Brak wyciągniętych wniosków: Arsenal 1-2 Watford

Brak wyciągniętych wniosków: Arsenal 1-2 Watford 31.01.2017, 21:54, Sebastian Czarnecki 1513 komentarzy

Kibiców piłki nożnej najbardziej boli, kiedy ich ulubiony zespół w ogóle nie wyciąga wniosków z nie tak dawno popełnionych błędów. Tak właśnie było w dzisiejszym pojedynku pomiędzy Arsenalem a Watfordem, gdzie Kanonierzy zrobili dokładnie to samo, co trzy tygodnie wcześniej w starciu z Bournemouth, kiedy to również na własne życzenie stracili punkty.

Scenariusz był podobny: koszmarna pierwsza połowa, dwie idiotycznie stracone bramki po koszmarnych błędach w defensywie i rozpaczliwa pogoń za wynikiem po powrocie z szatni. W meczu z Wisienkami się udało, zadanie było jeszcze trudniejsze: podopieczni Eddiego Howe'a po przerwie zdobyli jeszcze jednego gola i w rezultacie Kanonierzy zmuszeni byli do odrobienia trzybramkowej straty. Z powodzeniem.

Arsenal wówczas powstał z kolan i z wielkim trudem wywalczył jeden punkt, a dzisiaj zabrakło do tego chęci i motywacji, bo umiejętności jak najbardziej były. Nie powinno się popełniać dwa razy tego samego błędu i tym razem podopieczni Arsene'a Wengera za swą głupotę zostali w bolesny sposób ukarani. Na tym poziomie po prostu nie można w taki sposób lekceważyć przeciwnika i sprawiać mu takich prezentów.

Arsenal: Čech - Gabriel, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (67. Perez), Ramsey (20. Chamberlain) - Iwobi, Özil, Sanchez - Giroud (46. Walcott)

Watford: Gomes - Cathcart, Kaboul, Prödl, Britos – Behrami (63. Doucoure) - Janmaat, Cleverley, Capoue, Niang (77. Success) – Deeney (85. Okaka)

Warto tutaj zauważyć, że Watford nie był wcale drużyną lepszą od Arsenalu. Ba, nie był nawet zespołem dobrym, a po prostu skutecznym. Szerszenie wykorzystały dwie okazje na zdobycie bramki w ciągu trzech minut, a później mogły skupić się na odpieraniu ataków rywala. Oba trafienia były kuriozalne. Najpierw do siatki trafił Kaboul, który oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego zza pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy, jednak trajektoria jej lotu nie uległa aż tak dużej zmianie. Petr Čech, który tak czy siak powinien pilnować części bramki, w której znalazła się futbolówka, w koszmarny sposób przepuścił - wydawałoby się - prosty strzał.

Jeszcze większa komedia miała miejsce trzy minuty później. Gabriel Paulista wyrzucił piłkę z autu do Aarona Ramseya. Podanie było za lekkie, a sam Walijczyk miał ogromne problemy z opanowaniem futbolówki. W rezultacie Watford ruszył z kontratakiem, który zakończył się strzałem i interwencją Čecha, który... odbił piłkę prosto pod nogi Troya Deeneya. W 13. minucie było już po wszystkim, a Kanonierzy nie potrafili odrobić dwóch bramek.

O ile w pierwszej połowie londyńczykom zupełnie się nie chciało atakować, a fatalne zawody rozgrywali Olivier Giroud, Aaron Ramsey (który opuścił boisko z kontuzją, czym tylko wzmocnił swój zespół) oraz przede wszystkim frustrujący i niedokładny Alexis Sanchez, tak po przerwie ich gra odwróciła się o 180 stopni. Kanonierzy musieli dostać srogi opieprz w szatni od Arsene'a Wengera i Steve'a Boulda, bo w drugiej części meczu agresywnie ruszyli do przodu. Co z tego, kiedy w dalszym ciągu byli niedokładni, a fantastyczne zawody rozgrywał Heurelho Gomes.

Wiekowy bramkarz zapewnił Watfordowi to, czego nie potrafił zagwarantować Petr Čech - opanowanie, ogromną pewność siebie i przede wszystkim ogromne umiejętności. Czeski bramkarz miał wprowadzić spokój w bramce Arsenalu po nerwowym Wojtku Szczęsnym i tak też było w poprzednim sezonie. Teraz były zawodnik Chelsea popełnia sporo błędów i nie ratuje już zespołu w trudnych chwilach, jak to miało miejsce przed rokiem. Aż nie do pomyślenia było, jaka różnica klas była między nim a Heurelho Gomesem, który w swojej karierze osiągnął znacznie mniej od Czecha. Brazylijczyk skapitulował tylko raz, przy bramce Alexa Iwobiego, który rozgrywał swoje 50. spotkanie w barwach Arsenalu.

Dopiero wejście Lucasa Pereza ponownie ożywiło poczynania ofensywne Kanonierów, którzy znowu nabrali chęci do zdobycia chociaż tego jednego punktu. Hiszpan jednak nie miał partnerów do grania, a sam w końcówce meczu trafił w poprzeczkę, po czym już chyba wszyscy stracili wiarę w korzystny rezultat.

