Było blisko niespodzianki: Arsenal 4-2 Leicester

Było blisko niespodzianki: Arsenal 4-2 Leicester 28.09.2024, 22:47, Mateusz Rosłoń 438 komentarzy

Nie bez kłopotów przebiegło spotkanie Arsenalu z tegorocznym beniaminkiem Premier League, Leicesterem. W drugiej połowie meczu Kanonierzy roztrwonili dwubramkowe prowadzenie z pierwszej odsłony. Na szczęście w doliczonym czasie gry zdołali wyrwać zwycięstwo.

Arsenal: Raya; Timber, Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (85' Nwaneri), Rice, Trossard (90+8' Jesus); Saka, Havertz, Martinelli (74' Sterling)

Leicester: Hermansen; Justin, Faes, Okoli (90+8' Issahaku), Kristiansen; Skipp (90+1' Reid), Winks, Buonanotte (85' Ayew), Ndidi (90+8' Edouard), Mavididi (90+1' El Khannouss); Vardy

Kanonierzy dominowali od samego początku spotkania. W 20. minucie ich starania przyniosły wymierny skutek: dośrodkowanie Timbera na bramkę zamienił Martinelli. W czasie doliczonym do pierwszej połowy na 2-0 podwyższył Trossard, a Martinelli tym razem asystował.

Druga połowa rozpoczęła się dla Arsenalu pechowo - Buonanotte dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Justin oddał pozornie niegroźny strzał głową, jednak piłka zmieniła tor lotu po kontakcie z głową Havertza i wpadła do siatki. Arsenal kontynuował ataki, ale wkrótce to Leicester wyprowadził kolejny cios. W 63. minucie przerzut na prawą stronę pola karnego wykonał Ndidi, a cudownym strzałem na dalszy słupek popisał się Justin - Raya był bez szans i mieliśmy remis.

Choć Arsenal nie spuszczał z tonu, na kolejną bramkę przyszło nam czekać aż do doliczonego czasu gry. Saka posłał dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi Trossarda, a ten skorzystał z zamieszania i umieścił ją w siatce, odbijając ją od nóg Ndidiego. Kilka minut później podopieczni Artety przypieczętowali swoje zwycięstwo, kiedy po nieco nieudolnej akcji Jesusa Havertz wykorzystał błąd bramkarza rywali i zaliczył swoje trzecie trafienie w tym sezonie.

Po sześciu kolejkach Arsenal znajduje się na trzeciej lokacie w tabeli Premier League - tyle samo punktów ma drugi Manchester City, a świeżo upieczony lider, Liverpool, wyprzedza obie ekipy o jeden punkt. Następnym ligowym rywalem Arsenalu będzie Southampton. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 5 października. W międzyczasie, we wtorek 1 października, Kanonierzy zmierzą się w Lidze Mistrzów z ekipą PSG.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Garfield_pl komentarzy: 3140029.09.2024, 18:16

Sędzia kolejny raz zepsuł mecz, bo to nie był celowy faul, Bruniak sfrustrowany to inna sprawa ale akurat nie musiał wylecieć za to.

ozzy95 komentarzy: 2157 newsów: 129.09.2024, 18:16

Strasznie lubię tego trenera United. Życzę mu jak najdłuższej kariery na Ile Trafford. Zarząd United powinien dać mu spokojnie czas rozwijać ten projekt :)

WukaEs komentarzy: 31129.09.2024, 18:16

@krzykus1990: a ktoś ich jeszcze uważa? Z tym dzentelmenem na ławce trenerskiej to co najwyżej ligowy średniak.

Krzyk komentarzy: 21529.09.2024, 18:15

Pierwszy raz widzę żeby Bruno nie machał łapami

minio7 komentarzy: 314529.09.2024, 18:15

W sumie to najgorsze co mogło się stać. ETH teraz zrzuci wszystko na tę czerwoną kartkę, wina sędziów, pora na CSa, a tak liczyłem na kolejne ciekawe fikołki mr wertykalnego

Damper komentarzy: 310729.09.2024, 18:15

Wiem, że wszyscy się cieszą, że Bruno do szatni, ale to powinna być po prostu żółta kartka. Sędziowanie Kavanaha jest kpiną.

Chlopek komentarzy: 3764 newsów: 129.09.2024, 18:15

Zobaczymy MU w 10. Arsenal ma już doświadczenie :D

tomaszszef komentarzy: 169429.09.2024, 18:15

Tu to sedzia znow sie popisał. Max zołta . Sedziowanie... czemu varu nie sprawdzil ?

sWinny komentarzy: 804829.09.2024, 18:14

Hahaha przecież to nie jest faul na czerwo. U nas są ewidentne czerwa w naszych spotkaniach i sędziowie nawet nie dają kartki, a tutaj faul na żółtko i daje czerwo. Sędziowie są żenujący

pablofan komentarzy: 287529.09.2024, 18:14

Teraz czekam na pokaz mułów. Zobaczymy jak to oni świetnie sobie radzą w 10ciu ;)

krzykus1990 komentarzy: 549429.09.2024, 18:14

Manchester United jak tak dalej będzie ciągnął to za parę lat nikt nie będzie ich uważać za top 6

Kiepomen komentarzy: 449729.09.2024, 18:14

Nie no lekka przesada, że czerwo. Te zmieniające się przepisy są idiotyczne

Furgunn komentarzy: 983129.09.2024, 18:14

Ostatni mecz tego Haga? :]

WukaEs komentarzy: 31129.09.2024, 18:14

Trzeba przyznać, że nie była to 100% czerwona.

