Bendtner: Barcelona była już zmęczona

Bendtner: Barcelona była już zmęczona 18.02.2011, 14:30, Mateusz Marchewka 41 komentarzy

Nicklas Bendtner po raz kolejny wypowiedział się o środowym meczu przeciwko Dumie Katalonii. Jak stwierdził, już w momencie rozgrzewki dostrzegł „szczelinę w zbroi” Barcelony.

Duński napastnik Arsenalu pojawił się na boisku w 77. minucie spotkania przy stanie 0:1. Już osiem minut później Arsenal wygrywał 2:1, po golach Robina van Persiego i Adrieja Arszawina.

Podobnie jak rok temu, to zespół z Katalonii objął na Emirates prowadzenie, ale według Bendtnera widoczne były znaki, że tym razem to Kanonierzy wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji.

- Podczas rozgrzewki, dostrzegłem, że ich zawodnicy byli już zmęczeni. Zarówno pierwsza, jak i druga połowa były bardzo szybkie i zabrały im dużo siły. Wtedy wiedziałem, że musimy to wykorzystać i strzelić coś pod koniec meczu. – powiedział Bendtner dla Arsenal.com.

- Właśnie to zaważyło na końcowym wyniku spotkania. Oni nie mieli już siły, a my a każdym razem, gdy przejęliśmy piłkę wychodziliśmy z kontratakiem. Od razu było nas czterech bądź pięciu pod ich bramką.

-To cudowne uczucie i każdy z nas jest bardzo szczęśliwy. Świetny rezultat uzyskany z prawdopodobnie najlepszym zespołem na świecie. Wspaniała noc.

Barcelona rozgrywa znakomity sezon i to dopiero jej druga porażka. Pierwsza miała miejsce w Primera Division jeszcze we wrześniu, kiedy to Hércules Alicante sprawił na Camp Nou sensacje i wygrał z FCB 2:0. Według duńskiego napastnika to hart ducha piłkarzy Arsenalu zakończył te serię meczów bez porażki hiszpańskiego potentata.

- Mogliśmy się poddać, ale gdy popatrzycie na nas to jedyna rzecz, której nie zrobiliśmy przez cały sezon to właśnie poddanie się. Zawsze walczymy do ostatnich sekund. Nawet w Pucharze Anglii mieliśmy ciężką przeprawę z Leeds United, ale rozstrzelaliśmy ich pod koniec meczu. Tacy właśnie jesteśmy, nigdy się nie poddajemy i do końca walczymy o korzystny dla nas rezultat.

- Wynik [ze środowego meczu] jest świetny i ciężko na niego zapracowaliśmy. Popłacił nasz spokój nasza cierpliwość i wiara w siebie. Oczywiście, kiedy gra się przeciwko wielkim zespołom trzeba mieć trochę szczęścia i my je mieliśmy. Katalończycy nie wykorzystali licznych okazji w pierwszej połowie, a my ich za to skarciliśmy. Zagraliśmy świetną drugą połowę, powróciliśmy w wielkim stylu.

Champions LeagueLiga MistrzówNicklas Bendtner autor: Mateusz Marchewka źrodło: Arsenal.com
luq007 komentarzy: 289920.02.2011, 12:24

No i znowu katalonskie buractwo sie tu rejestruje i gada jakies bzdety bo barcelonka przegrala. Szkoda to czytac cisnac na swoja strone i tam plakac a nie tu.

DziksoN komentarzy: 818.02.2011, 22:10

nie karmić trolla, porozmawiamy po meczu na CN, jak nas potraktują zraszaczami

wLO komentarzy: 18618.02.2011, 21:55

Hmm Lewus to czego nigdzie nie grasz jak jestes taki zajebisty?Pajacu *****y.Aha skoro my tacy slabi to co powiedziec o barcelonie hmm?

