Bitwa o północny Londyn: Arsenal - Spurs!

Bitwa o północny Londyn: Arsenal - Spurs! 05.11.2016, 15:16, bojowy schabowy 954 komentarzy

Po serii meczów z mniej wymagającymi rywalami przed podopiecznymi Arsene’a Wengera pojawia się prawdziwe wyzwanie. Nadszedł listopad, miesiąc w którym statystycznie Arsenal w ostatnich 20 latach zdobywał najmniej punktów – średnio 1,59 punktów na mecz. Kanonierów czeka prawdziwy maraton trudnych spotkań. Pierwszym i najprawdopodobniej najtrudniejszym z nich będzie niedzielny mecz derbowy z Tottenhamem. Zbawienna może okazać się przerwa reprezentacyjna, na którą niepowołany został Mesut Ozil. W tym sezonie w Arsenalu wiele zależy od dyspozycji niemieckiego pomocnika, dlatego chwila odpoczynku może dobrze wpłynąć na jego formę. Kolejno Arsenal czeka wyjazd na Old Trafford i arcyważny mecz o pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Obecna forma

Tottenham w tym sezonie kojarzony jest głównie z szczelną defensywą i skromnymi wygranymi. Zespół Mauricio Pochettino stracił w tym sezonie jedynie 5 bramek, najmniej spośród całej stawki. Dla porównania, Arsenal, którego defensywa spisuje się bez zarzutu stracił tych bramek dwa razy więcej. Dla argentyńskiego menadżera zespołu z White Hart Lane kluczem do sukcesu jest dobrze zgrana i efektywna formacja obronna. To bardzo dziwne zjawisko, ponieważ Tottenham jest zespołem, który w statystykach odbiorów i wślizgów na mecz nie należy do czołówki. Wręcz przeciwnie, plasuje się w dolnej części stawki. Ponadto Tottenham jest jednym z najbardziej brutalnie grających zespołów. Zawodnicy Pochettino notują średnio 13 faulów na mecz, tylko Watford i West Bromwich Albion mają na swoim koncie więcej przewinień. Jeśli chodzi o poczynania ofensywne zespołów, Kanonierzy zdobyli w obecnym sezonie 23 bramki, ich niedzielni rywali zaledwie 14. Jednak wszyscy dobrze wiemy, że statystyki nie zawsze wiarygodnie oddają to co wydarzyło się na boisku, dlatego w niedzielnym meczu możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Odwieczny rywal

Pojedynki między Arsenalem a Tottenhamem sięgają początku XX wieku. Pierwszy mecz o stawkę oba zespoły rozegrały w 1909 roku. Arsenal wygrał ten pojedynek 1-0. We wszystkich rozgrywkach Derby północnego Londynu odbyły się 178 razy. Kanonierzy wygrywali 75-krotnie, Tottenham wygrał 55 pojedynków. Mecze między Arsenalem a Spurs należą do jednych z najbardziej zaciekłych rywalizacji w historii angielskiego futbolu. Mimo lepszego bilansu meczów Kanonierzy nie wygrali ligowego spotkania z Tottenhamem od 2014 roku. Niedzielny pojedynek to świetna okazja by pokazać odwiecznym rywalom, która drużyna rządzi w północnym Londynie.

Sytuacja kadrowa

Arsene Wenger przed kilkoma dniami udzielił wywiadu, w którym złożył raport z sytuacji kadrowej swojego zespołu. Francuski menadżer wspomniał o testach medycznych Monreala, Walcotta, Gibbsa i Cazorli. Jednak nie wiadomo, czy którykolwiek z wyżej wymienionych zawodników wystąpi przeciwko Spurs. Na to spotkanie powinien być gotowy Hector Bellerin, który nie poleciał z zespołem do Bułgarii na starcie z Łudogorcem.

Co do sytuacji Tottenhamu. Maurico Pochettino nie będzie mógł skorzystać z usług Lameli, Alderweilerda oraz Daviesa. Niewiadomą jest również dyspozycja Moussy Dembele. Na starcie z Kanonierami gotowy powinien być Harry Kane.

Arsenal musi wejść w listopadowe mecze z przytupem, wbrew niepowodzeniom z ubiegłych lat i pokazać czołówce Premier League, że poważnie myśli o zdobyciu mistrzostwa w tym sezonie. Mecz z Tottenhamem to świetna okazja, by wysłać czytelny sygnał do reszty stawki. Arsene Wenger stoi przed trudnym wyzwaniem, ponieważ Spurs w tabeli ligowej depczą po piętach czołówce, zajmując piąte miejsce. Kanonierzy nie mogą liczyć na potknięcia swoich rywali, ponieważ zarówno Liverpool jak i Manchester City grają z zespołami, których głównym celem w lidze jest utrzymanie się. Niedzielne derby będą prawdziwym sprawdzianem, podopieczni Wengera muszą pokazać charakter i wolę walki. Czas najwyższy, by po raz kolejny zatriumfować nad odwiecznym rywalem. O tym, czy Kanonierzy sprostają wyzwaniu dowiemy się już w niedzielne popołudnie.

