Bez sentymentów: Arsenal vs Southampton

Bez sentymentów: Arsenal vs Southampton 04.10.2024, 12:59, Mateusz Rosłoń 669 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal podejmie na swoim stadionie drużynę Southampton FC. Będzie to spotkanie 7. kolejki Premier League. W bramce Świętych najprawdopodobniej zobaczymy byłego Kanoniera, Aarona Ramsdale'a. Nie ma jednak miejsca na sentymenty - ten mecz trzeba wygrać, a najlepiej wysoko. Fenomenalna forma Davida Rayi na początku obecnego sezonu udowadnia zresztą, że zarówno klub, jak i Ramsdale podjęli odpowiednią decyzję.

Po sześciu kolejkach Arsenal znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli. Kanonierzy czterokrotnie wygrywali i dwa razy remisowali. Mają tyle samo punktów, co drugi Manchester City, a do liderującego Liverpoolu tracą jedno oczko. Southampton zgromadził jak do tej pory tylko jeden punkt. Łatwo się domyślić, że oznacza to jeden remis i pięć porażek. W związaku z tym ekipa Russella Martina zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i wyprzedza jedynie Wolverhampton.

Ostatnie mecze z Southamptonem nie układały się dla Arsenalu tak pomyślnie, jak można by się było spodziewać. W sezonie 2022-2023 w spotkaniach Premier League padły dwa remisy, 3:3 i 1:1. Rok wcześniej Arsenal wygrał u siebie 3:0, ale na wyjeździe poległ 0:1. W sezonie 2020-2021 Kanonierzy wygrali na wyjeździe 3:1, ale na własnym stadionie jedynie zremisowali 1:1. Dodatkowo Święci byli górą w FA Cup - w styczniu 2021 r. wygrali z Arsenalem 1:0.

Przejdźmy do sytuacji kadrowej. Russell Martin nie będzie mógł skorzystać z usług Gavina Bazunu, Kamaldeena Sulemany, Jacka Stephensa i Williama Smallbone'a. W Arsenalu kontuzjowani pozostają Martin Ødegaard, Ołeksandr Zinczenko, Takehiro Tomiyasu i Kieran Tierney. Pod znakiem zapytania stoją występy Bena White'a i Jurriena Timbera.

Jeśli Arsenal utrzyma formę z wtorkowego występu w Lidze Mistrzów przeciwko PSG, raczej nie musimy się martwić o wynik. Jak jednak pokazuje historia spotkań pomiędzy obiema drużynami, Southamptonu z pewnością nie należy lekceważyć. Emocji tak czy siak nie powinno zabraknąć - Aaron Ramsdale z pewnością otrzyma na Emirates gorące powitanie.

Oldgunner3 komentarzy: 1019705.10.2024, 17:11

0:0,a Rice pier.oli się z wybijaniem rogu jakbyśmy 5:0 prowadzili.

FilipCz komentarzy: 202805.10.2024, 17:11

"Bez sentymentów..."
prawie ich miażdżymy bezradnością

Miszek komentarzy: 35805.10.2024, 17:11

Wiadomo kiedy wróci Odegard?

1886gunner1886 komentarzy: 162605.10.2024, 17:11

Ja nie rozumiem tego upiornego stawiania na Jesusa. Kiedy o! ostatnio raz zagrał jak członek drużyny a nie indywiualnsoc?

sonic komentarzy: 82905.10.2024, 17:10

Sterling to jest piłkarski debil ładuję się w gości zamiast podać.

krzykus1990 komentarzy: 549405.10.2024, 17:10

Ok wiem że zespół z dołu tabeli kontra pretendent do mistrza ale proszę chociaż 1:0 dla Arsenalu.

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:10

Przeciwko tak budowanym atakom to chyba nawet emeryci by dali radę.

bobslej22 komentarzy: 849505.10.2024, 17:10

Co oni do uja holują ta piłkę dziś do porzygu?

pioafc komentarzy: 4410 newsów: 205.10.2024, 17:10

Ten mecz śmierdzi WHU z zeszłego roku

Za każdym razem jak Arteta robi wariant z Jesusem w ataku i Havertzem w pomocy to wyglądamy jak zespół 2 klasy niżej

executer1 komentarzy: 282205.10.2024, 17:10

Mam wrażenie, że mecze u siebie są dla nas cięższe niż wyjazdowe. Z mocnymi drużynami jeszcze to jakoś wygląda, ale tam gdzie jesteśmy murowanym faworytem to jakaś tragedia.
Nie wiem o co tu chodzi szczerze mówiąc bo to nie pierwszy,drugi,trzeci raz tylko to zaczyna być już normą

Ups147 komentarzy: 363305.10.2024, 17:09

Calafiori z przodu nawet wygląda, ale w defensywie to go objeżdżają 10x bardziej niż Kiwiora.

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:09

Czyli drugie połowy po prostu nam gorzej wychodzą, a nie że MA stawia na ekonomię sił. Jak się zaraz nic nie zmieni to będzie dramat.

krzykus1990 komentarzy: 549405.10.2024, 17:08

Widzicie to widzicie ? Mam nadzieję, że Arteta tez.

pablofan komentarzy: 287505.10.2024, 17:07

Arteta znieniaj! Bo nic nie ugramy w tym spotkaniu!

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:06

@pawel_1986: No pewnie. :D

Zmiany będą szybciej, ale niepotrzebne były już w przerwie.

