Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea

Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea 29.09.2012, 14:45, Marcin Stefaniak 2331 komentarzy

Po słabym spotkaniu na The Emirates Kanonierzy przegrali 1-2 z Chelsea. Podopieczni Wengera zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań i nawet przez chwilę nie przypominali drużyny, która dobrze rozpoczęła ten sezonie angielskiej Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego spotkania

Wiele prostych błędów i niecelnych podań, to właśnie to przyczyniło się najbardziej do porażki Arsenalu.

Składy:

Arsenal: Mannone – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Cazorla, Ramsey, Podolski – Gervinho.

Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole - Ramires, Obi Mikel - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Obie drużyny od samego początku nie porywały się na ataki, a przez pierwsze minuty większość akcji była prowadzona w środku pola.

W 12. minucie indywidualną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Abou Diaby, jednak jego uderzenie spokojnie wychwycił Petr Cech. 5 minut później Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu, zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain.

W 20. minucie wynik spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę otworzył Fernando Torres. Mimo wszelkich starań Laurenta Koscielnego Hiszpan był w stanie umieścić piłkę w siatce po strzale nogą. Vito Mannone nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Kanonierzy chcieli szybko odpowiedzieć na bramkę The Blues, jednak zaraz po trafieniu narazili się na groźną kontrę. Do bramki po raz drugi mógł trafić Torres, ale nie zdołał oddać strzału w sytuacji sam na sam z włoskim golkiperem.

W 28. minucie jeszcze raz dał o sobie znać hiszpański napastnik. 28-latek zdobył swojego drugiego gola, jednak w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Przez kolejne minuty gra się uspokoiła i po raz kolejny obie ekipy starały się zyskać przewagę w środkowej strefie boiska, nie porywając się na wypady do przodu.

Wreszcie, w 42. minucie podopieczni Wengera przeprowadzili składną akcję zakończoną golem. Ze środka pola na skrzydło piłkę podał Mikel Arteta, tam znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, który dośrodkował do Gervinho, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mimo problemów z przyjęciem piłki wyrównał pewnym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha

Rozochoceni zdobytym golem Kanonierzy chcieli pójść za ciosem. Większość akcji nadal była prowadzona prawą stroną boiska, ale mimo kilku groźnych dośrodkowań wynik nie uległ zmianie.

W 50. minucie prostopadłą piłkę do Lukasa Podolskiego zagrał Kieran Gibbs, po interwencji defensora Chelsea futbolówka trafiła pod nogi Cazorli, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału.

4 minuty później Kanonierzy stracili kolejną bramkę również po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę. Gol był jednak skutkiem fatalnych błędów Laurenta Koscielnego i Vito Mannone.

Pierwszą dogodną sytuację na wyrównanie miał Lukas Podolski, który oddał bardzo dobry strzał głową, ale świetną interwencją popisał się Petr Cech.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zaraz ruszą do ataku w celu odrobienia strat. Tak się jednak nie stało, mecz momentami usypiał, a większość akcji, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców The Gunners, była prowadzona właśnie na połowie gospodarzy.

Kanonierzy starali się odgryzać pojedynczymi akcjami, jednak mieli straszne problemy ze sklejeniem kilku celnych podań. W 73. minucie strzał oddał wprowadzony wcześniej Giroud, piłka po rykoszecie leciała w światło bramki Chelsea, jednak Petr Cech końcówkami palców zdołał sparować ją na rzut rożny.