Rozgrywki: 11. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 6 listopada 2016, godzina 13:00 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Arbiter spotkania: Mark Clattenburg

Przewidywany skład Kanonierzy.com:

Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin, Xhaka – Walcott, Ozil, Sanchez – Giroud

Typ Kanonierzy.com: 5:2

Premier LeagueTottenham HotspurZapowiedź autor: bojowy schabowy źrodło: własne
DontCry komentarzy: 760806.11.2016, 14:02

Przesada z tym Iwobim, nie grał źle, przynajmniej chciał, pokazywał się, ciężko to dziś powiedzieć momentami o Ozilu, który gdzieś mam wrażenie się chował, no i zepsuł równie dobrą sytuację co Iwobi.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.11.2016, 14:02

Dla mnie chyba Coq zawodnikiem meczu. (na obecną chwilę)

bartek9393 komentarzy: 57506.11.2016, 14:01

livetv.sx/pl/eventinfo/461515_arsenal_tottenham/#webplayer_alieztv|50214|461515|517445|1|1|pl

matt21 komentarzy: 541406.11.2016, 14:00

Najlepsze jest to, że jeden z najlepszych sędziów ostatniego czasu wytłumaczył, a Wright dalej pieprzy, że był spalony.

Pinguite komentarzy: 1502006.11.2016, 14:00

Ufff, zdążyłem na drugą połowę. Macie jakiś dobry linkacz? Może być nawet transmisja z opóźnieniem, byle dobra jakość.

Leehu komentarzy: 1049606.11.2016, 14:00

Ja żałuje że ten wolej Coquelina nie wszedł to byłaby piękna bramka. :)

lays komentarzy: 3987106.11.2016, 14:00

Coq kolejny, KOLEJNY kapitalny mecz, aż mi się morda cieszy jak widzę, gdy Tottki próbują w środku rozegrać, a tam pędzi już nasz dzik.

Bardzo dobrze wygląda współpraca Coqa i Xhaki. Dziś mam wrazenie, ze Ozil przygasl bo Xhaka bierze sie za piłki.

Natomiast stabilizacja ujowa na maxa XD Mamy środek pola, dobre boki, średni środek obrony i lipe w ataku, w końcówce dopiero się coś rozegrali. Najlepszy z ofensywnych Walcott

matt21 komentarzy: 541406.11.2016, 13:59

Webb ładnie wytłumaczył. Jeżeli miał być spalony to musiałby być na nim Kościelny, bo jako jedyny brał udział w akcji.

fabregas1987 komentarzy: 2581506.11.2016, 13:59

Wynik mocno szczęśliwy w przerwie. Tottenham jest mocny, trzeba utrzymać koncentrację i wyprowadzić zabójczą kontrę na 2:0, bo to Spurs prowadzi grę.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2016, 13:59

Najgorsze co moze być to Ramsey za Iwobiego i bronimy wyniku od 65 minuty...wtedy o 3 pkt bedzie cieżko...

tylko Ox za Iwobiego, trzeba biegac i wyprowadzic jakas kontrę

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.11.2016, 13:59

Bardzo szkoda, że strzał Walcotta w słupek nie wpadł do siatki. To byłaby naprawdę piękna bramka.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2206.11.2016, 13:58

Piękny mecz, walka krew, pot. Derby po całości.
Wygrać to, i na przerwę reprezentacyjną rozsiąść się na fotelu lidera.

Bocian komentarzy: 2706.11.2016, 13:58

Szkoda strzału Iwobiego i debitki Mesuta...
Gramy dalej, za 45 min. wszyscy będziemy szczęśliwi!

Arsenal96l komentarzy: 501806.11.2016, 13:58

Xhaka dobre zawody rozgrywa , jeszcze niech bramkę pierdzielnie i bedzie miodzio

Lucas6Z komentarzy: 182206.11.2016, 13:57

Mecz na mały plus dla nas. Kane prawie wcisnął tego szczupaka a po akcji Sona uratowal nas Nacho, z drugiej strony poprzeczka Theo i spartolona setka Iwobiego który imo nie pierwszy ostatnio raz jest najsłabszym kanonierem na boisku.

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2406.11.2016, 13:57

Ma ktos linka do sprzeczki Walcotta z Vertonghenem jak Ozil tam wparował i go przepchnal?xD

Theo44 komentarzy: 426406.11.2016, 13:57

Ja bym naprawde sprobowal kupic Wimmera po sezonie...prawdziwy kanonier z pieknym wykonczeniem.

lays komentarzy: 3987106.11.2016, 13:57

No Iwobi do zmiany... byle nie na Ramseya, Ox niech wejdzie, albo Giroud na szpice od 66 min Wengera i Sanchez na skrzydlo.

