Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Oceń piłkarzy po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1190905.12.2017, 15:06

@thide:

Dlaczego?

papiez4 komentarzy: 36205.12.2017, 14:45

@thide: A faktycznie nawet nie zauważyłem, że jest po polsku.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.12.2017, 14:33

@Szebson: bierz Payu albo przelewy. jak będzie zwrot to dostaniesz tyle, ile zapłaciłeś, a nie podwójnie przewalutowane.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.12.2017, 14:32

za linki do polskiego aliexpress powinno się zsyłać do łagrów

papiez4 komentarzy: 36205.12.2017, 14:27

@Szebson: Powodzenia

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 14:26

@papiez4: Dobra, sprawdze to za godzinke, tymczasem lece na miasto za kablem. Dzieki! :)

papiez4 komentarzy: 36205.12.2017, 14:25

@Szebson: Jest PayPal chyba, ale mają kursy zdziercze. Przelwey24i payU to są szybkie płatności i tam konta nie trzeba, potrzebne jest tylko konto na aliexpress czyli identycznie jak na allegro.

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 14:24

@papiez4: Kurde, nie ma PayPal moze? Nie korzystam ani z Przelewy24, ani z PayU, a nie chce mi sie zbytnio z tym bawic. Oczywiscie jak nie ma innej mozliwosci, to zaloze, ale chce sie upewnic wczesniej.

papiez4 komentarzy: 36205.12.2017, 14:22

@Szebson: Przelewy24 i PayU czyli jak na allegro. Zamawiam z aliexpress non stop i nie ma problemu. Sam mam taką. Pamiętaj tylko zeby wybrać USB-C.

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 14:21

@papiez4: Prawdopodobnie sie skusze, jakie sa opcje platnosci?

papiez4 komentarzy: 36205.12.2017, 14:18

@Szebson: swoja droga polecam stacje dokujaca. kosztuje grosze a jest bardzo wygodna. Dopina się do ładowarki.

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 14:10

@papiez4: Czyli zgadza sie, USB-C. Postaram sie znalezc jakis sklep u siebie, ale musze jakims cudem naladowac ten telefon na razie. Dzieki.

XandeR komentarzy: 971505.12.2017, 14:09

@RIVALDO700:

Podobno w tym wypadku zginęli wszyscy jego słuchacze i jakaś jedna osoba postronna

papiez4 komentarzy: 36205.12.2017, 14:06

@Szebson: Usb typu C jest tak samo zaoblone z dwóch stron i wkładasz je jak chcesz wiec po tym poznasz. Co do kabla to jakikolwiek, który po oględzinach w miare solidny się wydaje.

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 13:53

Wiem, ze sa tu spece, pomozecie?
Poszukuje kabla od ladowarki do Huawei P9, fabryczny mi sie naderwal. Jest to wejscie USB-C (tak jest napisane w ksiazeczce dolaczonej do telefonu), ale pewny tego nie jestem, nie chce przekrecic, dlatego prosze Was o pomoc. Macie jakis dobry sklep w tych sprawach? Jestem z Garwolina na mazowszu. Zalezy mi na szybkiej dostawie, bo ten nie chce ladowac.

Alonso komentarzy: 1282405.12.2017, 13:51

@RIVALDO700: Dwa lata temu oskarżali gale Oscarów o rasizm bo żaden czarny aktor nie dostał nominacji. Od tej pory sporo nominacji dla mniejszości rasowych czy seksualnych.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2017, 13:43

Jakis polski dj Dorian T, zabił 2 osoby samochodem i miał 2 promile. Słucjhał go ktos?

mitmichael komentarzy: 4924305.12.2017, 13:39

Mecz z BATE na Canal+ Sport na szczescie z normalnym komentarzem

Gofer999 komentarzy: 1473205.12.2017, 13:39

@RIVALDO700: Oceny na filmweb a upadek Hollywood? Chyba raczej Polski gust.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2017, 13:24

Swoja droga co się dziwić, ze tak jest wchodzę na ranking filmweba 2017 i co widze ? top 5 najlepiej ocenianych to jakies Thory , Logany, Straznicy. Niezle upadł rynek filmowy w USA.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2017, 13:10

Przepis dzis na Oscara? Film o gejach. Własnie czytam newsa, ze bardzo duze szanse na Oscara ma film ,,Tamte dni , tamte noce'' a rok temu najlepszym filmem był film ,,Moonlight'' tez o tematyce gejowskiej.

karmel567 komentarzy: 346605.12.2017, 13:04

Najlepszy to jest ciepły rosołek. Pozdrawiam wszystkich.

Ranczomen komentarzy: 1236105.12.2017, 13:00

Breaking news: BBC: Oficjalnie Pogba komunistą.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2017, 12:59

@AceVenturaLFC: Zapraszasz na obiad?

Qarol komentarzy: 1450205.12.2017, 12:58

@AceVenturaLFC:

Żurek jest lepszy, pozdrawiam serdecznie.

