Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea

Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea 29.09.2012, 14:45, Marcin Stefaniak 2331 komentarzy

Po słabym spotkaniu na The Emirates Kanonierzy przegrali 1-2 z Chelsea. Podopieczni Wengera zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań i nawet przez chwilę nie przypominali drużyny, która dobrze rozpoczęła ten sezonie angielskiej Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego spotkania

Wiele prostych błędów i niecelnych podań, to właśnie to przyczyniło się najbardziej do porażki Arsenalu.

Składy:

Arsenal: Mannone – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Cazorla, Ramsey, Podolski – Gervinho.

Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole - Ramires, Obi Mikel - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Obie drużyny od samego początku nie porywały się na ataki, a przez pierwsze minuty większość akcji była prowadzona w środku pola.

W 12. minucie indywidualną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Abou Diaby, jednak jego uderzenie spokojnie wychwycił Petr Cech. 5 minut później Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu, zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain.

W 20. minucie wynik spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę otworzył Fernando Torres. Mimo wszelkich starań Laurenta Koscielnego Hiszpan był w stanie umieścić piłkę w siatce po strzale nogą. Vito Mannone nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Kanonierzy chcieli szybko odpowiedzieć na bramkę The Blues, jednak zaraz po trafieniu narazili się na groźną kontrę. Do bramki po raz drugi mógł trafić Torres, ale nie zdołał oddać strzału w sytuacji sam na sam z włoskim golkiperem.

W 28. minucie jeszcze raz dał o sobie znać hiszpański napastnik. 28-latek zdobył swojego drugiego gola, jednak w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Przez kolejne minuty gra się uspokoiła i po raz kolejny obie ekipy starały się zyskać przewagę w środkowej strefie boiska, nie porywając się na wypady do przodu.

Wreszcie, w 42. minucie podopieczni Wengera przeprowadzili składną akcję zakończoną golem. Ze środka pola na skrzydło piłkę podał Mikel Arteta, tam znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, który dośrodkował do Gervinho, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mimo problemów z przyjęciem piłki wyrównał pewnym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha

Rozochoceni zdobytym golem Kanonierzy chcieli pójść za ciosem. Większość akcji nadal była prowadzona prawą stroną boiska, ale mimo kilku groźnych dośrodkowań wynik nie uległ zmianie.

W 50. minucie prostopadłą piłkę do Lukasa Podolskiego zagrał Kieran Gibbs, po interwencji defensora Chelsea futbolówka trafiła pod nogi Cazorli, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału.

4 minuty później Kanonierzy stracili kolejną bramkę również po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę. Gol był jednak skutkiem fatalnych błędów Laurenta Koscielnego i Vito Mannone.

Pierwszą dogodną sytuację na wyrównanie miał Lukas Podolski, który oddał bardzo dobry strzał głową, ale świetną interwencją popisał się Petr Cech.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zaraz ruszą do ataku w celu odrobienia strat. Tak się jednak nie stało, mecz momentami usypiał, a większość akcji, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców The Gunners, była prowadzona właśnie na połowie gospodarzy.

Kanonierzy starali się odgryzać pojedynczymi akcjami, jednak mieli straszne problemy ze sklejeniem kilku celnych podań. W 73. minucie strzał oddał wprowadzony wcześniej Giroud, piłka po rykoszecie leciała w światło bramki Chelsea, jednak Petr Cech końcówkami palców zdołał sparować ją na rzut rożny.

