Czas na Premier League! Newcastle - Arsenal

Czas na Premier League! Newcastle - Arsenal 10.08.2019, 11:16, Kamil Garczorz 2082 komentarzy

Do niedawna emocjonowaliśmy się ruchami klubu na rynku transferowym i obserwowaliśmy, jak wygląda zespół w przedsezonowych meczach kontrolnych. Jednak to już odchodzi w niepamięć, co oczywiście nie oznacza, że emocje się skończyły, bo do gry wchodzi Jej Wysokość Premier League! Arsenal po nieudanej końcówce poprzedniego sezonu, wchodzi w rozgrywki z zupełnie innymi ambicjami i celami. Kanonierzy zmagania ligowe rozpoczną na St James’ Park meczem z Newcastle.

Arsenal lwią część przygotowań spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozegrał cztery spotkania. Zaczęło się od łatwej wygranej z Colorado Rapids 3-0. Później przyszedł czas na International Champions Cup i poważniejsze wyzwania. Najpierw Kanonierzy uporali się z Bayernem, wygrywając 2-1, a kolejno z Fiorentiną 3-0. Trudniejszym rywalem okazał się Real Madryt, który pokonał Arsenal w rzutach karnych, po uprzednim remisie 2-2. Po zakończeniu udziału w turnieju towarzyskim Londyńczycy wrócili do domu, gdzie przegrali 1-2 z Lyonem w ramach Emirates Cup i do końca przygotowań już nie wygrał. Arsenal zanotował jeszcze remis z Angers oraz przegrał 1-2 z Barceloną w Pucharze Gampera. Za Arsenalem niezwykle pracowite przygotowania nie tylko na boisku. Na rynku transferowym klub również nie próżnował i do klubu dołączyło aż sześciu zawodników. Gabriel Martinelli, Dani Ceballos, David Luiz, Kieran Tierney, Nicolas Pepe oraz William Saliba, który jednak został od razu wypożyczony do Saint-Etienne.

Wydaje się, że jednym piłkarzem z tej listy, który może rozpocząć mecz z Newcastle od pierwszej minuty jest Ceballos. Martinelli to 18-latek z małym doświadczeniem, Tierney aktualnie leczy uraz, Luiz do zespołu dołączył kilka dni temu, a Pepe niedawno rozpoczął przygotowania do sezonu. Niestety lista nieobecnych jest dłuższa. Bellerin i Holding wciąż leczą kontuzje, jakich nabawili się jeszcze w poprzednim sezonie, Lacazette w spotkaniu z Barceloną nabawił się drobnego urazu i przejdzie jeszcze badania przed inauguracją sezonu. Ponadto Mesut Özil i Sead Kolasinac z powodu incydentu z napadami na ich osoby, który jest badany przez policję, zostaną w Londynie. Będziemy musieć jeszcze trochę poczekać, żeby zobaczyć Arsenal w najmocniejszym zestawieniu.

Newcastle nie najlepiej rozpoczęła swoje przygotowania. Na początek przegrali bowiem z Wolverhamptonem 0-4 w Premier League Asia Trophy, ale później wygrali 1-0 z West Hamem. Po zakończeniu azjatyckiego tournee, Sroki przegrały dwa kolejne spotkania, z Preston 1-2 oraz Hibernian 1-3. Jednak na zakończenie pokonali 2-1 Saint-Etienne. W zespole Srok również doszło do kilku roszad. Do drużyny dołączyli Joelinton, Saint-Maximin, Krafth, Willems oraz Andy Carroll. Na nieszczęście kibiców kilka ważnych ogniw pożegnało się z Newcastle. Ayoze Perez zasilił Leicester, a Joselu wrócił do Hiszpanii. Jednak najpoważniejsza zmiana zaszła na ławce trenerskiej, z klubu odszedł Rafa Benitez, którego zastąpił Steve Bruce. Odejście Hiszpana może mieć poważny wpływ na wyniki drużyny znad rzeki Tyne. W zespole prowadzonym przez Steve'a Bruce'a również jest kilka nieobecności. Na pewno w ty meczu nie zagrają Carroll, Yedlin, Gayle oraz Lejeuen. Wszyscy aktualnie leczą kontuzje. Niepewni występu są Ritchie i Krafth, którzy wracają do pełnej sprawności fizycznej.

Piłkarze Newcastle nie mają najlepszych wspomnień z meczów z Arsenalem w poprzednim sezonie. Oba mecze ligowe zakończyły się zwycięstwem Kanonierów 2-0 oraz 2-1. Historia pokazuje, że Sroki nie są bez szans. Aż 67 spotkań pomiędzy obiema ekipami zakończyło się ich wygraną. Kanonierzy wygrali zaledwie 10 więcej.

Kibice The Gunners wpadli w euforię po zakończeniu okienka transferowego, ale jeszcze nie będzie dane nam obejrzeć Arsenalu w najsilniejszym składzie, także początek sezonu może okazać dość trudny, co oczywiście nie oznacza, że to gospodarze będą faworytami. Tam również zaszły poważne zmiany i możemy liczyć na to, że nasi ulubieńcy nie stracą punktów na St James’ Park.

