielskiej z Brentfordem desygnował silną jedenastkę. Jedenastkę, wśród której znaleźli się piłkarze na co dzień występujący w meczach ligowych oraz ci, którym nie brakuje jakości, aby realnie powalczyć o pierwszy skład. Nie zabrakło również młodych, rozwijających się zawodników.

Taki skład zdecydowanie wystarczył, aby Arsenal rozegrał mecz na własnych warunkach. Pewny siebie, z pomysłem na grę z przodu oraz nienaganną postawą w defensywie. W ostatnich latach, drużyna z The Emirates męczyła się w tego typu spotkaniach, ale nie tym razem. Kanonierzy po pierwszej połowie prowadzili 2-0, a Bernd Leno nie miał zbyt wiele pracy. Sytuacja odwróciła się w drugiej odsłonie, ponieważ Pszczoły wróciły do gry po ładnej bramce z rzutu wolnego, co było dla nich bodźcem, żeby powalczyć o remis. Na szczęście, londyńczycy nie pozwolili sobie na więcej błędów i to do nich należało ostatnie słowo, jakim było uderzenie Alexandre'a Lacazette'a, który ustalił wynik spotkania.

W zeszłym sezonie, pod wodzą Arsene'a Wengera, Arsenal dotarł do finału Carabao Cup. Czy prowadzony przez Unaia Emery'ego sięgnie po to trofeum?

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Mustafi, Holding, Monreal - Elneny (84' Ramsey), Guendouzi - Mchitarian (75' Torreira), Smith-Rowe (64' Lacazette), Iwobi - Welbeck.

Brentford: Daniels - Odubajo (64' Dalsgaard), Jeanvier, Konsa, Barbet - Yennaris, Mokotjo, Sawyers - Judge, Canós (74' Maupay), Watkins (79' Benrahma).

Od początku do końca przewagę miał Arsenal. Pierwszy dowód na to dostarczył już w 5. minucie, kiedy Danny Welbeck, niczym rasowy napastnik, zdobył bramkę głową po podaniu, którym uraczył go Matteo Guendouzi, 1-0! Piłkarze Kanonierów skutecznie grali pressingiem, często przejmując futbolówkę w momencie, kiedy rywale próbowali zacząć rozgrywać własną akcję. Byli jednak bez szans, ponieważ Unai Emery postawił na mocną jedenastkę. Zawodnicy z przedmieścia Londynu nie zdołali w trakcie pierwszych 45. minut zagrozić bramce Bernda Leno.

Sielankową atmosferę fanom Arsenalu przerwał Matteo Guendouzi w 26. minucie, gdy ucierpiał w walce o piłkę i dłuższy moment leżał na murawie. Młodemu graczowi, występującemu jeszcze sezon temu w Ligue 2, nie zabrakło jednak motywacji, by wrócić do gry. Chwilę później Stephan Lichtsteiner otrzymał żółtą kartkę za faul na rywalu. Szwajcar nie przyznawał racji sędziemu, wyraźnie gestykulując.

Co prawda, Brentford nie stworzył realnego zagrożenia pod bramką Leno, lecz to nie przeszkodziło Shkodranowi Mustafiemu dać się obejść jednemu z przeciwników. Na szczęście, rywal nie był w stanie oddać czystego strzału, a koledzy niemieckiego defensora szybko pomogli mu zapomnieć o błędzie, ponieważ drużynowa akcja The Gunners z 37. minuty pozwoliła im podwyższyć prowadzenie. Zaczęło się od Mchitariana w środku pola, który podał do Iwobiego. Nigeryjczyk zaczekał na nadbiegającego z lewej strony Monreala. Nacho zagrał w pole karne, gdzie na podanie przygotowany był Danny Welbeck, 2-0!

W końcówce pierwszej połowy szczególnie aktywny z przodu był Henrich Mchitarian, ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Ormianin tak samo rozpoczął drugą połowę. O mały włos The Gunners nie zaczęliby jej z wysokiego C. Świetnym podaniem za obrońców popisał się wtedy Lichtsteiner, a Mchitarian był bliski strzelenia gola, jednak stał za blisko bramkarza, żeby nie trafić piłką w jego ciało. Po chwili to Pszczoły miały okazję na zdobycie gola, ponieważ pierwszy raz wywalczyli sobie możliwość oddania czystego strzału. Uderzał Canós, ale posłał piłkę obok słupka. Niedługo potem strzelał Barbet, lecz Leno znajdował się na linii strzału.

