Blamaż na Estadio Mestalla, Valencia 2-0 Arsenal

Blamaż na Estadio Mestalla, Valencia 2-0 Arsenal 08.08.2009, 23:18, Szymon Ortyl 159 komentarzy

Dziś o godzinie 21:30 na Estadio Mestalla rozpoczął się mecz pomiędzy Valencią i Arsenalem. Kibice zarówno jednej, jak i drugiej drużyny z niecierpliwością czekali na to spotkanie. Sympatycy klubu z Londynu liczyli na łatwy triumf i potwierdzenie świetnej formy swoich ulubieńców, z kolei fani Valencii mieli nadzieję, iż "Nietoperze", po przegranej 2-0 z Manchesterem United, są w stanie pokonać jedną z najlepszych drużyn na świecie.

Początek meczu upłyną pod znakiem ciągłych ataków Valencii i pojedynczych kontr wyprowadzanych przez Kanonierów. W 9. minucie wyśmienitą okazję na pokonanie Almunii miał David Silva, jednak po jego strzale piłka minęła lewy słupek bramki Hiszpana.

11 minut później w świetnej sytuacji znalazł się Mata, jednak Manuel Almunia zdołał obronić jego strzał. W odpowiedzi Abou Diaby uciekł obrońcom i stanął oko w oko z bramkarzem Valencii, jednak nie zachował zimnej krwi i Moya wybił mu piłkę spod nóg. W 24. minucie Cesc Fabregas zdecydował się na strzał z niesamowicie trudnej pozycji, jednak nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

Tuż przed przerwą Robin van Persie próbował zaskoczyć Moyę strzałem z dystansu, jednak uderzył w środek bramki i Hiszpan nie miał problemu ze złapaniem piłki. Kilka chwil później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej połowie spotkania na boisku pojawili się: Łukasz Fabiański, Mikael Silvestre, Armand Traoré, Bacary Sagna, Jack Wilshere oraz Eduardo da Silva.

W 50. minucie, po podaniu Fabregasa w sytuacji sam na sam z bramkarzem Valencii znalazł się Theo Walcott, jednak po strzale Anglika piłka musnęła słupek od zewnętrznej strony i wytoczyła się poza linię końcową boiska.

Im bliżej było końca meczu, tym wyraźniejsza stawała się przewaga Valencii, kilka razy Łukasza Fabiańskiego próbował zaskoczyć David Villa, jednak jego strzały najczęściej mijały bramkę Polaka.

W 72. minucie na boisko wybiegli: Kieran Gibbs i Fran Merida. Minutę później po faulu Silvestre'a sędzia podyktował rzut karny dla Valencii. Do piłki podszedł David Villa, jednak jego strzał znakomicie wybronił Łukasz Fabiański.

Po interwencji Polaka, piłka potoczyła się za linię końcową. Valencia wykonała rzut rożny, jeden z jej graczy uderzył głową, a Cesc Fabregas wybił piłkę z linii bramkowej.

Niestety w 75 minucie do piłki przed polem karnym dopadł Michel. Piłka po jego strzale minęła obrońców i wylądowała w bramce Łukasza Fabiańskiego. Polak nie miał szans na skuteczną obronę, ponieważ był całkowicie zasłonięty przez kolegów z zespołu oraz graczy Valencii.

Po bramce dla gospodarzy Kanonierzy rzucili się do ataku, jednak nie byli wstanie zagrozić bramce Valencii. Przy jednej z interwencji lekkiego urazu nabawił się Łukasz Fabiański. Sędzia nie podyktował również rzutu karnego, który niewątpliwie należał się Valencii po faulu Traore.

W doliczonym czasie gry David Villa stanął oko w oko z Łukaszem Fabiańskim. Hiszpan posłał piłkę do siatki między nogami interweniującego Polaka.

Była to jedna z ostatnich akcji meczu. Valencia w pełni zasłużenie wygrała dziś z Arsenalem. Gdyby nie fatalna skuteczność Davida Villi, wynik niewątpliwie mógłby być wyższy.

Arsenal:

Almunia(46' Fabiański), Eboué, Gallas(46’ Silvestre), Djourou, Clichy(46’ Traore), Song(72’ Gibbs), Diaby(46’ Sagna), Arszawin(46’ Wilshere), Fàbregas(72’ Merida), Bendtner(46’ Eduardo), Van Persie(46’ Walcott)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Silvestre, Sagna, Gibbs, Traoré, Mérida, Wilshere, Ramsey, Eduardo, Walcott.

