Cenne punkty zdobyte na Turf Moor, Arsenal 1-0 Burnley

Cenne punkty zdobyte na Turf Moor, Arsenal 1-0 Burnley 26.11.2017, 16:02, Łukasz Wandzel 1153 komentarzy

Tego spotkania nikt nie zapamięta ze wspaniałej gry Kanonierów, ale warto podkreślić, że odnieśli oni zwycięstwo na bardzo trudnym terenie. Sprzyjająca okoliczność, jaką była decyzja sędziego, aby podyktować rzut karny w ostatniej doliczonej minucie meczu, na pewno była słuszna, lecz krzywdząca dla ekipy gospodarzy, ponieważ ta dzielnie stawiała opór Arsenalowi. Trzy punkty wywiezione ze stadionu Burnley są także ważne w kontekście całej kolejki Premier League. Czołowe kluby - Chelsea, Liverpool, Tottenham - pogubiły punkty i wiadome było, że także podopieczni Wengera mogą wykorzystać tę sytuację, aby wszystko schrzanić i oddać zwycięstwo teoretycznie słabszemu rywalowi.

Tak się jednak nie stało, głównie dlatego, że James Tarkowski podarował The Gunners jedenastkę, kiedy jego zespół znajdował się na ostatniej prostej do tego, by po świetnym występie zgarnąć jeden punkt. Jednak trafienie Alexisa Sancheza z rzutu karnego nie było jedynym czynnikiem, jaki złożył się na zwycięstwo. Goście byli cierpliwi i nie dali sobie strzelić gola. Jeszcze dwa sezony temu Arsenal zaliczyłby upokarzającą wpadkę, grając przeciwko tak znakomicie radzącemu sobie zespołowi Seana Dyche'a. Takie trudne mecze zdarzają się w Premier League, lecz na szczęście (słowo klucz w dzisiejszym starciu) tym razem wyszli zwycięsko z jednego z nich.

Składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac - Iwobi (67' Wilshere), Alexis - Lacazette (79' Welbeck).

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Ward - Gudmundsson, Hendrick, Cork, Defour (78' Wood), Brady - Barnes.

Po zobaczeniu pierwszej połowy meczu przeciwko Burnley można było powiedzieć to, co było do przewidzenia. Arsenal przyjechał na bardzo trudne spotkanie wyjazdowe na stadion drużyny, która poza klubami z top six punktuje jak dotąd najlepiej. Padający deszcz z pewnością nie pomagał podopiecznym Arsene'a Wengera w znalezieniu drogi do bramki.

Kanonierzy mieli swoje okazje i mogły one zakończyć się golem, jednak faktem jest, że goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali w ciągu pierwszych 45. minut. To gospodarze czuli się znacznie pewniej na swoim obiekcie i zagrażali bramce Petra Cecha raz po raz. Najgorszym okresem w trakcie meczu był pierwszy kwadrans, kiedy to przyjezdni bronili się przed groźnymi dośrodkowaniami w pole karne, ale gdy ich buty przyzwyczaiły się do trawy, z każdą minutą wyglądali coraz lepiej. Chociaż to nie znaczy, że do tej pory nie walili głową w mur.

Dużym problemem było wyprowadzanie akcji przez The Gunners, jednak to zmieniło się kompletnie w drugiej połowie, ponieważ londyńczycy całkowicie przejęli inicjatywę i rozgrywali piłkę w nadziei, że w końcu pokonają golkipera gospodarzy. Jednak czego nie próbowali, wszystko przejmowała znakomicie ustawiona formacja obronna Burnley. Dośrodkowania Bellerina czy Kolasinaca praktycznie nigdy nie trafiały do ich partnerów, a szukanie luki między obrońcami, żeby zagrać krótkie podanie, po którym będzie można uderzyć, było wręcz niemożliwe.

Wejście na murawę Jacka Wilshere'a za Alexa Iwobiego wprowadziło nieco orzeźwienia w ofensywie, jeżeli chodzi o Kanonierów, ale nadal brakowało okazji. Każdy strzał piłkarza Arsenalu zostawał natychmiast zablokowany i mogli oni jedynie liczyć na rzut rożny.

Remis wydawał się niemal pewnym, lecz w 92. minucie James Tarkowski, na szczęście dla Arsene'a Wengera i jego zawodników, nie wytrzymał presji. Popchnął Aarona Ramseya w polu karnym, a arbiter bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Do strzału z jedenastu metrów podszedł Alexis Sanchez i, choć bramkarz wyczuł jego intencje, futbolówka wpadła do siatki. Sędzia pozwolił jeszcze wznowić grę, lecz po kilkunastu sekundach zagwizdał po raz ostatni. Tym samym, Arsenal wywiózł cenne trzy punkty z Turf Moor, który okazał się niezwykle trudnym terenem dla drużyny z Londynu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Burnley!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676926.11.2017, 18:17

Posiedźcie mi.Jak działa Free Hit w FPL?Jak jutro wymienię cały skład to na weekend mi wróci do tego co mam dzisiaj?Wyczuwam sporo zmian w środku tygodniu u wszystkich klubów

bigMick komentarzy: 108526.11.2017, 18:15

Ciekawe będą niedługo derby Manchesteru na Old Trafford. Niepokonane(aktualnie) City kontra MU, ktore posiada na razie twierdze w postaci wlasnego stadionu

Trequartista komentarzy: 536626.11.2017, 18:14

zna się ktoś na smartfonach i odpowie na szybkie jedno pytanie?

pumeks komentarzy: 2080826.11.2017, 18:12

Spokojnie wygramy z City u siebie :)

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 18:10

@mar12301: The Invincibles sa tylko jedni :/

Womanizer komentarzy: 993426.11.2017, 18:08

@rreddevilss:

Odloty? W meczach z Topem na wyjazdach gracie padline. 0 goli strzelonych na Liverpoolu i Chelsea więc chyba logiczne że z Arsenalem i City faworytami nie będziecie.

