Bezbramkowy remis w spotkaniu na szczycie

Bezbramkowy remis w spotkaniu na szczycie 15.06.2010, 18:48, Patryk Bielski 13 komentarzy

Jednym z najbardziej wyczekiwanych spotkań grupowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w RPA był niewątpliwie pojedynek Portugalii z Wybrzeżem Kości Słoniowej, który otwierał zmagania grupy G, określanej mianem "grupy śmierci". Choć samo spotkanie było rozgrywane w wysokim tempie, to kibice przyglądający się zmaganiom zawodników po 90. minutach mogli odczuwać lekki niedosyt, spowodowany brakiem bramek.

Pierwsze minuty meczu zapowiadały obiecujące widowisko. Już w 11. minucie Cristiano Ronaldo mógł dać prowadzenie swojemu zespołowi, jednak potężny strzał Portugalczyka z dystansu trafił zaledwie w słupek. W kolejnych minutach gwiazdor Realu Madryt był już jednak skrzętnie pilnowany przez graczy WKS, co w dużym stopniu spowolniło akcje Portugalii.

W szeregach graczy z Afryki szczególnie aktywny był Gervinho, który swoimi rajdami nękał rywali. W 66. minucie na boisku pojawił się Didier Drogba. Napastnik Chelsea nie pomógł jednak znacząco swojemu zespołowi, marnując świetną sytuację w końcówce meczu. W 89. minucie boisko opuścił piłkarz Kanonierów - Emmanuel Eboue - który nie wyróżnił się niczym szczególnym i został zmieniony przez Romarica. Już o godzinie 20:30 czeka nas kolejny mecz tej grupy, w którym zmierzą się Brazylia z Koreą Północną.

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry - Emmanuel Eboue (89. Romaric), Kolo Toure, Guy Demel, Siaka Tiene - Gervinho (82. Abdul Kalou), Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote - Salomon Kalou (66. Didier Drogba), Aruna Dindane.

Portugalia: Eduardo - Paulo Ferreira, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Pedro Mendes, Raul Meireles (86. Hugo Almeida), Deco (62. Tiago), Cristiano Ronaldo, Danny (55. Simao Sabrosa) - Liedson.

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja PortugaliiReprezentacja WKS autor: Patryk Bielski źrodło: własne
lukasz19031989 komentarzy: 136216.06.2010, 11:35

Ronaldo ładnie uderzył w 1 połowie szkoda że był słupek.

waldek_89 komentarzy: 573516.06.2010, 03:00

WKS grało niezłą piłkę podobały mi się ich niektóre akcje, ale ogólnie mecz był nudny, tyle co strzał Ronaldo w słupek ożywił ten mecz..jestem w szoku że Portugalia rozegrała tak słabe spotkanie..

Kondzior12 komentarzy: 490015.06.2010, 21:28

Szkoda , że WKS nie wygrało mam nadzieje , że wyjdą z grupy. Oni to mają pecha w tym roku są w grupie śmierci i cztery lata temu też byli.

Gunner_995 komentarzy: 655015.06.2010, 20:45

Słonie powinny wygrać... Poza strzałem Krysi w słupek to WKS miało więcej sytuacji. Wydaje mi się że Didier ożywił trochę ich grę. Mam nadzieję że w następnych meczach będzie lepiej i że wyjdą z grupy.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1515.06.2010, 19:37

Wszystkie dotychczasowe mecze rozczarowują, mam nadzieje, że to tylko dlatego, że to pierwsze mecze dla każdego zespołu, nastepna kolejka grupowa musi być lepsza. Ten mecz tak naprawdę zaczął się w 2 połowie, szkoda, że Drogba nie jest jeszcze w pełni formy po urazie, miał 2 okazje które powinien zamienić na bramkę. Ładny strzał z 1 połowy Cristiano w słupek ale niczym więcej się nie popisał. Jeśli chodzi o "naszych" to niezły mecz Ebue. Został tam nawet w 1 połowie dość ostro potraktowany, mam nadzieje, że nic mu nie będzie.

Chris komentarzy: 36415.06.2010, 19:07

Do tej pory całe mistrzostwa poza meczem *****ów mnie rozczarowały. Więcej to ma wspólnego z szachami niż piłką nożną. Zawodnicy niemrawo poruszają się po boisku, większość drużyn gra zachowawczy football, byle tylko nie stracić bramki a jak się uda z przodu to fajnie, a jak nie to są jeszcze inne mecze. I właśnie na te inne mecze czekam. Gdzie drużyny będą już miały nóż na gardle i zaczną grać, a nie macać piłeczkę w środku pola. Zobaczymy co pokażą jeszcze Brazylijczycy i Hiszpanie, bo to ostatni z głównych kandydatów do zwycięstwa. Prawdziwe mistrzostwa i tak zaczynają się dopiero w fazie pucharowej. Grupy to jak druga faza eliminacji do właściwej imprezy : P

KanonierTH1411 komentarzy: 482815.06.2010, 19:06

Szkoda słoni bo grali lepiej i powinni wygrać.

Koroniarz komentarzy: 1013915.06.2010, 18:59

Mistrzostwa sa slabe narazie, poczekajmy to moze cos zobaczymy. Przy okazji polecam ogladanie na antenie Orange Sport Info po 22:20 jest program Nocny Hyde Park i do studia dzwonia rozni ludzie i wyrazaja swoje zdanie na temat MŚ, a z tych osob jest taki ubaw ze szok... polecam

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36215.06.2010, 18:56

Kibicowałem reprezentantom Wybrzeża Kości Słoniowej. Szkoda mi tej końcówki oraz podania Drogby, który mógł przesądzić o wyniku spotkania.

Zmudinho komentarzy: 14515.06.2010, 18:54

Nic ciekawego sie w tym meczu nie wydarzyło niestety...

Dominika93 komentarzy: 293715.06.2010, 18:53

szczerze spodziewałam się innego wyniku ...