Cudowny comeback! Arsenal 2-2 Barcelona!

Cudowny comeback! Arsenal 2-2 Barcelona! 31.03.2010, 21:48, Szymon Ortyl 1463 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Arsenalem i Barceloną określane było mianem walki gigantów. Słowa te sprawdziły się, a sam mecz z pewnością dostarczył wielu niezapomnianych emocji kibicom obydwu drużyn.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku!

Już w 2. minucie bliski strzelenia bramki po rzucie rożnym był Busquets, jednak piłkę po jego strzale fenomenalnie odbił Manuel Almunia.

3 minuty później szansę na pokonanie Hiszpana miał Messi, jednak bramkarz Arsenalu po raz kolejny popisał się światowej klasy interwencją. Po kilku sekundach niepilnowany Ibrahimovic nie potrafił wykorzystać świetnego podania od Daniego Alvesa.

W 9. munucie po szybkiej kontrze, Zlata Ibrahimovic trafił piłką w boczną siatkę bramki Kanonierów. 4 minuty później po potężnym uderzeniu Messiego piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W 14. minucie w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Arsenalu świetnie odnaleźli się Ibrahimovic i Busquets, którzy oddali bardzo mocne strzały. Cóż z tego, skoro Manuel Almunia rozgrywa dzisiaj mecz życia i świetnie poradził sobie z wybiciem obydwu piłek.

W 20. minucie żółtą kartką za faul na Busquetsie ukarany został Arszawin. 2 minuty później piłka bo świetnym strzale Nasriego minimalnie minęła lewy słupek bramki Valdesa.

W 26. minucie kontuzjowanego Arszawina zastąpił na placu gry Emmanuel Eboue.

10 minut później Nicklas Bendter 2 razy z 5 metrów uderzał na bramkę Valdesa, jednak ten poradził sobie z uderzeniami Duńczyka. Kilka sekund później sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Arsenalu.

W 39. minucie żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Song.

Minutę później kontuzji nabawił się William Gallas, którego zastąpił Denilson.

W 43. minucie żółtą kartkę za faul na Busquetsie obejrzał Fabregas co oznacza, że Hiszpan nie będzie mógł zagrać w meczu rewanżowym na Camp Nou

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy kontrolowali grę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla graczy Arsenalu. Już minute po przerwie Zlatan Ibrahimovic przelobował Manuela Almunię i umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie po dośrodkowaniu Clichy'ego, bliski zdobycia bramki był Bendter, jednak piłkę po jego strzale głową złapał Valdes.

5 minut później Barcelona prowadziła już 2-0. Z powodu błędnie założonej przez graczy Arsenalu pułapki ofsajdowej do piłki dopadł Ibrahimovic i umieścił ją w siatce Almuni.

W 69. minucie Theo Walcott wykorzystał swoją olbrzymią szybkość, wyprzedził Maxwella i umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Valdesa.

W 71. minucie żółtą kartkę za faul na Fabregasie obejrzał Pique. 2 minuty później w ten sam sposób ukarany został Eboue za faul na Puyolu.

W 75 minucie Thierry Henry zastąpił na boisku Zlatana Ibrahimovica.

W 78. minucie żółtą kartką za faul na Keicie ukarany został Diaby

5 minut później sędzia podyktował rzut karny za faul Puyola na Fabregasie. Gracz Barcelony ukarany został czerwoną kartką, a Cesc zamienił rzut karny na bramkę. Niestety przy okazji tego uderzenia nabawił się kontuzji.

Do końca spotkania nie zdarzyło się nic godnego w wzmianki, poza heroiczną postawą Cesca Fabregasa, który mimo wielkiego bólu nie opuścił kolegów i pozostał na boisku.

Kanonierzy rozegrali dwie zupełnie inne połowy. W pierwszej całkowicie oddali inicjatywę Barcelonie, w drugiej, mimo iż stracili 2 bramki potrafili poderwać się do ataku. Stało się to głównie za sprawą zdobywcy pierwszej z bramek dla Arsenalu - Theo Walcotta. Świetny mecz rozegrali również Gael Clichy, Nicklas Bendter, Samir Nasri oraz Manuel Almunia.

Warto wspomnieć, że w rewanżowym meczu na Camp Nou na pewno nie zagrają: Cesc Fabregas, Carles Puyol i Gerard Pique, ze względu na wykluczenia za kartki.

BarcelonaLiga MistrzówManuel Almunia autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 13:34

Nawet jeśli dostanie na jeden mecz LM to i tak z nami nie zagra.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.04.2010, 13:34

To ze odwolaja kartke Puyola to Prima Aprilis. Na stronie Barcy pisze zrodło uefa.com tam nic o tym niepisze. Natomiast to ze Messi ma kontuzje to juz raczej prawda.