Dopiero 11 minut Arsenal po raz kolejny zagroził bramce The Blues. Po rzucie rożnym wykonywanym na wysokości pola karnego szansę na zrehabilitowanie się miał Laurent Koscielny, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Jeszcze w doliczonym czasie gry 1 punkt dla Kanonierów mógł uratować Giroud, który jednak po minięciu Petra Cecha nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 13:09

że może ją wybić*

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 13:08

Podobno w orbicie zainteresowań Wengera znalazł się Kurt Zouma. Jak dla mnie gośc jest niesamowity. Rocznik 94, już w tamtym sezonie był podstawowym zawodnikiem Saint Etienne, bardzo szybki i silny, jak na tak młody wiek bardzo odpowiedzialny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:07

MateuszK4nonier, już z dwojga złego wolę taką reakcję niż taką jak Fabregasa wczoraj

_Dennis_Bergkamp_ Koscielny w ogóle nie wiedział, co się stało. Torres wziął go jak dzieciaka ułożył.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 13:07

bmwz5, Mannone jest bramkarzem przeciętnym, ale aż tak bardzo bym go nie winił za druga bramkę (przy pierwszej co miał zrobić?). Takie wrzutki prosto przed bramkę są cholernie niebezpieczne, bo bramkarz nigdy nie wie czy mu ktoś nie wyleci naprzeciw pyska (obserwuje piłkę nie zawodników). Zazwyczaj więc golkiperzy trzymają się środka. To wyjście Kościelnego mogło być mylące. Może ktoś z lepszym refleksem by to wyciągnął... Ogólnie ja jestem zdania, że jak zawodnik leci na taką piłkę to ma być pewny, że może być ją wybić.

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 13:07

Przy pierwszej bramce, ta piłka nie miała prawa w ogóle dojść do Torresa. Widać było, że Alex nie wiedział gdzie się ma ustawić, i to przez niego ta piłka głównie przeszła. Torres pokazał klasę, mało który napastnik by coś z tej sytuacji zrobił.

kamil_malin komentarzy: 933230.09.2012, 13:05

Koscielny przypominał zawodnika z początków przygody z Arsenalem. Dał się przepchnąć Torresowi jak junior. A podobno przypakował.

Faul na 30-40 metrze to nie bramka, ale przy wolnym na 1-2 piłkę w środku pola stracił Arteta. I to był kluczowy moment tej akcji. Thomas starał się naprawić to co popsuł Hiszpan, mógł zachować się inaczej.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997330.09.2012, 13:04

btw to przy I bramce trzeba tez docenic Torresa bo Lora moze zle ale jednak blokowal sciagal i utrudnial zycie...

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.09.2012, 13:02

@michal
A przy faulu przed 2 wolnym Vermaelen nie dostał czasem żółtej kartki?
@Topek
Aczkolwiek moim zdaniem bramki - zwłaszcza druga - są bardziej winą Mannone niż Kościelnego czy Vermaelena.

tomekafc95 komentarzy: 413630.09.2012, 13:01

@arsenal23 srode ;D

malyglod komentarzy: 649130.09.2012, 13:01

Nie ma co rozstrząsać tej porażki. Błędy się zdarzają. Trzeba postawić na którąś z par obrońców i niech grają. Rotacja na stoperze to chyba nie najszczęśliwszy pomysł. Niech np. gra Per i Verma przez 5 spotkań i zobaczymy. W każdym razie zmiany w formacji obronnej co mecz to nie jest dobry pomysł. No i trzeba czekać na bramkarza, bo jednak Vito to jeszcze nie ten poziom pewności w interwencjach.
Słowem nie ma się co przejmować. Trzaba grać dalej, uważnie w obronie i przede wszystkim z drużynami z top6 nie pozwolić rywalom na posiadanie piłki. Wczoraj pozwoliliśmy Chelsea grać piłką, a powinno być odwrotnie.

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 13:00

101greatgoals.com/gvideos/alan-dzagoevs-red-card-cska-moscow-v-dynamo-moscow/

Już jest.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2012, 12:59

Popojutrze liczę na pierwszy skład. To Liga Mistrzów. Ferguson już się na rezerwach przejechał.