Dopiero 11 minut Arsenal po raz kolejny zagroził bramce The Blues. Po rzucie rożnym wykonywanym na wysokości pola karnego szansę na zrehabilitowanie się miał Laurent Koscielny, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Jeszcze w doliczonym czasie gry 1 punkt dla Kanonierów mógł uratować Giroud, który jednak po minięciu Petra Cecha nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
kanonierosll komentarzy: 197930.09.2012, 13:59

@pauleta
mimo wsszystko ciesze sie ze trwa wojna pomiedzy fanami pesa i fify. dla mnie przyznam sie ze dzieki temu PES coś ruszy i zrobia coś nowego i zbliża sie poziomem do fify. bo o ile rok temu jakaś czesc kolegów twierziła że pes niszczy fife to dziś jak z nimi rozmawiam uwaązają że fifa w tym roku nie pozostawia złudzen

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17230.09.2012, 13:55

Hahaha, Ferguson kłóci się, że "Fergie Time'u" było za mało... Żałosne.

featon_ komentarzy: 25630.09.2012, 13:54

Chyba i tak by wpadło gdy kosa nie dotknął ? Co za śmieszne bramki ehh..

lukaszz komentarzy: 27930.09.2012, 13:53

Arsenalfcfan

W Arsenalu był królem bo nie miał żadnej konkurencji i był zawsze wyróżniającym się zawodnikiem, a w Barcelonie już tak nie jest bo są od niego lepsi piłkarze.

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 13:52

Isco jest znakomitym graczem. Aż dziw bierze, że Valencia oddała go do Malagi za głupie 7 mln, a teraz z tego powodu cierpią bo nie mają klasowego rozgrywającego. Isco Arsenalowi nie jest w ogóle potrzebny. Rozgrywającym jest Cazorla, do tego są Arteta i Ramsey, plus powracający do gry Wilshere plus Diaby, środkowych pomocników jest urodzaj obecnie, ja bym chciał Belhande albo Aubameyanga lub Lacazetta to są dopiero pokrętła, byłby bicz na Gervinho, może by się zmotywował do lepszej gry

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.09.2012, 13:50

pomimo tego, że Fabregas stał się takim graczem co teraz jest to i tak chciałbym jego powrotu.. jak oglądam pare tych jego podań, którymi nam mecz wygrywał to aż mnie coś bierze, z tego powodu, że sprzedaliśmy takiego zawodnika.

Shagrath komentarzy: 12630.09.2012, 13:48

@ matt21

Ja mam do Vermaelena tyle, że obydwa faule były zupełnie niepotrzebne i widać było od samego początku, że zawodnik Chelsea tak właśnie chce zrobić. Kapitan i zawodnik tak doświadczony się nie da na to nabrać.
Uważam, że Verma zagrał tylko i wyłącznie dlatego, bo jest kapitanem. W każdym innym wypadku zagrałby Per.
Kwestia złego ustawienia przy obronie tych wolnych to zupełnie inna sprawa.

tomekafc95 komentarzy: 413630.09.2012, 13:46

youtube.com/watch?v=2elrNU64V5g gol z jiranka z 45 metrow wow

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:46

kanonierosll, detali do ulepszenia jest wiele tj. sędziowanie (trochę lepsze, ale nadal czasami przypomina mafię z FIFY), umiejętności drużyn i piłkarzy nie są idealnie rozłożone, brakuje większości nazw drużyn, stadionów, lig (standard).

1.co z fatlana kiedys grą bramkarzy, jest lepiej?

I tak i nie. Zdarzają im się super parady, ale puszczają czasami większe klopsy niż w poprzednikach. Wczoraj mi Szczęsny wypluł piłkę przy dośrodkowaniu ;o

2. sezon karieryt w porwonanmiu do 12 ulepszony? bo wyglądało tragicznie.
gram towrzyskie

poza tym jest polska wersja? mam ENG, a czy jest PL to nie wiem

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.09.2012, 13:45

Fabregas Arsenal a Fabregas Barcelona to jest dwóch innych zawodników.. nie tylko chodzi o te symulacje.. ale w Barcelonie jest zwykłym przeciętnym graczem, za to w Arsenalu był królem.

Wybrał bycie nienawidzonym wśród dużej ilości kibiców niż bycie szanowanym przez całą Europe..

Chciałbym abyśmy kupili Isco.. facet ma potencjał i u Wengera stałby się jednym z lepszych zawodników na wyspach.

