Crystal Palace vs Arsenal: Z myślą o europejskich finałach

Crystal Palace vs Arsenal: Z myślą o europejskich finałach 24.05.2026, 09:04, Patryk Bielski 981 komentarzy

Niedzielne starcie Crystal Palace z Arsenalem to nie tylko ostatnia kolejka Premier League, ale także przedsmak europejskich emocji, które czekają obie drużyny. Arsenal, po raz pierwszy od 22 lat, wchodzi na boisko jako mistrz Anglii. Kanonierzy zawdzięczają tytuł remisowi Bournemouth z Manchesterem City, co przypieczętowało ich triumf. Świętowanie było huczne, a teraz czas na oficjalne wręczenie trofeum po ostatnim gwizdku na Selhurst Park.

Jednak dla Arsenalu sezon jeszcze się nie kończy. Przed nimi finał Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, który odbędzie się 30 maja. Mikel Arteta z pewnością będzie miał to na uwadze przy wyborze składu na mecz z Crystal Palace.

Z kolei Crystal Palace również ma przed sobą ważne wyzwanie - finał Ligi Konferencji Europy przeciwko Rayo Vallecano. Dla Olivera Glasnera to szansa na zakończenie sezonu w wielkim stylu, choć mecz z Arsenalem może być dla jego drużyny mniej priorytetowy.

Prognoza wyniku: Crystal Palace vs. Arsenal

Wydaje się, że niedzielne spotkanie nie przyniesie wielkich emocji. Obie drużyny mają przed sobą ważniejsze cele i prawdopodobnie dokonają wielu zmian w składach. Arsenal może jeszcze odczuwać skutki świętowania mistrzostwa, a zawodnicy będą chcieli uniknąć kontuzji przed finałem Ligi Mistrzów czy Mistrzostwami Świata.

Crystal Palace również planuje rotacje przed finałem Ligi Konferencji, co może wpłynąć na motywację zawodników. Nie spodziewajmy się fajerwerków w tym meczu.

Przewidywane składy

Crystal Palace nie ma zbyt dużej głębi składu, więc nie zmieni całej jedenastki przed starciem z Rayo Vallecano. Możemy jednak spodziewać się występów takich graczy jak Brennan Johnson, Jefferson Lerma, Will Hughes czy Nathaniel Clyne. Kontuzje ograniczają możliwości rotacji Glasnera - Chris Richards jest wykluczony z gry, a Cheick Doucouré i Eddie Nketiah to długoterminowi nieobecni. Borna Sosa również stoi pod znakiem zapytania.

Przewidywany skład Crystal Palace (3-4-2-1): Henderson; Canvot, Lacroix, Riad; Clyne, Hughes, Lerma, Mitchell; Johnson, Pino; Strand Larsen.

Arsenal natomiast dokona wielu zmian. Arteta postawi na szeroki skład, dając odpocząć kluczowym zawodnikom takim jak Declan Rice, Bukayo Saka czy Gabriel. W bramce zobaczymy Kepę Arrizabalagę, a w obronie Christian Nørgaard wykorzysta swoją wszechstronność. W ofensywie szansę dostaną Noni Madueke i Gabriel Martinelli. Max Dowman może wystąpić jako rozgrywający, a Gabriel Jesus być może zaliczy swój ostatni występ w Premier League dla Arsenalu. Kanonierzy będą musieli radzić sobie bez Bena White'a, Jurriëna Timbera i Mikela Merino.

Przewidywany skład Arsenalu (4-2-3-1): Kepa; Mosquera, Nørgaard, Hincapié, Calafiori; Zubimendi, Lewis-Skelly; Madueke, Dowman, Martinelli; Jesus.

Prognoza wyniku: Crystal Palace 1-2 Arsenal.

KontuzjeMikel ArtetaZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: si.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Barney komentarzy: 2708024.05.2026, 20:50

@krzykus1990:

Zazdro moje gnoje oba za liverpoolem.

Barney komentarzy: 2708024.05.2026, 20:47

Moje dwa vnoje mnie wkurzaja w koszulkach liverpoolu ,araz wjeb dostana

Koroniarz komentarzy: 1145624.05.2026, 20:39

Ten w zonobijce to brat Timbera ?

Castillo komentarzy: 249824.05.2026, 20:35

Ja zanim dołączyłem rok śledziłem stronę bez konta, jak zakładałem konto to pamiętam że się czułem jakbym dołączał do elity internetu, każdy komentarz pisałem bardzo wyważony z kropką na końcu na wzór Simpllemanna, sprawdzając trzy razy czy błędu nie zrobiłem, zanim dodałem XD

krzykus1990 komentarzy: 772124.05.2026, 20:34

Dzieci oglądały ze mną a mój niespełna 3 letni syn krzyczał Arsenal i prosił o koszulkę xD

mhajdyla komentarzy: 4724.05.2026, 20:33

Chłopaki trzymają mnie przy życiu od finału z Barceloną. 22.12.2007 założyłem tu konto.Czego to człowiek dożył! Coś pięknego.

