"Comeback" USA i remis ze Słowenią 2-2

"Comeback" USA i remis ze Słowenią 2-2 19.06.2010, 11:53, Mateusz Kolebuk 28 komentarzy

Spotkanie na Ellis Park Stadium w Johannesburgu, w którym walczyły reprezentacje Słowenii i Stanów Zjednoczonych zakończyło się remisem 2-2.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 13. minucie. Jej strzelcem okazał się Valter Birsa. Drugie trafienie dla Słowenii dołożył w 42. minucie Zlatan Ljubijankic, pokonując Tima Howarda.

Początek drugiej połowy należał do Amerykanów, którzy w 48. minucie zdobyli kontaktowego gola. Nieudane zagranie Bostjan Cesar wykorzystał Landon Donovan i bez najmniejszych problemów pokonał stojącego w bramce Słowenii Samira Handanovica.

Wydawało się, że dobrze zorganizowana w obronie Słowenia obroni się w końcówce przed atakami Amerykanów i zainkasuje trzy punkty. Tak było do 82. minuty, gdy piłkę do siatki wpakował Michael Bradley. Chwilę później padł trzeci gol dla USA, ale strzelający Maurice Edu faulował przeciwnika podczas strzału i sędzia bramki nie uznał. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Na awans z grupy C ma szansę każda z reprezentacji. Pierwsze miejsce zajmuje Słowenia, mając na koncie trzy punkty. Drugie miejsce z dwoma punktami zajmuje USA. Na trzecim miejscu są Anglicy, mając w dorobku także dwa punkty, ale mniej strzelonych bramek niż USA. Algieria zamyka tabelę grupy C z jednym punktem na koncie. W ostatniej kolejce tej grupy Słowenia zmierzy się z Anglią, a USA z Algierią, więc walka o awans zapowiada się bardzo ciekawie.

Słowenia - USA 2:2 (2:0)

Bramki: Valter Birsa (13), Zlatan Ljubijankić (42) - Landon Donovan (48), Michael Bradley (82)

Żółte kartki: Bostjan Cesar, Marko Suler, Andraz Kirm, Bojan Jokić - Robbie Findley

Sędzia: Koman Coulibaly (Mali)

Widzów: 40 000

Słowenia: Samir Handanović - Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokić - Valter Birsa (87. Zlatko Dedić), Robert Koren, Aleksandar Radosavljević, Andraz Kirm - Zlatan Ljubijankić (74. Nejc Pecnik, 90. Andrej Komac), Milivoje Novaković.

USA: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu (80. Herculez Gomez), Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michael Bradley, Jose Torres (46. Maurice Edu), Clint Dempsey - Jozy Altidore, Robbie Findley (46. Benny Feilhaber).

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja SłoweniiReprezentacja USA autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
laskowski19051995 komentarzy: 494521.06.2010, 12:02

Myślę że to sprawiedliwy wynik :]

rol18 komentarzy: 192920.06.2010, 09:37

no i gitara :)

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 119.06.2010, 22:15

Od początku gra Amerykanów mnie dziwiala, mecz z Anglia, teraz tak wielka sila walki, licze im wyjscia z grupy :)

Gooner250 komentarzy: 132519.06.2010, 20:20

Nawet ładny gol Birsy, ale USA w tym meczu było lepsze. Powinno wygrać, no ale piłka jest brutalna.

kamil_malin komentarzy: 933219.06.2010, 19:46

@ afcforever

Zgadzam się, zdecydowanie był to duży błąd sędziego.

Szkoda mi Amerykanów, jednak myślę że spokojnie powinni awansować dalej.

vP7 komentarzy: 232019.06.2010, 19:20

Trzymam kciuki by z tej grupy awansowała Algieria, i Słowenia ale ci drudzy chyba bez szans

RvP345 komentarzy: 36419.06.2010, 19:17

USA powinno cieszyc sie z bramki na 3-2!!! Holandia!!! Holandia!!! Holandia!!! NA MISTRZA SWIATA!!!

waldek_89 komentarzy: 573519.06.2010, 16:48

szkoda bo moim zdaniem powinna być ta 3 bramka dla USA, a tak to mecz zakończony remisem, dość ciekawe spotkanie, było widać dużo woli walki po obu stronach, liczę ze wreszcie takie mecze będą rozgrywane.