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 13:43

Co do Guardioli to się nie zgodzę absolutnie. Obejmował drużynę po bardzo słabym sezonie, który skończyli na 4 miejscu. Pokazał, że ma jaja odstawiając od składu R10 i Deco, przesunął Messiego na szpicę, ogólnie jest trenerem doskonałym, pamiętam do dzisiaj jak taktycznie rozwalił Fergusona i to dwa razy !

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 13:42

Mam pytanie pomocnicze do graczy, wie ktoś na jakiej stronie mogę znaleźć patch ze składami obecnymi do FIFA 11? Gram w taką starą teraz, gdyż nie będę miał czasu pobierać, a tak mogę 3 mecze dziennie śmignąć w 11.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7230.09.2012, 13:41

azteco
To samo Guardiola. Z takim samograjem nawet Smuda by sobie poradził.

kanonierosll komentarzy: 197930.09.2012, 13:36

@pauleta
poza tym jest polska wersja?

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 13:35

Dobra, idę na razie. Cześć.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078430.09.2012, 13:35

w ogóle było parę sytuacji przez ktore nie bylo sytuacji bramkowych bo byly zle wybory jak gervinho w 2 polowie gdy poldi i santi biegli sami lewa strona i wyszliby sam na sam a on zaczal sie kiwać i stracił

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 630.09.2012, 13:35

Z Vilanovy taki trener jak ze mnie pilot F-16, dostał gotową drużynę i mają go wszyscy za niewiadomo jak dobrego szkoleniowca, a prawda jest taka że, pewnie Bakero jest od niego lepszym trenerem

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 13:34

RIVALDO700 Bo w tych akcjach, powinniśmy mieć typowego napastnika, np. Poldi, a nie Gerv...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:34

kanonierosll, nie jestem obiektywny :p najlepsza gra piłkarska na PC jaka jak dotąd wyszła ;-) W PESie jak zawsze najważniejsza grywalność. Przyjemność z gry jeszcze bardziej wzrosła dzięki udoskonaleniu systemu podań.

morszczuk66 komentarzy: 13830.09.2012, 13:33

@Arsenal23

Lada chwila wspomniany Messi zagra jako fałszywa jedynka / fałszywy bramkarz i jeszcze zacznie strzelać gole! ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2012, 13:32

w barcie jest taki system ze DP stanie sie na 99 procent obronca...

Kanonier25 komentarzy: 175830.09.2012, 13:32

Nie rozumiem ludzi którzy mogą w ogóle lubić barcelonę, czy chociaż ich grę, ja nie mogę na nich patrzeć, nie chodzi o symulacje już, ale po prostu ich styl gry mi nie leży.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2012, 13:31

tak sobie przeanalizowalem mecz i gdyby nie danie dupy przy SFG to chelsea oprocz tego nie trafienia przez torresa w pilke nie miala w ogole groznych strzalow z akcji... za to Arsenal z dobre okolo 6.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078430.09.2012, 13:31

wstyd mi za cesca

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2012, 13:30

Barcelona to jest klub. Dwóch DP na ŚO, jeden prawie że skrzydłowy na PO i bardzo ofensywny Alba na LO. Czekam na Messiego na DP.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 13:29

Fabs już od jakiegoś czasu zabija się o powietrze. Niestety katalońskie słońce źle wpływa na zawodników.

kanonierosll komentarzy: 197930.09.2012, 13:29

@pauleta powiedz mi tak obiektywnie jaki jest PES13.

kanonierosll komentarzy: 197930.09.2012, 13:28

macie już fifke?

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 13:28

morszczuk66 Po Fabsie, to się tego nie spodziewałem...

Santiago komentarzy: 154330.09.2012, 13:27

Siemka, wyszedł już crack do fify 13 ?

morszczuk66 komentarzy: 13830.09.2012, 13:26

Co do wczorajszej roli Fabregasa - żenujące.

