Awans do kolejnej rundy FA Cup, West Ham 1-2 Arsenal

Awans do kolejnej rundy FA Cup, West Ham 1-2 Arsenal 03.01.2010, 18:13, Rafal Mazur 382 komentarzy

Pierwsze emocje związane z londyńskim Arsenalem w FA Cup oraz pierwszy test w nowym, 2010 roku, który podopieczni Arsene Wenger zdali bardzo dobrze, pokonując na Upton Park West Ham United 2-1.

Przed spotkaniem śmiało można było stwierdzić, że dzisiejsza potyczka Kanonierów z West Ham United zapowiadała się najciekawiej spośród wszystkich meczy, które odbyły się w ramach trzeciej rundy pucharu Anglii.

Nie brakowało również niespodzianek. Faworyzowany Manchester United przegrał dziś z Leeds United i tym samym pożegnał się z rozgrywkami FA Cup na bardzo wczesnym etapie. Natomiast Liverpool tylko zremisował na Madejski Stadium z Reading 1-1.

My jednak zajmijmy się Arsenalem. Przed meczem, Arsene Wenger dokonał kilku zmian w składzie londyńczyków, a min. między słupkami możemy oglądać naszego rodaka, Łukasza Fabiańskiego. Warto także dodać, że ostatni mecz przed wyjazdem na Puchar Narodów Afryki rozegra Alex Song. Dokładnie o godzinie 17.15 angielski arbiter - Mark Clattenburg rozpoczął dzisiejsze zawody.

Od początku spotkania, nie można było wskazać przeważającej ekipy, gdyż gra toczyła się głownie w środku boiska, a akcje obu drużyn nie były efektowne.

Z czasem, jednak Kanonierzy zaczęli dochodzić do głosu. Co raz częstsze strzały oraz dobre sytuacje podbramkowe zaczęły nękać bramkę Roberta Greena. W 17. minucie po błędzie Młotów, z dystansu uderzył Eduardo, lecz bramkarz gospodarzy był na posterunku.

W 26. minucie meczu została sprawdzona czujność Fabiańskiego. Strzałem z daleka popisał się Diamanti, lecz Polak wyciągnął się niczym struna i wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

10 minut później serię fatalnych błędów popełnił Jack Wilshere. Na początku zagrał futbolówkę w stronę pola karnego gości, a po chwili nieudanie dryblował we własnej jedenastce. Na szczęście, nie skorzystali z tego napastnicy West Ham United.

Niestety, zawodnicy The Gunners grali co raz słabiej, co obrazowały niedokładne podania i nieudane strzały. W 46. minucie katastrofalny błąd linii defensywnej Kanonierów wykorzystał Alessandro Diamanti, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Fabiańskim. Włoski atakujący nie zmarnował nadarzającej się okazji i West Ham wyszedł na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału, który należał do Nouble'a, ale piłka powędrowała obok lewego słupka bramki Fabiańskiego. Warto jeszcze dodać, iż obie drużyny wznowiły drugie 45 minut bez zmian w swoich szeregach.

Mimo wielu starań ze strony Kanonierów gra nie ulegała zmianie. Nadal przeważały nieudane podania oraz niecelne próby strzału takich piłkarzy jak Eduardo, czy Ramsey.

W 64. minucie nareszcie długo wyczekiwana zmiana. Boisko opuścili Wilshere i Merdia, a ich miejsce zajęli Nasri i Diaby.

Jednym ze słabszych punktów Arsenalu dzisiejszego wieczoru były rzuty rożne. The Gunners bili je za płytko lub za głęboko i przy tym marnowali kolejne szanse na doprowadzenie do remisu.

Kilka chwil potem zmarnowana genialna okazja na strzelenie bramki. Abou Diaby stanął z Robertem Greenem oko w oko, jednak Francuz zachował fatalnie, gdyż strzelił lekko i prosto w bramkarza. Swojej szansy szukał jeszcze Song, ale dobrze spisali się defensorzy Młotów.

W 78. minucie wszyscy fani Kanonierów odetchnęli z ulgą. W sporym zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Aaron Ramsey, który pokonał Greena strzałem w róg bramki. 1-1. Bramka Ramsey'a widocznie obudziła graczy z Emirates. Już kilka minut dalej, po dobrej wrzutce Carlosa Veli, Eduardo wyskoczył do piłki niczym koszykarz i skierował ją prosto w okienko. 2-1!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Podopieczni Wengera udowodnili swoją klasę, poprzez świetną końcówkę spotkania, w której zdobyli dwie bramki i tym samym pogrążyli szanse rywala na awans do kolejnej rundy.

Przypomnijmy jeszcze, iż losowanie par IV rundy FA Cup odbędzie się 15 minut po zakończeniu meczu, a jego wyniki będzie można sprawdzić w naszym wortalu.

West Ham United: Green, Faubert, Tomkins, Upson, Daprela, Kovac, Behrami, Stanislas (Edgar 87), Diamanti, Jimenez, Nouble (Sears 79)

Ławka rezerwowych: Stech, N'Gala, Da Costa, Payne, Lee, Edgar, Sears

Arsenal: Fabiański, Sagna, Gallas, Vermaelen, Silvestre, Ramsey, Song, Merida (Diaby 65), Wilshere (Nasri 65), Eduardo, Vela

Ławka rezerwowych: Mannone, Gilbert, Diaby, Nasri, Traore, Eastmond, Emmanuel-Thomas.

