Bielik wraca do gry

Bielik wraca do gry 05.03.2019, 18:34, Michał Lis 11 komentarzy

Krystian Bielik wraca do gry po odbyciu dwu meczowej kary za dziesiątą żółtą kartkę w sezonie i pokazuje kibicom Charltonu, że ci będą za nim tęsknić po zakończeniu rozgrywek. Polak był aktywny we wszystkich sektorach boiska i pokazał się z bardzo dobrej strony na tle rywali. Charlton Athletic w sobotę mierzył się na wyjeździe z Doncaster Rovers w ramach 35. kolejki League One. To goście objęli prowadzenie jako pierwsi za sprawą gola samobójczego, lecz po tym wydarzeniu The Vikings przycisnęli i zdołali odrobić straty, strzelając gola na 1-1. Drużyna Bielika miała dużo szczęścia, ponieważ w ostatniej minucie meczu stracili gola, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i bramka nie została uznana.

Doncaster Rovers 1-1 Charlton Athletic

Krystian Bielik, dla którego było to 24. spotkanie od pierwszej minuty w barwach The Addicks, został desygnowany do gry na pozycji defensywnego pomocnika. Polak spędził na boisku 95 minut, po czym został zmieniony przez Dijksteela.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 21-latka.

- 5 fauli.

Dziennik football.london ocenił poszczególnych piłkarzy za to spotkanie. Bielik otrzymał notę 8 w skali od 1-10 i była to najwyższa ocena w zespole Charltonu. Tak napisano o grze Krystiana: "Rozegrał fantastyczne spotkanie jako łącznik linii defensywnej z napastnikami. Dominował w pojedynkach powietrznych, a swoimi dokładnymi podaniami uruchamiał skrzydłowych. Dyktował tempo gry. Niewiele zabrakło, a wpisałby się na listę strzelców pięknym wolejem. Kiedy gra tak jak w tym meczu, to wygląda na piłkarza lepszego o klasę od innych."

Wspomniany wolej można zobaczyć tutaj!

Charlton po 35. kolejkach zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, które daje gwarancję gry w barażach o awans do Championship. Kolejne spotkanie drużyny Lee Bowyera już w sobotę z Portsmouth.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.03.2019, 19:56

@Gorrann: to przez nowy widżet meczyki.pl

Niedługo ten problem zostanie rozwiązany. Przepraszamy za utrudnienia.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.03.2019, 13:04

@Gorrann: nic mi o tym nie wiadomo. Przeglądasz pewnie na telefonie, mam rację? Jak tak to rozwiązaniem problemu może być zmiana aplikacji do przeglądania internetu. Moja aplikacja "Internet" gryzie sie z k.com i nie mogę robić wielu rzeczy, lecz na Chromie wszystko działa.

Gorrann komentarzy: 212807.03.2019, 12:00

Zablokowano możliwość zaznaczania tesktu atykułu? nie mogę kliknąc w link, nie moge sobie zaznaczy tesktu jak czytam
@Redzik: wiesz cos moze?

Smazony komentarzy: 74706.03.2019, 09:43

Bielik ani razu nie dostał prawdziwej szansy w Arsenalu jak do tej pory. Mam nadzieje że Emery da mu szanse w przyszłym i nie wyśle go kolejny raz do niższej klasy rozgrywkowej

piter1908 komentarzy: 510305.03.2019, 20:37

@fabregas1987:

Szczęsny z tego poziomu wskoczył do pierwszego składu AFC więc czemu Bielik miałby nie dostać szansy? Fajnie jakby Emery go sprawdził w trakcie przygotowań a nóż pójdzie śladem Guendo i wywalczy sobie miejsce w kadrze meczowej :)

Redzik świetna robota jak zwykle :)

fabregas1987 komentarzy: 2578405.03.2019, 20:19

Jest o klasę wyżej od reszty, czyli gra na poziomie Championship? Szkoda, ze za wcześnie jeszcze na grę dla Arsenalu

Kowal96 komentarzy: 1758905.03.2019, 19:51

Dzięki za artykuł Redzik.

Ranczomen komentarzy: 1232105.03.2019, 19:11

Kurde jakby to wpadło :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.03.2019, 18:47

Ciekawostka: Bielik w tym sezonie drybluje w League One ze skutecznością 85,5% co daje Polakowi trzecie miejsce w lidze w tej klasyfikacji. (Lider 87,5%)

ZielonyLisc komentarzy: 2027905.03.2019, 18:45