Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal

Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal 22.03.2014, 14:40, Łukasz Kęczkowski 3369 komentarzy

Tysięczny mecz Arsene'a Wengera jako menedżera Arsenalu miał być swego rodzaju hołdem dla francuskiego szkoleniowca. Trzeba przyznać, że jego podopieczni sprawili mu niebywałą wręcz niespodziankę i pozwolili Chelsea na wbicie sobie jedynie sześciu bramek. Żeby tego było mało Gibbs otrzymał czerwoną kartkę - niesłusznie, powinien obejrzeć ją Chamberlain, ale sędzia popełnił błąd. Totalny brak ambicji, chęci wygranej - tyle tylko pokazali gracze Arsenalu w dzisiejszym meczu. Na tle lokalnego rywala piłkarze - o ile można ich tak dzisiaj nazwać - w czerwonych trykotach nie pokazali ani krzty umiejętności. No, chyba że bramkarskich, bo te w wyborny sposób zaprezentował Chamberlain. Czy dla podopiecznych Wengera to już definitywny koniec walki o mistrzostwo?

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, David Luiz, Schurrle, Oscar, Hazard, Eto'o.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud.

W trzeciej minucie gorąco zrobiło się od bramką Szczęsnego. Błąd po lewej stronie boiska popełnił jeden z obrońców, podał piłkę wprost pod nogi Schurrlego, który ładnie dośrodkował do Eto'o, jednak piłkę tuż spod nóg Kameruńczyka wyjął Szczęsny.

Minutę później z ładną kontrą wyszli gracze Arsenalu. Santi Cazorla podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Girouda, jednak strzał Francuza z najwyższym trudem udało się obronić Cechowi.

W 5. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki an Stamford Bridge. Eto'o otrzymał piłkę na skraju pola karnego, przełożył ją na lewą nogę, czym zmylił Chamberlaina i technicznym strzałem po długim rogu nie dał Szczęsnemu żdnych szans. 1:0 dla Chelsea.

Dwie minuty później mogliśmy zobaczyć drugiego gola, niestety drugiego dla gospodarzy. Przejęli oni piłkę w środku pola, szybko przedostali się pod pole karne Kanonierów gdzie Schurrle strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 2:0 dla The Blues.

W 10. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Samuel Eto'o. W jego miejsce na murawie zameldował się Fernando Torres.

W 15. minucie byliśmy świadkami kolejnej tragedii. Hazard próbował strzelić technicznie po długim słupku a piłkę ręką wybił Chamberlain. Sędzia po konsultacji z asystentem podyktował rzut karny i okazał czerwoną kartkę... Gibbsowi. Ogromny błąd arbitra, który pozbawił Arsenal obrońcy, a powinien słabego dzisiaj pomocnika. Piłkę na 11. metrze ustawił Hazard i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Polaka. 3:0 dla Chelsea.

W 23. minucie Podolskiego zastąpił Vermaelen.

W 30. minucie bliski pokonania Szczęsnego był David Luiz. Brazylijczyk oddał potężny strzał zza pola karnego, jednak Polakowi udało się odbić futbolówkę.

W 42. minucie padła kolejna bramka, niestety kolejna dla Chelsea. Torres dośrodkował na piąty metr do wchodzącego Oscara, a ten pokonał Szczęsnego. 4:0 dla Chelsea.

W 45. minucie pięknym strzałem w boczną siatkę popisał się francuski supersnajper Olivier Giroud. Trzy minuty później strzał na bramkę oddał Tomas Rosicky. Czechowi udało się trafić w światło bramki, jednak bez problemu piłkę złapał Cech.

W przerwie Wenger zdecydował się na dwie zmiany. Chamberlaina i Koscielny'ego zastąpili Flamini i Jenkinson.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, piłkarze Arsenalu podobnie jak w pierwszej połowie nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji, a gracze Chelsea nie potrafili wykreować sobie tak dogodnych sytuacji jak wcześniej i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Warto jednak podkreślić, że to wciąż gospodarze dyktowali tempo gry i utrzymywali się przy piłce.

W 63. minucie ładnym strzałem popisał się Oscar, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie ponad bramką.

Trzy minuty później Brazylijczyk już się nie pomylił. Mocny strzał zza pola karnego i Szczęsny bez szans. 5:0 dla Chelsea.

Chwilę później strzelca dwóch bramek, Oscara zastąpił na murawie Salah.

W 67. minucie blisko było kolejnej bramki dla Chelsea. Z dystansu uderzył Luiz, Szczęsny odbił piłkę, ale w ostatniej chwili udało mu się rzucić na nią zanim dopadł do niej Torres.

71. minuta i kolejna bramka dla Chelsea. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Salah i pewnym, płaskim strzałem pokonał bezradnego Polaka. 6:0 dla The Blues.

W 84. minucie bliski strzelenia kolejnej bramki był Schurrle, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki Szczęsnego.

W 89. minucie prawdopodobnie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie gracze Arsenalu, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony Giroud nie trafił czysto w piłkę i nie udało mu się skierować jej do bramki Cecha. Dwie minuty później pierwszy, naprawdę groźny strzał oddał Rosicky, jednak z najwyższym trudem czeski bramkarz odbił to uderzenie.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pietraz komentarzy: 158725.03.2014, 00:32

A nawet tragiczne.. Z Nami na Emiratach wygrywać potrafiły wszystkie czołowe ekipy, nawet, z bólem serca to pisze, Totki pierwszy raz w premier league, a Arsenal? Niestety to chyba pokazuje ułomność taktyczną Papy

Arsenalfcfan komentarzy: 1320725.03.2014, 00:24

Rahu,

To jest statystyka ze spotkań wyjazdowych, ale złe zdjęcie jest :) i tym jedynym jest właśnie wyjazdowe spotkanie z City, gdzie wygraliśmy 3:0 :)

Theo10 komentarzy: 826025.03.2014, 00:23

@pietraz

Obawiam się, że chyba rzeczywiście ostatni raz na wyjeździe z drużyną TOP4 wygraliśmy w 2010... Dość smutne.

pietraz komentarzy: 158725.03.2014, 00:18

Też słyszałem, że są to staty tylko meczów wyjazdowych. Jednak i tak coś mi się nie zgadzało. Rahu przypomniał o meczu na Etihad wygranym 3-0 a przecież było też pamiętne 5-3 na Stamford, więc już podważa to te statystyki. Po chwili jednak przypomniałem soobie, że wtedy Chelsea wypadła z top4 i wygrała LM.. Więc cholera te liczby mogą być prawdziwe.

Pamięta ktoś jeszcze jakąś wyjazdową wygraną z czołówką?

mar12301 komentarzy: 2311725.03.2014, 00:18

99942

Ozil i tak nie zagra jeszcze z miesiąc, więc co za różnica.

Theo10 komentarzy: 826025.03.2014, 00:08

@RahU

Ktoś już tu wcześniej podawał te statystyki, ale z dopiskiem, że są to statystyki dla meczów wyjazdowych z TOP4. I wtedy może się to zgadzać.

mrsomebody komentarzy: 602125.03.2014, 00:08