FA CupWest Ham United autor: Rafal Mazur źrodło: własne
Java289 komentarzy: 115303.01.2010, 19:31

Też bym prosił o link

hochland komentarzy: 39703.01.2010, 19:31

myślicie że stoke to dobrze chelsea sobie może odpoczywac z jakimiś mleczakami a my już drugi zespół z Premier league tak samo w Pucharze ligi trafialiśmy na najmocniejsze drużyny jakoś nie mamy farta w tym roku z losowaniami w angli. Bo w lidze mistrzów los nam sprzyja narazie:D

arsfan1990 komentarzy: 189 newsów: 4203.01.2010, 19:31

leon31 >>> Co robiłem?

Theo_Fan komentarzy: 180703.01.2010, 19:31

z Ramseya na pewno coś bedzie coraz bardziej mi sie podoba :D

sebo656 komentarzy: 182503.01.2010, 19:30

leon31 > wiesz jak sie mowi? jeden dobry uczynek nie zrobi z ciebie bohatera, ale wystarczy jeden zly zebys był ten zły ;p cytat z piratów z karaibów :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56703.01.2010, 19:29

Brawa za drugą połowę dla Songa. Był fenomenalny, znowu. Ze wszystkich piłkarzy na boisku tylko Behrami i Diamanti byli lepsi.

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49803.01.2010, 19:29

Hehehe ;)

mdr_AFC komentarzy: 305103.01.2010, 19:29

KANONIER, kurde przestań nabijać posty ;/

Właśnie dajcie linka gdzie jest losowane.

arsfan1990 komentarzy: 189 newsów: 4203.01.2010, 19:29

v.Persie'go z Veli na 100% nie będzie bo to inny typ zawodnika :) Ale może taki Leon (zawodowiec) Messi ;p

Ale brzydki był ten faul na Diabym.I jeszcze nie było kartki. ;/

leon31 komentarzy: 125803.01.2010, 19:28

Silvestre nie grał wcale tak słabo. Fakt jedna wpadka ale poza tym nie mam do niego sapów :)

kjubol komentarzy: 101003.01.2010, 19:28

dajcie linak do losowania

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49803.01.2010, 19:28

Właśnie z kim City.?

pajdi komentarzy: 378003.01.2010, 19:28

Według mnie Song od początku trzyma wysoki poziom dla mnie profesor.

Bob_Marley komentarzy: 43703.01.2010, 19:28

Haha no Cfelsi jak zwykle farciarze słaby zespół, ale może jakaś niespodzianka będzie w tamtym meczu ;)

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49803.01.2010, 19:27

No,popieram krzykus1990.
Bo on jeszcze jest młody a jak dorośnie to może będzie następny v.Persie.

Walcott_FAN komentarzy: 29603.01.2010, 19:27

A City z kim ??

leon31 komentarzy: 125803.01.2010, 19:27

fajnie ....

krzykus1990 komentarzy: 525103.01.2010, 19:26

Vela może grał słabo ale zaliczył asystę przy golu Eduardo, więc go już nie obrażajcie, spójrzcie ile ma lat i wielka kariera przed nim.

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49803.01.2010, 19:25

Ale farta ma Chelsea.
-Jak zwykle.

sebo656 komentarzy: 182503.01.2010, 19:25

Do zmian Arsenalu na boisku to był mecz wieeeeluuu błędów z obydwu stron. Potem wkońcu obudził sie Eduardo i Vela.

Na pochwałe zasługuje Fabian, gdyby nie Silvestre miałbym trafiony dtrugi wynik z rzędu...:D

Song dzis troche dał dupy w stosunku do ostatnich wystepow, trzeba to przyznac, żołta kartka, bał sie uderzyc z daleka, plus ten niecelny strzał, ale i tak zasługuje na dobrą ocene

Ramsey najlepszy gracz meczu, dzis naprawde mile mnie zaskoczyl, bardzo dobrze rozgrywał no i strzelił bramke

Eduardo wkoncu sie obudził i strzelił piekna bramke, ale reszta meczu słabo

Obrona dobrze działała, prócz Silvestra...

Młodzi dali dupy, mowie o Jacku i Franie...

Mecz ciekawy a co najbardziej mnei cieszy ze trafiłem kto strzeli bramki :D no i prawie wynik mi sie trafił :D
Brawo dla ekipy kanonierzy.com za typ ;)

;(((

wschowiak komentarzy: 159703.01.2010, 19:25

ze Stoke ?... fajnie :D...

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49803.01.2010, 19:24

Oby był też taki wynik z Boltonem ;)

versus23 komentarzy: 4503.01.2010, 19:24

Tak gramy ze Stoke na Britannia Stadium, a Chelsea gra na wyjeździe z Preston North End :|

Bob_Marley komentarzy: 43703.01.2010, 19:24

Ciężko będzie.. ale pewnie w nastepnym meczu już będzie silniejsza 11-stka od początku meczu zeby nie gonić wyniku tak jak dziś ;)

Armata25 komentarzy: 88303.01.2010, 19:23

Nie ma się z czego cieszyć. Znowu wyjazd na gorący teren, do Stoke :/ Ja się nie cieszę, choć lepiej na Stoke było trafić niż na Chelsea.

kubas40 komentarzy: 73103.01.2010, 19:22

Z Ramseya będzie taki następca Fabregasa, że hoho.
Bardzo lubię chłopaka i niech wyjdzie na ludzi :]

marcin0935 komentarzy: 19003.01.2010, 19:22

cienko dziś grali:( ale pózniej cos ruszyło po bramce Fabiański prawie by wyjął no ale 2:1 nie jest zle!!!

Armata25 komentarzy: 88303.01.2010, 19:22