Jenkinson-Per-Vermaelen-Santos
Arteta-Ramsey
Cazorla-Arshavin-AOC
Podolski

Rok temu Santos i AOC strzelili gola z Olympiacosem.

tomekafc95 komentarzy: 413630.09.2012, 12:59

@kamil_malin w sky sports w przerwie analizowali to i bylo cos takiego 2 na 3 i dopiero jenki krzyknal do aox zeby wracal a potem to wiecie jak bylo

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 12:58

bmwz5, nie warto, bo takie wolne są wpisane w przebieg gry. Najgroźniejszy był wolny sprokurowany przez Gibbsa, który wylądował na czole Kościelnego. To tak samo jakby winić kogoś za to, że zablokował dośrodkowanie i sprokurował rożnego po którym padła bramka. Absurd. Drużyna ma potrafić takie wolne bronić i na broniących można zrzucić winę. Rożne, wolne z dalszych odległości to rzeczy wpisane w mecz z zasady.

kamil_malin, tak, przy pierwszym wolnym był błąd ustawienia. Chamberlain odpuścił krycie Luiza i to on de facto popełnił największy błąd zostawiając gościa bez krycia. Tyle, że piłka przeszła do Torresa. Kościelny był przy nim, ale niestety dał się ograć.

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 12:57

Nie mam, bo mecz leci na żywo. Pewnie, po meczu ktoś doda tą sytuację.

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 12:55

bmwz5 A przy 2 nie faulował przypadkiem Arteta?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2012, 12:55

MateusszK4nonier@
Powiedz że masz filmik !:)

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 12:54

kamil_malin Ustawienie było fatalne. Ale największa wina to raczej spada na Kosę. Per szybko by podszedł pod piłkę, gdy była jeszcze w górze i by ją wybił, a Kosa patrzył sobie jak leci w stronę Torresa.

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 12:54

Przegrywają 0:2, a ten najpierw sfaulował kolesia, a następnie rzucił się na niego, jakby w ringu był.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549830.09.2012, 12:54

Jest gdzieś jakiś obszerny skrót wczorajszego spotkania?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.09.2012, 12:52

@Topek
Warto wspomnieć, że oba gole padły po wolnych, będących efektem faulów Vermaelena.

kamil_malin komentarzy: 933230.09.2012, 12:51

@ Topek
Fakt, ale jednak Thomas kilka błędów popełnił. Nie były to pomyłki które kosztowały nas stratę bramki ale jednak.

Dla mnie dziwna jest ta I bramka stracona. Niby Koscielny dał ciała, ale tam więcej zawodników było spóźnionych. Brakowało chyba Abou, bo w pewnym momencie widać jak Lorą chciał przestawiać Chamberlaina (Anglik chyba nie wiedział kogo ma kryć, gdzie ma stać). To błąd ustawienia zespołu + pomyłka Koscielnego.

AFC1208 komentarzy: 137030.09.2012, 12:51

Belzebub

Ogladam L1 bardzo czesto i zgadzam sie z tym , ze niektore mecze sa atrakcyjne. To nie zmienia jednak faktu, ze BPL jest o wiele silniejsza liga i zdobycie 20 bramek w jednym sezonie we Francji nie musi swiadczyc o tym , ze bedzie sie odrazu gwiazda w Anglii.

David92 komentarzy: 640030.09.2012, 12:50

Mateusz - co zrobil?

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 12:49

Dzagoev co odwalił w meczu z Dinamo. Jednak Rosja to nie jest normalny kraj.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 12:48

kamil_malin, tak samo jak Vermaelen, czyli wcale.

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 12:46

AFC1208, pooglądaj trochę Ligue 1 to zobaczysz jaki tam jest poziom. To liga dla koneserów, może mało medialna chociaż dzięki szejkom na pewno podniesie swoją reputację. Gdyby tylko piłkarze nie odchodzili w tak młodym wieku do większych klubów to zapewniam Cię, że byłaby to 3 liga na świecie. Wystarczy sobie przeanalizowac składy Arsenalu, Chelsea czy innym topowych klubów żeby dojśc do wniosku, że co roku za grube miliony francuskie perełki przechodzą za granicę. Ja oglądam co weekand po 4-5 meczy Ligue 1 i prawie nigdy nie jest to czas stracony.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2012, 12:45

Powie mi ktoś czy Wenger zrobi kiedyś zmiany przed 70 min. ? Toż to kpina. W Janasa się bawi.

