Christos Tzolis Kanonierem!
23.07.2026, 14:36, Mateusz Kolebuk
4695 komentarzy
Arsenal nie próżnuje na rynku transferowym - właśnie ogłosił pozyskanie Christosa Tzolisa z Club Brugge. Grecki skrzydłowy dołącza do Kanonierów za rekordową dla belgijskiej ligi kwotę 34 milionów funtów. Tzolis ma zastąpić Leandro Trossarda, który przeniósł się do Besiktasu za 17 milionów funtów.
24-letni Tzolis, znany z występów w Norwich City, w zeszłym sezonie błyszczał formą, zdobywając 17 bramek i notując 23 asysty w 36 meczach ligowych. Arsenal podpisał z nim pięcioletni kontrakt, licząc na to, że jego wszechstronność i umiejętności wypełnią lukę po Trossardzie.
Dlaczego Tzolis to idealny następca Trossarda?
Tzolis przychodzi do Arsenalu jako bezpośredni następca Trossarda, a analiza jego stylu gry pokazuje wiele podobieństw między tymi zawodnikami. Obaj są nie tylko skrzydłowymi, ale potrafią również grać jako ofensywni pomocnicy. Latem zeszłego roku Crystal Palace rozważało Tzolisa jako zastępstwo dla Eberechiego Eze, obecnej gwiazdy Arsenalu.
- Potrafi pełnić różne role - mówi Hayk Milkon, były asystent trenera Club Brugge. - Najlepiej czuje się, gdy zaczyna akcje szeroko, a potem wchodzi do środka. Jest bardzo groźny, gdy zbliża się do bramki.
Podobnie jak Trossard, Tzolis ma świetną kondycję i rzadko łapie kontuzje. W Brugge najdłużej pauzował przez dwa mecze, mimo że jest jednym z najbardziej intensywnie grających zawodników. - Pracuje bardzo ciężko - dodaje Milkon. - Biega dużo kilometrów w meczu, często na wysokich prędkościach.
Ostatnie podobieństwo między Tzolisa a Trossardem to ich temperament. Arteta kiedyś żartobliwie nazwał Trossarda "marudą" z powodu jego ciągłych uwag na treningach i w trakcie meczów. Tzolis również musi popracować nad stabilnością emocjonalną, co podkreśla jego były trener.
Arsenal liczy na to, że nowy nabytek szybko wpasuje się w zespół i pomoże drużynie w walce o najwyższe cele.
źrodło: skysports.com
21.08.2026, 21:22 0 komentarzy
19.08.2026, 14:59 25 komentarzy
19.08.2026, 14:56 11 komentarzy
16.08.2026, 18:24 2000 komentarzy
16.08.2026, 10:44 1064 komentarzy
13.08.2026, 09:09 1200 komentarzy
08.08.2026, 21:24 20 komentarzy
08.08.2026, 17:22 2398 komentarzy
06.08.2026, 21:16 27 komentarzy
06.08.2026, 12:05 12 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@Be4Again: a mnie by kompletnie nie zdziwiło jak klub by zgodził się na takie kwoty
A może w tej "zaakceptowanej" pensji dla Viniego jest uwzględnienie odejście Jesusa?
Jedyna sensowna oferta to
100 mln + Gabriel Jesus za Viniego xD
@executer1: Pomarzyć możesz - za to nikt nie karze xD Jeśli ktoś do nas jeszcze dołączy na LS, to na 80% będzie to Nusa z Lipska.
szczerze jak Vini nie podpisze deala z Realem, to az ciezko mi uwierzyc ze na stole jst tylko oferta AFC.
To jest niemozliwe.
@kosbat napisał: "Jeżeli wszystko było klepnięte na każdym szczeblu zarządu to i księgowa to musiała zatwierdzić. Więc twierdzenie że nie bylibyśmy w stanie zaoferować to zwykłe zakompleksione gadanie"
No spoko, tyle że Vini chce podwyżki, a obecnie ma 480k i stąd problemy z przedłużeniem. RM daje mu podobno kontrakt 4+1 i 400k, a on chce być wynagradzany bliżej tego co ma Mbappe. Po drugie ani do żadnych oficjalnych rozmów jeszcze nie doszło więc nie wiadomo na jaką pensję "księgowość" dała zgodę. Możemy jedynie przypuszczać i nie chce mi się wierzyć że bylibyśmy w stanie mu dać 500k+ p/w czyli jakieś 40mln za sezon... Moim zdaniem to kwestia logiki, a nie kompleksów.
