Cenne punkty zdobyte na Turf Moor, Arsenal 1-0 Burnley

Cenne punkty zdobyte na Turf Moor, Arsenal 1-0 Burnley 26.11.2017, 16:02, Łukasz Wandzel 1153 komentarzy

Tego spotkania nikt nie zapamięta ze wspaniałej gry Kanonierów, ale warto podkreślić, że odnieśli oni zwycięstwo na bardzo trudnym terenie. Sprzyjająca okoliczność, jaką była decyzja sędziego, aby podyktować rzut karny w ostatniej doliczonej minucie meczu, na pewno była słuszna, lecz krzywdząca dla ekipy gospodarzy, ponieważ ta dzielnie stawiała opór Arsenalowi. Trzy punkty wywiezione ze stadionu Burnley są także ważne w kontekście całej kolejki Premier League. Czołowe kluby - Chelsea, Liverpool, Tottenham - pogubiły punkty i wiadome było, że także podopieczni Wengera mogą wykorzystać tę sytuację, aby wszystko schrzanić i oddać zwycięstwo teoretycznie słabszemu rywalowi.

Tak się jednak nie stało, głównie dlatego, że James Tarkowski podarował The Gunners jedenastkę, kiedy jego zespół znajdował się na ostatniej prostej do tego, by po świetnym występie zgarnąć jeden punkt. Jednak trafienie Alexisa Sancheza z rzutu karnego nie było jedynym czynnikiem, jaki złożył się na zwycięstwo. Goście byli cierpliwi i nie dali sobie strzelić gola. Jeszcze dwa sezony temu Arsenal zaliczyłby upokarzającą wpadkę, grając przeciwko tak znakomicie radzącemu sobie zespołowi Seana Dyche'a. Takie trudne mecze zdarzają się w Premier League, lecz na szczęście (słowo klucz w dzisiejszym starciu) tym razem wyszli zwycięsko z jednego z nich.

Składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac - Iwobi (67' Wilshere), Alexis - Lacazette (79' Welbeck).

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Ward - Gudmundsson, Hendrick, Cork, Defour (78' Wood), Brady - Barnes.

Po zobaczeniu pierwszej połowy meczu przeciwko Burnley można było powiedzieć to, co było do przewidzenia. Arsenal przyjechał na bardzo trudne spotkanie wyjazdowe na stadion drużyny, która poza klubami z top six punktuje jak dotąd najlepiej. Padający deszcz z pewnością nie pomagał podopiecznym Arsene'a Wengera w znalezieniu drogi do bramki.

Kanonierzy mieli swoje okazje i mogły one zakończyć się golem, jednak faktem jest, że goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali w ciągu pierwszych 45. minut. To gospodarze czuli się znacznie pewniej na swoim obiekcie i zagrażali bramce Petra Cecha raz po raz. Najgorszym okresem w trakcie meczu był pierwszy kwadrans, kiedy to przyjezdni bronili się przed groźnymi dośrodkowaniami w pole karne, ale gdy ich buty przyzwyczaiły się do trawy, z każdą minutą wyglądali coraz lepiej. Chociaż to nie znaczy, że do tej pory nie walili głową w mur.

Dużym problemem było wyprowadzanie akcji przez The Gunners, jednak to zmieniło się kompletnie w drugiej połowie, ponieważ londyńczycy całkowicie przejęli inicjatywę i rozgrywali piłkę w nadziei, że w końcu pokonają golkipera gospodarzy. Jednak czego nie próbowali, wszystko przejmowała znakomicie ustawiona formacja obronna Burnley. Dośrodkowania Bellerina czy Kolasinaca praktycznie nigdy nie trafiały do ich partnerów, a szukanie luki między obrońcami, żeby zagrać krótkie podanie, po którym będzie można uderzyć, było wręcz niemożliwe.

Wejście na murawę Jacka Wilshere'a za Alexa Iwobiego wprowadziło nieco orzeźwienia w ofensywie, jeżeli chodzi o Kanonierów, ale nadal brakowało okazji. Każdy strzał piłkarza Arsenalu zostawał natychmiast zablokowany i mogli oni jedynie liczyć na rzut rożny.

Remis wydawał się niemal pewnym, lecz w 92. minucie James Tarkowski, na szczęście dla Arsene'a Wengera i jego zawodników, nie wytrzymał presji. Popchnął Aarona Ramseya w polu karnym, a arbiter bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Do strzału z jedenastu metrów podszedł Alexis Sanchez i, choć bramkarz wyczuł jego intencje, futbolówka wpadła do siatki. Sędzia pozwolił jeszcze wznowić grę, lecz po kilkunastu sekundach zagwizdał po raz ostatni. Tym samym, Arsenal wywiózł cenne trzy punkty z Turf Moor, który okazał się niezwykle trudnym terenem dla drużyny z Londynu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Burnley!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490026.11.2017, 16:53

Znowu Alexis z karnego z Burnley w ostatniej minucie, historia lubi się powtarzać :D Mamy 3 pkt i to najważniejsze!!!! Na farcie ale mamy to!

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2017, 16:53

Nie wierzyłem że to się stanie. Ręce mi się trzęsa a meczu nie oglądałem :D

Womanizer komentarzy: 993626.11.2017, 16:53

@Kysio2607:

Ramseya popchnął.

six3r komentarzy: 12326.11.2017, 16:53

ramsey swoje dołożył do popchnięcia, karny z kapelusza, arsenal straszna padaka. 3 pkt do dopisania

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 226.11.2017, 16:53

TOP 4, AUUUU!!!

kaziu874 komentarzy: 675026.11.2017, 16:53

Jedyna różnica to to że mamy 3 pkt zamiast 1 pkt. W dalszym ciągu uważam ze ten klub łącznie z trenerem i jego pupilami to w tym momencie żart.

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.11.2017, 16:53

Świetna ofensywna gra, pewnie z tylu.Piekny mecz

COYG !!!

Tuvrai komentarzy: 24526.11.2017, 16:53

3 mecz z rzędu strzelamy im fartownego gola dającego nam wygraną.

Panowie opiszcie, jak karny, kto faulowany, jak strzelił Sanchez?

Wiecie co? Ostatnia minute patrzyłem na livescorea i modliłem się o cud. Nie wierzyłem, że to si sywn

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2017, 16:52

Jak macie grać takie gówno, to ja sobie daruje.

karmel567 komentarzy: 346626.11.2017, 16:52

Mecz do zapomnienia, 3 pkt I powoli do przodu. O wiecej niz TOP4 nie mozemy marzyc.

Womanizer komentarzy: 993626.11.2017, 16:52

Teraz tylko iść po popcorn i napajać sie bulem dupska na stronie United albo Chelsea :D

schnor25 komentarzy: 1854626.11.2017, 16:52

Był ten karny? Niby Remzi popychany, ale czy wapno?

Tuvrai komentarzy: 24526.11.2017, 16:51

jedno popchnięcie w polu karnym daje 3 punkty Arsenalowi i 21 punktów do typera. Dziękuję za uratowanie niedzieli Tarkowski

Elastico07 komentarzy: 1256826.11.2017, 16:51

Zwycięstwo cieszy,ale gra pozostawia wiele zeby nie powiedziec bardzo wiele do zyczenia,fart!

DikeAFC komentarzy: 52626.11.2017, 16:51