Arsenal2004 komentarzy: 924724.05.2026, 20:33

Ja to mogę cały dzień oglądać jak świętują przed trybuną z kibicami

ZielonyLisc komentarzy: 2195624.05.2026, 20:33

NOWY NEWS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzulian komentarzy: 387024.05.2026, 20:33

Pooglądalim, teraz multiliga Serie A na wieczór. Kto zbutelkuje Ligę Mistrzów:

a) Milan
b) Roma
c) Juventus

markiz0 komentarzy: 91924.05.2026, 20:32

Nie bede owijal w bawelne. Mam zal, ze to nasz 1 tytul za Artety, a nie 3. Ale prawda jest tez taka, ze jezeli zdobedziemy w tym roku LM, to bede zadowolony w 150% i moje rozgoryczenie zostanie szczerze wymazane.

silvano95 komentarzy: 1104624.05.2026, 20:32

Przynajmniej raz w życiu zobaczyłem Arsenal mistrzem

Arsenal96l komentarzy: 512224.05.2026, 20:32

Nowy news

djmacius komentarzy: 563224.05.2026, 20:32

U mnie osobiście trudno czasem się cieszyć. Nie wiem czasem co mi jest, ale żyję sobie z depresją, nerwicami od pewnie dobrych kilku lat. Rozsypało mi się mnóstwo rzeczy w życiu, dziś jest raczej źle niż dobrze, ale triumf Arsenalu dał mi jakieś spełnienie. Tak jak we wtorek i w środę nie cieszyłem się od pewnie 8-9-10 lat z czegokolwiek, więc dziękuję klubowi i Wam za współodczuwanie tej radości. COYG

tyson880 komentarzy: 1198624.05.2026, 20:32

Piękne obrazki. Jak się tak na nich patrzy... kurde no, zasłużyli :)

gbn komentarzy: 532724.05.2026, 20:31

Piękne chwile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

enrique komentarzy: 2198624.05.2026, 20:31

Pomyśleć że droga do tego co się dziś wydarzyło, rozpoczęła się 31 sierpnia 2011r., kiedy w deadline day, jakoś o 3-4 po południu z tego co pamiętam, gość o nazwisku Arteta zgodził się do nas przejść za jakieś 10-12 baniek, przy obniżce pensji (!), żeby tylko u nas grać.

Życie bywa przewrotne.

mistrzu973 komentarzy: 137624.05.2026, 20:30

zarejestrowany
09.01.2010 (5978 dni temu)
I tak troche pozno, ale dopiero gdzies wtedy miałem internet

Marzag komentarzy: 51189 newsów: 124.05.2026, 20:30

@Castillo napisał: "Beka z tych łbów co życzyli mistrzostwa City, bo Arsenal "nie zasługuje", tymczasem City kończy sezon 7 punktów za nami, nie przekraczając granicy 80 pkt, faktycznie materiał na mistrza XD"
@Ech0z postawił około miesiąc temu 1000zł na to że City wygra, mówił że już nie mamy szans, a chciał nawet 10 razy tyle xd szkoda, że nie postawił tej dyszki to by miał fajną nauczkę.

krzykus1990 komentarzy: 772124.05.2026, 20:29

Zarejestrowany 23.08.2008 (6483 dni temu), ale czekałem na ten tytuł od 2005 r i wreszcie się doczekałem kocham ten klub !

ZielonyLisc komentarzy: 2195624.05.2026, 20:29

JEST PIĘKNIE, CUDOWNIE, A MOŻE BYĆ JESZCZE PIĘKNIEJ

djmacius komentarzy: 563224.05.2026, 20:29

Ponad 5000 dni na stronie.

Tyle się działo przez nasze życia przez te lata. Pewnie super wydarzenia jak śluby, nowy dom, urodzone dzieci, piękne momenty.

Pewnie działo się dużo trudnych rzeczy. Odchodzili bliscy, rozwody, kłopoty finansowe, choroby.

Wzruszam się, bo wszystko jest takie płynne w naszych życiach, a Arsenal był zawsze, jest i pewnie będzie w naszych historiach. Dziś to wszystko jest jak najpiękniejszy prezent za te lata.

tyson880 komentarzy: 1198624.05.2026, 20:28

Kurde, Ten nasz Declan Rice to prawdziwy Kanonier. Niezwykły piłkarz i człowiek.

pioafc komentarzy: 6102 newsów: 224.05.2026, 20:27

zarejestrowany
09.09.2007
(6832 dni temu)

a mało kto pamięta, że przed kanonierzy.com było jeszcze zdaje się the gunners com pl czy jakoś tak, a potem stronki połączyły siły

I tak siedzimy tu do dziś haha

Kredens komentarzy: 445124.05.2026, 20:27

@ostriket napisał: "Saliba to niezły atmosferowić musi być"

