Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal

Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal 22.03.2014, 14:40, Łukasz Kęczkowski 3369 komentarzy

Tysięczny mecz Arsene'a Wengera jako menedżera Arsenalu miał być swego rodzaju hołdem dla francuskiego szkoleniowca. Trzeba przyznać, że jego podopieczni sprawili mu niebywałą wręcz niespodziankę i pozwolili Chelsea na wbicie sobie jedynie sześciu bramek. Żeby tego było mało Gibbs otrzymał czerwoną kartkę - niesłusznie, powinien obejrzeć ją Chamberlain, ale sędzia popełnił błąd. Totalny brak ambicji, chęci wygranej - tyle tylko pokazali gracze Arsenalu w dzisiejszym meczu. Na tle lokalnego rywala piłkarze - o ile można ich tak dzisiaj nazwać - w czerwonych trykotach nie pokazali ani krzty umiejętności. No, chyba że bramkarskich, bo te w wyborny sposób zaprezentował Chamberlain. Czy dla podopiecznych Wengera to już definitywny koniec walki o mistrzostwo?

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, David Luiz, Schurrle, Oscar, Hazard, Eto'o.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud.

W trzeciej minucie gorąco zrobiło się od bramką Szczęsnego. Błąd po lewej stronie boiska popełnił jeden z obrońców, podał piłkę wprost pod nogi Schurrlego, który ładnie dośrodkował do Eto'o, jednak piłkę tuż spod nóg Kameruńczyka wyjął Szczęsny.

Minutę później z ładną kontrą wyszli gracze Arsenalu. Santi Cazorla podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Girouda, jednak strzał Francuza z najwyższym trudem udało się obronić Cechowi.

W 5. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki an Stamford Bridge. Eto'o otrzymał piłkę na skraju pola karnego, przełożył ją na lewą nogę, czym zmylił Chamberlaina i technicznym strzałem po długim rogu nie dał Szczęsnemu żdnych szans. 1:0 dla Chelsea.

Dwie minuty później mogliśmy zobaczyć drugiego gola, niestety drugiego dla gospodarzy. Przejęli oni piłkę w środku pola, szybko przedostali się pod pole karne Kanonierów gdzie Schurrle strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 2:0 dla The Blues.

W 10. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Samuel Eto'o. W jego miejsce na murawie zameldował się Fernando Torres.

W 15. minucie byliśmy świadkami kolejnej tragedii. Hazard próbował strzelić technicznie po długim słupku a piłkę ręką wybił Chamberlain. Sędzia po konsultacji z asystentem podyktował rzut karny i okazał czerwoną kartkę... Gibbsowi. Ogromny błąd arbitra, który pozbawił Arsenal obrońcy, a powinien słabego dzisiaj pomocnika. Piłkę na 11. metrze ustawił Hazard i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Polaka. 3:0 dla Chelsea.

W 23. minucie Podolskiego zastąpił Vermaelen.

W 30. minucie bliski pokonania Szczęsnego był David Luiz. Brazylijczyk oddał potężny strzał zza pola karnego, jednak Polakowi udało się odbić futbolówkę.

W 42. minucie padła kolejna bramka, niestety kolejna dla Chelsea. Torres dośrodkował na piąty metr do wchodzącego Oscara, a ten pokonał Szczęsnego. 4:0 dla Chelsea.

W 45. minucie pięknym strzałem w boczną siatkę popisał się francuski supersnajper Olivier Giroud. Trzy minuty później strzał na bramkę oddał Tomas Rosicky. Czechowi udało się trafić w światło bramki, jednak bez problemu piłkę złapał Cech.

W przerwie Wenger zdecydował się na dwie zmiany. Chamberlaina i Koscielny'ego zastąpili Flamini i Jenkinson.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, piłkarze Arsenalu podobnie jak w pierwszej połowie nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji, a gracze Chelsea nie potrafili wykreować sobie tak dogodnych sytuacji jak wcześniej i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Warto jednak podkreślić, że to wciąż gospodarze dyktowali tempo gry i utrzymywali się przy piłce.

W 63. minucie ładnym strzałem popisał się Oscar, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie ponad bramką.

Trzy minuty później Brazylijczyk już się nie pomylił. Mocny strzał zza pola karnego i Szczęsny bez szans. 5:0 dla Chelsea.

Chwilę później strzelca dwóch bramek, Oscara zastąpił na murawie Salah.