Myślę, że Vini finalnie trafi do nas. Realowi się nie opłaca dawać mu gigantyczną podwyżkę, zważywszy na to, że za rok pewnie trafi tam Haaland i te ciągłe problemy poza boiskowe.
Taki klub jak Real i prezes jak Perez nie może tak po prostu sprzedać kogoś takiego kalibru, to by oznaczało porażkę wizerunkową. Dawanie mu znaczącej podwyżki to tez będzie porażka bo ulegną rozkapryszonemu piłkarzowi i może to efekt domina spowodować.
Także musi to wyglądać tak, że to Real łaskawie odrzuca zawodnika bo np nie pasuje do filozofii nowego Realu czy trenera bo na treningach się nie sprawdza
@Ups147: No i sam fakt, że tam był idiota z Gromdy xd
@vitold: Arsenal wyjdzie tak jak go Arteta wystawi
@Ups147 napisał: "Tylko wtedy by pewnie takiego szumu nie było, bo to jest idealna sytuacja żeby coś ugrać politycznie."
Myślę, że gdyby to była sytuacja 1:1 ale z Polakami to też byłby szum. Z tego względu, że było nagranie z okna + nagranie z telefonu napadniętej kobiety, a same filmiki rozpowszechniał Wykop z dużymi zasięgami
@Be4Again napisał: "Zarobki - wątpię żebyśmy byli w stanie zaproponować więcej niż oferuje mu obecnie RM (mówię się o kwocie ok 400k p/w)"
Jeżeli wszystko było klepnięte na każdym szczeblu zarządu to i księgowa to musiała zatwierdzić. Więc twierdzenie że nie bylibyśmy w stanie zaoferować to zwykłe zakompleksione gadanie
Arsenal wyjdzie na boisko odmieniony. Szykuje się radość i oswobodzenie gry. Wielu graczy ma jeszcze wiele do udowodnienia.
Nie będą wychodzić jako 3-krotny vice-mistrz z mętlikiem w głowie "znowu nie wyszło"
Wyjdą jako Mistrz Anglii z podniesionymi głowami.
@vitold napisał: "3 byków zlało gościa i kobietę z ukrainy w biały dzien pod sklepek za zwrócenie uwagi ze wpychaja sie w kolejke, jeden okazał sie zawodnikiem gromdy ktory siedzial 10 lat, próbowali uciekać ."
Bydło powinno na długie lata wylądować w więzieniu, ale jak widzę, jak już przekręcają sobie historię i widzę filmiki jak to był napad na Ukraińców, bo im się akcent nie spodobał, to mnie krew zalewa. Równie dobrze mogłeś to być Ty czy każdy inny Polak, który by im zwrócił uwagę i też byś dostał wpier*ol. Tylko wtedy by pewnie takiego szumu nie było, bo to jest idealna sytuacja żeby coś ugrać politycznie. Tak jak robili z naszych żołnierzy na granicy mordecow, tak już teraz poszło szerzej i się okazuje, że cały kraj się znęca nad Ukraińcami.
@bizooon: Tak jak piszesz, za ten finał odpowiada cały zespół i oczywiście trener. Mosquera w pierwszej połowie nasz najlepszy zawodnik - Kvara nie istniał w pierwszych 45 minutach. Na drugą połowę nasi w ogóle nie wyszli, PSG robiło co chciało i z kim chciało. Padło na młodego, faul oczywisty, ale był on spowodowany słabą, wręcz koszmarną grą od początku drugiej połowy i przede wszystkim, stratą o ile mnie pamięć nie myli Saki..
@Be4Again: i sie wlasnie zgodzę z tym ze indywidualnosci nie będą chciały u nas grać. A tu tak pisali że wszyscy beda chcieli do Arsenalu potężnego przechodzić
@NicolasJover napisał: "Ten gol z lisami i jeszcze z Bou golazo Nelsona ... Ależ to były momenty, jakie to było uczucie, do końca życia zapamiętam te dwa gole."
oj ten Nelson... pamiętam jak oglądałem idąc z autobusu na telefonie. Aż podbiegłem na ulicy wtedy xd rzeczywiście do zapamiętania do końca życia
@WygramyTo napisał: "cwiaki wyglosil taka opinie?
