Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Oceń piłkarzy po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:30

@Gofer999: najlepsze jest to że to właśnie oni wyganiają wszystkich innych którzy mają inne zdanie i już nikt nie ma siły z nimi polemizować , widać własne podwórko to już za mało dla nich to przedstawiania swoich chorych wizji

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.12.2017, 23:28

@jinks: DevilPage.pl to wasza główna strona?
Jeśli tak to faktycznie nie ma podjazdu do k.com

Gofer999 komentarzy: 1473804.12.2017, 23:28

@jinks: Wy ich z DP wyganiacie że tutaj zaglądają? :D

reavenn1 komentarzy: 20904.12.2017, 23:28

@kb8konrad Grał w przegranym meczu z Koln. Jest w bardzo słabej formie, wątpie by z tej mąki jeszcze był chleb na Emirates.

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:26

beka z asów DP na kanonierach :)

DexteR_000 komentarzy: 764304.12.2017, 23:23

@jinks: Normalnych uzytkownikow nigdy nie za wiele, ale czasami tego syfu pojedynczych przypadkow to sie czytac nie da.(Ostatnio nie pojedyncze).

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:19

ale mam faze: na kanonierach czuje sie momentami jak na DP , walentos, Karolek kto nastepny przyjdzie ? StrachNaWroble albo Glorymufc haha beka, sory za taki czarny humor bo wiem ze to nic dobrego

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:17

@Gunner012: heh ok :) to moja ulubiona postac serialowa ale nastepnym razem wymysle cos bardziej kreatywnego

DexteR_000 komentarzy: 764304.12.2017, 23:16

Teraz tylko czekac na mecz z chelsea i wysyp separatystow z chelsea lajf

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.12.2017, 23:16

@jinks: Bez urazy, ale średni ;)

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:15

Karolek z DP jesli to ty to prosze Cie daj se siana juz walentos narobił nam obciachu dzisiaj chociaż ty sie opanuj

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 504.12.2017, 23:14

Kto tutaj niby chce przegrywać "pięknie"? Większość chce wygrywać "pięknie". City pokazuje, że się da, więc Twoja teza już na samym początku została obalona.

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:13

@Kysio2607: bo to chyba jest kibic United nawet wiem bo kojarze z DP nick bodajze Karol100 czy jakos tak - Karol dobrze sie bawisz ?

Kysio2607 komentarzy: 1336004.12.2017, 23:12

Dlaczego mam wrazenie ze to kibic United podajacy się niby za kibica Arsenalu? :D

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 23:09

fajny avatar? :)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.12.2017, 23:09

@karol200: Daj żyć, człowieku ;)

DexteR_000 komentarzy: 764304.12.2017, 23:08

@karol200: Widzisz, wiesz że boli a jednak sprawiasz nam cierpienie swoja obecnością.

karol200 komentarzy: 13604.12.2017, 23:04

@Gofer999: No spoko wyjde, bo prawda boli, a nie lubie sprawiac bolu

kb8konrad komentarzy: 143204.12.2017, 22:58

A co się dzieje z Chambersem? chłopak solidnie prezentował się na wypożyczeniu wrócił i przepadł.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.12.2017, 22:58

@FabsFAN: A co ja nowy w internecie? ;)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.12.2017, 22:57

@Gunnerrsaurus: Ja nie wiem czy jakbyś miał wiatrówkę z długą lufą to byś trafił w cel oddalony o 50m... Na pewno nie plastikowymi kulkami.

Plastikowe strzelają celnie do 5-10metrów.

Wiatrówki bez pozwolenia z długą lufą strzelają dobrze do 30-40 metrów - bez wiatru.

Krótkie 15-20metrów może z metalowymi śrutami.

Wszystko zależy jaki sprzęt kupisz.

Gofer999 komentarzy: 1473804.12.2017, 22:57

@karol200: Spoko. Już możesz wyjść.

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 22:55

@kb8konrad: wiem żartuje przeciez :) moze sie ten Holding wyrobi jeszcze, z Lindelofa tez sie nasmiewali wszyscy a zaczyna grac solidnie

Kysio2607 komentarzy: 1336004.12.2017, 22:55

@kb8konrad: do tego przyczynił się do naszego zwycięstwa w tym sezonie, czego nie mozna powiedziec o Robie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2017, 22:54

@Gunner012:
To ze studiowaniem prawa to celowy zabieg z powodu zartow krążących w internecie :P
@TlicTlac:
W dawnych postach co drugi komentarz to przekleństwo. Uwierz mi,naprawdę bylo ze mną źle.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.12.2017, 22:53

@Womanizer: Bo tak bez okazji to każdy będzie Ci pieprzyć za uchem : "Na cholerę Ci to" , "Po co", "Na co". A tak to sobie sam kupisz, powód jest i mówisz, że nikt Ci takiego nie kupił a bardzo chciałeś więc wywalone.

hyhyh.

kb8konrad komentarzy: 143204.12.2017, 22:53

@jinks: to już Staś Tarkowski z Burnley solidniej wygląda w tym sezonie

karol200 komentarzy: 13604.12.2017, 22:52

Gimbaza: Bylismy lepsi.

Przedewszystkim to lepszy wygrywa mecz. Nie ma innego lepszego. To nie jest lyzwiarstwo figurowe gdzie oceniany jest styl. Wladowali nam 3 bramki w naszej twierdzy.

Gimbaza: Muly staly w bramce przez 90 minut.

A co mieli robic? Przycisneli nas wbili 2 bramki i sie wycofali do obrony. My atakowalismy 10 zawodnikami bo nic do stracenia nie mielismy to i sytuacji natworzylismy.

Gimbaza: Gdyby nie De Gea....

No chyba po to sobie kupili i wychowali takiego bramkarza zeby sie przydawal w takich meczach. Moze w nastepnym meczu zagraja kim innym w bramce to bedzie nam latwiej ? Moze wogole niech w nastepnym meczu nie wystawia Pogby Lukaku Lingarda to bedzie jeszcze latwiej co? To ze my zostalismy z dziadkiem w bramce to tylko i wylacznie nasz problem.

Gimbaza: Manchester gra brzydko, juz wole ladna gre i porazke.

No to masz. Wiec w czym problem i po co te teksty? Mowisz masz. Smacznego

Teraz fakty.

Manchester przyjechal po 3 punkty i poprostu w mistrzowski sposob je wywiozl z Emirates. Jak tylko zalapalismy kontakt na 2-1 odrazu puscili dwie akcje i jedna z nich wypalila na 3-1 zabijajac mecz. Wycofali sie i dotrwali do konca. Teraz to my bedziemy musieli jechac na Old Trafford i tam zapewne Manchester zagra piekny futboll jak to u siebie ma w zwyczaju. Obysmy nie wyjechali z tamtad z bagazem kilku bramek.

jinks komentarzy: 68604.12.2017, 22:51

jest jeszcze wielki Holding :)

kb8konrad komentarzy: 143204.12.2017, 22:50

@Kysio2607: no tak trochę dziwne było to zejście, tak jakby się poddał. Mam nadzieję że zagra bo bez niego Kościelniak sam tego bajzlu w obronie nie ogarnie.

Kysio2607 komentarzy: 1336004.12.2017, 22:45

@kb8konrad: zalezy czy do meczu z Soton wyleci mu ta kupa która ciązyła mu w gaciach w sobote.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.12.2017, 22:45

@Gunnerrsaurus: Bo Prawo uchodzi za elitarny kierunek dla najtęższych umysłów. Sam bym się tym szczycił.

TlicTlac komentarzy: 603104.12.2017, 22:42