Polas komentarzy: 55119.06.2010, 15:52

musi być 2! piłkarzy przed atakującym*

Polas komentarzy: 55119.06.2010, 15:51

Gunner_995 ---> Tam był ewidentny spalony, bo przecież zawsze musi 2! piłkarzy przed piłkarzem. Z tym, że przeważnie jest to obrońca i bramkarz, ale jeśli bramkarz będzie z przodu, to żeby nie było spalonego musi być 2 obrońców przed napastnikiem. (starałem się to jakoś wytłumaczyć, ale pewnie nie wyszło zbyt dobrze).

Szkoda trochę ekipy USA, bo zdobyli bramkę, jak najbardziej prawidłową. Ale i tak awans leży w ich nogach, bo wystarczy, że wygrają mecz z Algierią.

Zuzu komentarzy: 73419.06.2010, 15:43

Gunner_995 lol?????????? widzę że nie czytaleś o tej bramce bo bramka nie mogla być uznana bo bramkarz wyznaczal w tamtej sytulacji spalonego a nie koleś na slupku. Chyba to jest jakoś że w takich dośrodkowaniach przed ostatni zawodnik wyznacza spalonego.

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 15:39

pedro61--->Mylisz się. Największa wpadka sędziowska to w meczu otwarcia gdy Vela strzelał a sędzia nie zaliczył gola bo niby był spalony, tylko że Pienaar stał na słupku...

szwarcekruper komentarzy: 89319.06.2010, 14:34

Jak dla mnie to w tej sytuacji z nieuznanym golem dla USA nie ma mowy o żadnym faula, któregokolwiek z Amerykanów.

lukasz19031989 komentarzy: 136219.06.2010, 14:23

Donovan dobrze wykończył.

Cisow komentarzy: 138419.06.2010, 14:03

Na tym etapie rozgrywek grupy C i D są chyba najbardziej zażarte

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 719.06.2010, 13:29

Ale według mnie ogólnie poziom sędziowania w RPA jest bardzo wysoki. Gdyby nie liczyć tego wybryku, sędziowie są bardzo dobrzy.

pedro61 komentarzy: 219919.06.2010, 13:16

Z dziesięć razy oglądałem powtórkę z nieuznanej przez sędziego bramki i nijak nie mogłem się tam dopatrzeć faulu któregokolwiek Amerykanina.Spalonego też tam nie widziałem.Można powiedzieć,że to dotychczas największa"wpadka"sędziowska na Mundialu.

wronka25 komentarzy: 224519.06.2010, 13:05

Koman Coulibaly drugi Howard Webb ;D

WojO komentarzy: 225219.06.2010, 12:59

Szkoda, że nie dowieźli wygranej :( było by ciekawiej ;p

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 12:55

Piootrus---->Tam była przepychanka w polu karnym. Ale co do tego to można by się sprzeczać...

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1519.06.2010, 12:52

Nie wiem co sędzia zobaczył przy golu numer 3 dla USA.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.06.2010, 12:36

Sytuacja w tej grupie jest arcy ciekawa. Słowenia na pewno będzie dążyła do jak najlepszego wyniku z Anglią bo mają duże szanse na awans.

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 12:07

Słowenia mi bardzi zaimponowała :) Ale to USA powinno być zwycięzcą w tym spotkaniu.
Ten gol Donovana z takiego kąta pod samą poprzeczę ... palce lizać :) Bramkarz tylko chował głowę żeby nie dostać w machę .

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 319.06.2010, 12:00

USA powinno to spotkanie wygrać ale przez ten błąd sędziego sytuacja w grupie stała się arcyciekawa.

arsenal22 komentarzy: 64219.06.2010, 11:59

usa gralo ladna 2 polowe a 1 bramka slowencow... nic dodac nic ujac :)

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34119.06.2010, 11:59

Szkoda mi Amerykanów, bo pokazali charakter, wyszli z dołka, a arbiter ukradł im zwycięstwo.