W 67. minucie blisko było kolejnej bramki dla Chelsea. Z dystansu uderzył Luiz, Szczęsny odbił piłkę, ale w ostatniej chwili udało mu się rzucić na nią zanim dopadł do niej Torres.

71. minuta i kolejna bramka dla Chelsea. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Salah i pewnym, płaskim strzałem pokonał bezradnego Polaka. 6:0 dla The Blues.

W 84. minucie bliski strzelenia kolejnej bramki był Schurrle, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki Szczęsnego.

W 89. minucie prawdopodobnie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie gracze Arsenalu, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony Giroud nie trafił czysto w piłkę i nie udało mu się skierować jej do bramki Cecha. Dwie minuty później pierwszy, naprawdę groźny strzał oddał Rosicky, jednak z najwyższym trudem czeski bramkarz odbił to uderzenie.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 21:08

carlosV,

Ja to raczej kierowałbym się do tego, że gra Angela wyglądałaby słabo jakby grał z Giroudem :P

Alonso,

Może nie tego co trzeba, bo Ozil też potrzebny. Ale szkoda, że nie dwóch :D W takiej formie już nie ma szans na niego, a szkoda, bo jest kozakiem.

Oggy,

No mi się wydaje, że Carlo go idealnie ustawił, pozwala mu biegać po całym boisku, a ten sobie szuka najsłabszego w danym dniu obrońcy i stara sie nim kręcić.

Ja jak grywałem w fife 10, to zawsze kupowałem go do jakiegoś klubu, ponieważ był w miarę tani, a był kozakiem + świetnie rozwijał się :D

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 21:08

Catalonczyk- hah no to też możliwe, gratki za walkę i mam nadzieje że zminimalizujecie aktorzenie- w końcu.

12MARCIN05 komentarzy: 68124.03.2014, 21:07

Kanoniezy, jaki film polecacie nadzisiejszy wieczór? (Najlepiej akcji) :D

Catalonczyk komentarzy: 519824.03.2014, 21:06

Karnego na Neyu nie powinno być, bo był na spalonym ;)

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 21:03

Jest chwila jak przebiegł Ramos.Jego noga zostaje i uderza w trawę a tamten upada i jeszcze z obrotem. No bez jaj.Nie mów,że łykasz takie aktorstwo.Jeśli był jakiś kontakt to nie taki żeby spowodować jego upadek bo i Ramos biegł w odwrotnym kierunku. Nie prowadźmy już tej dyskusji bo losy tej ligii mam głęboko w poważaniu chodź trzymam kciuki za AM.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.03.2014, 21:01

haxball.com/?roomid=~2c343ec587f5fa6584b73cc34209ccff360d71c1f77c1b3b971d82b5e9c473987

Alonso komentarzy: 1282424.03.2014, 21:01

Arsenalfcfan
Wenger kupił nie tego co trzeba.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.03.2014, 21:00

Afan
Znajac nas Di Maria biegałby niczym Ryo.

Sewer komentarzy: 157024.03.2014, 21:00

A mnie to czy był karny ani ziębi ani grzeje tak samo jak ten mecz ;)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 21:00

illpadrino
Haha, nie :D Po prostu od pewnego czasu coś dzieje mi się z myszką, i przy jednym kliknięciu zaliczam dwa i taki oto efekt. Nie pierwszy raz :(

Szogun
Stanął? Jak on mógł nagle stanąć, jak był w pełnym biegu? Do tego wolny nie jest. I on nie dostał w piszczel, a w kostkę. To RAMOS piszczelem zahaczył nogę Neymara.

Afan
Ja oglądam i faktycznie, rozegrał się chłopak niesamowicie. Może przy takim chłoptasiu na skrzydle i Żiru nie sprawiałby wrażenia takiego patałacha, którym koniec końców jest.

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 20:59

Z innej beczki.Czy posiada ktoś Chrysler Sebringa 2.4 bo chce go nabyć a nie wiem jak się sprawuje??

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:59

Arsenalfcfan- Angel to zawsze był mój ulubieniec, jak grał w Benfice to przez niego łoiłem Orłami w PESIe całe dnie:D W tym sezonie ma mniej dołów formy i to było do przewidzenia. Carlo widział co mu biega po boisku.