Przez krótką chwilę obserwowaliśmy jak futbolówka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. Okazję po stronie Arsenalu miał Smith-Rowe, lecz młody zawodnik znajdując się z lewej strony pola karnego posłał piłkę za bramkę. Nie wiadomo, czy starał się dośrodkowywać czy uderzać.

Śmiałe poczynania Brentfordu starał się powstrzymywać m. in. Guendouzi, jednak posunął się do przewinienia, przez które obejrzał żółty kartonik. Na pewno nie można nazwać tego zagrania faulem taktycznym, ponieważ Brentford dostał prezent. Konkretnie rzut wolny z bliskiej odległości do bramki, który drużyna z Championship wykorzystała perfekcyjnie. Stały fragment na gola zamienił Alan Judge w 58. minucie, 2-1!

Koszmar wrócił, przez parę minut jawił się stary (nie)dobry Arsenal, który daje się zepchnąć we własne pole karne nawet znacznie słabszym drużynom. W tym czasie doszło do pierwszej zmiany Emery'ego. Na murawie zameldował się Alexandre Lacazette, a zszedł Smith-Rowe. Danny Welbeck przesunął się na skrzydło, żeby Francuz mógł grać jako dziewiątka.

Brentford nie przestał jednak straszyć, Bernd Leno w przeciwieństwie do pierwszej odsłony spotkania musiał być nieprzerwanie skupiony, stojąc między słupkami. Wystarczy wspomnieć o strzale z 77. minuty, który Niemiec musiał obronić. Były golkiper Bayeru Leverkusen nie miał momentu na drzemkę, ponieważ jego zespół wygrywał tylko jednym golem. Z drugiej strony, choć Arsenal próbował akcji w ofensywie, to żadnemu z Kanonierów nie udawało się wykończyć akcji.

Aż w doliczonym czasie gry Alexandre Lacazette wywalczył futbolówkę ciałem, obrócił się z piłką i pobiegł w stronę bramki, po czym popisał się klasowym wykończeniem, 3-1! To niesamowite, z jak chirurgiczną precyzją strzela ostatnio francuski napastnik. Na fali tej bramki na listę strzelców chciał się wpisać Alex Iwobi. 22-latek nawet trafił do siatki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - spalony. Zaraz po tym arbiter zagwizdał po raz ostatni.

BrentfordCarabao CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348627.09.2018, 15:10

Podejrzewam, że z Aaronkiem to grubsza afera. Od tak się nie zamyka negocjacji.

simson16 komentarzy: 461427.09.2018, 15:05

meczyki.pl/newsy/uefa-podjela-decyzje-w-sprawie-kary-dla-ronaldo-portugalczyk-moze-odetchnac/92785-n
A nie mowilem ze kara max 1 mecz, UEFA nie mogla sobie pozwolic na strate kasy:)

Womanizer komentarzy: 993827.09.2018, 15:04

Do środka tylko Fellaini

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 527.09.2018, 15:01

@AlexVanPersie:

Raczej nie ma szans na Martiala. A po drugie lepiej kogoś do środka.

silvano95 komentarzy: 984527.09.2018, 15:00

Nie mówcie żę Gutka i Rudzki bd komentować

AlexVanPersie komentarzy: 806427.09.2018, 15:00

Rok temu dołączył Sven.

Po roku w klubie nie ma Ramseya, Wilszera, Coqa i masy innych kartoflarzy typu Campbell i Perez.(można dorzucić tu jeszcze Wengera, ale to zostawiam innym :) )

To nie dzieje się naprawdę. :)
Wreszcie w tym klubie jest ktoś kto wyciąga LOGICZNE wnioski i zarządza klubem racjonalnie, na podstawie umiejętności i gry zawodników.

Można mieć tylko zastrzeżenia co do tego, że tak długo zwlekaliśmy ze sprzedażą, ale:
1)Emery chciał na nim budować skład
2)Dopiero teraz, po kilku miesiącach treningów Unaia, widać jak NIEULECZALNIE słaby taktycznie, technicznie jest Aaron.