Chlopek komentarzy: 3764 newsów: 129.09.2024, 18:14

@Damper: Czerwona co 2 tygodnie.

FlameDood komentarzy: 172829.09.2024, 18:14

Czerwo dla Bruno - aż się miło na sercu robi.

Chlopek komentarzy: 3764 newsów: 129.09.2024, 18:13

Żółta bez impetu, poślizg. Jednie wysoko.

Socjopata komentarzy: 17729.09.2024, 18:13

Hahaha, szczur wypad do tunelu

mlody323323 komentarzy: 238929.09.2024, 18:13

@Krzyk: no a co złego powiedziałem xD Kopia nigdy nie będzie oryginałem a werner to wlasnie taka Kopia , moze inaczej to powinienem napisać ale większość raczej zrozumiała , ze to taki trochę gorszy Martinelli , w tym ty Teraz :)

minio7 komentarzy: 314529.09.2024, 18:12

Cavanagh przeprowadził deratyzacje

pablofan komentarzy: 287529.09.2024, 18:12

W końcu jakiś sędzia dał temu szczurowi to co mu się należało.

Krzyk komentarzy: 21529.09.2024, 18:11

@mlody323323: nie obrażaj Gabiego

Garfield_pl komentarzy: 3140029.09.2024, 18:11

@Elastico07 napisał: "Calafior pewnie aut na długo."
Skąd takie założenie?

@gregory3213: ten z Chelsea trafiłby w gołębia na dachu, ten ze Spurs trafia w bramkarza

Garfield_pl komentarzy: 3140029.09.2024, 18:10

Further to Arsenal's legitimate complaints of a lack of consistency in rule about delaying restart, both Ugarte and Mazraoui both gave away fouls for Manchester United and then kicked the ball away when Spurs were trying to take free kick. No yellow. Not even a rebuke.

Elastico07 komentarzy: 1291729.09.2024, 18:07

Calafior pewnie aut na długo.Masakryczne są te nasze boki obrony jeśli chodzi o kontuzje

bobslej22 komentarzy: 849529.09.2024, 18:07

Beka z United. Też byliśmy w takim gównie ale śmieszy i tak.

Socjopata komentarzy: 17729.09.2024, 18:06

Z naszej gry się śmiali 10 vs 11 na wyjeździe z City, my w odróżnieniu od United chociaż wzorowo broniliśmy xD

WukaEs komentarzy: 31129.09.2024, 18:05

Ten Hag sprawia wrażenie osoby, która nie wie gdzie się znajduje i co robi ;)

gregory3213 komentarzy: 97629.09.2024, 18:05

już za dwie żółte powinien był wylecieć

sWinny komentarzy: 804829.09.2024, 18:03

Dzisiaj patrzyłem parę minut na spotkanie Lecha z Koroną. Bardzo podobny poziom prezentuje United. Aż szkoda, że z nimi nie gramy jak są w takim dołku.

Szkoda Calafiora, ale fajnie, że Tomi wraca. Szczerze mówiąc to możliwe, że byłby najlepszą opcją na pojedynki z Dembele we wtorek. Chociaż znając życie to pewnie za wcześnie dla niego.

pawel_1986 komentarzy: 21029.09.2024, 18:00

@Damper: Tu akurat dobry przykład tyle, że Haaland to cyborg i ma średnio jedną bramkę na mecz w Bundeslidze, Premier League i Lidze Mistrzow pomimo nieobecności. Strach pomyśleć gdyby był okazem zdrowia ;)

Patriko komentarzy: 546429.09.2024, 17:58

Nieważne*

@gregory3213 napisał: "united wygląda jakby grali pierwszy mecz okresu przygotowawczego po wakacjach i z kilkoma nowymi nabytkami xd"
Nie ważne, z nami na Old Trafford i tak by dziś zagrali na pełnej K zmotywowani jakby grali o puchar świata i okolic, i zmiażdżylibyśmy ich ledwo jeden do jaja albo co gorsza jeszcze stracili tam punkty. Fajnie byłoby w końcu wygrać u nich w teatrzyku różnicą chociaż 2-3 bramek, ale to dopiero w marcu.

Socjopata komentarzy: 17729.09.2024, 17:52

@gregory3213: Odłożona dla naszego zawodnika w najbliższym meczu

gregory3213 komentarzy: 97629.09.2024, 17:51

gdzie żółta dla mazraouiego za odkopnięcie piłki po gwizdku?

Damper komentarzy: 310729.09.2024, 17:51

@pawel_1986: Wiesz, co do Haalanda to też był znak zapytania przy transferze do City ze względu na zdrowie. Jak porównasz sobie kontuzje Tomiyasu we Włoszech i Haalanda w BVB to nie zobaczysz dużej różnicy.

pawel_1986 komentarzy: 21029.09.2024, 17:50

@Er4s: Oby to nic poważnego bo dopiero co zaczął grać... Pewnie dowiemy się w tygodniu co tam się dokładnie podziało, chyba, że już coś wiadomo

pawel_1986 komentarzy: 21029.09.2024, 17:49

@Damper: Masz dużo racji w tym co piszesz ale myślę, że my sobie mocno utrudniamy pewne rzeczy ściągając takich graczy ;) Zerwanie więzadeł nie wyklucza oczywiście od wielkiego transferu ale u nas nie chodzi o poważne urazy a o częste drobniejsze kontuzje, ktore mają mają nasi panowie po kilka razy w sezonie.