arsenalForever84 komentarzy: 20618.02.2011, 20:49

ty lewus na ch.j tu wchodzisz i piszesz te bzdury wypad stad pajacu jeden

Lewus007 komentarzy: 418.02.2011, 20:18

Odpadniecie z barcą jesteście na poziomie fazy grupowej z której wychodzicie z ledwością a Barca wygrywa u siebie z rosyjskimi klubami rezerwami nie tracac żadnego gola a ty Bendtner niedorastasz umiejętnościami nawet Bojanowi Krikiciowi , ja na podwórku gram lepiej.

fabregas1987 komentarzy: 2581518.02.2011, 19:50

ale by bylo fajnie jakbysmy ich wyeliminowali ;)

Ciasteck2 komentarzy: 446718.02.2011, 19:28

W meczu na Camp Nou musimy tylko nie popełniać błędów i dobrze kryć zawodników. Barca będzie atakować, więc i się będzie męczyć - musimy to wykorzystać!

michalcio135 komentarzy: 18618.02.2011, 19:05

arsenal zawsze walczy do końca a co do niklasa bendtnera to zrobił bardzo dobrą zmianę

PEHA komentarzy: 242118.02.2011, 18:27

zgadzam sie. duzo sie wypowiada.

DziksoN komentarzy: 818.02.2011, 18:08

literówka się wkradła, 'hart' powinien być

kris1987 komentarzy: 1518.02.2011, 18:02

jak w przyszla niedziele jest final pucharu ligi to kiedy gramy z totenhamem????znow przelozone spotkanie bedzie???wie ktos cos na ten temat??

kris1987 komentarzy: 1518.02.2011, 18:00

najbardziej zaluje tego ze bendtner przzy wyniku 2-1 w sytuacji gdzie wywalczzyl pilke nie gral do arszawina to byla chyba 80 ktoras minuta zobaczcie sami wygral pojedynek i wychodzil mu arszain a dalej juz czekal fabregas...gdyby to rozegral bylo by 3-1 a chcial chyba strzelic jak van perszing..:)

kris1987 komentarzy: 1518.02.2011, 17:59

damian199656 komentarzy: 762618.02.2011, 17:18

jak ważni zawodnicy grają w każdym (nawet pucharowym) meczu to się nie dziwię

matikanonier komentarzy: 206918.02.2011, 17:11

Hej! Mam taką prośbę do Was. Czy ktoś z Was ma prezentacje o Arsenalu zrobioną w PowerPoincie ?? Jeśli tak to proszę o kontakt na gg. Mój nr to 1401263

MICHAL191 komentarzy: 13918.02.2011, 17:05

ciacha.net/ciacha/1,111473,8896539,Na_dobry_poczatek_roku__Jack_Wilshere_bez_koszulki_.html

piotra700 komentarzy: 61018.02.2011, 16:01

ale na niego narzekacie dajcie spokój.Ma racje;)była zmęczona.

W reważnu na Camp Nou mu bedziemy mieć troszke łatwije no chyba, że nas zdeklasują w co wątpie.Jeżeli chodzi oto że jeżeli my strzelimy 1 bramke to oni będa musieli strzelić 2:) dodam jeszcze że niebędzie Silvestra i Song zacznie na czysto;D

DoubleK komentarzy: 26518.02.2011, 15:59

Nie należy lekceważyć angielskich drużyn. One zawsze grają do końca... Hiszpanie o tym zapomnieli i jakoś im nie poszło. :)

@carlota4 Zgadzam się z Tobą w stu procentach. To jeszcze nie koniec ale nie należy załamywać się jeszcze przed rewanżem. No, ale zobaczymy jak to będzie.

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 15:49

Byli zmęczeni, bo nie są przyzwyczajeni do takiego tempa gry i myśleli, że jak do końca pierwszej połowy mieli przewagę, że im się poddamy. No i powszechnie wiadomo, ze 'wielcy Katalończycy' zostali przycmieni wielkością Jacka i Laurenta :)

Leppus28
Jak to mówią, wygraliśmy bitwę, ale wojna się nie skończyła- to fakt. Ale czemu nie cieszyc się z wygranej? Lepiej byc wesołym niż od razu zamulac, i martwic sie o Camp Nou :) DO 8 marca trochę czasu jest, no i mam nadzieję, że wygramy CC, co na pewno podbuduje i doda wiary w siebie.