Jak wyciągniemy za niego 25-30mln, albo jakiegoś Martiala, w styczniu, to będę super zadowolony.

veron komentarzy: 459527.09.2018, 14:59

raczej potwierdzone jeśli tu się pojawiło :)

Kysio2607 komentarzy: 1336027.09.2018, 14:58

@darek250s: Michał Gutka na Twittku napisał :)

veron komentarzy: 459527.09.2018, 14:56

Nasz mecz w sobotę o 16 na C+Sport 2!! yeaaah!

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 527.09.2018, 14:52

Nawet Wenger się tego nie spodziewał, że Jenkinson będzie dłużej niż on sam XD

fabregas1987 komentarzy: 2582427.09.2018, 14:51

Ciekawa sytuacja, zobaczymy jaki z Aarona profesjonalista i jak będzie grał przez najbliższe 3 miesiące

silvano95 komentarzy: 984527.09.2018, 14:50

Sprzedać go i kupić jakiegoś klasowego skrzydłowego albo wymiana na za Martiala tez by była git

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 527.09.2018, 14:48

No i kto przetrwa najdłużej z gwardii Wengera?

Alonso komentarzy: 1282427.09.2018, 14:46

Jeszcze bbc podaje out Ramseya. W tym klubie nic się nie zmienia, jedni idioci odeszli a drudzy idioci przyszli na ich miejsce. xD Mogli go sprzedać latem a tu jeszcze października nie ma i informacja ze typ odejdzie za darmo latem albo za worek ziemniaków zimą bo się nie dogadali.

Mam nadzieje że się opamiętają i dostanie nowy kontrakt. Tego klubu nie stać na takie ruchy tym bardziej że sezon temu już takie błędy się zdarzały.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 527.09.2018, 14:44

No to co wymieniamy się za kogoś z United ;p ?

kamilo_oo komentarzy: 2356727.09.2018, 14:40

Juve lubi takie sytuacje, pewnie już zacierają ręce

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.09.2018, 14:35

David Ornstein: #AFC failed to agree new deal with Ramsey. Negotiations have now stopped, and except for an unlikely scenario, he will leave in January or summer.

Na stronie BBC jest tekst na ten temat.Chyba już jest po wszystkim :)

djmacius komentarzy: 381427.09.2018, 14:30

A ja uważam, że i Ramsey i Wilshere to były mega talenty tylko zniszczone kontuzjami, a potem nieco nieumiejętnie prowadzone, a może inaczej - sami w psychice poukładali wszystko na odwrót. Trochę inaczej się to u nich objawiało, ale obaj uwierzyli, że są niesamowitymi piłkarzami w zbyt młodym wieku i wyszła brytyjska mentalność, że wszystko im wolno, że treningi treningami, mecze meczami, a i tak będą grać (w czym jest też paradoksalnie trochę winy Wengera, który chciał ich zbudować).
W każdym razie Wilshere i Ramsey powinni być teraz w zupełnie innych miejscach, a ułożyło się tak, że obaj skończą maksymalnie na poziomie solidnych ligowców.
Oczywiście to tylko moja hipoteza, być może nieprawdziwa, bo nie siedzę w ich głowach :)

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 527.09.2018, 14:26

Nie szkoda ani Wilshera ani Ramseya.

Ostatni Mohikanin Wengera niech odejdzie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.09.2018, 14:24

Wilshere to się nadaje do tarcia chrzanu, a nie do Arsenalu.Niedługo zostanie rezerwowym w WHU, później odejdzie gdzieś zagranicę i cały piłkarski świat o nim zapomni.Lubię Jacka ale nie wróżę mu dalszej kariery na Wyspach.

kanonier995 komentarzy: 54427.09.2018, 14:21

@thide
Wilshere miał stanowić siłę zespołu na długie lata , środek pola zubożał

Chopinno komentarzy: 328727.09.2018, 14:18

@WilSHARE: jak podpisze za fryko to można trzymać do rotacji, inaczej to ja już wolę, żeby Pires grał. W formie jest, cały czas trenuje :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.09.2018, 14:18

Wreszcie ramsey odejdzie. Szkoda że wilshere odszedl

kanonier995 komentarzy: 54427.09.2018, 14:16

@schnor25
wskaż mi kogo masz na myśli bo ja wolę w chwili obecnej gdy nowy trener nie jest tak doświadczony z obecnym zespołem Fabregasa bo jest to zawodnik wartościowy i tyle nawet z 31 lat
@WilSHARE
Po ostatnim wietrzeniu składu nie ma aż takiego znaczenia to że Ramsey zapieprza na 3 pozycje na raz nie mówiąc już że nie przynosi to efektu w dzisiejszym futbolu , teraz trzeba zoptymalizować , zgrać i sprecyzować zespół

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.09.2018, 14:16

@Chopinno:
Podpisałbym z samej sympatii. No bo..
gdzie ten bidulek się uchowa? :(

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 227.09.2018, 14:12

Pulisić, Lopes, Saint Maximin, ...
Panowie rynek jest taki bogaty obecnie, dlaczego mamy męczyć się z Ramseyem?

