Cech po meczu z Evertonem

Cech po meczu z Evertonem 23.09.2018, 21:12, 16 komentarzy

Petr Cech był w dzisiejszym meczu w świetnej formie i to w dużej mierze dzięki niemu Arsenal zdołał zanotować swoje pierwsze czyste konto w tym sezonie.

Oto, co 36-latek miał do powiedzenia po tym spotykaniu:

O piątej wygranej z rzędu…

Jest to dla nas bardzo satysfakcjonujące, ponieważ był to zupełnie inny mecz w porównaniu do poprzednich spotkań. Mimo że udało nam się wygrać oraz zachować czyste konto, to były momenty, w których grało nam się bardzo ciężko, ponieważ są oni naprawdę dobrą drużyną i kupili wielu jakościowych graczy. Dlatego ważne było, aby schodzić na przerwę bez straconego gola, co nam się udało, a w drugiej połowie zdobyliśmy dwie wspaniałe bramki.

O tym ile dla niego znaczy dzisiejsze czyste konto…

Ten moment musiał w końcu nadejść. Już w meczu przeciwko Newcastle byliśmy blisko czystego konta, ale straciliśmy gola w ostatnich minutach. Rozmawialiśmy między sobą o tym, ile znaczy nietracenie bramek w meczach, bo dzięki temu po prostu łatwiej się gra i dzisiaj udało nam się to osiągnąć. Przetrwaliśmy napór przeciwnika w pierwszej połowie, która za bardzo nam nie wyszła.

O swoich świetnych interwencjach…

To prawda, że zanotowałem dzisiaj kilka ważnych interwencji i cieszę się, że mogłem pomóc drużynie. Nawet przy wyniku 2:0 Everton był nadal groźny i w drugiej połowie wykonali dużo dośrodkowań w nasze pole karne, ale na szczęście byłem w stanie je wyłapać i zażegnać niebezpieczeństwo. Każdy z nas przyczynił się do dzisiejszego zwycięstwa i po prostu jestem szczęśliwy, że ja też przyłożyłem do niego rękę.

O tym, że obrona gra coraz lepiej…

Ciągle są rzeczy, nad którymi musimy popracować jako drużyna, ponieważ wszyscy na boisku zarówno atakują, jak i bronią i jesteśmy świadomi, że w pierwszej połowie pozwoliliśmy im na stworzenie zbyt wielu sytuacji. Czasami musisz po prostu przetrwać ten okres nie tracąc przy tym gola i nam się to udało. Najbardziej satysfakcjonującym aspektem po tym meczu jest to, że wiedzieliśmy jak tego dokonać.

EvertonPetr Cech autor: źrodło: arsenal.com
pan_kamil_afc komentarzy: 14224.09.2018, 11:12

Pjoter, dałeś czadu. Nie wierzyłem w niego, ale jak ja kocham się tak mylić

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041324.09.2018, 08:15

Mogę tylko potwierdzić komentarze napisane poniżej. Na chwilę obecną Peter to absolutnie nr.1 o nie ma w ogóle co dyskutować.

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13024.09.2018, 07:55

Cech zaskakuje w tym sezonie bardzo pozytywnie. Trzeba mu to oddać, ma bardzo dobrą formę i oby tak dalej. W końcu przypomina trochę tego Cecha z Chelsea sprzed lat. Jestem przekonany, że bardzo duży wpływ na jego formę było pozyskanie młodszego, utalentowanego Leno, dało to czołgiście motywację i kopa do działania. Fajnie, że Cech ma jeszcze ambicję, bo wydawało się, że już tylko emeryturka u nas.

bobsleyy komentarzy: 20 newsów: 324.09.2018, 00:09

Nie ma co mówić, Pjoter jest w formie w tym sezonie, czy sie to komuś podoba czy nie.

AlexVanPersie komentarzy: 806423.09.2018, 23:51

Wydaje się, ze Petr wraz z przyjściem Unaia odzyskał wiarę w swoje umiejętności i w drużynę.

Ewidentnie pokazuje, że ten dawny Cech jeszcze w nim tkwi i może powrócić.

Pukawka komentarzy: 81223.09.2018, 23:40

No dziś trzeba przyznać że zero z tylu jest w dużej mierze zasługa Cecha. Szkoda że w obronie cały czas mamy dużo pracy bo taka ilość sytuacji evertonu nie napawa optymizmem. Może w końcu w tym sezonie bramkarz da nam te obiecane 15 punktów...

kuzguwu komentarzy: 538323.09.2018, 23:23

Na linii i w sytuacjach sam na sam to nadal jest dobry bramkarz, mimo że brakuje mu w niektórych sytuacjach trochę refleksu. Dzisiejszy mecz oczywiście znakomity w porównaniu do niektórych jego "wyczynów" w ubiegłym sezonie.

Marcel90 komentarzy: 809623.09.2018, 23:04

Dzisiaj Cech grał bardzo dobrze. Obowiązki stricte bramkarskie wykonane w 110%

Arsenal2004 komentarzy: 367023.09.2018, 22:43

No coraz lepej z Cechem żeby tak wcześniej bronił jak rezerwowym był Ospina. Widać że motywacja wróciła po przyjściu Leno.

NaliniAFC komentarzy: 96623.09.2018, 22:41

A wy dalej chcecie Leno? Dzisiaj udowodnił niedowiarkom dlaczego ma skład.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 123.09.2018, 22:27

Zasłużył na czyste konto. Nie twierdzę, że po jednym meczu stał się świetnym bramkarzem, ale dobrze, że w końcu był pewnym punktem drużyny. Oby tak dalej.

schnor25 komentarzy: 1854623.09.2018, 22:11

Cech broni w tym sezonie (póki co) naprawdę dobrze. Można się jedynie przyczepić do gry nogami, ale nigdy nie był mistrzem w tym elemencie i na stare lata nim nie zostanie. Póki co Leno musi się zadowolić spotkaniami pucharowymi i niech cierpliwie podgląda lepszego w swoim fachu.

LunaticLama komentarzy: 124923.09.2018, 22:05