LoveTheGunners komentarzy: 914024.03.2014, 20:58

mazak rób ruma

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 20:56

Nawiązując do Realu, to nie wiem czy ktoś ogląda ich spotkania, ale w tym sezonie Di Maria jest rewelacyjny... facet miesza obrońców w prawie każdym meczu i to tak wygląda jakby biegał między tyczkami. Drybling ma opanowany do perfekcji. Szkoda, że Real nie miał ochoty sprzedaż także Di Marie :P

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511624.03.2014, 20:55

@Oggy
No i zależy jak rozpatrywać przepisy, bo niby w założeniach jest że faul ostatniego obrońcy = czerwona.

piti16 komentarzy: 209924.03.2014, 20:55

Nie macie o czym rozmawiac tylko o El Clasico? ;P

Był kontakt wystarczający na wskazanie na wapno, a w to, że dalej Neymar pokazał namiastkę swoich umiejętności teatralnych, to nie wątpię.

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:53

Niuchacz3- Ney leciał zanim został trącony, IMO karny może być ale nie red.

mic_now komentarzy: 218924.03.2014, 20:53

Dla mnie ten karny naciągany. Przyznaje ze kontakt noga w noge był ale ramos poszedl w ogole w inna strone i moim zdaniem przypadkowo dotknal nogi naymara a nie zamierzenie a naymar sie polozyl od razu. Ale skandal dla mnie to jest to ze ramos dostal czerwo a alves nawet zółtej nie mimo ze tam ronaldo tez przeciez wychodzil na 1vs1

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 20:53

Carlos Po przejściu Ramosa On stanął i wygiął palcę o trawę a gdyby został kopnięty w piszczel nie ma mocy żeby to się stało bo noga poszła by do drugiej a nie została na ziemi. Pomyśl chwilkę

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:52

carlosV- właśnie mają znieść ten przepis (ostatni obrońca fauluje na pk=> red+pk ) a Platini podobno dał prikaz żeby tak nie gwizdać. No ale gwiżdżą.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2014, 20:52

Carlos już nabuzowany wysyła po dwa komentarze,żeby przyznać mu rację. :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 20:49

Przecież jego noga poszła "do przodu" i uderzyła o drugą, a przy okazji zaryła w trawę. To, że Neymar i to, że Farsa nie znaczy, że niesłuszny. Dodał od siebie, ale IMO karny powinien być, jedynie z czerwem mógł się wstrzymać, bo nie wyhamował. Chociaż według przepisów i to również było zasłużone.

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 20:49

carlosV Wszyscy inni myślą dokładnie odwrotnie.Nie ma żadnego kontaktu między ich nogami jeśli już to obcierka skarpetek a później jego palce zaryły w trawę i sam się wywrócił.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2014, 20:48

Albo puściłem fote na fb jak busquets ma noge na glowie pepe to :

"na pewno nie specjalnie to zrobił a poza tym to jakoś mi pepe nie jest szkoda. "

po czym inny kolega podaje linka do powtórki gdzie Busquets 3 razy patrzy pod nogi i specjalnie wchodzi na głowe pepe.

Gość znikł w internetach

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511624.03.2014, 20:48

@oggy
To, że Neymar szukał faulu, to jedna sprawa, a to ze był faulowany, to druga.

songoku95 komentarzy: 2348624.03.2014, 20:48

ltg
nigdy nie lubie Ci przynawać racji, ale masz popieram Cię!

LoveTheGunners komentarzy: 914024.03.2014, 20:47

hax?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 20:47

Oggy
IMO to za szybko się działo, żeby tak wykombinował, poza tym on raczej się skupił na odwzorowaniu upadku po pociągnięciu ręką, pewnie sam się nie spodziewał, że Ramos podstawi mu nogę.

Szogun
A Ty z kolei chyba masz problem ze wzrokiem :P Przyjrzyj się piszczelowi Ramosa, ewidentnie zahacza o kostkę Neymara. Nie jestem obrońcą Barcy, bo byłem za Realem, ale nie da się ukryć, że karne słuszne. Przy pierwszym Sergio IMO nie wyhamował, przy drugim czysta głupota Alonso i Karwahala

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.03.2014, 20:47

Pamiętam podobną sytuację w meczu bodajże Hiszpania-Chile na MŚ 4 lata temu. Też jakiś Chilijczyk zahaczał tak w biegu Hiszpana i dostał jeszcze za to czerwoną kartkę.