Tym sposobem zakończyła się świetna passa ze Shkodranem Mustafim, który do tej pory nie przegrał ani jednego meczu w barwach Arsenalu. Po 22 meczach serial dobiegła końca, a Arsenal w fatalnym stylu przegrał z przeciętnym Watfordem, czym tylko udowodnił, że nie jest w stanie powalczyć w tym sezonie o mistrzowski tytuł.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 23:36

Będzie bardzo nieciekawie jak największą rewolucję od dwóch dekad będziemy przeprowadzać bez LM, zaciskając pasa i sprzedając największe gwiazdy.

3rdpitch komentarzy: 453501.02.2017, 23:35

Myślicie, że MU zwolni Mourinho po sezonie? To są jakieś jaja, żeby przy takich pieniądzach pompowanych w tą drużynę, przy regularnych wpadkach rywali nie wyjść z 6 miejsca.

W sumie możnaby pomyśleć, że pierwszy sezon i to przypadek, ale przeciw temu jest sezon 15/16 w którym błąkał się przed strefą spadkową z drużyną, która teraz niszczy ligę.

mallen komentarzy: 2123901.02.2017, 23:31

O tym nie pomyślałem.

simson16 komentarzy: 461401.02.2017, 23:30

mistiqueAFC

Zgadzam sie w 100%...

Z moich wyliczen jedyna druzyna ktora moze przescignac Chelsea w wyscigu o Mistrzostwo Anglii jest niestety Tottenham...jak sie tak nie stanie strace 500 zl, tak zle i tak niedobrze;/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 23:30

Tak realnie patrząc to w weekend spadamy na 5. miejsce, a nie nawiązujemy walkę z Chelsea o mistrzostwo

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52401.02.2017, 23:30

mallen
Już dziś wymieniłem jacy to rywale. Nie byli najwyższych lotów.

mallen komentarzy: 2123901.02.2017, 23:27

W 10 z ostatnich 34 meczy nie grał Coquelin - wszystkie wygraliśmy...

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.02.2017, 23:27

Ja do Ramseya już straciłem cierpliwość jakiś czasu temu i mam nadzieję, ze po sezonie odejdzie razem z Wengerem.Ta dwójka bez siebie żyć nie potrafi, a ich małżeństwo nie ma prawa bytu w Arsenalu.Dla jednego i drugiego serdeczne ariwederczi roma.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2017, 23:26

Mamy wyjazdy z Tottenhamem, Liverpoolem i Chelsea do tego jeszcze mecze u siebie z City i MU. Ciężko jest wierzyć w mistrzostwo patrząc na te mecze

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11701.02.2017, 23:23

adrian---> Do Aarona tracisz cierpliwość? U mnie już jest na wyczerpaniu. Czekam z postępami do końca sezonu i koniec.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2017, 23:20

Jakbyśmy rozgnietli Watford w jakiś przekonujący sposób. 4/5-0, to MOŻE, powtarzam MOŻE, bym wierzył w wygraną z Cheslea. Teraz? Bez szans. Przegrać z przeciętniakami na własnym stadionie, a potem wygrać z pretendentem do mistrzostwa na ich stadionie? Bajki.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52401.02.2017, 23:20

Dlaczego tak jest, że Mourinho jest tu często chwalony, a na stronie United krytykowany?
"Martial powinien napluć w morde Jose i powiedzieć że chce odejść" - zmienić nazwisko (Perez, Campbell) i brzmi podobnie jak tutaj.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 23:17

Chelsea już wygrała. Jak wreszcie stracili punkty to na najtrudniejszym terenie jaki im został.

Nie ma co się oszukiwać. Gdy nie mieliśmy już marginesu błędu zremisowaliśmy z Bournemouth i przegraliśmy z Watfordem. Sfrajerzyliśmy jeszcze przed tym gdy zaczęły się trudne mecze na Stamford, WHL i Anfield. Dla mnie zaczęła się walka o pozostanie w top4, bo mamy 1 punkt przewagi nad 5. miejscem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.02.2017, 23:16

Jak można się śmiać z MU po tym co nasi odwalili wczoraj?Oni przynajmniej nie przegrali na swoim stadionie :D

Kysio2607 komentarzy: 1336001.02.2017, 23:13

Ja sobie nie wyobrażałem porażki z Watford, i proszę, stało się.

Zaczniemy z Dannym na szpicy to może ruszy!

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 23:12

Kysio2607

I tu Masz rację... a więc 3majmy za to kciuki, przynajmniej będzie ciekawie :D

mar12301 komentarzy: 2311701.02.2017, 23:10

Już widzę, jak wygrywamy na Stamford. Pleh.

Kysio2607 komentarzy: 1336001.02.2017, 23:08

Wstrzymajmy się jeszcze 2 kolejeczki panowie.

Ta liga jest zwariowana, wiadomo, na tę chwilę Chelsea jest poza zasięgiem wszystkich, ale znając tę ligę nie zdziwiłbym się jakbyśmy teraz zagrali mecz sezonu i zdobyli Stamford, później Chelsea jedzie na Burnley i zaraz może być 3-4 punkty peletonu do Smerfów. Po tych dwóch kolejkach wiele się wyjaśni!

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11701.02.2017, 23:07

simson---> Wiem :D

Slaviola---> Wniosek jest taki, że oni mają 1 punkty, a my 0.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11701.02.2017, 23:06

fabregas1987 komentarzy: 2579201.02.2017, 23:04

Chyba Schmeichel po weekendzie mówił, że City nie ma szans na pierwszą czwórkę. Po jednej kolejce tracą już tylko punkt do 2 miejsca

simson16 komentarzy: 461401.02.2017, 23:04

arsenallord

Bardzo smieszne...

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 23:03

arsenallord

Owszem, jednak Nasi chociaż w drugiej połowie coś tam się starali, a Muły prawie nico... Także jeśli na tę chwilę, to zdecydowanie Arsenal > United, I to tak obiektywnie patrząc...

Mihex komentarzy: 2360401.02.2017, 23:03

Niby MU zgubiło punkty, ale i tak do nas nadrobili ://

Marioht komentarzy: 611401.02.2017, 23:03

Oglądałem cały mecz.

Dwie świetne interwencje, ale też Mata i Pogba nie strzelili jakoś super przy słupku a niemal w niego. Jednak brawa za ustawienie i refleks.

mar12301 komentarzy: 2311701.02.2017, 23:02

W sumie to trochę smutne, że liga jest już właściwie rozstrzygnięta w lutym. Nie ma dla Chelsea w tym sezonie rywala, oj nie ma.

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 23:00

Marioht

To nie widziałeś wszystkich interwencji Jakubovica... przecież wyciągał takie piły że głowa boli, obejrzyj sobie najlepsze akcje to zobaczysz.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11701.02.2017, 23:00

simson---> Arsenal 1-2 Watford hahahah
:D

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 22:58

mar12301

Dokladnie to chciałem napisać, Muły grają tak słabo, że nawet tak słabo grający Arsenal jak wczoraj, jest lepszy od Nich... tuż to aż niemożliwe 😵

Marioht komentarzy: 611401.02.2017, 22:58

Bramkarz Hull nie miał znowu tyle pracy, trudnych piłek do wyciągnięcia.

Słabo United. Wtopa równie wielka jak Arsenalu wczoraj chyba...

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2017, 22:57

Kolejka pod City a w Arsenalu, MU i Tottenhamie niech sobie pluja w twarz.

Frytek komentarzy: 319701.02.2017, 22:57

Mourinho Out

hodor komentarzy: 67501.02.2017, 22:57

Debiutancka kolejka w fpl - 2 najlepiej punkujacych zawodników na ławce, a w bramce Lloris, który nawet nie zagrał...

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 22:56

Brak Tygrysy, brawo Jakubovic! MOTM!
Czerwonka gubi punkty, to jakieś pocieszenie dla mnie po wczorajszej wpadce Naszych orłuf XD

simson16 komentarzy: 461401.02.2017, 22:56

united - Hull 0-0 buhahahahaahahaha;D

mar12301 komentarzy: 2311701.02.2017, 22:56

Jedyny plus ostatnich tygodni to to, że Muły są jeszcze bardziej żenujący od nas.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 22:55

Jakupović mecz życia. Wybronił 0-0.

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 22:54

Czo ten Jakubovic 😵

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 22:52

Jeśli mecz Hull z Diabłami skończy się remisem, to Jakubovic MOTM!

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52401.02.2017, 22:51

paw3u
Obejrzyj cały jego mecz. To tylko 20 minut.

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 22:50

Ale teraz Hull mieli setkę na strzelanie bramki... ten Ich Herndandez miał chłodną głowę, byłoby 1:0 dla Hull.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 22:50

Hernandez co za technika xD Jeju, prawie się o piłę zabił.

paw3u komentarzy: 562801.02.2017, 22:50

Jest gdzieś kompilacja zagrań Ramseya z wczorajszego meczu? Chciałbym zobaczyć ten fenomenalny występ jeszcze raz.

Slaviola komentarzy: 1237701.02.2017, 22:49

Czasami to co się dzieje na PNA to jest nie pojęte 😵

Mihex komentarzy: 2360401.02.2017, 22:48

Szkoda, że Elneny kontuzja. Tak to by sobie w finale chłopak zagrał :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 22:47

mistiqueAFC, on w 4. serii i jeszcze w 5. jakiś łepek. który strzelił tak cienko, że to niepojęte.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.02.2017, 22:44

@Pauleta

I akurat on nie trafił?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.02.2017, 22:44

Egipt w finale PNA. Świetny pomysł Burkina Faso, żeby bramkarz strzelał karniaka xD

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2017, 22:43

Elneny na lawce, Egipt z awansem po karnych

Matkobosko komentarzy: 13201.02.2017, 22:42

Super 2 połowa Atletico Barca . Barca nie istnieje . A Atletico chyba 6 akcje marnuje.