Bitwa o północny Londyn: Arsenal - Spurs!

Bitwa o północny Londyn: Arsenal - Spurs! 05.11.2016, 15:16, bojowy schabowy 954 komentarzy

Po serii meczów z mniej wymagającymi rywalami przed podopiecznymi Arsene’a Wengera pojawia się prawdziwe wyzwanie. Nadszedł listopad, miesiąc w którym statystycznie Arsenal w ostatnich 20 latach zdobywał najmniej punktów – średnio 1,59 punktów na mecz. Kanonierów czeka prawdziwy maraton trudnych spotkań. Pierwszym i najprawdopodobniej najtrudniejszym z nich będzie niedzielny mecz derbowy z Tottenhamem. Zbawienna może okazać się przerwa reprezentacyjna, na którą niepowołany został Mesut Ozil. W tym sezonie w Arsenalu wiele zależy od dyspozycji niemieckiego pomocnika, dlatego chwila odpoczynku może dobrze wpłynąć na jego formę. Kolejno Arsenal czeka wyjazd na Old Trafford i arcyważny mecz o pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Obecna forma

Tottenham w tym sezonie kojarzony jest głównie z szczelną defensywą i skromnymi wygranymi. Zespół Mauricio Pochettino stracił w tym sezonie jedynie 5 bramek, najmniej spośród całej stawki. Dla porównania, Arsenal, którego defensywa spisuje się bez zarzutu stracił tych bramek dwa razy więcej. Dla argentyńskiego menadżera zespołu z White Hart Lane kluczem do sukcesu jest dobrze zgrana i efektywna formacja obronna. To bardzo dziwne zjawisko, ponieważ Tottenham jest zespołem, który w statystykach odbiorów i wślizgów na mecz nie należy do czołówki. Wręcz przeciwnie, plasuje się w dolnej części stawki. Ponadto Tottenham jest jednym z najbardziej brutalnie grających zespołów. Zawodnicy Pochettino notują średnio 13 faulów na mecz, tylko Watford i West Bromwich Albion mają na swoim koncie więcej przewinień. Jeśli chodzi o poczynania ofensywne zespołów, Kanonierzy zdobyli w obecnym sezonie 23 bramki, ich niedzielni rywali zaledwie 14. Jednak wszyscy dobrze wiemy, że statystyki nie zawsze wiarygodnie oddają to co wydarzyło się na boisku, dlatego w niedzielnym meczu możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Odwieczny rywal

Pojedynki między Arsenalem a Tottenhamem sięgają początku XX wieku. Pierwszy mecz o stawkę oba zespoły rozegrały w 1909 roku. Arsenal wygrał ten pojedynek 1-0. We wszystkich rozgrywkach Derby północnego Londynu odbyły się 178 razy. Kanonierzy wygrywali 75-krotnie, Tottenham wygrał 55 pojedynków. Mecze między Arsenalem a Spurs należą do jednych z najbardziej zaciekłych rywalizacji w historii angielskiego futbolu. Mimo lepszego bilansu meczów Kanonierzy nie wygrali ligowego spotkania z Tottenhamem od 2014 roku. Niedzielny pojedynek to świetna okazja by pokazać odwiecznym rywalom, która drużyna rządzi w północnym Londynie.

Sytuacja kadrowa

Arsene Wenger przed kilkoma dniami udzielił wywiadu, w którym złożył raport z sytuacji kadrowej swojego zespołu. Francuski menadżer wspomniał o testach medycznych Monreala, Walcotta, Gibbsa i Cazorli. Jednak nie wiadomo, czy którykolwiek z wyżej wymienionych zawodników wystąpi przeciwko Spurs. Na to spotkanie powinien być gotowy Hector Bellerin, który nie poleciał z zespołem do Bułgarii na starcie z Łudogorcem.