Arteta simeone 2.0 dla niego?"
Może nie 1:1, ale postawił taką diagnozę, że przez styl Mikela wielkie indywidualności mogą nie chcieć grać w takim systemie.
Co by nie mówić reżim taktyczny Mikela stawia na piedestale zespół i dobro drużyny, a nie indywidualności. Nie każdemu zawodnikowi musi to pasować, zwłaszcza takiemu z dużym ego.
Jak juz kogos obwiniać za brak LM to Artete ze graliśmy bardzo defensywnie, że nie zdjął Mosquery wcześniej. Nie wykorzystał też Eze karnego no i mogł ktoś ofensywny wykonywać za Gabriela. Ale teraz takie gadanie
@WygramyTo: “Tak obserwuje obecne media, to nie daj boże dzis pobic Ukraińców heh.”
To nie jest zwykła przemoc, tylko przemoc na tle narodowościowym bez żadnej innej przyczyny, dokonywana przez podatnych na fake newsy prymitywów.
To jest wstyd dla kraju i wielkie straty wizerunkowe.
@NicolasJover
Jedyne czego brakuje to konkretnych ruchów. Transfery po starcie sezonu wchodzą/aklimatyzuja sie do drużyny przez co najmniej pol roku bez okresu przygotowawczego.
Najpierw głównym celem byl Rogers, tak główny ze zgarnęła Chelsea (bardzo dobrze, ale po co byl priorytetem?) Przeciąganie transferu Bruno, zainteresowanie wieczne Barcolą, teraz Vinim. Jedna oferta wysłana oficjalna. Sprowadzenie tylko Greka i 3 bramkarza. To sa ruchy mistrza, ktory chce obronić tytuł? Na co my czekamy? Czas nam nie sprzyja. Saliba wypada, Rice I Saka na początku tez dostaną odpoczynek. Dopaminki nie brakuje, troche irytuje fakt, ze nie dopinamy celów i brakuje chyba planu bo gdyby on byl to cele dopinane sa na początku okienka a nie pod jego koniec gdzie czeka sie tylko na okazje badz zejście z ceny(tylko w takim wypadku nie nazywa sie ich priorytetowymi).
Jak byl problem na ls tak jest.
Jak nie sprzedaliśmy szrotu to nie sprzedaliśmy dalej.
Gratuluję optymizmu, mi juz go brakuje bo po prostu nie ma do niego powodów w aktualnej sytuacji.
@Be4Again napisał: ") Możliwość wygrania ZP - Tutaj posłużę się teorią T. Ćwiąkały, który stwierdził, że Arsenal może przyjąć rolę ATM w Europie. Czyli solidnej marki, ale z uwagi na trenera ciężko jest im skusić najlepszych ofensywnych graczy. Vini raczej nie mógłby liczyć, że u nas będzie centralną postacią taktyki Mikela,"
cwiaki wyglosil taka opinie?
Arteta simeone 2.0 dla niego?
Fajnie, że wykazaliśmy zainteresowanie Vinim bo to trochę taki sygnał dla reszty, że interesujemy się tylko topowymi zawodnikami. Jednak szanse powodzenia takiej transakcji są co najwyżej znikome...
@bizooon napisał: "Nie wydaje mi się żebym gdziekolwiek napisał że nam przegrał"
W sumie racja, sorry zapędziłem się xD
Dlaczego Vini chciałby przechodzić do Arsenalu?
Tak szczerze, jaki to ma sens z jego perspektywy?
1) Zasięg medialny. Vini ma większe zasięgi w SM niż Arsenal... Pod tym kątem więcej by zyskał klub niż on sam
2) Prestiż - Ok, jesteśmy po mistrzostwie i finale CL, ale nie możemy się pozycjonować jeszcze względem takich marek jak RM, FCB, PSG czy City.
3) Zarobki - wątpię żebyśmy byli w stanie zaproponować więcej niż oferuje mu obecnie RM (mówię się o kwocie ok 400k p/w)
4) Możliwość wygrania ZP - Tutaj posłużę się teorią T. Ćwiąkały, który stwierdził, że Arsenal może przyjąć rolę ATM w Europie. Czyli solidnej marki, ale z uwagi na trenera ciężko jest im skusić najlepszych ofensywnych graczy. Vini raczej nie mógłby liczyć, że u nas będzie centralną postacią taktyki Mikela, a cała nasza gra będzie przyporządkowana temu żeby pompować liczby Viniego. To się nie wydarzy, a bez rekordowych liczb nawet wygranie EPL i CL może nie wystarczyć do tego żeby mógł liczyć na ZP. Wszyscy chyba wiemy jak mu na tym zależy.