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 12:45

Jenkins to był najlepszy na boisku.

dtdtdod komentarzy: 43730.09.2012, 12:45

wie ktoś może skąd można pobrać wczorajszy mecz?

kamil_malin komentarzy: 933230.09.2012, 12:44

@ Topek
Jenkinson położył nam mecz?

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 12:43

Brać Poldiego na szpicę, a Giroud na ławkę, on tylko psuje najlepsze okazje.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997330.09.2012, 12:41

btw jakby mi rok temu ktos napisal, ze najlepszym zawodnikiem w meczach z $ity i CFC bedzie Jenkinson...

matt21 komentarzy: 541430.09.2012, 12:40

Shagrath

Co Ty masz do Vermalena?

W ataku też leżał problem.. Mieliśmy dobrą okazję by dobić Chelsea pod koniec drugiej połowy, ale brakowało nam kogoś kto mógłby to zrobić.

fabregas1987 komentarzy: 2582430.09.2012, 12:40

haha prawda ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2012, 12:39

Nic nie będą oceniać. Całe studio będzie gadka o Szczęsnym i Fabianskim. Przecież trzeba pokazać polskość !

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 12:39

Vermaelen nam położył mecz tak samo jak Jenkinson.

AFC1208 komentarzy: 137030.09.2012, 12:38

Co z tego, ze krol ligi francuskiej ? Caroll jak szedl do Liverpoolu to tez mial kilkanascie bramek w Newcastle, a to ze podobne osiagniecie jak zostanie krolem strzelcow w lidze francuskiej. Nie oszukujmy sie, liga francuska jest kilka poziomow nizej niz BPL. Ocenilem Girouda tylko po kilku meczach . Tak jak pisalem , moze byc juz tylko lepiej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.09.2012, 12:38

N Sport w środę pokaże nasz mecz ligi mistrzów przeciwko Olympiakosowi . Odrazu wam polecam aby nie oglądać studia przed meczem ,bo każdy będzie tam nas negatywnie oceniał .
Szkoda nerwów ;p

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 12:38

Per gra mądrze. To on musi grać w podstawie.

matt21 komentarzy: 541430.09.2012, 12:37

Arsenal23

Nie mówię o wczorajszym meczu, mówię całkowicie ogólnie.
Walcott to jeździec bez głowy.

Ja bym właśnie chciał zawodnika 30+ który swoim doświadczeniem pomógłby nam właśnie w takich sytuacjach jak wczoraj z Chelsea.

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 12:35

grand92 Właśnie. Król Henry musi wrócić, zimą!

Shagrath komentarzy: 12630.09.2012, 12:35

Nie wiem dlaczego wszyscy mówimy tutaj o napastnikach, skoro największy problem jest jak zwykle z obroną. To ewidentne, że mecz położył nam Vermaelen - jego fatalne i głupie błędy spowodowały, że Chelsea wykorzystała jedyne zagrożenie stwarzane pod naszą bramką. Dużym błędem było pozostawienie Mertesackera na ławce - był najlepszym obrońcą we wszystkich meczach Arsenalu.
Gdyby obrońcy tak nie dali dupy to by nie było dyskusji o Giroud, napastnikach i innych mydlących oczy kwestiach.

Arsenal23 On wczoraj biegł, jak wchodził na boisko. ^^

grand92 komentarzy: 793730.09.2012, 12:34

peciakk

no to w sumie dobrze ;) ja mam laptopa także wolę go nie przeciążać , mój brat już mi spalił Asusa za 4 tyś przez gry , także wolę grać na PS3 na konsoli która jest stworzona do gier , na lapku tylko w FM12 pykam

grand92 komentarzy: 793730.09.2012, 12:33

Henry musi do nas wrócić , wrócił do nas na miesiąc , w ogóle się nie ruszał a i tak ukłuł 3 bramki , to jest geniusz

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2012, 12:32