Watford u siebie to też mocna drużyna i spokojnie można sie na nich wyłożyć.

Strata pktów na Emirates i z Citizens to jest dużo bardziej realny scenariusz niż komplet punktów United w tych meczach więc nie wiem o co sie tak pieklisz.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2017, 18:08

No tak

Nie znacie się :D

Slaviola komentarzy: 1237726.11.2017, 18:07

Widzieli co zrobił De Rossi? Normalnie pajac, z takim zachowaniem powinien zostać zdyskwalifikowany do końca życia! Boże, co za czasy ;/

mar12301 komentarzy: 2315326.11.2017, 18:07

@al_jazeera1: Kanonier po prostu chce, żeby ktoś powtórzył wyczyn The Invincibles xD

DontCry komentarzy: 760826.11.2017, 18:03

Sterling gra fantastycznie w tym sezonie.

mar12301 komentarzy: 2315326.11.2017, 18:03

Ale by było jakby takie Huddersfield zakończyło serię City. Ale pewnie i tak ci drudzy wygrają :P

Leehu komentarzy: 1049626.11.2017, 18:02

@_Dennis_Bergkamp_: To tylko pokazuje jak ważnym zawodnikiem jest Niemiec, nie wiem kto wymyślił plotę że chciał odejść do Interu. :)

schnor25 komentarzy: 1854626.11.2017, 18:02

@silvano95: Pewnie się skończy jak zawsze, jakieś 1:3 ;)

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 18:02

Przecież teraz w przerwie to Guardiola zrobi taki roz******* taktyczny, że przeczuwam zwyciestwo City.
Mimo wszystko fajnie by było zobaczyc pierwsza przegrana City z taka druzyna, kiedys sie to musi stać.

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 17:58

@rreddevilss: Spoko Ibra po takiej przerwie nie bedzie ladowal bramy za brama, chociaz moze gorzej niz Lukaku w obecnej formie nie zagra.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466926.11.2017, 17:57

@Womanizer: tak tak odrazu 0 pkt do konca roku i na 10 miejsce nie zagra Lukaku to zagra Ibra natomiast Arsenal wszystko wygra i będzie liderem po nowym roku ,tak czytam twoje odloty to zastanawiam się co Ty palisz

stanyal komentarzy: 138726.11.2017, 17:56

Jutro mam urodziny. Obie druzyny z pln Londynu mnie nie zawiodly. Wlasnie wstalem (u mnie 6 godz do tylu) wlaczylem City przed przerwa. Jak tu nie byc happy :V ide skrecic blanta na druga polowe

silvano95 komentarzy: 984526.11.2017, 17:56

Huddersfield wygrywa z city.... zobaczymy czy dotrzymaja

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2017, 17:54

@Gunner012
Nie mają prawa przegrać

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 226.11.2017, 17:53

Ale na porażkę City i tak nie ma co liczyć.

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 17:53

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1026.11.2017, 17:51

@AceVenturaLFC a no tak, ale na nich przyjdzie kolej za tydzień :)

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 17:51

@anty_pzpn_: Za chuy#ą grę AAAA
a tak serio to nie wiem.

Mihex komentarzy: 2360426.11.2017, 17:51

Héctor Bellerín?Konto zweryfikowane
@HectorBellerin
4 min.4 minuty temu

@Womanizer:
Za co Lukaku miałby dostac bana na 3 mecze? Nie ogladalem wczoraj żadnych meczy więc nie jestem w temacie.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1026.11.2017, 17:49

Spokojnie Panowie, jeszcze druga połowa. Jak City straci punkty to cała kolejka pod nas, ale by było!

tomek_13 komentarzy: 243226.11.2017, 17:49

@Womanizer: i bardzo dobrze, dzisiaj ich City zamęczy XD

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 17:49

Meczu nie moglem ogladac, ale ciesza wywiezione 3 pkt z b.trudnego ostatnio terenu. Nie obchodzil mnie styl w tym momencie. Po trupach

DexteR_000 komentarzy: 764326.11.2017, 17:47

@Womanizer: Arsenal 4, Totenham za Arsenalem, MU na 6.

Womanizer komentarzy: 993426.11.2017, 17:46

Jest opcja że Lukaku zostanie zawieszony na 3 spotkania. Watford, Arsenal, City.

United może dorobek 3 miesięcy zmarnować w 2 tygodnie. Bo jak ugrają 1 pkt w tych 3 meczach to na 6 miejsce zlecą.

macc komentarzy: 472826.11.2017, 17:46