Cudowny comeback! Arsenal 2-2 Barcelona!

Cudowny comeback! Arsenal 2-2 Barcelona! 31.03.2010, 21:48, Szymon Ortyl 1463 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Arsenalem i Barceloną określane było mianem walki gigantów. Słowa te sprawdziły się, a sam mecz z pewnością dostarczył wielu niezapomnianych emocji kibicom obydwu drużyn.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku!

Już w 2. minucie bliski strzelenia bramki po rzucie rożnym był Busquets, jednak piłkę po jego strzale fenomenalnie odbił Manuel Almunia.

3 minuty później szansę na pokonanie Hiszpana miał Messi, jednak bramkarz Arsenalu po raz kolejny popisał się światowej klasy interwencją. Po kilku sekundach niepilnowany Ibrahimovic nie potrafił wykorzystać świetnego podania od Daniego Alvesa.

W 9. munucie po szybkiej kontrze, Zlata Ibrahimovic trafił piłką w boczną siatkę bramki Kanonierów. 4 minuty później po potężnym uderzeniu Messiego piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W 14. minucie w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Arsenalu świetnie odnaleźli się Ibrahimovic i Busquets, którzy oddali bardzo mocne strzały. Cóż z tego, skoro Manuel Almunia rozgrywa dzisiaj mecz życia i świetnie poradził sobie z wybiciem obydwu piłek.

W 20. minucie żółtą kartką za faul na Busquetsie ukarany został Arszawin. 2 minuty później piłka bo świetnym strzale Nasriego minimalnie minęła lewy słupek bramki Valdesa.

W 26. minucie kontuzjowanego Arszawina zastąpił na placu gry Emmanuel Eboue.

10 minut później Nicklas Bendter 2 razy z 5 metrów uderzał na bramkę Valdesa, jednak ten poradził sobie z uderzeniami Duńczyka. Kilka sekund później sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Arsenalu.

W 39. minucie żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Song.

Minutę później kontuzji nabawił się William Gallas, którego zastąpił Denilson.

W 43. minucie żółtą kartkę za faul na Busquetsie obejrzał Fabregas co oznacza, że Hiszpan nie będzie mógł zagrać w meczu rewanżowym na Camp Nou

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy kontrolowali grę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla graczy Arsenalu. Już minute po przerwie Zlatan Ibrahimovic przelobował Manuela Almunię i umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie po dośrodkowaniu Clichy'ego, bliski zdobycia bramki był Bendter, jednak piłkę po jego strzale głową złapał Valdes.

5 minut później Barcelona prowadziła już 2-0. Z powodu błędnie założonej przez graczy Arsenalu pułapki ofsajdowej do piłki dopadł Ibrahimovic i umieścił ją w siatce Almuni.

W 69. minucie Theo Walcott wykorzystał swoją olbrzymią szybkość, wyprzedził Maxwella i umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Valdesa.

W 71. minucie żółtą kartkę za faul na Fabregasie obejrzał Pique. 2 minuty później w ten sam sposób ukarany został Eboue za faul na Puyolu.

W 75 minucie Thierry Henry zastąpił na boisku Zlatana Ibrahimovica.

W 78. minucie żółtą kartką za faul na Keicie ukarany został Diaby

5 minut później sędzia podyktował rzut karny za faul Puyola na Fabregasie. Gracz Barcelony ukarany został czerwoną kartką, a Cesc zamienił rzut karny na bramkę. Niestety przy okazji tego uderzenia nabawił się kontuzji.

Do końca spotkania nie zdarzyło się nic godnego w wzmianki, poza heroiczną postawą Cesca Fabregasa, który mimo wielkiego bólu nie opuścił kolegów i pozostał na boisku.

Kanonierzy rozegrali dwie zupełnie inne połowy. W pierwszej całkowicie oddali inicjatywę Barcelonie, w drugiej, mimo iż stracili 2 bramki potrafili poderwać się do ataku. Stało się to głównie za sprawą zdobywcy pierwszej z bramek dla Arsenalu - Theo Walcotta. Świetny mecz rozegrali również Gael Clichy, Nicklas Bendter, Samir Nasri oraz Manuel Almunia.

Warto wspomnieć, że w rewanżowym meczu na Camp Nou na pewno nie zagrają: Cesc Fabregas, Carles Puyol i Gerard Pique, ze względu na wykluczenia za kartki.