Szkoda strzalu Theo i sytuacji Iwobiego, szczegolnie strzalu Theo - niesamowity

matt21 komentarzy: 541406.11.2016, 13:57

Ozil we wtorek objeżdżał całą obronę, a dziś się tak głupio podpala.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370006.11.2016, 13:57

Trzeba grać na Wimera, on jest cienki, przeczuwam zmianę albo czerwo dla niego.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2016, 13:56

Ozil za bardzo chce wszystko strzelać z pierwszej piłki z każdej pozycji.

minio7 komentarzy: 266606.11.2016, 13:56

Do przerwy najlepszy: Wimmer
Tylko w dziwnej koszulce gra...

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 506.11.2016, 13:56

Musimy pamiętać, że jest jeszcze druga połowa. Najlepiej strzelić jeszcze coś, ale łatwo się mówi :)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2016, 13:55

Iwobi złe decyzje, Ozil musi się wracać do środka po piłkę a nie stać przy Sanchezie bo jest dziura w środku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.11.2016, 13:55

Ja w tym meczu od początku chciałem Oxa zamiast Iwobiego, i uważam dalej, że Anglik powinien grać od pierwszej minuty

pumeks komentarzy: 2080806.11.2016, 13:55

Teraz Giroud nie musi wchodzić, bo bedzie jeszcze więcej biegania.

Lucas6Z komentarzy: 182206.11.2016, 13:54

Oby Mustafa nie wyleciał. Mógł złamać nos :/

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.11.2016, 13:54

Wimmer sabotażysta.

timiiiii komentarzy: 196306.11.2016, 13:54

najbardziej podobalo mi sie jak... cala druzyna ruszyla bronic Theo. widac ze to jest zespol. widac ze jest wspolny cel. a tylko tak mozna zdobyc mistrzostwo

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.11.2016, 13:54

Dosyć wyrównany mecz, dobre tempo. Zadecydował Wimmer, który nie ogarnie wszechświata.

Iwobi musi dostać pogawędkę od Wengera, bo psycha mu siada i notorycznie podejmuje złe decyzje. Jak wjeżdżał do składu to było lepiej, teraz chyba za dużo myśli.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2016, 13:54

I gol oczywiście prawidłowy...co oni pierdzielą...a to mało razy tak jest,ze jeden zawodnik jest na spalonym a drugi strzela..i wtedy mówia...aa Aguero był na spalony,ale Fernandinho juz nie był i oczywiście gol zdobyty prawidłowo...
NIkt z naszych nawet nie dotknał tej piłki,a Wimmer ja zdjął zanim nawet przeleciała obok którego zawodnika

Lukaszenko komentarzy: 4006.11.2016, 13:54

No i o tym wczoraj pisałem, nie pisać, że Pedro na spalonym, bo co będzie jak Arsenal zdobędzie gola w taki sposób. Z czego wczoraj Pedro był grzywką na spalonym, a nasi we dwóch. I komentator ma rację powinien odgwizdać spalonego i tyle......trzeba jasno i wyraźnie się do tego przyznać. Ale skoro nie odgwizdał do tylko dobrze dla nas, my nie odpowiadamy za błędy arbitra. Cieszmy się z tego co mamy. Druga połowa. Girou in i brameczka.

pumeks komentarzy: 2080806.11.2016, 13:54

Iwobi chyba do zmiany od 65-70 minuty.
Oby tylko Wenger nie chciał bronić wyniku i nie wpuszczał Gibbsa w 70 minucie.
Prędzej Elneny wejdzie.

RyChU84 komentarzy: 44006.11.2016, 13:53

Początek kiepski, ale powoli wchodziliśmy na właściwe tory.
W drugiej połowie strzelec bramki wyleci z boiska i oby to nie on zastał naszym "bohaterem".

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 506.11.2016, 13:53

Jak Wimmer to kanonier jak nic, haha :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2016, 13:53

Dajcie spokój z Giroud. Przecież jedziemy Tottenham na szybkości i kontrach. Jak ktoś ma wejść za Iwobiego to Chamberlain.

AaronRambo komentarzy: 128006.11.2016, 13:53

Świetny mecz walki :)

Oldgunner3 komentarzy: 973406.11.2016, 13:53

Póki co ;po pierwszych miernych 20/25 minutach ,potem graliśmy już dość dobrze.Teraz tego nie zaprzepaścić;widać,że u nich Kane po kontuzji choć trzeba uważać na st. fragm. bo z bańki może zawsze przysunąć.

noxu komentarzy: 5106.11.2016, 13:53

iwobi na ławkę i to koniecznie...OX powinien wejść on sie sprawdza w takich gierkach szczególnie na DERBY

Arsenal96l komentarzy: 501806.11.2016, 13:53