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 13:32

*niepodobny

to też pewnie prima, a faul w ogóle nie podobny

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.04.2010, 13:31

Podobno zarząd LM chce wycofać czerwoną kartkę ,którą dostał wczoraj Puyol ;/
Jeżeli tak się stanie to zagra z nami na Camp Nou . Faul bardzo podobny do tego ,który popełnił Vermaelen na Franco i wtedy też dostał czerwoną kartkę i pauzował też przez jeden mecz . Mam nadzieje ,że Puyol dostanie chociaż na jeden mecz kare . Gdyby dostał żółtą kartkę to było ,by pewne ,że z nami nie zagra ,ale teraz jak dostał czerwoną to mogą mu ją wycofać . Chamskie to ,by było ;/
Wczoraj sędzia ,który sędziował nasz mecz pokazał graczom Arsenalu przynajmniej 3 niezasłużone żółte kartki . Na 5 .

XvDodekvX komentarzy: 113601.04.2010, 13:31

Teraz nas czeka wielki pojedynek na Cap Nou .

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 13:30

Ogólnie Messi gra świetnie na Camp Nou, więc w sumie dobrze by było gdyby zabrakło go podczas wtorkowego meczu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.04.2010, 13:28

Messi ze Stutgartem na wyjezdzie tez slabo gral
obudzil sie dopiero na Camp Nou

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 13:26

Nawet jeżeli ma kontuzję, a będzie tak grał jak we wczorajszym spotkaniu to dużo nie stracimy.

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 13:24

Ale to nie powienien być żart bo nie powinno się raczej żartować na temat kontuzji danego zawodnika...

mir4ek komentarzy: 100701.04.2010, 13:23

Tak oglądając wczoraj ten mecz zastanawiało mnie jak to się dzieje że nasi tak szybko tracą piłkę. Doszedłem do wniosku, że gra barcy głównie na tym polega, tzn. że zawodnicy ofensywni od razu starają się odbierać piłkę - podwajają szybko krycie itp. Nasza drużyna powinna szybciej podawać i więcej biegać a na pewno wyglądałoby to inaczej.
Pozbawienie barcy tego pressingu to największe zadanie. Bez niego ten zespół jest średni.... Co tu więcej mówić..... Wallcot pokazał szybkość i widać było że cała ta "najlepsza drużyna świata" nie radzi sobie. Zatem oby Wenger wymyślił coś na ich pressing a wtedy zobaczycie że wygramy bez problemu :)
I nie chodzi tu o pressing na całym boisku, tylko graczy ofensywnych. Jeżeli tylko znajdowaliśmy się na połowie rywali, mieliśmy okazje.

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 13:22

Tak mój kolega z kibic Barcy jest przekonany że Messi nie zagra na Camp Nou ale jakby miał grać tak jak wczoraj to żadna strata...

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 13:22

Już to przerabialiśmy, to może być prima aprilis

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.04.2010, 13:21

Messi ma prawdopodobnie kontuzje po wczorajszym meczu.

fcbarcelona.com.pl/?id=5695

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 13:18

Jesteśmy tu po to by kibicować Arsenalowi, więc nie potrzebne są te kłótnie.

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 13:14

Tak na zakonczenie do SordiBoss

Bravo, bravo! Dostaniesz cukierka.

crisadus;
Dzieki za zrozumienie, oby wiecej takich prawdziwych kibicow.

A na deser:
Pamietam Arsenal jeszcze za czasow Adamsa, Keowna i Denisa (coz to byl za pilkarz). Bedac w Londynie bylem na kilku meczach, a jakze, gdyz to wlasnie Arsenalowa filozofia gry tak bardzo przypominala mi Barce. Arsenal szanowalem i dalej szanuje.
Dalej sie madrzcie chlopaki jakie to z Was kibice w deche i jedzcie po mnie bez recznego, a jakze. :)

P.S. Mam nadzieje ze za tydzien tez tak milo podyskutujemy. Z argumentami!!!

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 13:14

nie chce kłotni ze swoim daj my juz spokuj Tylko nie chce Tu Barcy i koniec !!

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 13:11

SordiBoss --> Jeszcze mi zarzucasz, że nie jestem prawdziwym kibicem The Gunners? Dobra kończę tą konwersację, bo nie ma ona najmniejszego sensu.

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 13:09

wiem co robie i pisze jestem całym sercem za Arsenalem nie nawidze Barcy jeszcze za ten finał LM jezeli ich bronisz to Ty nie jestes prawdziwym kanonierrem !!!

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 13:08

Over!

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 13:07

hassassyn;
Ja z Toba nawet nie staram sie dyskutowac, proste, razem nie czujemy takiej potrzeby. Over!

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 13:06

SordiBoss --> Z takimi komentarzami to się schowaj. Szkoda mi, że tacy ludzię kibicują naszym Kanonierom.

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 13:05

Lepszy przyklad na pyskowki:
oooooo ale ja mam argumenty jestescie lewymi ciptakami z Kataloni jak by nie fart to jestescie niczym i ten wasz wielki messi ale zal wczoraj jak udezył wolnego to myslałem ze sie zleje jak dziecko z przedszkola :)

Portki suche jeszcze?