BarcelonaLiga MistrzówManuel Almunia autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
cypisek95 komentarzy: 43101.04.2010, 16:44

Ja barcelony nienawidzę od finału z przed 4 lat!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 16:43

Wiesz, ciężko jest wywnioskować po komentarzach kto jak mówi, czy posługuje się ironią itp. :D Zwracam honor :)

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 16:43

A kolega mi dzisiaj wkręcał że na Interii było napisane że Arshavin zszedł bo ma ztrucie pokarmowe :D

cypisek95 komentarzy: 43101.04.2010, 16:43

four
Wkręcasz

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 16:41

cypisek--> nie obrażaj innych klubów, miej trochę szacunku ;)

ArsenalFun komentarzy: 19901.04.2010, 16:41

Było to w jego wypowiedzi pomeczowej cypisek95

four komentarzy: 7501.04.2010, 16:41

to ty mysl :D wkreciles sie myslac ze ja nie wkrecam :D

ArsenalFun komentarzy: 19901.04.2010, 16:40

Wenger po meczu mówił ,że Gallas bedzie miał przerwe ale ile to nie mówił. Nadwyrężył sciegno podobno.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 16:40

następny..four! Dziś mamy pierwszy kwietnia! Co 2 news to są żarty, i ten z Puyolem również był żartem. Boże, ludzie, myślcie, z jakiej racji mieliby mu anulować kartkę na którą zasłużył? i to jeszcze w przeciągu tygodnia? Nie ma szans. Już prędzej jak by mieli anulować to dla Cesca.

cypisek95 komentarzy: 43101.04.2010, 16:40

Barcelona cioty i powinna dostać w dupe :P

cypisek95 komentarzy: 43101.04.2010, 16:39

O a co z gallasem?

ArsenalFun komentarzy: 19901.04.2010, 16:39

Ale Ashavina ma kto zastapić godnie zreszta sam Arshavin ostatnio nie jest w donrej formie.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 16:38

Poczytaj komentarze cypisek, a wiesz o tym, że Denilsona aresztowano ?

ArsenalFun komentarzy: 19901.04.2010, 16:38

Szkoda Gallasa teraz będzie problem znowu z obrona ,bo Campbell jest mało zwrotnu , a Song bardziej sie przydaje w pomosy.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 16:38

ta, było tam że szedł po szklankę wody i na schodach się przewrócił :D ot, żarty..

four komentarzy: 7501.04.2010, 16:37

Co do karnego to kartka dla Puyola ma byc anulowana, natomiast sedzia sam stwierdzil ze pomylil sie z podyktowaniem karnego o kartce juz nie mowiac w swoim protokole... Pozdrawiam! Visca el Barca

ArsenalFun komentarzy: 19901.04.2010, 16:36

To napewno żart przecież wiadomo jaki mamy dzis dzień ,tylko uważam że takie żarty nie sa fajne lepiej nie zapeszać.

cypisek95 komentarzy: 43101.04.2010, 16:32

Vermalen w nocy złamał bo się poślizgnoł!

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 16:31

cypisek95--->Taa jasne :D To nie możliwe :D

4cesc44--->No to z Heńkiem zarąbiste :D

ArsenalFun komentarzy: 19901.04.2010, 16:30

Właśnie dlaczego bez Vermaelena?

four komentarzy: 7501.04.2010, 16:30

Trzeba strzelić na wyjezdzie 2 bramki ,ale nie wiem czy to nie zawiele na Camp Nou jak mieliśmy u siebie problemy ,ale ja zawsze wierze do końca wiec Go Go Gunners!

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.04.2010, 16:30

cypisek --> To prawdopodobnie Fabregas, nie Verma ;D

zonkill komentarzy: 38701.04.2010, 16:30

Wydaje mi sie, ze paradoksalnie naszym ten mecz dodal wiary we wlasne sily. Na pocztaku meczu na Emirates byli przestraszenie wielkiej Barcelony jak juniorzy (jedyni, ktorzy wydawali sie nie bac to Song i Nasri). Potem wbili nam 2 bramki i bylismy na lopatkach. Sami mowia, ze nie wierzyli juz w odwrocenie losow spotkania. Troche chyba w szczesliwym momencie padla bramka dla nas, zaraz druga i byl remis.

Przyciskajac Barce w koncowce chlopaki przelamali psychiczna blokade. Mysle, ze sprawi to za tydzien zaprezentujemy sie lepiej. Oni juz wiedza, ze Barca to nie nadludzie.

SordiBoss komentarzy: 3801.04.2010, 16:23

To bedzie bardzo Ciezki mecz ale Arsenal wydaje sie najgorsze ma juz za soba potrafili strzelic Barcelonie 2 bramki i nawet zamknac ich na ich połowie Tej Barcy nie trezba sie bac duze brawa dla Gaela Clichy swietny mecz odwazne wejscia jak zagraja na CN tak jak ostatnie 20 min to jestesmy dalej !!!

cypisek95 komentarzy: 43101.04.2010, 16:18

Podobno Vermalen nogę złamał czy to prawda?
podobno w nocy!!

REO komentarzy: 110701.04.2010, 16:14

carlosV zgadzam się z Tobą ;) To bardzo by ułatwiło rozmawianie podczas meczu :)