Brak wyciągniętych wniosków: Arsenal 1-2 Watford

Brak wyciągniętych wniosków: Arsenal 1-2 Watford 31.01.2017, 21:54, Sebastian Czarnecki 1513 komentarzy

Kibiców piłki nożnej najbardziej boli, kiedy ich ulubiony zespół w ogóle nie wyciąga wniosków z nie tak dawno popełnionych błędów. Tak właśnie było w dzisiejszym pojedynku pomiędzy Arsenalem a Watfordem, gdzie Kanonierzy zrobili dokładnie to samo, co trzy tygodnie wcześniej w starciu z Bournemouth, kiedy to również na własne życzenie stracili punkty.

Scenariusz był podobny: koszmarna pierwsza połowa, dwie idiotycznie stracone bramki po koszmarnych błędach w defensywie i rozpaczliwa pogoń za wynikiem po powrocie z szatni. W meczu z Wisienkami się udało, zadanie było jeszcze trudniejsze: podopieczni Eddiego Howe'a po przerwie zdobyli jeszcze jednego gola i w rezultacie Kanonierzy zmuszeni byli do odrobienia trzybramkowej straty. Z powodzeniem.

Arsenal wówczas powstał z kolan i z wielkim trudem wywalczył jeden punkt, a dzisiaj zabrakło do tego chęci i motywacji, bo umiejętności jak najbardziej były. Nie powinno się popełniać dwa razy tego samego błędu i tym razem podopieczni Arsene'a Wengera za swą głupotę zostali w bolesny sposób ukarani. Na tym poziomie po prostu nie można w taki sposób lekceważyć przeciwnika i sprawiać mu takich prezentów.

Arsenal: Čech - Gabriel, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (67. Perez), Ramsey (20. Chamberlain) - Iwobi, Özil, Sanchez - Giroud (46. Walcott)

Watford: Gomes - Cathcart, Kaboul, Prödl, Britos – Behrami (63. Doucoure) - Janmaat, Cleverley, Capoue, Niang (77. Success) – Deeney (85. Okaka)

Warto tutaj zauważyć, że Watford nie był wcale drużyną lepszą od Arsenalu. Ba, nie był nawet zespołem dobrym, a po prostu skutecznym. Szerszenie wykorzystały dwie okazje na zdobycie bramki w ciągu trzech minut, a później mogły skupić się na odpieraniu ataków rywala. Oba trafienia były kuriozalne. Najpierw do siatki trafił Kaboul, który oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego zza pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy, jednak trajektoria jej lotu nie uległa aż tak dużej zmianie. Petr Čech, który tak czy siak powinien pilnować części bramki, w której znalazła się futbolówka, w koszmarny sposób przepuścił - wydawałoby się - prosty strzał.

Jeszcze większa komedia miała miejsce trzy minuty później. Gabriel Paulista wyrzucił piłkę z autu do Aarona Ramseya. Podanie było za lekkie, a sam Walijczyk miał ogromne problemy z opanowaniem futbolówki. W rezultacie Watford ruszył z kontratakiem, który zakończył się strzałem i interwencją Čecha, który... odbił piłkę prosto pod nogi Troya Deeneya. W 13. minucie było już po wszystkim, a Kanonierzy nie potrafili odrobić dwóch bramek.

O ile w pierwszej połowie londyńczykom zupełnie się nie chciało atakować, a fatalne zawody rozgrywali Olivier Giroud, Aaron Ramsey (który opuścił boisko z kontuzją, czym tylko wzmocnił swój zespół) oraz przede wszystkim frustrujący i niedokładny Alexis Sanchez, tak po przerwie ich gra odwróciła się o 180 stopni. Kanonierzy musieli dostać srogi opieprz w szatni od Arsene'a Wengera i Steve'a Boulda, bo w drugiej części meczu agresywnie ruszyli do przodu. Co z tego, kiedy w dalszym ciągu byli niedokładni, a fantastyczne zawody rozgrywał Heurelho Gomes.