Valencia:

Moya, Alexis, Marchena, Mathieu, Miguel, Dealbert, Pablo, Silva, Banega, Zigic(46’ Michel), Mata(46’ Villa)

Ławka rezerwowych: César, Bruno, Maduro, Albelda, Baraja, Vicente, Navarro, Joaquin, Michel, Villa, Miku

Valencia CF autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
solar komentarzy: 146509.08.2009, 03:00

mam nadzieje ze to nic nie swiadczy ;)

GunneralMenager komentarzy: 6009.08.2009, 00:53

Mam nadzieję ,że dzięki temu wynikowi Arsene wzmocni drużynę, bo skoro aspiracje są wysokie to trzeba wygrywać z każdym.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:50

cesc1792 - grał nieźle, ale w powietrzu zachowuje się jak Bendtner podczas dryblingu. A temu drugiemu chyba rodzie w końcu powiedzieli, że dryblowanie nie polega na wbieganiu z piłką przy nodze w zawodników przeciwnika. TO musiał być dla niego szok.

cesc1792 komentarzy: 48009.08.2009, 00:30

moim zdaniem fabianski zagral kapitalny mecz..
szkoda tylko ze arsenal przegral...
przy pierwszej bramce nie mial szans zas przed druga utrata bramki nabawil sie drobnej kontuzji co mu napewno przeszkadzalo w obronie strzalu villi...
FABIAN OBY TAK DALEJ!.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:29

Fil3k - spoko :) od zawsze :)

Fil3k komentarzy: 13209.08.2009, 00:27

Arsen258 -> hmm... od kiedy ? xD Ale ok, to się nie powtórzy

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:25

Fil3k - nie wklejamy linków w komentarzach :)

Fil3k komentarzy: 13209.08.2009, 00:22

sport.onet.pl/74327.3,1248704,2022879,wiadomosc.html

Strzeluch komentarzy: 153009.08.2009, 00:22

a ja sie troche ciesze, ze przegralismy, Za dobrze nam szlo. Wenger moze teraz pomysli, ze cos jest nie tak i kupi obronce i DP.

evelred komentarzy: 369109.08.2009, 00:14

Diabiemu w sytuacji sam na sam zabrakło może 10 cm przy pierwszym kontakcie z piłką, aby spokojnie minąć bramkarza, Eduardo by to wykorzystał z zamkniętymi oczami

Fil3k komentarzy: 13209.08.2009, 00:14

Diaby w tamtej sytuacji nie siegnal pilki.. to tyle, to cud ze poradzil sobie bez faulu z obronca :)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:11

evelred - tyle że Diaby jak widzi bramkarza zaczyna szukać rodziców, i właśnie dlatego przegraliśmy

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:10

patryk878 - obrońca jest niezbędny. Chyba że Song przejdzie na obronę, ale wtedy trzeba kupić 2 DP. Bendtner po prostu tragedia. To był jeden z jego gorszych meczy w karierze

evelred komentarzy: 369109.08.2009, 00:07

w I połowie to my mieliśmy co najmniej 3 setki, a Valencia zaledwie 1, gdyby grał Eduardo od początku 2:0 mogłoby być spokojnie, I połowa należała do Arsenalu

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.08.2009, 00:06

Arsen258 ---- > czyli rozumiem, że środkowy obrońca by się przydał. A Bendtner to się przewraca o powietrze więc nie ma się co martwić, że go kurduple przewracają.

Fil3k komentarzy: 13209.08.2009, 00:05

moze ja sie wypowiem na temat gry naszych piłkarzy :P Almunia nie mial co robic za bardzo, Fabian dobrze bronil, ale niestety te 2 gole zbyt dobrze nie wygladaja, 1 bramka nie jego wina, 2 byc moze przez uraz, Eboue to drybler bez głowy, dostanie pilke i biegnie byle do przodu, malo widoczny w obronie, Silvestre nie ciekawie, Djourou co raz lepiej, ale to jeszcze nie to, clichy mial udane 45 min, traore w sumie tez, z songa jestem zadowolony, choc troche za duzo fauluje, ale def pom powinnien byc twardy ;), gibbs, wilshere, bendtner niezauwazalni, cesc, arsha,rvp(slabe strzaly) i dudu nic specjalnego