Chopinno komentarzy: 328727.09.2018, 14:09

@WilSHARE: pierwsze zdanie reakcja: "co on pieprzy", drugie: "troll czy zaćmiony", trzecie: "no i wszystko jasne" :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 227.09.2018, 14:08

Thauvin, Pepe, Bailey, Brandt, Lozano, Chiesa, Under, ...
na takich graczach trzeba budować nowy potężny Arsenal, a nie na Ozilu czy Ramseyu...

Danielo_Gunners komentarzy: 264527.09.2018, 14:05

Jak już oddać to wyszarpać jakieś pieniądze.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.09.2018, 14:04

Nie wiem jak możecie wyrzucać tak uniwersalnego piłkarza jakim jest Ramsey. Może grać na B2B, "10", na skrzydle też miał swoje momenty. A ostatnim czasem widać ten ciąg na bramkę rywala. Widać, że chciałby zostać napastnikiem. Może nawet takim drugim Agüero z profilu. Nie może się jeszcze sprecyzować. Dałbym mu jeszcze kontrakt. Młody jest. Ma czas.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 127.09.2018, 13:58

Moim zdaniem Ramsey powinien odejść jak najszybciej. Walijczyk to indolentny taktycznie zawodnik biegający tam gdzie chce. Ufam, że Emery to zauważy i wraz z resztą sztabu podejmą decyzję o sprzedaży Ramseya. Kiedy Aron dostanie piłkę w środku spowalnia prawie każdą akcję. Nie widzę jego przydatności dla drużyny. W jego miejsce powinien być wystawiany Mkhitaryan który ma odpowiednie przyśpieszenie i potrafi świetnie wyprowadzić kontrę.

schnor25 komentarzy: 1854627.09.2018, 13:57

@kanonier995: A może by tak kogoś młodego, gniewnego, na dorobku? A nie wiecznie zdarte płyty. Marnotrawny Cesc miałby rację bytu 2 lata temu, 2 lata młodszy, a nie teraz.

kanonier995 komentarzy: 54427.09.2018, 13:51

Nie wiem jak wy ale ja bym zamienił Fabregasa za Ramseya

Womanizer komentarzy: 993827.09.2018, 13:47

A Paryż to czasem nie potrzebuje wzmocnień w środku pola? Bo jak wyleci Verratti to Marquinhos musiał grać w pomocy i Di Maria.

Takiego Draxlera bym przytulił na wymiane.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.09.2018, 13:45

@praptak: @schnor25: Przyznawałem się już ze 20 razy :P Ale ciesze się, że Francuz mi udowodnił swoją wartość.

@madderns29:

Osobiście wole kogoś młodego i przebojowego w stylu Lozano, Baileya czy Thauvina. Sanchez ma 30 lat i leci równią pochyłą w dół. Nie każdy musi być Ibra czy Ronaldo i grać do 34 roku życia na poziomie.

schnor25 komentarzy: 1854627.09.2018, 13:41

@madderns29: Oczadziałeś? Nawet, gdyby sam dopłacał do powrotu na Emirates - 3x NIE.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 227.09.2018, 13:38

Pytanie czysto teoretyczne - jeśli byłaby okazja wyjąć Sancheza z United za stosunkowo niewielkie pieniądze i rozsądną tygodniówkę chcielibyście go widzieć ponownie w koszulce z armatką na piersi?

praptak komentarzy: 883827.09.2018, 13:33

@schnor25:
No trochę malkontentów mi się przewinęło przez gałki oczne, szczególnie rok temu. Teraz mało kto by się pewnie przyznał ^^. Z drugiej strony w ogóle mi to nie przeszkadza. Każdy może mieć sobie punkt widzenia jaki chce.

@schnor25

Lichy w Juve zarabiał 2,8 mln euro czyli jakieś ~60k tyg. Więc nie sądzę żeby tu przyszedł za 35, tym bardziej jako wolny zawodnik.