Belgijski Thriller! Standard 2-3 Arsenal

Belgijski Thriller! Standard 2-3 Arsenal 16.09.2009, 21:29, Szymon Ortyl 184 komentarzy

Po niezwykle emocjonującym meczu Kanonierzy pokonali 3-2 belgijski Standard Liege. Niestety gra podopiecznych Arsena Wengera nie była tym, czego oczekiwali kibice.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Kanonierów. Już w 3. minucie, Eliaquim Mangala pokonał Vitto Manonne strzałem zza pola karnego.

2 minuty później było 2-0. Po faulu Williama Gallasa, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Milan Jovanovic.

Mimo licznych dośrodkowań Kanonierzy nie potrafili zagrozić bramce rywala. W 33. minucie żółtą kartkę otrzymał bezradny Gael Clichy.

W 38. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Bendtner, jednak nie zdołał doskoczyć do piłki dośrodkowanej przez Eduardo. Kilka sekund później mocny strzał Fabregasa zablokował Saar.

Tuż przed przerwą nadzieję w serca kibiców The Gunners wlał Nicklas Bendtner, który pokonał bramkarza Standardu strzałem z ostrego kąta.

W pierwszych 45 minutach Arsenal w niczym nie przypominał drużyny, która rozgromiła Everton i Portsmouth. Zawodnicy z Emirates Stadium sprawiali wrażenie pewnych, iż mecz sam się wygra.

Po rozpoczęciu drugiej części spotkania w znakomitej sytuacji znalazł się Bendtner, jednak w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę spod nóg.

W 53. minucie blisko pola karnego Standardu sfaulowany został Eboue. Do piłki podszedł Fabregas jednak ta, po jego dośrodkowaniu wylądowała w rękach bramkarza.

5 minut później po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Standard był niemal pewny strzelenia bramki. Na szczęście Emmanuel Eboue przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 60. minucie Milan Jovanovic opuścił boisko. Zastąpił go Benjamin Nicaise. 4 minuty później Fabregas oddał strzał z linii pola karnego, lecz nie był w stanie pokonać Bolata. Minutę później Witsel został ukarany żółtą kartką za faul na Bendtnerze.

W 70. minucie wykończonego Rosicky'ego zastąpił Aaron Ramsey, który kilka sekund później oddał potężny strzał zza pola karnego, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza Standardu.

6 minut później po dośrodkowaniu Songa, bramkę dla Arsenalu strzelił Thomas Vermaelen. Kilka sekund później na boisku pojawił się Bacary Sagna, zmieniając Emmanuela Eboue.

W 81. minucie było już 2-3! Bramkę dla Kanonierów zdobył Eduardo po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego.

W 86. minucie zdobywcę trzeciej bramki dla Arsenalu - Eduardo da Silvę - zastąpił Jack Wilshere

Po objęciu prowadzenia gracze Arsenalu nieco zwolnili, aby kontrolować przebieg spotkania. Kilka minut później sędzia zakończył mecz.

Mimo wygranej forma Kanonierów nie napawa optymizmem. Thomas Rosicky wydaje się nie być przygotowany na rozegranie więcej niż 45. minut w meczu. Pozostaje mieć nadzieję, że Arsene Wenger zdoła zmobilizować drużynę na sobotni mecz z Wigan.

Arsenal: Vito Mannone, Emmanuel Eboue, William Gallas, Thomas Vermaelen, Gael Clichy, Abou Diaby, Cesc Fabregas (c), Alex Song, Tomas Rosicky, Nicklas Bendtner, Eduardo

Ławka Rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Bacary Sagna, Mikael Silvestre, Kieran Gibbs, Aaron Ramsey, Jack Wilshere, Sanchez Watt

Standard Liege: Sinan Bolat, Marcos Camozzato, Mohamed Sarr, Eliaquim Mangala, Ricardo Rocha, Wilfried Dalmat, Igor De Camargo (c), Axel Witsel, Mehdi Carcela-Gonzalez, Milan Jovanovic, Dieudonne Mbokani

Ławka Rezerwowych:Kristof Van Hout, Reginal Goreux, Felipe, Gregory Dufer, Landry Mulemo, Moussa Traore, Benjamin Nicaise

Arbiter: Eduardo Iturralde Gonazlez.