5) Warunki życia - Jak świat długi i szeroki wiadomym jest, że południowcy żyją w Anglii jak za "karę"... Wymiana słonecznej Hiszpanii na Londyn na pewno nie napawa Viniego oraz jego środowiska optymizmem.
6) Poziom ligi - Co by nie mówić, EPL jest obecnie dużo silniejszą ligą od LL. Do tego większość spotkań ma charakter czysto fizyczny, a nie taktyczny jak w LL. Vini będzie jak czerwona płachta dla większości obrońców z ligi. On ma problem jak zaczyna się go prowokować, a na wyspach tak będzie wyglądał każdy mecz.
Do tego dochodzą jeszcze informacje, że on za 4 lata chce wrócić do Brazylii i skończyć karierę w Flamengo. Więc to może być jego last dance w Europie, w sensie ten kontrakt. Nie wiem czy Arsenal jest dla niego wymarzonym miejscem na tym etapie.
@vitold napisał: "Ale Mosquera nie przegrał nam finału"
Nie wydaje mi się żebym gdziekolwiek napisał że nam przegrał
@vitold napisał: "3 byków zlało gościa"
Anonimowy byk to na bank Gyokeres.
A tak powaznie to czego spodziewac sie po glupich kibolach
@Arsenal2004 napisał: "ty i tak mu będziesz tego karnego teraz wypominał którego sprokurował grając na boku na Kvare, bo nasi PO się połamali. W takim wieku, szczególnie na obronie ryzyko błędów jest bardzo duże."
No tak samo Eze przestrzelonego karnego i tym dzbanom dobrym ofensywnie co nie podeszli do 5 karnego (Madueke, Zubimendi, Timber) tylko Gabrielowi pozwolili strzelać będę to pamiętać. Taki mecz raz na 20 lat przecież. Kiedy życiówkę zrobić jak nie w takim spotkaniu!?
@bizooon napisał: "Nie uważam, to jest tylko fakt podany że to zrobił. Wina Artety że go nie zdjął 10 min wcześniej bo grał z kartką"
Ale Mosquera nie przegrał nam finału tylko spowodował, że PSG doprowadziło z karnego do wyrównania. Gra toczyła sie dalej. Takie pisanie o Mosquerze to zakrzywianie czastoprzestrzeni i zakładanie ze dowieźlibyśmy 1:0 do końca. To już prędzej nam finał przegrał Gabriel i Eze bo mieli sytuacje które ważyły spotkanie w sekundach a nie w 60 min
@WygramyTo napisał: "Tak obserwuje obecne media, to nie daj boże dzis pobic Ukraińców heh.
Doslownie to idzie na cala Polske. Twitty Tuska, Kierwinskiego, MSZ Ukrainy, wszystkie portale informacyjne."
Powinieneś dostać bana za takiego rage-posta i to politycznego, nadal uskuteczniasz.
3 byków zlało gościa i kobietę z ukrainy w biały dzien pod sklepek za zwrócenie uwagi ze wpychaja sie w kolejke, jeden okazał sie zawodnikiem gromdy ktory siedzial 10 lat, próbowali uciekać .
Nie reagowac na posta!
@Pikinier napisał: "Jeśli Ty uważasz, że jeden zawodnik nam przegrał finał LM to może lepiej, abyś się więcej na temat piłki nożnej nie wypowiadał xD"
Nie uważam, to jest tylko fakt podany że to zrobił. Wina Artety że go nie zdjął 10 min wcześniej bo grał z kartką
@darek250s napisał: "Myślę, że trochę macie sprute mózgi z tymi Ukraińcami"
ale co tak ofensywnie? Czy ja gdzies napisałem tam swoje zdanie?
Mosquera GOAT
Mało który obrońca wchodzi w takim wieku w skład Arsenalu i gra niczym profesor w tak trudnej drużynie i reżimie taktycznym Pana Mikela Artety.
Nie jeden weteran i "TOPKA" odbiłaby się od obecnego Arsenalu.
