Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal

Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal 22.03.2014, 14:40, Łukasz Kęczkowski 3369 komentarzy

Tysięczny mecz Arsene'a Wengera jako menedżera Arsenalu miał być swego rodzaju hołdem dla francuskiego szkoleniowca. Trzeba przyznać, że jego podopieczni sprawili mu niebywałą wręcz niespodziankę i pozwolili Chelsea na wbicie sobie jedynie sześciu bramek. Żeby tego było mało Gibbs otrzymał czerwoną kartkę - niesłusznie, powinien obejrzeć ją Chamberlain, ale sędzia popełnił błąd. Totalny brak ambicji, chęci wygranej - tyle tylko pokazali gracze Arsenalu w dzisiejszym meczu. Na tle lokalnego rywala piłkarze - o ile można ich tak dzisiaj nazwać - w czerwonych trykotach nie pokazali ani krzty umiejętności. No, chyba że bramkarskich, bo te w wyborny sposób zaprezentował Chamberlain. Czy dla podopiecznych Wengera to już definitywny koniec walki o mistrzostwo?

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, David Luiz, Schurrle, Oscar, Hazard, Eto'o.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud.

W trzeciej minucie gorąco zrobiło się od bramką Szczęsnego. Błąd po lewej stronie boiska popełnił jeden z obrońców, podał piłkę wprost pod nogi Schurrlego, który ładnie dośrodkował do Eto'o, jednak piłkę tuż spod nóg Kameruńczyka wyjął Szczęsny.

Minutę później z ładną kontrą wyszli gracze Arsenalu. Santi Cazorla podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Girouda, jednak strzał Francuza z najwyższym trudem udało się obronić Cechowi.

W 5. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki an Stamford Bridge. Eto'o otrzymał piłkę na skraju pola karnego, przełożył ją na lewą nogę, czym zmylił Chamberlaina i technicznym strzałem po długim rogu nie dał Szczęsnemu żdnych szans. 1:0 dla Chelsea.

Dwie minuty później mogliśmy zobaczyć drugiego gola, niestety drugiego dla gospodarzy. Przejęli oni piłkę w środku pola, szybko przedostali się pod pole karne Kanonierów gdzie Schurrle strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 2:0 dla The Blues.

W 10. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Samuel Eto'o. W jego miejsce na murawie zameldował się Fernando Torres.

W 15. minucie byliśmy świadkami kolejnej tragedii. Hazard próbował strzelić technicznie po długim słupku a piłkę ręką wybił Chamberlain. Sędzia po konsultacji z asystentem podyktował rzut karny i okazał czerwoną kartkę... Gibbsowi. Ogromny błąd arbitra, który pozbawił Arsenal obrońcy, a powinien słabego dzisiaj pomocnika. Piłkę na 11. metrze ustawił Hazard i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Polaka. 3:0 dla Chelsea.

W 23. minucie Podolskiego zastąpił Vermaelen.

W 30. minucie bliski pokonania Szczęsnego był David Luiz. Brazylijczyk oddał potężny strzał zza pola karnego, jednak Polakowi udało się odbić futbolówkę.

W 42. minucie padła kolejna bramka, niestety kolejna dla Chelsea. Torres dośrodkował na piąty metr do wchodzącego Oscara, a ten pokonał Szczęsnego. 4:0 dla Chelsea.

W 45. minucie pięknym strzałem w boczną siatkę popisał się francuski supersnajper Olivier Giroud. Trzy minuty później strzał na bramkę oddał Tomas Rosicky. Czechowi udało się trafić w światło bramki, jednak bez problemu piłkę złapał Cech.

W przerwie Wenger zdecydował się na dwie zmiany. Chamberlaina i Koscielny'ego zastąpili Flamini i Jenkinson.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, piłkarze Arsenalu podobnie jak w pierwszej połowie nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji, a gracze Chelsea nie potrafili wykreować sobie tak dogodnych sytuacji jak wcześniej i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Warto jednak podkreślić, że to wciąż gospodarze dyktowali tempo gry i utrzymywali się przy piłce.