Co do sytuacji Tottenhamu. Maurico Pochettino nie będzie mógł skorzystać z usług Lameli, Alderweilerda oraz Daviesa. Niewiadomą jest również dyspozycja Moussy Dembele. Na starcie z Kanonierami gotowy powinien być Harry Kane.

Arsenal musi wejść w listopadowe mecze z przytupem, wbrew niepowodzeniom z ubiegłych lat i pokazać czołówce Premier League, że poważnie myśli o zdobyciu mistrzostwa w tym sezonie. Mecz z Tottenhamem to świetna okazja, by wysłać czytelny sygnał do reszty stawki. Arsene Wenger stoi przed trudnym wyzwaniem, ponieważ Spurs w tabeli ligowej depczą po piętach czołówce, zajmując piąte miejsce. Kanonierzy nie mogą liczyć na potknięcia swoich rywali, ponieważ zarówno Liverpool jak i Manchester City grają z zespołami, których głównym celem w lidze jest utrzymanie się. Niedzielne derby będą prawdziwym sprawdzianem, podopieczni Wengera muszą pokazać charakter i wolę walki. Czas najwyższy, by po raz kolejny zatriumfować nad odwiecznym rywalem. O tym, czy Kanonierzy sprostają wyzwaniu dowiemy się już w niedzielne popołudnie.

Rozgrywki: 11. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 6 listopada 2016, godzina 13:00 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Arbiter spotkania: Mark Clattenburg

Przewidywany skład Kanonierzy.com:

Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin, Xhaka – Walcott, Ozil, Sanchez – Giroud

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268306.11.2016, 14:31

po dzisiejszym meczu Wenger powinien im musztre z passingu zapodać. te podania wszystkie dzisiaj sa żałosne

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268306.11.2016, 14:22

Ja pier... Son kozaczy. Jak tak dalej pójdzie to kaplica będzie i z 1-0 skończy się na 1-2

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 106.11.2016, 14:13

Ale dołożył od siebie... Piękne aktorstwo.

Kur.....

Właśnie chciałem napisać,że groźnie się zaczyna robić. Kurde.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.11.2016, 14:07

No to jeszcze jedna brameczka i pokażmy kogutom, gdzie ich miejsce. COYG!

#walcott_vs.vertonghen

Jaki Ransey.... Dalej z nim tracilibyśmy piłki. Tylko Ox na zmeczonych obrońców. A pozniej za walcota Giroud i ox na prawo.

Pinguite komentarzy: 1502006.11.2016, 14:05

@maciekbe, niechaj Bozia w dzieciach hojnie wynagrodzi!

lays komentarzy: 3987106.11.2016, 14:04

Panowie, czy ja jestem ślepy? Spójrzcie w program CANAL +

LIVERPOOL - Watford 15.10-15.55
Swansea - United 15.55 17.25

A pozniej mecz LEster

haahhaha Co oni pokazuja polowke meczu LFC i polowke meczu United :OOOOOOOOOOOOOOOO

Toż to spada na psy jeszcze bardziej niz myslalem

Womanizer komentarzy: 989206.11.2016, 14:04

OX za Iwobiego (najlepiej w przerwie) i koło 70 minuty Żwir za Theo. Spurs od 30 minuty już nie wie co sie dzieje na boisku, to sie możę lajtowo skończyć 2/3-0

PietrasM komentarzy: 249406.11.2016, 14:04

Dobrze, że Toby nie gra.

vitold komentarzy: 46106.11.2016, 14:04

no i gitara

Uzill komentarzy: 34006.11.2016, 14:04

Redzik

Coquelin dzisiaj gra swietne zawody . Zgadzam sie z Tobą , narazie najlepszy na boisku :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.11.2016, 14:04

Mnie ciekawi czy Wimmer wyjdzie na drugą połówkę :D

Bocian komentarzy: 2706.11.2016, 14:02

Ja mam wrażenie, że gdyby pierwsza połowa trwała jeszcze z 10' to ktoś z boiska by wyleciał.