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 17:05

@Bartek_: Wolisz tryb zmian w 85 minuty i bramkę w 95 zapewne co? Ty masochisto ;)

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 17:02

Przecież my nie przegrywamy tego meczu + dominujemy, więc pewnie Arteta nie będzie robił szybkich zmian. Ta ekipa, która wyszła jest w stanie na spokojnie to wygrać, potrzeba trochę szybkości i lepszej organizacji gry. Druga połowa może być o wiele lepsza w naszym wykonaniu.

kacperineusz komentarzy: 9205.10.2024, 17:02

Obawiam się że ze Sterlingiem, który gra pod siebie i z kiwającym się z własnym cieniem Jesusem nie prędko zdobędziemy bramke przy takim autobusie. Nwaneri, Trossard zamiast nich a nawet taki Butler za Jorginho to są ciekawsze opcje na ten mecz.

Ranczomen komentarzy: 1251505.10.2024, 17:02

Dobra wpuszczaj już tego Martinellego.

Dziadyga komentarzy: 876605.10.2024, 17:02

@krzykus1990 napisał: "2 lata wszyscy się jarali Jesusem potem liczne kontuzje braku rytmu meczowego i poziom jest jaki jest . No niestety, ale Arteta musi to dostrzec w drugiej połowie i to nie w 70 minucie tylko tylko w pierwszych minutach drugiej połowy . Havertz dużo biega jest aktywny ale okazuje się jednak, że to jest napastnik bardziej mi pasuje na szpicy. Jak przychodził do Arsenalu uznawałem go za zastępcę Xhaki . Teraz jednak widzę , że ani 8 ani 10 tylko atak nr 9 !!!"

Mów za siebie,Ja się nie jaralem,od zawsze pisałem,że to kukułcze jako Guardioli.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 105.10.2024, 17:02

Partey gra dobrze, zero strat, bez ryzyka, przechwyty, ostro, jedyny celny strzał. Ostatnia osoba do zmiany. Pierwsza - Dżizus.

cwalin komentarzy: 237605.10.2024, 17:01

Nie boję się remisu.Obawiam się że święci wygrają.To będzie taki mecz ewenement.

praptak komentarzy: 900405.10.2024, 17:00

Havertza przesunąć do ataku, Leo za Sterlinga, Nwaneri za Jesusa i chyba byłoby w miarę git.
A jak mało to jeszcze obniżyć Ricea i Merino za Jorga

Oldgunner3 komentarzy: 1019705.10.2024, 17:00

Jorginho też widać ,że to nie to.Tross ,Nwaneri i Merino in i jedziemy .Ten aktualny So`ton to tak słaba ekipa chyba nawet słabsza niż Burnley z zeszłego sezonu.Tu bez 3 z przodu,u siebie to wstyd;ale niech tylko wygrają ,wielkich wymagań nie mam.Arteta jednak powinien szybko reagować.

Gunner27 komentarzy: 55205.10.2024, 16:59

Jeden strzał oddany na czternaście celnych to jest tragedia

pawel_1986 komentarzy: 21005.10.2024, 16:59

Mam nadzieję, że zmieni Jesusa, wprowadzi Merino (jeśli jest gotowy na 100%), Nwaneriego, Trossarda. Musimy szybko strzelić w drugiej połowie żeby Arteta znów paznokci nie obgryzał pod koniec meczu.

Bartek_ komentarzy: 48105.10.2024, 16:58

@Patrzys1985: Będzie dobrze :) Różnica klas między oba zespołami jest ogromna. Uciekający czas doprowadzi do tego, że nasi przycisną, a po jednej strzelonej Soton będzie musiał się otworzyć. W każdym razie jestem dobrej myśli. :) Też czuję stres jak każdy kibic, ale strata punktów tutaj to byłaby jakaś katastrofa.

krzykus1990 komentarzy: 549405.10.2024, 16:57

polishbrigadesx komentarzy: 1032005.10.2024, 16:57

Walimy głową w mur potrzebne są zmiany Jesus i Sterling pierwsi do zejścia nie możemy dzisiaj stracić punktów

mel75 komentarzy: 75205.10.2024, 16:57

Trzeba przyspieszyć , Nwaneri in!

Furgunn komentarzy: 983105.10.2024, 16:57

@Koroniarz napisał: "Dżon Bednarek mecz życia, akurat z nami …"

Po prostu mamy pecha i w niego ciągle trafiamy, za dużą głowę ma :]

Ranczomen komentarzy: 1251505.10.2024, 16:56

@enrique: A wcześniej wbije sobie samobója.

Koroniarz komentarzy: 1034205.10.2024, 16:55

Dżon Bednarek mecz życia, akurat z nami …

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 105.10.2024, 16:55

Rezerwowym składem lajtowo z nimi jedziemy. Jeden, dwóch zmienników i darmowe 3 punkty. Leicester prędzej trafi w księżyc o tej porze niż nam do bramki.

Arsenal2004 komentarzy: 424005.10.2024, 16:55

@metjuAFC napisał: "Trochę za mocno męczymy bułę prawą stroną. Jaka jest wciąż potrojony więc to nie ma najmniejszego sensu"

Plus Saka gra bez wsparcia Odegaard i White'a. Czasem mu tam Havertz zejdzie, ale sam 3-4 obrońców nie przejdzie w takim tłoku.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30