W 63. minucie ładnym strzałem popisał się Oscar, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie ponad bramką.

Trzy minuty później Brazylijczyk już się nie pomylił. Mocny strzał zza pola karnego i Szczęsny bez szans. 5:0 dla Chelsea.

Chwilę później strzelca dwóch bramek, Oscara zastąpił na murawie Salah.

W 67. minucie blisko było kolejnej bramki dla Chelsea. Z dystansu uderzył Luiz, Szczęsny odbił piłkę, ale w ostatniej chwili udało mu się rzucić na nią zanim dopadł do niej Torres.

71. minuta i kolejna bramka dla Chelsea. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Salah i pewnym, płaskim strzałem pokonał bezradnego Polaka. 6:0 dla The Blues.

W 84. minucie bliski strzelenia kolejnej bramki był Schurrle, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki Szczęsnego.

W 89. minucie prawdopodobnie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie gracze Arsenalu, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony Giroud nie trafił czysto w piłkę i nie udało mu się skierować jej do bramki Cecha. Dwie minuty później pierwszy, naprawdę groźny strzał oddał Rosicky, jednak z najwyższym trudem czeski bramkarz odbił to uderzenie.

Archie90
Neymar za to musi pokazać, że rok jego gry był wart 60mln. Według mnie oboje byli równo przepłaceni.

mar12301 komentarzy: 2313724.03.2014, 22:19

Neymar>Bale

haha, moar

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 22:18

mic_now; bo sedzia czul gleboko w sercu ze karnego mogl niedyktowac:)

Trequartista komentarzy: 536624.03.2014, 22:17

Alonso
Neymar wczoraj zagrał słabiutko, z 10 strat zaliczył, spowalniał akcje, niepotrzebnie dryblował. Bale, poza tą jedną akcją, gdzie przedryblował kilku i wysunął Benzemie, może nic szczególnego nie pokazał wczoraj, ale tak nie kaleczył.

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 22:16

bale to musi ze 4 sezony tak grac zeby udowodnic ze byl wart polowy tych 100milionow

mic_now komentarzy: 218924.03.2014, 22:15

ale trzeba wziac pod uwage ze przy karnym na ronaldo nie bylo zadnej kartki dla alvesa mimo ze roanldo tak jak neymar wychodzil na 1vs1 za to ramos od razu czerwo.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511624.03.2014, 22:13

Neymar>Bale?
Made my day.

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 22:13

mic_now; coz nie wiem kiedy cos wygramy :) ale gdy juz to sie stanie to tez bym wolal bez kontrowersji a wczoraj sedzia nie byl jednostronny- karny po faulu na cr7

mic_now komentarzy: 218924.03.2014, 22:10

Ja bym płakał jakby nasi wygrywali faworyzowani przez sędziów. Mourinho kiedys powiedział ,że gdyby wygrywał lige mistrzów na takich kontrowersjach jak barcelona to robiła to by się wstydził. Może kłamał może nie kto go tam wie ale ja bym się wstydził, to wiem na pewno.

Alonso komentarzy: 1282424.03.2014, 22:09

IMO obecnie:
Hazard>/=Neymar>Bale

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 22:06

mic_now;ale sedzia nie bedzie robil analiz fizyki czy go tak moglo wystrzelic jak z procy, ramos to gupek - byl kontakt wiec wie co zrobil, gdyby nasi mieli duzo takich karnych to nikt by nie plakal

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10824.03.2014, 22:06

Na Highbury.pl przedmeczowo ze Swanea:

highbury.pl/2014/03/arsenal-vs-swansea-czas-sie-odkuc.html

A także zbiór najlepszych tweetów z serii #BlameGibbs :)

highbury.pl/2014/03/blamegibbs.html

mic_now komentarzy: 218924.03.2014, 22:03

Ja tam naprawde nie rozumiem tych co piszą ,że karny na neymarze był ewidentny. ramos lekko dotknał nogi neymara i to jeszcze tej na której nie miał ciężaru ciała. Pobawcie sie z kolegami i niech wasz kumpel wam dotknie nogi lewej gdy stoicie na prawej i zobaczymy czy sie wywrócicie,może wtedy zrozumiecie. A neymar zachował się jakby ramos go za ta noge złapał i pociągnął do tyłu. A do tego był spalony jak już mamy sie czepiać tej akcji.

