Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Oceń piłkarzy po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
wojtas1234 komentarzy: 28005.12.2017, 18:31

ares765
Tez dzisiaj obejrzałem 2 ostatnie odcinki. Najlepszy serial ostatnich lat :)

TW_Szczepan komentarzy: 188405.12.2017, 18:28

@Gunner012: Są dwie opcje językowe, ale oryginał, owszem, po niemiecku.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 18:27

@ares765: Dark po niemiecku?

bigMick komentarzy: 108505.12.2017, 18:26

Ja z kokei goraco polecam serial "True Detectives"

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10305.12.2017, 18:21

@TW_Szczepan: Broń Boże!

TW_Szczepan komentarzy: 188405.12.2017, 18:15

@ares765: Proszę nie spojlować, jestem na drugim odcinku.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10305.12.2017, 18:12

Właśnie skończyłem oglądać finał "Dark". Przecież to najlepszy serial tego roku. Te piękne zdjęcia w 4k, ten dźwięk mmm, no i ta fabuła! Naprawdę znakomicie napisana fabuła. 10/10.

Willkommen in der zukunft!

Koksal komentarzy: 7205.12.2017, 17:53

Jestttt HXHAKA GOOLLL :DD

Womanizer komentarzy: 993405.12.2017, 17:52

W tym sezonie Walijski Xavi ma więcej asyst niż Dele Alli i Eriksen razem wzięci :)

mercol7 komentarzy: 270405.12.2017, 17:37

kto poleci jakiego lapka do 2tysi ? szukam czegoś małego ażeby też nie lamił parametrami :D no i żeby wyglądał w miare dostojnie i był lekki

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 17:30

Dzisiaj całym sercem za Chelsea. Atletico zdecydowanie za słabe, żeby im zagrozić. PSG też łyknie Niemaszków.

mitmichael komentarzy: 4924305.12.2017, 17:29

@filo94: na Canal+ Sport o 21:05

Qarol komentarzy: 1450205.12.2017, 17:25

Dzisiaj całym sercem za Atleti, oby dali radę wygrać na SB. Musi pomóc Karabach, to też warunek niezbędny do awansu.

Womanizer komentarzy: 993405.12.2017, 17:04

Ramsey to po prostu cwaniak, najpierw kilka razy zagrywa piłke tak że wzbudza u przeciwników śmiech i politowanie, po czym odpuszczają krycie i wtedy posyła magiczne passy zgarniając kolejne asysty.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190905.12.2017, 17:01

Typowi internetowi znawcy, oglądają filmiki na jutubie i statystyki na whoscored.

PS. W tym sezonie nie mam nic do Ramseya

Alonso komentarzy: 1282405.12.2017, 16:56

doceniałem i doceniam Ramseya zanim to się stanie modne :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2017, 16:56

Jak oni tam oglądają go dwa razy do roku, to nie dziwota, że niedoceniany Mr Pięta nie ma klienta.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2017, 16:49

"Ech te żarty o Arsenalu. Za czwartym razem już tak nie bawią, jak za pierwszym."

A CZTERY Plusy!

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 16:44

Pamietacie ten słynny zegar arsenalowski?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2017, 16:40

Za czwartym bawią najbardziej.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 16:40

Jak nie bawio jak bawio.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1605.12.2017, 16:37

Ech te żarty o Arsenalu. Za czwartym razem już tak nie bawią, jak za pierwszym.

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 16:34

@Kanonier204: Jeszcze gdybysmy w LE grali o czwartej...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2017, 16:29

Arsenal i CZWARTE(K) to najlepsze co może być.

Idealna para.

DexteR_000 komentarzy: 764305.12.2017, 16:22

LM co to jest, interesuja mnie tylko czwartki z pilka.

PS. Juz wiem co napisze w nastepnym komentarzu za 30 sekund bo przeciez w tym samym nie moge hyhyhy

karmel567 komentarzy: 346605.12.2017, 16:16

Według was Zidane wytrwa do końca tego sezonu? Czy Florek bedzie dzwonil po Carlo?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.12.2017, 16:15

Jest jakiś pijacz Martini?

karmel567 komentarzy: 346605.12.2017, 16:14

Losowanie 1/8 Ligi Mistrzow bedzie w poniedziałek o 12, a Ligi Europy o 13.

karmel567 komentarzy: 346605.12.2017, 16:11

@Gunner012:

No Real, Juve, Bayer z drugiego miejsca, niewykluczone, że Chelsea i Liverpool też... to może zwiastowac hity.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 16:07

Już się jaram takim Tottenhamem z Bayernem albo City z Realem ;)

Tylko szkoda, że na 1/8 trzeba będzie tyle czekać.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 16:06

@prezes77: Chyba w piątek.

prezes77 komentarzy: 66305.12.2017, 16:00