Liga MistrzówStandard de Liege autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
qnik_dg komentarzy: 21116.09.2009, 22:49

Taktyka jest bardzo dobra, tylko zauważcie że ostatnio, tak samo z manchesterem city szybko traciliśmy gole i musieliśmy odrabiać. Trudno jest odrobić dwie, a co dopiero trzy bramki kiedy przeciwnik muruje bramkę i przedpole. Moim zdaniem za szybko tracimy bramki, nie potrafimy się skupić na samym początku, tracimy głupie bramki i nie wykorzystujemy pewnych sytuacji.

zuczek1987 komentarzy: 640316.09.2009, 22:48

dawno się tak nie wymęczyłem oglądając mecz Arsenalu... zwycięstwo cieszy ale... jesteśmy bardzo daleko od optymalnej formy. Diaby tragedia dzisiaj Fabregas też nic nie ciągną Eboue wrzutkami przechodził sam siebie poza tym nie pasuje on w ogóle na prawą obronę a bethener tylko się obijał od zawodników SL a Ci nawet bez większy problemów odbierali mu bardzo często jeżeli nie ciągle piłke... ogólnie bardzo źle tylko występ rosickiego może cieszyć - pozdrawiam

Pieniu komentarzy: 14216.09.2009, 22:48

Szczęśliwie, ale jednak udało się. ;] Wiadomo, że do wielu rzeczy można by było się przyczepić, ale odpuśćmy sobie na razie i świętujmy zwycięstwo. :D

Fabregas1989 komentarzy: 2116.09.2009, 22:47

Ten mecz pokazał, że potrafimy gonić wynik-obyśmy znów nie musieli się o tym przekonywać!
Z takim wynikiem to od razu człowiekowi lepiej się śpi :D

KulmanAFC komentarzy: 45016.09.2009, 22:45

Wyszarpane 3-2 dla nas. Szkoda, że z takim klubem wygraliśmy po takim meczu. Było ciężko, chociaż po tym składzie niczego innego się nie spodziewałem. Straciliśmy dwie bramki ale strzeliliśmy trzy i wracamy z trzema punktami do domu. Myślałem, że ze Liege będzie ciężko i było. Oby z resztą nie było tak trudno. Myślę, że Arsen Wenger będzie w meczach grupowych korzystał z tego, że mamy takich przeciwników i częściej będą grali Ci z ławki, a zawodnicy pierwszej drużyny będą mieli wolne. W sumie to dobrze i sam był tak zrobił. Kluczowi gracze odpoczywają, a rezerwowi grają w meczach LM, oczywiście tyle w grupie. Wtedy wychodzimy z grupy i zawodnicy pierwszej jedenastki nie tak bardzo zmęczeni (nie grali w meczach grupowych tylko ligowych) wkraczają do akcji i przechodzimy dalej i dalej i dalej aż do finału wygrywając Champions League. Pięknie to wymyśliłem. Ah i Oh. Słaby wynik z taką drużyną ale usprawiedliwiam Arsenal - trudny przeciwnik na swoim boisku, nasz rezerwowy skład. Najbardziej cieszy mnie bramka Nicklasa, może się rozstrzela, hmm.. oby. Dziękuję dobranoc. Niech moc będzie z wami haha.

Yaiba komentarzy: 20216.09.2009, 22:45

2:3 videos.sapo.pt/WHDv3GOjVpJlM9Ki8GzZ

hugo00200 komentarzy: 916.09.2009, 22:45

pięknie i to mi się podoba wytrwali do samego końca to mi się w nich podoba

Caroline komentarzy: 48516.09.2009, 22:45

Dobrze, że potrafili strzelić 3 bramki i wygrac to spotkanie. Wiedziałam, że powinien grac Szczęsny :)

waldek_89 komentarzy: 573516.09.2009, 22:44

dobrze że się nie poddali i zagrali do końca, a wynik się liczy i zdobyte 3 pkt, chociaż mecz w wykonaniu naszych ulubieńców zostawia wiele do życzenia...mam nadzieję że się zmobilizują na mecz z Wigan.