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 21:59

Arsenalfcfan; hazard lepszy taktycznie pozatym nie widze miedzy nimi wielkiej roznicy

Arya komentarzy: 9224.03.2014, 21:59

haxball.com/?roomid=~23a7c701e36f27d7c941351999947c2aa9c5d45ce217f14dcac57fa9bbd2c2683

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 21:58

na barce mozna gadac i gadac a i tak graja lepiej od nas

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 21:58

piti16,

Ale ja nie oceniam go po jednym meczu... widziałem go już w kilku i naprawdę nic świetnego. Gra dobrze, ale oglądam także Hazarda i to Belg zdecydowanie lepiej gra.

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 21:57

piti16; ja naszych wole ocenic po 3 meczach ;) wiadomo ktorych

piti16 komentarzy: 209924.03.2014, 21:53

Arsenalfcfan

NIe oceniaj go po jednym meczu. To tak jakbyś ocenial naszych po meczu z Chelsea

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 21:52

przeciez wleciec w pole karne i dac sie wypierdzielic to tez czesc footballu, powtorze sie ramos to agresywny nabzdyczony gupek

CesK komentarzy: 210724.03.2014, 21:52

CarlosV
Pewnie gimbusy realu nagadali w szkole niektórym o karnych że nie uczciwe i tak gadają

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 21:51

no tej kasy napewno nie jest wart co za niego dali, a przy messim to nie jedna gwiazda blado wyglada

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 21:50

Nawet sam Luidżi Kolina mówił, że wszystkie karne dla Barcy były słusznie podyktowane, ale k.com to dużo poważniejsza wyrocznia, więc fakt, MACIE RACJĘ.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 21:49

Ogólnie myślałem, że Neymar będzie lepiej grał. Myślałem, że to zawodnik lepszy niż Hazard, a jest zdecydowanie słabszy.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11724.03.2014, 21:49

Też nie lubię Barcelony, ale karne były zasłużone.

piti16 komentarzy: 209924.03.2014, 21:44

Oczywiście jakiś dobry sędzia a nie Marinner :)

DawidAL

Iniesta przegral walkę o pozycję nie powinno być faulu. Wogóle zdałem sobie sprawę że gdyby sędziował tam sędzia z anglii to mecz byłby jeszcze ciekawszy.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.03.2014, 21:42

Inieste wzięli w kleszcze. Jak dla mnie w obydwóch sytuacjach karny Barcelonie się nalezał. Po prostu Neymar rzucił się jak jakiś nurek na murawę ;p.

piti16 komentarzy: 209924.03.2014, 21:38

Neymar nie symulował. Już bardziej Iniesta...

krawiec256 komentarzy: 54224.03.2014, 21:36

carlosV

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.03.2014, 21:35

U góry po lewej Mbiwa, na dole po lewej Cisse, a po prawej na dole - strzelam - Ameobi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.03.2014, 21:34

Afan wygrał talon na kutwe i balon!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 21:31

U góry po prawej to Sissokho. Po lewej u góry jest Yanga Mbiwa, na dole jest Cisse bodajże. A na dole po prawej to chyba Shola Ameobi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.03.2014, 21:31

DawidAl

trafiony zatopiony! A wymienisz wszystkich ?

adisokol komentarzy: 15324.03.2014, 21:24

mim24.pl/futbolowa-11-tygodnia . Macie chlopaki piszę na tej stronie co sądzicie o mojej 11 tygodnia ? :DD Wachalem się nad bramką bo chciałem postawić Oxa :D

Archie90 komentarzy: 167624.03.2014, 21:15

ramos to glupek a w el clasico zawsze cos odwali, ogolnie zawsze mozna sie spodziewac zlosliwosci i aktorstwa jakby normalnie zagrac nie umieli, but still better match than 6-0

12MARCIN05 komentarzy: 68124.03.2014, 21:10