Wiekowy bramkarz zapewnił Watfordowi to, czego nie potrafił zagwarantować Petr Čech - opanowanie, ogromną pewność siebie i przede wszystkim ogromne umiejętności. Czeski bramkarz miał wprowadzić spokój w bramce Arsenalu po nerwowym Wojtku Szczęsnym i tak też było w poprzednim sezonie. Teraz były zawodnik Chelsea popełnia sporo błędów i nie ratuje już zespołu w trudnych chwilach, jak to miało miejsce przed rokiem. Aż nie do pomyślenia było, jaka różnica klas była między nim a Heurelho Gomesem, który w swojej karierze osiągnął znacznie mniej od Czecha. Brazylijczyk skapitulował tylko raz, przy bramce Alexa Iwobiego, który rozgrywał swoje 50. spotkanie w barwach Arsenalu.

Dopiero wejście Lucasa Pereza ponownie ożywiło poczynania ofensywne Kanonierów, którzy znowu nabrali chęci do zdobycia chociaż tego jednego punktu. Hiszpan jednak nie miał partnerów do grania, a sam w końcówce meczu trafił w poprzeczkę, po czym już chyba wszyscy stracili wiarę w korzystny rezultat.

Tym sposobem zakończyła się świetna passa ze Shkodranem Mustafim, który do tej pory nie przegrał ani jednego meczu w barwach Arsenalu. Po 22 meczach serial dobiegła końca, a Arsenal w fatalnym stylu przegrał z przeciętnym Watfordem, czym tylko udowodnił, że nie jest w stanie powalczyć w tym sezonie o mistrzowski tytuł.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041002.02.2017, 13:55

Ja się wybieram na Niemcy - Czechy do Tych. 20 minut drogi :)

kamilo_oo komentarzy: 2355702.02.2017, 13:51

cyniek1994

Jenkinson za stary

afc4life komentarzy: 478302.02.2017, 13:38

Lucas6Z
Piekne drzewko, baobab?

cyniek1994 komentarzy: 54702.02.2017, 13:34

Jakie daleko miasta ja do Kielc mam 80 Km wybieram sie na meczyk bo z tego co sie orientuje bedzei tam grala Polska z Anglia takze zobacze i polaków a i moze z Arsenalu jakiegos gracza moze Holding moze Jeniki :) bo Chambers pewnie tez pojedzie takze bedzie co patrzc :)

mallen komentarzy: 2123502.02.2017, 13:26

No nieźle.
W meczu z Watfordem jak w przerwie zszedł Giroud wszyscy byli w szoku i pisali, że wreszcie Wenger zaczął reagować ja pisałem, że pewnie kontuzja. No i teraz widzę na necie plotki że podobno dostał kopniaka w kostkę i może nie zagrać w sobotę...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.02.2017, 13:24

Stadion Wisły jest dość specyficzny, pierwszy projekt był zupełnie inny...ale to dużo się działo po drodze(Uprzedzając pytania, nie odpowiem) i wbrew pozorom nadal się dzieje. Jesscze duzo rzeczy Was tam moze zaskoczyć.
A stadion Cracovii jest jak najbardziej ok.

Gryzek komentarzy: 372902.02.2017, 13:23

mistiqueAFC

Piratów możesz śmiało oglądać. Z początku może trochę denne, ale pózniej fajnie się rozkręca.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.02.2017, 13:11

maciekbe
Dejufo i to tyle z ciekawości w B(rz)ydzi. Dzikie te betonowe dżungle wybrali na finały :/ dalej się nie dało.

polandblood komentarzy: 11956 newsów: 102.02.2017, 13:05

mistiqueAFC

Black Sails chyba trzy odcinki.

The Man in the High Castle? Podobnie.Tu oglądnąłem odcinek i do tej pory do tego nie wróciłem. Tematyka jest ciekawa.

Marco Polo nie słyszałem.

Jak podobał Ci się Westworld to możesz zobaczyć Humans.

All Time Great - Rodzina Soprano?

Gangsterskie klimaty to Peaky Blinders.

Z nowszych Taboo z Hardym.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.02.2017, 13:00

@pb

Ciężko zliczyć, serio :P ciekawi mnie Black Sails, albo Marco Polo.Oglądałeś?

PietrasM komentarzy: 247102.02.2017, 12:58

Alonso

Potwierdzam. Stadion Cracovii jest całkiem przyjemny. Oglądałem tam mecz co prawda dawno temu, U-21 Polska - Grecja. Zieliński całkiem ładnie biegał w środku i Milik wpakował 3 bramki :).

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 202.02.2017, 12:56

Mnie bardziej od tego, dlaczego grał Gabriel zastanawia dlaczego nie zagrał Debuchy lub Jenkinson - to są nominalni zawodnicy na tą pozycję.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041002.02.2017, 12:49

lucas6Z

Wszystko super, tylko Santi sypie się jak domek z kart.

maciekbe komentarzy: 1245802.02.2017, 12:45

@WilSHARE przez Zieloną nie po drodze :/ Masz pozdrowienia od Gerarda Delofeju

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52553 newsów: 50802.02.2017, 12:39

W ostatnich dwóch sezonach Arsenal stracił 14 bramek zza pola karnego. Pod tym względem gorsze jest tylko Crystal Palace - 18

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.02.2017, 12:38

maciekbe
Zabierz tato.

Lucas6Z komentarzy: 182202.02.2017, 12:37

Moje pierwsze drzewko w życiu!
I nie straszne nam Griezmanny za rok.

Szczęsny

Mustafi Manolas Kościelny

Bellerin Rodriguez
Coquelin Cazorla

Ozil

Sanchez

Welbeck

polandblood komentarzy: 11956 newsów: 102.02.2017, 12:34

mistiqueAFC

Napisz co oglądałeś już. ;)

maciekbe komentarzy: 1245802.02.2017, 12:32

fajna sprawa z tymi biletami...czasami bywam w okolicach Bydgoszczy, już się z kumplem wstępnie ugaduję na jakiś meczyk :) Dzięki za info

Gryzek komentarzy: 372902.02.2017, 12:30

No, zdziwko lekkie z tym Lampardem.

Frytek komentarzy: 317502.02.2017, 12:30

Alonso

Stadion Cracovii jest wg mnie bardzo fajny. Mały co prawda, kameralny, ale jak trybuny są zapełnione to atmosfera jest bardzo fajna. Byłem kilkanaście razy na Cracovii i na Wiśle. Nie podoba mi się stadion Białej Gwiazdy, czułem się w nim jak w jakimś molochu.

lays komentarzy: 3987002.02.2017, 12:18

Lampard zakończył piłkarską karierę :O

A jeszcze 2 dni temu był wywiad, gdzie mówił, że nie czuje tego by miał kończyć

lays komentarzy: 3987002.02.2017, 12:17

Kaveh Solhekol ‏@SkyKaveh 13 godz.
Canal+ in France reporting Antoine Griezmann has agreed to join Manchester United in the summer. They say Utd will pay €100m release clause

Alonso komentarzy: 1282402.02.2017, 12:06

Finał ME u21 w Krakowie. Jak do tego czasu przewietrzą miasto to można się wybrać. Tylko ten stadion na finał to Cracovii. Ktoś na nim był, nowo wyremontowany czy wali zgnilizną?

Frytek komentarzy: 317502.02.2017, 11:59

mistiqueAFC
Friday night lights.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.02.2017, 11:58

Pany, czekam na propozycję seriali, bo nic nie mogę znaleźć po tej żałobie po skończonym Penny Dreadful.Żadna Leftlovers i tego typu "mega produkcje"

tomonito komentarzy: 49402.02.2017, 11:41

Żeby mieć status wychowanka w klubie co trzeba mieć?
Gdzie czytałem że musi być 3lata w klubie do 21roku tak?
Lecz gdy zawodnik jest wypożyczany to ten czas jest przerwany?
Jak jest to liczone może ktoś mi wyjaśnić?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.02.2017, 11:37

Ceny bajka.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52553 newsów: 50802.02.2017, 11:29

Tak przedstawiają się ceny biletów na tegoroczne ME U21:
Faza grupowa - 25 złotych (kategoria 1), 15 złotych (kategoria 2)
Półfinały - 30 złotych (kategoria 1), 20 złotych (kategoria 2)
Finał - 40 złotych (kategoria 1), 30 złotych (kategoria 2)

Kategoria 1 - miejsca wzdłuż linii bocznych boiska. Kategoria 2 - miejsca za bramkami oraz w narożnikach stadionów.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.02.2017, 11:27

Ancelotti? Szkoleniowiec wybitny. Szkoda tylko, że swędzi go tyłek (czwarty klub na przestrzeni 6 lat). Symetria i harmonia wskazana.

afc4life komentarzy: 478302.02.2017, 11:22

PietrasM
Ale pewnie tak bedzie ;) Bo tak bedzie wszystkim najlatwiej ;)

afc4life komentarzy: 478302.02.2017, 11:14

PietrasM
Drugi Papcio zaraz po Wengerze? Nie sadze, ze to byl by dobry pomysl.

PietrasM komentarzy: 247102.02.2017, 11:07

Spokojnie. Wenger podpisze kontrakt na dwa lata. My będziemy sobie żyli na karuzeli wzniesień i rozczarowań, a za dwa lata przyjdzie Carlo. :)

Vendeful komentarzy: 234702.02.2017, 11:01

Allegri jako trener to marzenie realne jak te o mistrzostwie co sezon.Gdy Wenger SAM postanowi odejsc, jego miejsce zajmie ktoś w stylu Howe,ew.Henry lub Bould xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.02.2017, 10:58

Griezmann na pewno pójdzie do United. Przecież on i Pogba jak bracia. Tu już nie kwestia dokąd pójdzie, a ile jego agent wydoi od Glazerów.

afc4life komentarzy: 478302.02.2017, 10:53

Ramsey z 2 tyg mial na Injury room po naszym meczu. Pewnie szykuja go na Bayern ;) Ciekaw jestem kogo wygryzie? Jakiegos srodkowego pomocnika, skrzydlowego czy jeszcze kogo innego? :D

PietrasM komentarzy: 247102.02.2017, 10:47

Jeżeli Grizmann będzie do wyciągnięcia z AtM to United zawsze będzie w stanie nas przepłacić jakimś chorymi pieniędzmi, nawet gdyby nasza oferta była realna. Szansa na ten transfer jest bliska 0.

PietrasM komentarzy: 247102.02.2017, 10:40

songoku95

Ox da radę na ŚP. Dzięki jego szybkości, ciężko zabrać mu piłkę, a podawać też umie. A jeżeli chodzi o defensywę to wystarczy, że będzie dobrze się ustawiał i nie puszczał nikogo na raz. Nie trzeba od razu się każdemu pod nogi rzucać (Xhaka), czasami wystarczy za kimś pobiegnąć do końca.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041002.02.2017, 10:29

@Piotrek95

Super, cieszę się że jesteś tego świadomy.

Piotrek95 komentarzy: 484502.02.2017, 10:13

Michalal@ wiem to było głupie, ale nie mogłem się powstrzymać :D

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9202.02.2017, 10:12

Messi to już nawet nie jest inna planeta. To jest inna galaktyka. Uwielbiam patrzeć na jego prowadzenie piłki, drybling, podania i strzały. Coś niesamowitego. A wczorajsza bramka? Super uderzył!

macc komentarzy: 472102.02.2017, 10:12

illpadrino

"ej. A AVP to gdzie jest. Zniknał z pola widzenia po meczu. :D"

thegunner4life
"...Jak odejście AVP do United za 20 mln."

To jest transfer! Za 20mln z k.com do reddevils;)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041002.02.2017, 10:09

@Piotrek95

Serio? Argumentem w dyskusji jest czepianie się błędu pisowni którą zasugerował słownik? Bez odbioru.

Piotrek95 komentarzy: 484502.02.2017, 10:07

Zasada komina pałacowego ? Co jest nie tak z tym kominem?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041002.02.2017, 10:07

simpllemann

Nie, ale jeżeli chodzi o sprawy naziemne to preferuję logiczne myślenie. Tym bardziej jeżeli osoba która ma na to największy wpływ utwierdza mnie w tym przekonaniu.

afc4life komentarzy: 478302.02.2017, 10:00

Grosik od razu planuje wjechac z grubej rury :D
http://meczyki.pl/image_upload/image/450_56935.jpg?0

Ogladalem wczoraj Hull i chlopaki maja potencjal. Jest tam kilku dobrych, doswiadczonych grajkow, nienajgorsze transfery i dosc liczne grono reprezentantow swoich krajow komentator wymienial wczoraj. W pierwszej polowie bronili i troche grali nerwowo ale w drugiej polowie grali jak rowny z rownym. Grosik tam rozrusza dodatkowo chlopakow kontry moga miec niezle :D

Debiut mozliwy z Liverpoolem a tamci z ogorkami graja zbyt wysoko i moga sie nadziac na konterki.

thegunner4life komentarzy: 865902.02.2017, 09:59

Michalal
Sądzę, że się pogubiłeś. Powinieneś teraz usiąść na spokojnie w domu wypić solidną porcję barszczu czerwonego. Od razu podejdziesz do wszystkiego z dystansem i nabierzesz nowej chęci do życia.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52553 newsów: 50802.02.2017, 09:54

michalal
Zawsze nazywasz kogoś debilem, gdy ten w coś wierzy?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041002.02.2017, 09:50

No właśnie zasady Wengera. Jak naiwnym debilem trzeba być wierząc że stać nas na każdego, jasne możemy kupić Griezzmana za 100 mln, ale i tak do nas nie przyjdzie bo Wenger ma zasadę komina pałacowego.

songoku95 komentarzy: 2319202.02.2017, 09:46

co sądzicie o Oxie na ŚP? W tych dwóch meczach wyglądał naprawdę dobrze, jego przerzuty były całkiem całkiem. Aczkolwiek boje się o jego gre w defie.

Odnośnie trenera, też wyczuwam przedłużenie kontraktu z bossem. A jeśli Wenga ma odejść to wyczuwam Eddiego. Ktoś pisał, że niczego nie osiągnął w piłce. Poza tym, że wprowadził do BPL amatorów i ich tam utrzymuje do tego jego zespół gra naprawdę dobrze, oraz osoba Jacka pokazuje, że przy Nim zawodnik potrafi się rozwijać jako piłkarz.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Brentford 11.02.2023 - godzina 16:00
? : ?
Everton - Arsenal 4.02.2023 - godzina 13:30
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal20162250
2. Manchester City21143445
3. Manchester United21133542
4. Newcastle211010140
5. Tottenham22123739
6. Brighton20104634
7. Brentford2189433
8. Fulham2295832
9. Chelsea2186730
10. Liverpool2085729
11. Aston Villa2184928
12. Crystal Palace2166924
13. Nottingham Forest2166924
14. Leicester21631221
15. Wolves21551120
16. West Ham21541219
17. Leeds20461018
18. Everton21461118
19. Bournemouth21451217
20. Southampton21431415
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland253
Harry Edward Kane161
Ivan Toney133
Aleksandar Mitrović111
Marcus Rashford103
Rodrigo Moreno Machado101
M. Almirón91
M. Ødegaard85
B. Saka77
Mohamed Salah Hamed Mahrous Ghaly74
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9
Gracz stycznia wybór redaktorów Gabriel Martinelli
Gabriel Martinelli
7.75
Gracz stycznia wybór użytkowników Mohamed Elneny
Mohamed Elneny
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl
UdanaRandka.com