DexteR_000 komentarzy: 764305.12.2017, 12:52

@84cantona7: To już 3 dzień z Pogba na k.com
Pogbalife

karmel567 komentarzy: 346605.12.2017, 12:48

@84cantona7:

No i takich ludzi tu szanujemy. Swoja droga jak widzisz wasze szanse w derbach bez Pogby?

84cantona7 komentarzy: 15505.12.2017, 12:46

Przyszedł jednen koleś. Kibic innej drużyny. Prowokuje Was a 70% wdaje się z nim w dyskusje i tłumaczy się niczym nastolatek złapany na paleniu papierosów.Sam jestem tutaj gościem i często nie zgadzam się z niektórymi kibicami Arsenalu bo są po prostu uczuleni na United. Ale w tym przypadku przyznaje Wam rację. Faul na czerwień ewidentny. Sędzia wywiązał się ze swojego obowiązku. Zawodnik pauzuje. Po temacie. Szkoda Waszych dwóch dni na jałowe rozmowy , które nic nie dały. Ot strata Waszego czasu i nerwów. Pozdrawiam.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.12.2017, 12:46

Walentos przyszedł tutaj pisać żale o Pogbie , bo wie , że jestem studentem prawa i liczy, że pomogę mu napisać odwołanie do FA. Nie pomogę, ponieważ zgadzam się absolutnie z sędzią.

Womanizer komentarzy: 993405.12.2017, 12:45

25 lat i do Chin omg

Ciekawe czy chodzi mu o kase czy po prostu jest leniem bez ambicji.
W dużym klubie w Anglii spokojnie dostałby 150-180k tygodniowo ale w chinach można sie opie***lać na boisku i na treningach.

karmel567 komentarzy: 346605.12.2017, 12:44

Niedziela szykuje się cudownie.

13:00- Southampton- Arsenal
15:15- derby Liverpoolu
17:30- derby Manchesteru
Do tego o 15:30 skoki.

Wygodna kanapa, pare piwek i sportowe emocje. To jest to.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2017, 12:39

Moura juz do Chin, a to byłoby ciekawe. Może byly kolega z drużyny Lavezzi go namówil.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.12.2017, 12:35

Lucas Moura osiągnął porozumienie z Beijing Guoan, informuje ?Goal?.

Womanizer komentarzy: 993405.12.2017, 12:35

Steven N'Zonzi znajduje się w kręgu zainteresowań kilku europejskich klubów. Środkowy pomocnik może opuścić Sevillę już w styczniowym okienku transferowym - donosi "Estadio Deportivo".

28-latek był wściekły, że został zmieniony w przerwie w zremisowanym meczu z Liverpoolem 3:3 w Lidze Mistrzów przed dwoma tygodniami. Od tamtej pory nie trenuje z pierwszą drużyną. Klub z Andaluzji jest otwarty na sprzedaż zawodnika.

Sevilla podobno oczekuje kwoty w okolicach 30 mln euro. Ciekawe gdzie wyląduje.

Loczek komentarzy: 12605.12.2017, 12:27

A ja się zagłębiłem bardziej w ten ranking ESPN i jak patrze na ranking prawych obrońców to...
Prawy obrońca: 1. Dani Carvajal, 2. Dani Alves, 3. Kyle Walker, 4. Antonio Valencia, 5. Juanfran, 6. Fabinho, 7. Hector Bellerin, 8. Serge Aurier, 9. Nelson Semedo, 10. Victor Moses

Niektórym chyba sama zmiana klubu pozwoliła się tu znaleźć.

bigMick komentarzy: 108505.12.2017, 12:25

Dexter
Napisalem co ludzie pisali. Aczkolwiek wydaje mi sie,ze gdyby francuza obarczyc zadaniami szwajcara, dalej lepiej pelnilby role

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.12.2017, 12:24

Prawda jest taka, że to stronka kibiców Arsenalu i żadnych pasterzy zza miedzy tu nie potrzebujemy, tym bardziej takich, którzy robią syf.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1605.12.2017, 12:23

Co do Pogby powiem tak - karma syneczku, kaaarma. ;)

@Gunner012:

"To już może zmieńmy temat. Jaka para stoperów MU jest twoim zdaniem najlepsza i dlaczego?"

Trudne pytanie gdybym ustawiał stoperów United od najlepszego do najgorszego ustawiłbym to tak:
-Bailly, szybki skoczny i bezkompromisowy.
-Jones silny i niczego się nie boi ale niestety podatny na kontuzje. Na plus jest za to fakt że gdy po nich wraca to dalej gra jakby nie miał przerwy w grze
-Rojo miał genialną końcówkę sezonu, w tym niedawno wrócił po kontuzji i póki co dopiero zaczyna się rozkręcać.
-Lindelof po kiepskim początku przygody w United zaczyna wyglądać coraz lepiej ale jeszcze za wcześnie by go oceniać.
Smalling - mimo że warunki i szybkość ma bardzo dobre to gra bardzo niepewnie, potyka się o własne nogi , często gubi linie spalonego , ma problem z wyprowadzeniem

Szebson komentarzy: 351005.12.2017, 12:06

@ares765: A Bellerin po hiszpansku to ten, co sie podklada pod nogi rywali, bo trawa jest piekna.