Symbiosis komentarzy: 239 newsów: 4816.09.2009, 22:43

Jeśli wrócą pozostali gracze to mamy szanse na wygranie LM. Nie przesadzajcie z tymi transferami mamy naprawde dobry sqad tylko ciagle mecza nas kontuzje. I co najwazniejsze musimy radzic sobie z tremą !! Bo nie mozemy wyjsc tak spanikownai jak dzis i tak jak w zeszło rocznym półfinale. Powiedzmy szczerze ta 1 bramka była do wyciągnięcia po raz koejny vito zawodzi ; /

Naprawde zagralismy slabo.

Od takich zawodnikow jak Fabregas oczekuje sie wiecej nie wiem co sie z nim dzieje w lidze nie blyszczy moze potrzebna mu jakas przerwa.

Ta dzisiejsza taktyka nie byla dobrym wyborem.

Rozkrecimy sie ! Wtedy poczatek LM mielismy dobry teraz forma wroci na koncowke a zawsze przy koncowce nam tej formy brakowalo :)

amadeo komentarzy: 514916.09.2009, 22:43

Yaiba --> a bramka na 2-3 ?

Patrycek4 komentarzy: 16516.09.2009, 22:43

Symbiosis;
ja nie zasiadlem bo niestety nie mam polstatu :P
ogladalem mecz barcelony z interem na programie n sport i musze przyznac, ze tam tez bez rewelacji
moge powiedziec tylko GO GO GUNNERS i trzymac kciuki w nastepnych spotkaniach;)

valentino1 komentarzy: 22316.09.2009, 22:33

bukiet4, podstawowi się leczą u fizjoterapeutów.

bukiet4 komentarzy: 15616.09.2009, 22:31

grali fatalnie. ewidentny brak ławki rezerwowych nnie grali podstawowi i dzieje sie jak co roku.

Symbiosis komentarzy: 239 newsów: 4816.09.2009, 22:29

2 bramka nie powina być zaliczona ale ile razy sedziowie sedziowali przeciwko nam jeszcze kara dla adebayora i sprawiedliwosc wymierzona :)

Pozdrawiam wszystich panów którzy zasiedli przed telewizorem i włączyli kanał polsat, naprawde mecz byl chyba ciekawy bo duzo bramek padlo ;]

fabri04 komentarzy: 338516.09.2009, 22:24

Koniec!!! Mecz taki sobie, ale Bendtner i Dudu WE LOVE YOU!!! Ważne zwycięstwo a nie wynik!!!

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 416.09.2009, 22:17

no już sie bałem ale jest jednak 3-2, co prawda typowałem 3-1, ale liczą sie 3 punkty jeśli nic sie nie wydarzy do końca

Strzeluch komentarzy: 153016.09.2009, 22:11

i co teraz powiesz kanonier95? trzeba go nadal zwalniac ? zrobil dobre zmiany.

Banan142 komentarzy: 12016.09.2009, 22:10

Mówiłem że się podniesiemy teraz na 3 strzelić!:D
GO GO GO THE GUNNERRRRRS
P.S. Tomek to zakup wyborowy :D
III 3-000 w trakcie postaaa eeaaaahhh1!!!

Joker_224 komentarzy: 520516.09.2009, 22:10

hahahha... tak jest odrodzenie, reaktywacja...

PontusMS komentarzy: 6216.09.2009, 22:10

3:2!

Zawader komentarzy: 135916.09.2009, 22:10

3;2 arsenal

Vermaelen :D :* !!!!!!!!!!!!!!!!! GOL teraz tylko trzeba jeszcze jednego wbic i bedzie dobrze :D

ja ale blisko bylo na 3-2