Podczas gry w Arsenalu Fabs prezentował się z zupełnie innej strony (wystarczy wpisać w wyszukiwarce youtube'a "Fabregas vs Cry baby Anderson" albo "bad cesc" ;)).

Czekam na metamorfozę Songa.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 230.09.2012, 13:25

btw PESa 13 do pirata

Ma ktoś cd key, bo jak wpisuje podane przy torrencie to nie pasuje :c

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:23

Już Giroud tyle bramek w PESie załadowałem, a on nadal ma taki skromny dorobek. Zdrowia i bramek Oli ;-)

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 13:19

Nie no to jest już szczyt chamstwa. Jak już ktoś kartkę miałby dostać to Cesc, za te podejście spod byka. To jest po prostu chamstwo i oszustwo. Powinni wykluczać na kilka kolejek za takie zachowanie.

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 13:18

A no właśnie, Giroud dzisiaj urodziny ma. ;]

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:17

Różnica pomiędzy zachowaniem Medela jest taka, że Medel nie złapał się za twarz. Sędzia to jakieś medium, bo jest odwrócony plecami do całej 'widowiska', a dał kartkę temu, co nie trzymał się za gębę ;p

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997330.09.2012, 13:17

obwinianie TV5 za gole to m/w tak jak obwinianie Santosa, ze gola nie strzelil Ziru...

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 13:17

bmwz5, takie wolny są ćwiczone i krycie jest wyuczone, nie instruowane przez golkipera. Może wprowadzać małe poprawki, ale bez przesady.

tomekafc95 komentarzy: 413630.09.2012, 13:15

happy birthday giorud :D

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 13:15

Rafson95 Czy to była wina Vermy? Chciał ratować, to sfaulował dla dobra drużyny. Przy bramkach zawalili Kosa i Mannone.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12630.09.2012, 13:14

Rafson95, obejrzyj powtórki bo głupoty gadasz. Pierwszy wolny nie był po żadnej kontrze, Vermaelen był na swojej pozycji, tylko spóźnił się z interwencją na Hazardzie. Drugi wolny to koszmarna strata Artety, który WIDZIAŁ, że Vermaelen jest tuż obok niego, do tego przy próbie naprawienia błędu również się spóźnił. Vermalen ratował jego błędy, więc jeśli chcesz kogoś winić za drugiego wolnego to Hiszpana.

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2012, 13:14

bez kitu dla mnie zachował się jak p#### a nie facet, chciał przykozaczyc podszedł do Medela, ten go dosłownie dziabnął w brode z bańki a ten już gleba i o jezu jak on mnie pobił, o siatkówce Thiago nawet nie wspomnę ..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:14

MateuszK4nonier, nie możesz przegapić takiego aktorstwa. Oscar 2013 ma w banku.
youtube.com/watch?v=ttlD11qX7IA&feature=player_embedded

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 13:13

Czyli załapał już w pełni styl barcelony. Zobaczymy jak to będzie z Songiem, właśnie jak wczoraj zagrał ? Widziałem, że był podstawowym ŚO.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2012, 13:12

Rafson95, "Dla mnie te 2 gole to w 60% wina Vermaelena" to, że dowalił. To jaki jest procent w tym winy Mannone i Koscielnyego 600%?

michal192837465 komentarzy: 765430.09.2012, 13:12

bmwz5 A no tak. Mój błąd. Sry. Pomyliło mi się bo później był kolejny wolny, co Mata walnął w murek i wtedy faulował Arteta, a przy obu golach faulował Vermaelen.

19TOMEK91 komentarzy: 157230.09.2012, 13:11

przyaktorzył przewracajac sie. wyszla z tego czerwona kartka i niestety przegrana sevilli

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.09.2012, 13:09

A nie widziałem co Cesc zrobił. Nie oglądam barcelony, bo zasypiam przy ich grze.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.09.2012, 13:09

@Topek
Ale warto dodać, że jednym z zadań bramkarza jest ustawienie defensywy przy stałych fragmentach. I nie chodzi tylko o mur.