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:05

deymon - Wenger jest więźniem swojej polityki. Gdyby tera kupił np. Villę wszyscy wyśmiali by jego lata pracy i starania o młody zespół

deymon komentarzy: 5109.08.2009, 00:03

Panowie nie ma co się załamywać :) Wiem że porażka jest złą wiadomością ale w pewnym sensie i dobrą. Lepiej przegrać teraz z Valencią niż w lidze z Evertonem! Zobaczycie Arsenal jeszcze pokaże na co go stać! Co do Wengera to sezon pokaże czy wart jest swojej polityki czy też nie. Cierpliwie trzeba śledzić ten sezon. Tyle ode mnie :)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:03

evelred - który ty mecz oglądałeś? W pierwszej połowie nie istnieliśmy, mieliśmy ze 3 akcje ale Valencia cały czas siedziała na naszej połowie. Graliśmy swoje od 45 - 60 minuty. Później znowu była katastrofa

evelred komentarzy: 369109.08.2009, 00:03

Eduardo nie miał możliwości pokazania się, oprócz początku II połowy, bo środek pomocy później po prostu nie istniał

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.08.2009, 00:02

patryk878 - Boczni obrońcy, Cesc, i Walcott na pewno nie byli z męczeni bo naprawdę wszędzie ich było pełno. Taki Diaby nie ma prawa być zmęczony, bo na prawdę długo nie grał (nie mówię, o kontuzji). Zmęczony może być Arshavin i to rozumiem. Strzelił kilka bramek i można mu wybaczyć, natomiast nie rozumiem jak ktoś o wzroście Bendtnera może dać się przewrócić zawodnikowi o 30 cm niższemu. Song trochę bez polotu, ale w końcu jest DP więc nie musi umieć podawać tak jak Cesc. Środek obrony tragedia. Po wejściu na boisko, Villa miał ze cztery 100% sytuacje i gdyby nie uparł się n rozwalenie reklamy Powerade'a która stałą za bramką mogło by być o wiele gorzej.

evelred komentarzy: 369109.08.2009, 00:01

Arsenal zdecydowanie lepszy od Valencii do 50 min. potem, gdy weszły rezerwy było gorzej, fatalnie, gdy zszedł Cesc i Song, którzy zagrali super mecz

karny dostali za dive, ale za faul Traore już im się należał, I bramka trochę przypadkowa, II to absolutnie wina Silvestre'a, już nie pierwszą bramkę zawalił, Fabiański był kontuzjowany pod koniec więc nie wiele mógł zrobić

wnioski:
potrzebny DM, jako partner Songa/zmiennik Songa/gracz I składu
potrzebny wysoki obrońca

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.08.2009, 23:56

Arsena258 ---- > Można powiedzieć, że Diaby i Bendtner zagrali w swoim stylu. Eduardo można usprawiedliwić bo wiadomo, że w pełnej dyspozycji fizycznej nie będzie jeszcze jakiś czas. Nie wiem może byli zmęczeni?! Jeżeli tak to coś tu nie gra. Od EC minęło 6 dni a w sezonie będzie mecz co 3 dni. Trzeba wierzyć, że do meczu z Evertonem wszystko będzie OK.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97908.08.2009, 23:51

patryk878 - ciesz się, że nie oglądałeś bo aż się płakać chciało. Tylko Cesc pokazał pełnię swoich możliwości. Wszędzie go było pełno. Do bocznych obrońców też nie mozna mieć zastrzeżeń, no chyba że do Traore za ten faul w polu karnym. Dobrze, że sędzia nie wskazał na wapno. Song też znośnie, Diaby po prostu źle, Bendtner hmmm, widziałem go dwa razy, dwa razy został sfaulowany. Eduardo ma trochę za mało siły, żeby się zastawiać przed obrońcami a to właśnie musiał robić. Arshavinowi też mecz nie wyszedł. To samo RvP

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.08.2009, 23:45

No cóż... pierwszy przegrany mecz w tym okresie przygotowawczym i z komentarzy użytkowników widzę, że najsłabszy w naszym wykonaniu. Znów dostał biedny Mikuś Sylvester ale pewnie zasłużenie. To tylko mecz towarzyski ale porażka to porażka czasem mniejsza czasem większa ale zawsze boli. Spotkania nie miałem szczęścia oglądać ponieważ Mass Effect mnie wciągnęło z deka;p ale to najważniejsze jest za tydzień, mam nadzieję, że w sezon wejdziemy meczem wygranym na Goodison Park i będziemy żywo uczestniczyć w walce o majstra.

Jestem ciekaw co powie Wenger. Pewnie jak zawsze znajdzie coś na usprawiedliwienie no ale cóż począć. Trza czekać i patrzyć czy zamierza poprawić naszą grę transferami czy kontynuować z tą ekipą co mamy teraz.

Jutro mecz o Tarczę Wspólnoty i jako, że najbardziej nienawidzę ManU liczę, że Carlo dowali Fergusonowi, a za niedługo dowali im obojgu Arsenal!!