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 13:05

Widzę że czytać nie potrafisz...nic takiego nie napisałem, wracaj do szkoły

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 13:04

n0thing;
Kulture to Wy macie zaistety wrodzona:Hassassyn > ma racje my wiemy swoje nie trzeba tu palantów z barcy zeby mowili jacy to nie sa a jestescie mizerni i dostaniecie w lidze od Realu ale wczesniej odpadniecie bo Arsenal Wygra i udowodni cos wszystkim !!!!

Maly przykladzik

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 13:04

n0thing --> Tak masz rację. Powinna mieć kulturę. Rejestruję się tutaj wielu takich ludzi, co nie mają jej w ogóle, dlatego rozmowa z takimi nie ma najmniejsze sensu. Wydaję mi się jednak, że scala81 jest taką osobą, z którą można normalnie podyskutować.

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 13:02

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 13:00

Nie! Nie dyskutuję bo nie chcę z Tobą dyskutować. Nie jesteś w stanie tego zrozumieć?

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 13:00

Arsenal23 --> Nie chcę mi się w to wierzyć. Mam nadzieję, że to żart z okazji 1 kwietnia.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 13:00

Arsenal --> pamiętaj, że dzis jest prima aprilis i wątpie w to, żeby uefa pozwoliła mu zagrać w rewanżowym spotkaniu. Puyol nie zagra i tyle.

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 12:59

hassassyn;
Nie dyskutujesz bo nie masz do konca mocnych argumentow.

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 12:59

Gdybyś czytał wszystkie moje komentarze to byś wiedział, że wiem

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 12:58

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 12:58

crisadus --> Tak, ale osoba, która się rejestruje na tą stronę powinna mieć kulturę i nie napinać się o byle co.

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 12:58

Wolę rozmawiać z kibicami Arsenalu.

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 12:57

hassassyn;
Wiesz ale nie powiesz... No ale nic to...Widac poprawe...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.04.2010, 12:57

No bez jaj uefa jest zbyt laskawe dla Barcelony. Czytajcie.

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=31497

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 12:57

Po prostu nie będę z nimi dyskutował i tyle..

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 12:57

A z tego co widzę scala81 nie stara się wmówić, że jego Barcelona jest najlepsza i nie mamy z nią żadnych szans.

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 12:56

Jednak jeśli to robią, to nie trzeba ich od razu ganić.

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 12:55

Ale ja tego nie kwestionuje, mam oczy, oglądałem wczoraj mecz i nie potrzebuję barcelonowiczów by mnie do tego przekonywali bo to wiem.

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 12:53

hassassyn --> Żadne nawracanie :) Obaj jesteśmy kibicami naszej kochanej drużyny. Chodzi mi o prawdę, że to Barcelona była lepsza, było to widać z przebiegu całego spotkania. Wynik był remisowy, więc można uznać, że stoczyliśmy równorzędne zawody z Dumą Katalonii. Tak było. Jednak przed meczem na Camp Nou to oni są faworytami i będzie nam piekielnie trudno wygrać.

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 12:52

SordiBoss;
Jak milo. ;) Tez Cie kocham...

Uzytkownik crisadus jesli to prawda to co ma w metryce powinien Was Panowie zawstydzic. Obiektywizmem i inteligencja. Wstyd!

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 12:51

Ale my was tu nie chcemy wasza Barca to mizerne patałachy i tyle spadac !!!

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 12:50

Jednak koledzy mieli rację polecam żal.pl

hassassyn komentarzy: 69401.04.2010, 12:49

crisadus daj spokój, jakiej prawdy? o czym Ty mówisz? Co to jakieś nawracanie niewiernych...?

scala81 komentarzy: 6901.04.2010, 12:49

n0thing;
Odpowiadam Ci na pytanie. Po to by podzielic sie wrazeniami, podyskutowac, po prostu pogadac o pilce z innym kibicem. Tak ciezko zrozumiec?

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 12:49

nOthing - Rejestruję się, aby podyskutować. scala81 stara się to robić, nie widać, aby się jakoś napinał. Co do meczu to masz rację, Barcelona po strzeleniu drugiej bramki nas zlekceważyły i za to ją ukaraliśmy.

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 12:48

no własnie Psy z Kataloni do budy !!!
ARSENAL THE BEST !!!!!!!!!!!!

crisadus komentarzy: 850701.04.2010, 12:47

scala81 --> Ja o tym wiem:) Nie mniej jednak tak jest, jeśli wchodzisz na stronę o innej drużynie.

SordiBoss --> Czemu nie możemy tutaj wypisywać prawdy? Można przecież podyskutować na poziomie. Po co robić sobie wrogów... To co wydarzy się we wtorek na Camp Nou nikt nie wie i ciężko przewidzieć, która drużyna wyjdzie z tego spotkania zwycięsko. Na dzień dzisiejszy to Barca jest faworytem, patrząc na wczorajszy mecz i to, że grają u siebie.