Brazylia pokonuje Koreę Północną 2-1

Brazylia pokonuje Koreę Północną 2-1 16.06.2010, 14:07, Patryk Bielski 21 komentarzy

Fani którzy spodziewali się obfitującego w piękny futbol i ogrom bramek pierwszego spotkania Brazylii na mundialu w RPA, mogli się nieco zawieść. Co prawda Canarinhos pokonali wczorajszego wieczoru Koreę Północną 2-1, jednak nie przyszło im to łatwo, a obie bramki zdobywali dopiero w drugiej części meczu.

W pierwszej połowie Brazylijczycy nie rozpieszczali swoich fanów. Z pewnością zaskakiwała spora przestrzeń w środku pola i swoboda dryblingów piłkarzy Korei Północnej, notowanej na 105. miejscu w rankingu FIFA. Najaktywniejszym graczem był zaś Robinho.

Pierwsza bramka padła dopiero w 55. minucie meczu, kiedy obrońca Interu Mediolan - Maicon - z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki rywala. Niewykluczone, że była to próba nastrzelenia piłki w pole karne rywali. Po zdobytej bramce Brazylijczycy zaczęli grać z większą swobodą, co zaowocowało kolejnym golem. W 72. minucie po świetnym, prostopadłym podaniu Robinho, Elano umieścił piłkę w siatce.

Koreańczycy nie dawali jednak za wygraną. W 88. minucie niepilnowany Ji Yun-Nam ustalił wynik meczu na 2-1. W końcówce szanse na wyrównanie miał jeszcze Jong Tae-Se, jednak chybił. Już dziś spotkanie Hiszpanii ze Szwajcarią, w którym wystąpi Cesc Fabregas.

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos - Felipe Melo (84. Ramires), Gilberto Silva, Elano (72. Daniel Alves), Kaka (79. Nilmar), Robinho - Luis Fabiano.

Korea Płn.: Ri Myong-Guk - Ri Kwang-Chon, Cha Jong-Hyok, Pak Chol-Jin, Ri Jun-Il, Ji Yun-Nam - Mun In-Guk (80. Kim Kum-Il), An Yong-Hak, Pak Nam-Chol, Hong Yong-Jo - Jong Tae-Se.

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja BrazyliiReprezentacja Korei Północnej autor: Patryk Bielski źrodło: własne
lukasz19031989 komentarzy: 136217.06.2010, 11:51

Koreańczyk z 9 spisywał się dobrze.
Stawiałem na Koreę.

R0um3n komentarzy: 18716.06.2010, 23:51

Korea dobrze grała, jeszcze gol strzelony, a Robinho to Robinho, jak mu się coś udaje no to ręce same składają się do oklasków, był szefem to prawda :)

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36216.06.2010, 20:20

Koreańczycy powinni się cieszyć, że nie zostali zmiażdżeni, ale i tak uważam, że sobie nieźle poradzili.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2010, 18:49

Mecz taki sobie ale zdjęcie z boiska piękne ;)

Dominika93 komentarzy: 293716.06.2010, 18:42

mecz taki sobie szczerze mówiąc, ale przyznam że bramka Maicona piękna, bardzo mi się podobała

AlexSong17 komentarzy: 100016.06.2010, 18:29

Jeśli Barcelona zamieni Zlatana na Robinho to zrobi bardzo dobry interes.

Theo_Fan komentarzy: 180716.06.2010, 18:19

robinho jest kozakiem na maksa ;p

Kondzior12 komentarzy: 490016.06.2010, 17:52

Brakowało mi dużej ilośći koronkowych akcji i trochę indywidualnośći , bo to charakteryzuje Brazylie.

kamil_malin komentarzy: 933216.06.2010, 17:00

Mój faworyt, oby z każdym spotkaniem się rozkręcali. Widać, że stanowią drużynę. Dobra gra na pewno przyjdzie :)

Control komentarzy: 146616.06.2010, 15:58

Tak, Robinho zagrał galaktyczny futbol, bardzo podobały mi się jego akcje, jeszcze to podanie do Elano - po prostu bajka ;)

mickey951 komentarzy: 12116.06.2010, 15:55

Przyznacie,że Robinho był wczoraj najlepszy na boisku?

Control komentarzy: 146616.06.2010, 15:54

Mecz nie był na najwyższym poziomie. Mówcie co chcecie, ale Korea Północna zagrała dobra spotkanie - biorąc pod uwagę klasę ich zespołu. Nie przestraszyli się przeciwnika, robili co mogli, ale nie udało się ze słabo grającą reprezentacją Brazylii.

waldek_89 komentarzy: 573516.06.2010, 15:43

słaby mecz w wykonaniu Brazylii, szkoda słów, ledwo, ledwo strzelili te gole, fakt jedna bramka Maicona była ładna, co do Korei to myślę że zagrali świetny mecz, no szkoda ze przegrali, ale to było do przewidzenia, brawo za strzelenie Brazylii gola w tym spotkaniu.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1516.06.2010, 15:42

Brazylia się nie popisała, ale to 1 mecze turnieju, zawsze tak jest, pozwole sobie poczekać na drugą kolejke grupową i wtedy oceniać.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52016.06.2010, 15:41

Brazylia to dostała od bukmacherów kupę kasy żeby jak najwięcej wariantów odpadło bo przecież nikt 1.10 na nich nie grał tylko handicapy brazylia strzeli w 1 połowie czy korea nie strzeli. Ludzi wytrzepali z pieniędzy i zaczną teraz grę.

Świetnie zagrało teraz Chile choć raziło trochę nieskutecznością to organizacja gry czyli pressing ustawienie ale także ogromna ,ogromna ambicja tych chłopaków bardzo mi zaimponowała i do tego mają tego świetnego skrzydłowego Sanchisa.
Oni mogą z Hiszpanami wyjść z grupy i daleko zajść.

SWiltord komentarzy: 23616.06.2010, 15:18

Słaba ta Brazylia, na razie to Niemcy, Argentyna, Chile coś pokazali a reszta słabiutko. Jeszcze Hiszpania dziś gra to dołączy pewnie do tej czwórki.

laskowski19051995 komentarzy: 494516.06.2010, 15:16

Dobry mecz nawet Korea strzeliła bramkę :]

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.06.2010, 14:45

wg. gdyby nawet Polska przegrała z brazylią 2-1 to byłbym szczęśliwy, mam nadzieję że "Ukochany Przywódca" jest happy ^^

PvL komentarzy: 185016.06.2010, 14:33

Póki co jedynie Niemcy coś zaprezentowali na tym Mundialu.