Fil3k komentarzy: 13208.08.2009, 23:37

Arsen258 -> 4 akapit : "sędzi zakończył pierwszą połowę spotkania" i to by było na tyle :)

zuczek1987 komentarzy: 640308.08.2009, 23:36

robinho705 - żebyśmy zawsze minimum kończyli na półfinałach to Wengera jednak bym zatrzymał

Fil3k komentarzy: 13208.08.2009, 23:32

Arsen258 -> a jednak dobrze widzialem ;d juz myslalem ze zle ogladalem :D i tam masz jeszcze literowke przy tym 1 golu..

robinho705 komentarzy: 808.08.2009, 23:31

Mówiłem , że Dla Wenger powinien się czas skończyć, rozumiem długo jest w Arsenalu .Tworzy historię , ale kiedyś trzeba zakończyć tą historię i moim zdaniem najwyższa pora!
Z celtikiem wygracie , ale za daleko znów w LM nie dojdziecie , a szkoda bo z angielskich klubów to lubie tylko Arsenal
Pozdrawiam kibiców !

Karuzel komentarzy: 35208.08.2009, 23:31

chodziło, że Fabian zaskoczył Ville broniąc karny, ale może rzeczywiscie zdanie toche nie składne, jeszcze mnie po meczu nosi:)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97908.08.2009, 23:31

kilka razy Łukasza Fabiańskiego próbował zaskoczyć David Villa, jednak jego strzały najczęściej mijały bramkę Polaka!

To znaczy, że Villa kilka razy strzelał, ale nie umiał trafić w bramkę a nie tak jak napisałeś niżej, że Fabian zaskoczył Villę

Szef komentarzy: 1303508.08.2009, 23:30

szkoda ale mysle ze taki cios w policzek powinien sie nam przydac przeed sezonem

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97908.08.2009, 23:30

Błąd spowodowała jakość obrazu, jaką dysponowałem

Karuzel komentarzy: 35208.08.2009, 23:29

umiem a co chodzi?

Caroline komentarzy: 48508.08.2009, 23:29

Arsen258 --> niestety obawiam się, że to będzie dokładnie tak brzmiało. No ale miejmy nadzieję, że Wenger wie, co robi.

cos mi sie nie zgadza ... :
"Minutę później po faulu Djourou sędzia podyktował rzut karny", " Sędzia nie podyktował również rzutu karnego, który niewątpliwie należał się Valencii po kolejnym faulu Djourou", 2 razy Djourou ? 1 raz Silvstre, a drugi Traore ? tak widzialem... i blad znalazlem : Polak nie miła szans

waldek_89 komentarzy: 573508.08.2009, 23:26

oj słabiutko, mam nadzieję że zagramy w kolejnym meczu z Evertonem już 15 i to o wiele lepiej niż dziś, w dzisiejszym meczu zabrakło zgrania jak i graczy, Wenger powinien wzmocnić zespół co najmniej 2 graczami.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97908.08.2009, 23:26

Fil3k - ja ci powiem co teraz. Mogę nawet powiedzieć to, co Wenger powie jutro:

"To nie był zły mecz. Fakt, przegraliśmy ale sprawdziłem kilka nowych założeń, kilku młodych graczy dostało szanse. Wiem, że musimy jeszcze sporo pracować, ale uważam, że nasza obecna kadra jest w stanie sprostać nadchodzącym wyzwaniom."

mogę się założyć o dużo kasy że to będzie coś w ten deseń

Caroline komentarzy: 48508.08.2009, 23:26

Wenger ma teraz nad czym się zastanawiać. I mam nadzieję, że obojętnie co zadecyduje, będzie to słuszne.

siwy91 komentarzy: 12008.08.2009, 23:26

Trenerze prosimy o wzmocnienia

Karuzel komentarzy: 35208.08.2009, 23:26

kto kogo próbował zaskoczyn... Fabian Ville? to sie udało:]

zuczek1987 komentarzy: 640308.08.2009, 23:25

no valencia zrobiła tylko dwie zmiany dzięki którym tylko się wzmocniła my sie z każdą minuty tylko osłabialiśmy więc nic dziwnego ze przegraliśmy potrzeba nam stopera i napastnika o defensywnego pomocnika nie będę prosił już bo to za dużo dla Wengera przecież

K1cKer komentarzy: 57408.08.2009, 23:24

Zgadzam sie z autorem, moglo byc gorzej wiec dobrze, ze tylko 2:0.. Coz nie spodziewalem sie tak tragicznej gry z naszej strony.