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 20:46

Zwróć uwagę,że po przebiegnięciu Ramosa palce Neymara wryły się w ziemię i sam spowodował swój upadek. Gdyby Ramos uderzył w nogę ta poszła by do przodu a on poczekał aż ten przebiegnie i przewrócił się dosłownie o trawę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2014, 20:45

Nie ma co rozmawiać z fanami barcelony bo co nawiązuje z nimi temat to oni zawsze po swojemu i zawsze mają odpowiedź na pytanie.. Nie ważne czy ma 18 lat czy 23 lata.

teraz rozmowa na fb, jakis koles kumplowi napisał,że niesłusznie karny podyktowany za neymara i czerwona kartka.
A ten odpowiada ,ze w takim razie nie powinno byc karnego na ronaldo i powinien byc karny na neymarze w pierszej połowie i co z tego, że tyłem do bramki.
O_o był faul na neymarze w pierwszej połowie w 16stce?

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:44

Mi się wydaje że Ney zwolnił i nogi specjalnie zostawił czekając na głupiego Ramosa. Pamiętacie faul Ebue na Kuycie pod koniec meczu z LFC? Coś w ten deseń.

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 20:44

carlos Jeśli Ty widzisz tam zachaczenie to masz sokoli wzrok bo ja nic takiego nie zauważam. Neymar poczułby włosek Ramosa i sie wywalił i podobna sytucja miała miejsce teraz. Jak dla mnie nawet nie ma o czym dyskutować

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511624.03.2014, 20:42

@Szogun
Gdyby nie noga, to ok. Trochę więcej obiektywizmu ludzie.

przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,kontrowersje-z-grand-derbi,galeria,5,429332,459.html

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 20:41

szogun
Ta, tyle, że Ramos zahaczył jego kostkę i spowodował upadek.

gfycat.com/BarrenUnlinedBooby

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 324.03.2014, 20:40

Ten pierwszy karny Barcy to śmiech na sali był i nie był ani trochę zasłużony. Nie było żadnego ruchu ściągającego. Ramos położył rękę i to nawet nie całą, raczej chciał położyć rękę a Neymar padł jak rażony prądem. To był cyrk a nie karny.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 20:38

krawiec
Z tym, że wczorajsze karne dla Barcy były w pełni zasłużone, więc się już nie kompromituj. A co do padania, to robili to zarówno piłkarze Realu, jak i Farsy, taka liga.

krawiec256 komentarzy: 54224.03.2014, 20:36

Niuchacz chodzi mi o te ciągłe szukanie kontaku z przeciwnikami, a ci idiotyczni sędziowie dalej dają im wolne, karne...

DzejCoop komentarzy: 326424.03.2014, 20:35

Dzisiejszy mecz Sociedad będzie na NC+? ; )

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:33

Marzag- no ja się nie przejmuje, wkurza mnie że nie wymyślił jakiejś lepszej wymówki:>

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 20:32

Jak tu wszyscy wszystko wiedzą jaki Wenger jest, co Wenger zrobi, co Wenger myśli..i tak dalej, i tak dalej. Hłe, hłe, hłe

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.03.2014, 20:31

Jasne, że Wenger zna przyczyny porażki i jasne, że nie powie ich w mediach bo przecież nie przyzna się do błędu.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.03.2014, 20:30

Oggy, tym bardziej nie rozumiem czemu ktokolwiek się przejmuje tym co Wenger mówi w mediach.

songoku95 komentarzy: 2348624.03.2014, 20:30

facebook.com/SiwyArsenal/photos/a.228790277274900.1073741827.228786757275252/284903838330210/?type=1&theater

tak btw. patrzcie na 1st komentarz i potem na odpowiedź Siwego :D
Na mistrzów xD

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511624.03.2014, 20:29

@krawiec
To jakiś dziwny jesteś, bo akurat wczoraj Barcelona zagrała bardzo solidne spotkanie. W większości przypadków oglądanie La Lipy kuje mnie w oczy, a wczorajszy mecz był baaardzo bardzo dobry.

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:28

Wengah boy: That’s true, I look at politicians when they are interviewed because it’s a game - similar to when managers are interviewed by the press. It’s a game where you are caught between two things: Deliver a message, but also don’t be caught out. You know that every sentence, every part of a sentence, could be dangerous for you, your club, and your team. There is always a little tension there.

krawiec256 komentarzy: 54224.03.2014, 20:26

Po obejrzeniu skróty el clasico dochodzę do konkluzji- JEZU JAKA TA BARCELONA ŻAŁOSNA :D

Oggy komentarzy: 948924.03.2014, 20:25

Marzag-był na stronie, Wenger jakąś nagrodę mówcy dostał wtedy chyba.