Raya jak miał go opisa jednym słowem to powiedział "funny guy"

bizooon komentarzy: 960524.05.2026, 20:27

Bruno Ozil nie widzę różnicy. Nie da sie trofeów zdobywać z takim gościem, bo broni kiepsciutko

Castillo komentarzy: 249824.05.2026, 20:26

@Dziadyga napisał: "Płacze do tej pory xD"
"Płacz, nie wstydź się, bo jak prawdziwy chłop płacze to musi być święto."

tyson880 komentarzy: 1198624.05.2026, 20:26

No właśnie. Pozdrawiam i gratuluje tym kibicom, którzy byli do końca za swoim ukochanym klubem!

lucasnoline komentarzy: 542924.05.2026, 20:25

Ta strona zrzesza naprawdę wytrwałych ludzi. Sam zaczynałem kibicować od 2007 roku przez pryzmat Fabiańkiego i jego nielicznych występów, później Szczęsny i wyszło 19 lat czekania na tytuł. A wydaje się jakby ten deadline day z Artetą był jeszcze niedawno. Coś pięknego!

Castillo komentarzy: 249824.05.2026, 20:24

Beka z tych łbów co życzyli mistrzostwa City, bo Arsenal "nie zasługuje", tymczasem City kończy sezon 7 punktów za nami, nie przekraczając granicy 80 pkt, faktycznie materiał na mistrza XD

Kredens komentarzy: 445124.05.2026, 20:23

@MATIKIUSZpl napisał: "Ogl to się założyłem z dziewczyną że jak Arsenal wygra to się oświadcze, macie jakiś pomysł gdzie ją zabrać?"

W trakcie czytania myślałem, że będziesz pytał jak to teraz odkręcić? :D

Mickeylo komentarzy: 373124.05.2026, 20:23

@ostriket napisał: "Saliba to niezły atmosferowić musi być"

Ogólnie to jest ten typ człowieka którego nie da się nie lubić :D

tyson880 komentarzy: 1198624.05.2026, 20:23

Dzisiaj wszystkich Kanonierów łączy mistrzostwo! Cieszmy się, żyjmy tym, doceniajmy to... bo następne mistrzostwo dopiero za rok!

Dziadyga komentarzy: 1306124.05.2026, 20:22

Płacze do tej pory xD

kanonier91 komentarzy: 457724.05.2026, 20:22

6831. Ja już dziadek na stronie, ale się doczekałem. Piękna chwila.

kosbat komentarzy: 73024.05.2026, 20:22

@ostriket napisał: "Saliba to niezły atmosferowić musi być"
Miał dwóch fenomenalnych mentorów w postaci Auby i Laci

pioafc komentarzy: 6102 newsów: 224.05.2026, 20:22

@fabregas1987 napisał: "Kto by przypuszczał w 2011 po historycznym blamażu 2-8 z United i absolutnym marazmie Arsenalu, że sprowadzony wtedy Arteta 15 lat później jako menadżer da klubowi pierwszy po przerwie tytuł mistrzowski"

Ja dalej nie wiem jakiego rodzajowi praniu mózgu poddał go wtedy Wenger, że to właśnie Arsenal jest dla Mikela numerem jeden, ale głęboko wierzę, że to był kolejny Grande Plan francuza xD

krobertk komentarzy: 17024.05.2026, 20:22

Zarejestrowany
05.12.2010 (5649 dni temu), a kibicuje od 2006, trochę czasu zleciało

ostriket komentarzy: 736624.05.2026, 20:21

Saliba to niezły atmosferowić musi być

kilerr15 komentarzy: 75624.05.2026, 20:21

ja 6122 dni miesiąc krócej :D @tyson880:

Rosomak komentarzy: 298224.05.2026, 20:20

Ja tylko 6454 dni

Thoneick komentarzy: 272724.05.2026, 20:20

@tyson880 napisał: "Ja jestem 6159 dni na stronie."
Ja 04.07.2012 (5071 dni temu)

ZielonyLisc komentarzy: 2195624.05.2026, 20:20

GYO KAI MAGIC DUO

noth komentarzy: 267024.05.2026, 20:19

a gdzie we are the champions?

tyson880 komentarzy: 1198624.05.2026, 20:19

@Castillo: xD

Thoneick komentarzy: 272724.05.2026, 20:19

Moja kobieta w 8 mięsiącu ciąży zakazała mi właśnie wspominać o Calafiorim, bo wtedy robi się głodna xd

tyson880 komentarzy: 1198624.05.2026, 20:18

Ja jestem 6159 dni na stronie.

Dawid04111 komentarzy: 15338 newsów: 1424.05.2026, 20:18

Czekam na wspólne zdjęcie Gyo z Kaiem z pucharem xd

vitold komentarzy: 858924.05.2026, 20:18

Ja to konto założyłem mając 15 lat xD

ZielonyLisc komentarzy: 2195624.05.2026, 20:18

AJ LOF DIS KLAB (C) SALIBA

Castillo komentarzy: 249824.05.2026, 20:18

Panie City idę se pić teraz kurakao, a Pan nie...

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady