Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea

Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea 29.09.2012, 14:45, Marcin Stefaniak 2331 komentarzy

Po słabym spotkaniu na The Emirates Kanonierzy przegrali 1-2 z Chelsea. Podopieczni Wengera zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań i nawet przez chwilę nie przypominali drużyny, która dobrze rozpoczęła ten sezonie angielskiej Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego spotkania

Wiele prostych błędów i niecelnych podań, to właśnie to przyczyniło się najbardziej do porażki Arsenalu.

Składy:

Arsenal: Mannone – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Cazorla, Ramsey, Podolski – Gervinho.

Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole - Ramires, Obi Mikel - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Obie drużyny od samego początku nie porywały się na ataki, a przez pierwsze minuty większość akcji była prowadzona w środku pola.

W 12. minucie indywidualną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Abou Diaby, jednak jego uderzenie spokojnie wychwycił Petr Cech. 5 minut później Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu, zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain.

W 20. minucie wynik spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę otworzył Fernando Torres. Mimo wszelkich starań Laurenta Koscielnego Hiszpan był w stanie umieścić piłkę w siatce po strzale nogą. Vito Mannone nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Kanonierzy chcieli szybko odpowiedzieć na bramkę The Blues, jednak zaraz po trafieniu narazili się na groźną kontrę. Do bramki po raz drugi mógł trafić Torres, ale nie zdołał oddać strzału w sytuacji sam na sam z włoskim golkiperem.

W 28. minucie jeszcze raz dał o sobie znać hiszpański napastnik. 28-latek zdobył swojego drugiego gola, jednak w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Przez kolejne minuty gra się uspokoiła i po raz kolejny obie ekipy starały się zyskać przewagę w środkowej strefie boiska, nie porywając się na wypady do przodu.

Wreszcie, w 42. minucie podopieczni Wengera przeprowadzili składną akcję zakończoną golem. Ze środka pola na skrzydło piłkę podał Mikel Arteta, tam znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, który dośrodkował do Gervinho, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mimo problemów z przyjęciem piłki wyrównał pewnym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha

Rozochoceni zdobytym golem Kanonierzy chcieli pójść za ciosem. Większość akcji nadal była prowadzona prawą stroną boiska, ale mimo kilku groźnych dośrodkowań wynik nie uległ zmianie.

W 50. minucie prostopadłą piłkę do Lukasa Podolskiego zagrał Kieran Gibbs, po interwencji defensora Chelsea futbolówka trafiła pod nogi Cazorli, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału.

4 minuty później Kanonierzy stracili kolejną bramkę również po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę. Gol był jednak skutkiem fatalnych błędów Laurenta Koscielnego i Vito Mannone.

Pierwszą dogodną sytuację na wyrównanie miał Lukas Podolski, który oddał bardzo dobry strzał głową, ale świetną interwencją popisał się Petr Cech.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zaraz ruszą do ataku w celu odrobienia strat. Tak się jednak nie stało, mecz momentami usypiał, a większość akcji, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców The Gunners, była prowadzona właśnie na połowie gospodarzy.

Kanonierzy starali się odgryzać pojedynczymi akcjami, jednak mieli straszne problemy ze sklejeniem kilku celnych podań. W 73. minucie strzał oddał wprowadzony wcześniej Giroud, piłka po rykoszecie leciała w światło bramki Chelsea, jednak Petr Cech końcówkami palców zdołał sparować ją na rzut rożny.

Dopiero 11 minut Arsenal po raz kolejny zagroził bramce The Blues. Po rzucie rożnym wykonywanym na wysokości pola karnego szansę na zrehabilitowanie się miał Laurent Koscielny, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Jeszcze w doliczonym czasie gry 1 punkt dla Kanonierów mógł uratować Giroud, który jednak po minięciu Petra Cecha nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 15:06

Borekenema, ostatnio widziałem wywiad z kolesiem, który się specjalizuję w "nauce biegania", dużo klubów go zatrudnia, chodzi o prawidłowe przemieszczanie się po boisku, np o to żeby zawsze ciężar spoczywał nie na nodze przy której jest piłka, dzięki temu w razie wślizgu nie istnieje aż takie duże ryzyko kontuzji, ogólnie bardzo ciekawy materiał, facet dodał, że jednym z nielicznych piłkarzy którzy prawidłowo biagają był Ronaldinho i Zidane :O

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2012, 15:00

@Belzebub666
Fabregas potrafił zagrać pełny sezon

i o czym ty piszesz? piłkarz który musi się nauczyć biegać? to za co on kase dostaje?

David92 komentarzy: 640030.09.2012, 15:00

Hehe to moze zdarzyc sie tylko u nas, ze pilkarz biegac nie potrafi :D Ale faktycznie stawia te nogi jakby go parzylo.

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 14:58

Borekenema, a pamiętasz jak Fabregas się rozwalił przy rzucie karnym w meczu z Barceloną ? Diaby ma nie tyle pecha co po prostu nie potrafi prawidłowo biegac. Porusza się jakby pod stopami miał nie trawę ale lawę, normalnie na palcach czasami biegnie musi nad tym popracowac

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.09.2012, 14:58

Wybiera się ktoś w maju na koncert Knopflera do Atlas Areny? :]

David92 komentarzy: 640030.09.2012, 14:58

Borekenema - powiem Ci szczerze, ze juz sam nie wiem co myslec o Diaby'm... na pewno jest dobry ale co z tego jak ledwo wroci mu forma a juz sie szykuje kilka meczow przerwy -.- I ta ekscytacja Wengera, ze to jak nowy transfer...

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 14:56

Raczej nie, bo Gignac chyba zapomniał, że napastnik to ma grac na środku a nie zbiegac do boku i grac klepe z obrońcami, od tego jest Ayew i Amalfitano, kurczę jak za tydzień Marsylia dostanie z PSG to się z nimi zrówna punktami ;/

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2012, 14:56

tak zmienie temat i zaraz będą hejty

po wczorajszym meczu stwierdzam że Diaby powinien iść na rente inwalidzką. kontuzji doznać od strzału? i on chce dalej grać w piłke? naciąga mięśnie jak za szybko biega i szarpie, strzelać też już nie może, to do czego on się nadaje?

David92 komentarzy: 640030.09.2012, 14:54

Tylko zeby podtrzymac serie zwyciestw w lidze potrzebuja az 4 goli :D Nie ja w to nie wierze choc nie takie rzeczy w pilce sie dzialy juz :D

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 14:53

@David

Piłka jest nieprzewidywalna, może comeback w stylu Newcastle ?:D

David92 komentarzy: 640030.09.2012, 14:51

U to Marsylia konczy serie samych zwyciestw :/ Szkoda, nawet ich lubie z Francji :P

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 14:51

@Belzebub

Oglądam, hahaha co za sytuacja, a tydzień temu też w Ligue 1 bramkarz Tuluzy w ostatniej minucie zapewnił im remis strzałem w główki :D

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 14:47

Widzieliście co zrobił Mandanda ? Przy wyrzucie piłki mu się ześlizgnęła z rękawic i wyłożył piłkę na pustaka, ale jaja do przerwy Marsylia dostaje 0-3 :O

Maciek_AFC komentarzy: 248630.09.2012, 14:45

@Theo44

Bez zmartwien, u mnie wszyscy w domu za Arsenalem, zarazilem wszystkich haha ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.09.2012, 14:43

bmwz5

A żebyś kurde wiedział :D Tylko ta scena kosztowała pewnie majątek.

Theo44 komentarzy: 428130.09.2012, 14:42

Maciek-AFc...poczekaj, niech matka zobaczy;-) bedziesz jechal ze szmata..heh

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.09.2012, 14:38

@Mid
A najbardziej epicka była scena z Cwałem Walkirii Wagnera, prawda ?:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.09.2012, 14:37

Tak zmieniając temat - wczoraj obejrzałem w końcu film "Czas Apokalipsy". Miałem go od dłuższego czasu i długo zbierałem się za jego obejrzenie. Wczoraj zasiadłem i teraz mogę powiedzieć, że film jest naprawdę dobry.

Maciek_AFC komentarzy: 248630.09.2012, 14:36

@Midgardsorm

Będą, zabrakło mi markerów wczoraj, dziś kupiłem kolejne i będę pogrubiał kontur i armate:D

KondzioElite komentarzy: 618730.09.2012, 14:33

Według mnie w meczu z nami byli drużyną lepszą, prowadzili grę, nie dawali nam pograć piłką. Zasłużyli na zwycięstwo.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.09.2012, 14:32

stefan

W sumie racja - po prostu osiągają dobre rezultaty.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.09.2012, 14:31

Maciek_AFC

WYPAS! Przydałyby się tylko wyraźniejsze kontury w herbie.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.09.2012, 14:31

Mid - czy Chelsea rzeczywiście gra dobrze? Po prostu są skuteczni i mają do tego furę szczęścia. W spotkaniach z Reading, Stoke czy nawet z nami nie byli lepszą drużyną.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.09.2012, 14:28

Pierwsza porażka w sezonie - i to na własnym stadionie. Ale ważne jest utrzymanie stałej formy przez cały sezon - Chelsea może teraz gra dobrze, ale jak później stracą parę to to zwycięstwo na nic im się zda. To samo tyczy się nas - to tylko jeden kiepski wynik.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.09.2012, 14:27

Maciek - zmuszasz młodszego brata do pracy?

Olek - kolega chce chyba warna ^^

Maciek_AFC komentarzy: 248630.09.2012, 14:26

@IceMan

Dziekuje, dziekuje :D

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 14:25

@Waskitcz

U mnie jak chcieliśmy zagrać kiedyś to się dwa bloki zrzucały i graliśmy mecz po 6-8, a teraz, żeby zagrać po 4 w teamie to trzeba godzinę dzwonić do wszystkich ;c

KondzioElite komentarzy: 618730.09.2012, 14:24

Inna sprawa, że wczoraj MU powinno mieć przynajmniej jednego karnego, a może i nawet trzy.

Waskitcz komentarzy: 449230.09.2012, 14:24

Gdzie te czasy że jak się chciało skrzyknąć ekipe na niedzielne granie to były 3 drużyny eeech...

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 14:22

Ogląda ktoś Nottingham-Derby?

mitmichael komentarzy: 4924330.09.2012, 14:19

No prosze rzeczywiscie Ferguson narzekał na sedziego. Przynajmniej by sie stary dziad nie osmieszal - wszyscy wiedza, ze to Oni sa faworyzowani przez arbitrow wiec powinien milczec

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/ferguson-sedzia-doliczyl-za-malo-czasu,1,5264028,wiadomosc.html

Maciek_AFC komentarzy: 248630.09.2012, 14:19

@kanoniersoll

Dzieki! zastanawiam sie, czy nie wypelnic herbu, zrobic mocniejsze i wyrazniejsze kontury :)

kanonierosll komentarzy: 197930.09.2012, 14:17

@maciekafc efekt uderzający

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 14:17

Valenciennes 1:0 Marsylia
15' Danic

ale okno walnął z wolnego !

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.09.2012, 14:16

Kanonier - zabierz ten Celtic i chyba będzie ok. Wyjazdy do Rosji nigdy nie są łatwe.

Ars3n komentarzy: 1235430.09.2012, 14:16

Wiecie, ze Live wczoraj wykonalo ponad 700 podan w meczu i to ich jest nowy rekord ? Rodgers bardzo dobrze zadzialal na ten klub i moze juz niedlugo zaczna walczyc o najwyzsze cele.
btw. beda jeszcze wiecej podawac niz my, co jest dziwne (My w tym sezonie mamy od 500 do 600 podan na mecz, malo jak na nas).

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2012, 14:14

Spartak wygra z Celticiem bez pierdnięcia. United zremisuje z Cluj.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.09.2012, 14:11

Zuzkasz > Wojtek wróci na 20 października dopiero . Po przerwie na mecze reprezentacyjne .

Zuzkasz komentarzy: 330.09.2012, 14:10

Mam nadzieje, że Szczęsny wróci na następny mecz !!

kanonierosll komentarzy: 197930.09.2012, 14:06

dajcie spokój na MANUsite ciągnie taką dzieciarną...

Maciek_AFC komentarzy: 248630.09.2012, 14:05

Chłopaki i dziewczyny, prezentuje Wam mój nowy nabytek, jeszcze 'ciepłe' :D wykonane przez mojego młodszego brata, enjoy

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.09.2012, 14:05

Arsenal_1886 - a może jednak coś w tym jest. Wielokrotnie po meczach komentarze Wengera są bezcelowe i też próbuje nas usprawiedliwiać. Tyle, że nie robi tego z taką agresją jak wczoraj Fergie :D

Reamoner komentarzy: 467830.09.2012, 14:04