Świetny transfer. Chłop ma 22 lata a jak na niego patrzę to zawsze myślę że ma z 30 lat xD
@Pikinier napisał: "@bizooon: Jeśli Ty uważasz, że jeden zawodnik nam przegrał finał "
przecież takich z taką opinia na forach to jest 100 tysiecy w pilce noznej, ze 1 wszystko rozwala XD
@WygramyTo napisał: "Tak obserwuje obecne media, to nie daj boże dzis pobic Ukraińców heh.
Doslownie to idzie na cala Polske. Twitty Tuska, Kierwinskiego, MSZ Ukrainy, wszystkie portale informacyjne."
Myślę, że trochę macie sprute mózgi z tymi Ukraińcami. Naprawdę myślicie, że jakbyś Polak dostał w łeb to by była cisza? Jest po prostu jedna sprawa medialna druga mniej, a trzecia w ogóle. Takie życie.
@bizooon: Jeśli Ty uważasz, że jeden zawodnik nam przegrał finał LM to może lepiej, abyś się więcej na temat piłki nożnej nie wypowiadał xD
@bizooon: Chłop dopiero co skończył 22 lata, przyszedł za paczkę frytek, ma fajne warunki fizyczne, a ty i tak mu będziesz tego karnego teraz wypominał którego sprokurował grając na boku na Kvare, bo nasi PO się połamali. W takim wieku, szczególnie na obronie ryzyko błędów jest bardzo duże.
@Marzag napisał: "Przyszedl by i by bylo mega jaranie ze wygra nam lige, ale ze to juz stara zabawka to juz malo ekscytujaca, wiadomo ze nowe zabawki sa z definicji lepsze niz stare zabawki."
Gabriel przyszedł przed Ode, to jeszcze starsza" zabawka". Widzisz żeby tu się go ktoś chciał zmienić na nową zabawkę?
Tak obserwuje obecne media, to nie daj boże dzis pobic Ukraińców heh.
Doslownie to idzie na cala Polske. Twitty Tuska, Kierwinskiego, MSZ Ukrainy, wszystkie portale informacyjne.
z Vinim jeszcze nic nie wiadomo, nie ma decyzji co do kontraktu a od tego zalezy jego przyszlosc
Szybko wyjaśniamy te transfery po MŚ:
Rogers ❌
Vini Jr ❌
Barcola ❌
Dawać następnych ....
@Marzag napisał: "Seems we got another Mosquera."
Czyli kolejny który w nanważniejszym meczu sezonu da się nabrać atakujcemu i sfauluje na karnego
@WygramyTo napisał: "Beda jaja jak Webeck na szpicy w Chelsea zrobi lepsze liczby od Sesko i Isaka hehe"
Już w poprzednim sezonie miał od nich więcej goli i tylko gola mniej od Gyo.
The Arsenal Pulse
@Arsenalinsider5
Christos Tzolis has surprised everyone in training. Everyone is excited about him.
Seems we got another Mosquera.
nie no do przesady ze obecny Odegard jakby wbił do AFC to byłby az poziom jarania sie.
@Nicsienieda napisał: "W obecnym rynku pomocników, Odegaard to jest lekko 90 mln."
Jakbysmy chcieli takiego goscia kupic to za mniej niz 100m bysmy go nie dostali.
Przyszedl by i by bylo mega jaranie ze wygra nam lige, ale ze to juz stara zabawka to juz malo ekscytujaca, wiadomo ze nowe zabawki sa z definicji lepsze niz stare zabawki.
W obecnym rynku pomocników, Odegaard to jest lekko 90 mln.
Beda jaja jak Webeck na szpicy w Chelsea zrobi lepsze liczby od Sesko i Isaka hehe
@Marzag napisał: "Swoja droga, wiadomo kiedy Saka do treningow wraca?"
Oficjalnie jest tylko info o 4tyg obowiązkowej przerwie po MŚ, plotki mówią że mogą nie potrzebować zbyt długiej dodatkowej przerwy, może ich zobaczymy w 2 lub 3 kolejce
Odegaard w minionym sezonie grę przeplatał kontuzją barku, dwukrotną zresztą.
Dajcie sobie spokój z tymi statystykami.
Jeśli będzie zdrowy i będzie miał odpowiednich pomocników jego pozycja nie jest problemem.
ciekawe kto w RM pójdzie na żelaznego lawkowicza po kupnie Silvy i Rodri.
Chyba, ze oni beda grzac lawe.