ala_05 komentarzy: 254318.02.2011, 15:45

Mieliśmy dużo szczęścia , a Benio się wypowiada tak , jakby to on najbardziej przyczynił się do zwycięstwa . Niech oni już się tak nie cieszą i szczycą , bo podczas rewanżu będzie o wiele ciężej niż teraz - a i będzie z tego co czytałam inny sędzia liniowy ;)

lamberciak komentarzy: 52718.02.2011, 15:45

Świetny wynik to byłoby 3:1, albo jeszcze lepiej 2:0. Szkoda, że Benio nie odegrał do Arshavina w 86. minucie, kiedy próbował skopiować uderzenie Robina. Po 3:1 na Ashburton, Barcy zajrzałoby w oczy widmo powtórki sprzed roku. ;)

koval16 komentarzy: 11518.02.2011, 15:44

co ty pieprzysz bendtner

Leppus28 komentarzy: 21118.02.2011, 15:33

"Wynik jest świetny"? Od kiedy 2:1 u siebie to świetny wynik? Jakby Arsenal przegrał 1:2 na Camp Nou to też by mówili, że to świetny rezultat. Mam wrażenie, że gracze Arsenalu trochę za wcześnie świętują zwycięstwo, które wcale zwycięstwem nie jest. Obie drużyny mają wciąż zbliżone szanse na awans.

Szef komentarzy: 1303518.02.2011, 15:33

euforia jest duza, ale trzeba juz myslec o kolejnych meczach

Jedlina komentarzy: 19718.02.2011, 15:18

Eta77

jesli jedna bledna decyzja arbitra jest w stanie rozbic Barceolne to znaczy ze ten zespol jest kompletnie pozbawiony charakteru

przeciw Arsenalowi w meczu z Newcastle padlo kilka zlych decyzji - o wiele bardziej ewidentnych (bo ten spalony tutaj to na dwoje babka wrozyla) i jakos Arsenal juz mecz potem potrafil sie podniesc, do tego stopnia ze ogral Barce. To jest charakter.

Eta77 komentarzy: 7518.02.2011, 15:14

To nie hart ducha spowodowal ich porazke tylko sedzia liniowy.

Bendtner26 komentarzy: 1418.02.2011, 15:11

lamberciak ----> Tak jest, grał pewnie i z dużym spokojem, swoim wejściem wniósł wiele spokoju w szeregi.

Bendtner26 komentarzy: 1418.02.2011, 15:10

HellSpawn - odpuść sobie tego typu komentarze...

futbolomaniak komentarzy: 19518.02.2011, 15:03

youtube.com/watch?v=pL7SdfxhKww - coś dla fanów Benia!

lamberciak komentarzy: 52718.02.2011, 15:02

Chyba nie zauważyliście, że to właśnie Benio - z bardzo dużym spokojem, a pod presją kilku zawodników Barcy - wyprowadzał piłkę z naszej strefy obronnej przy kontrataku na 2:1. Więc trochę uznania mu się należy.

HellSpawn komentarzy: 618518.02.2011, 14:52

Kanoniernumber77

No tak na ławce mu idzie całkiem dobrze i niech tam zostanie.

Cisow komentarzy: 138418.02.2011, 14:49

Troche nie podoba mi sie to, że nasi udzielają tak duzo wywiadów po zwyciestwie nad Barcą. A w szczególnosci Benio który miał najwiekszy udział w tym zwyciestwie. Wiadomo, nasi są podbudowani zwycięstwem, ale po co to tak rozprzestrzeniać na łamach prasy. To co nas denerwowało w poprzednim sezonie, czyli rozgadane jadaczki Xaviego i Pique przelewamy do siebie. Nie podoba mi sie to, jeśli te wywiady trafiają na stronke Barcy to na pewno ślą negtywne kometarze w naszym kierunku

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 14:47

Wszystko pięknie i fajnie, ale teraz należy skupić się już na następnym meczu.

Kanoniernumber77 komentarzy: 22418.02.2011, 14:41