Rozgrywki: 1. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Newcastle upon Tyne, St James’ Park

Data: Niedziela, 11 sierpnia, godzina 15:00 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Chambers, Monreal - Xhaka, Willock - Mchitarian, Ceballos, Nelson - Aubameyang

Typ Kanonierzy.com: 1:2

Newcastle UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
thegunners101 komentarzy: 247311.08.2019, 15:55

Siedzę na stadionie w pierwszym rzędzie i widzę, że Auba jest zły na Ormianina. Fatalnie wygląda Miki. Willock nieobecny. Na plus Guendo i Nelson, coś kreują.

Kiepomen komentarzy: 429511.08.2019, 15:55

Dokładnie, co z tego, że miki jest pod grą jak kasztani KAŻDE kluczowe podanie lub strzał. Gość jest tak pod formą, że określenie "bez formy" to jak klasa światowa dla innego zawodnika. Nie da się czegoś stworzyć z tak beznadziejnym zawodnkiem. Emery, dlaczego Ty nam to robisz?

DontCry komentarzy: 760811.08.2019, 15:55

O kurła, Mourinho ekspertem na Sky Sports, fajnie.

3rdpitch komentarzy: 453211.08.2019, 15:55

Na drugą połowę Iwobi za Willocka bo słabo to wygląda

MarkOvermars komentarzy: 912311.08.2019, 15:55

@DontCry: a Ozil to po to żeby przejść obok meczu?

Niles znowu krytykowany? Żeby on zawsze zaliczał chociaż takie połowy to będę zadowolony.

Matelko komentarzy: 320511.08.2019, 15:55

Za Mkiego musi wejść Pepe

MarkOvermars komentarzy: 912311.08.2019, 15:54

Jeden piszę że Willock dzisiaj słabo a drugi że bardzo dobrze, znawcy kanonierzy czas start xd

taxi_driver komentarzy: 117811.08.2019, 15:54

Szału nie ma póki co, jednakże potrafimy pograć piłką na nich połowie takim składem tylko brakuje konkretów. Bez zmian nie wbijemy tu gola.

SoulStorm komentarzy: 743011.08.2019, 15:54

@FabsFAN: XD

Arsenalx3 komentarzy: 118511.08.2019, 15:54

No po pierwszej połowie za kolorowo to nie wygląda. Miejmy nadzieję, że po przerwie się ogarną i wleca jakieś zmiany.

keisyrAFC komentarzy: 22411.08.2019, 15:54

@Reamoner:

Nie jest pierwszy do zmiany ale nie zasłużył też na nic. Widziałeś te 2-3 straty?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 15:53

@SoulStorm:
O tez to zapamiętałem. Rzucił pod nogi obrońcy Newcastle

bobslej22 komentarzy: 825211.08.2019, 15:53

@Diam51: Jeszcze Głenduzi daje radę ale nic to nie daje. Najbardziej irytujące jest to że Cazik by już miał z pięć kluczowych podań. Jeszcze nie ten poziom i pewnie nigdy bo Santi technicznie i wizją gry zjada większość zawodników i pewnie na emeryturze też będzie zjadał.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 15:53

Obrona Ok raz AMN dał się łatwo przejść Mkhitarian się wyróżnia Guendouzi ok reszta przeciętnie

Patriko komentarzy: 526911.08.2019, 15:53

@lays napisał: "Ale kibice Arsenalu to są generalnie zeebani kibice.

Podobno wygwizduja Mikiego. Tak nie zachwouje sie prawdziwy kibic, tylko byle ściera."

A teraz na poważnie, to że z paru tysięcy kibiców Arsenalu znajdzie się grupka która gwizdnie na słabsze zagranie to nie jest zj*ebanie kibiców Arsenalu, tacy ludzie siłą rzeczy znajdą się wśród każdej grupy kibiców, generalnie najbardziej zj*ebane jest takie generalizowanie... :p

lolkoznoob komentarzy: 96811.08.2019, 15:53

Obrona nieźle jak na nas, chociaż mam wrażenie, że AMN jest strasznie niepewny. Miki dużo strat, jednak gdyby nie on chyba nie stworzylibyśmy żadnego zagrożenia.

DontCry komentarzy: 760811.08.2019, 15:53

Brakuje mi tu Oezila, Willock tak średnio sobie radzi dzisiaj, a też nie do końca jestem przekonany czy ta pozycja mu odpowiada.

thegunner4life komentarzy: 895111.08.2019, 15:53

@lays:
Nie od razu Rzym zbudowano. Daj Newcastle jeszcze 45 minut :p

kiko55555 komentarzy: 35311.08.2019, 15:53

Czemu nie gra toreira?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.08.2019, 15:53

Jest w porządku. Po prostu nie ma jakości, bo takowa znajduje się na ławce.

silvano95 komentarzy: 979711.08.2019, 15:53

Wilock do zmiany xd

Henrikh Mkhitaryan lost possession more times (15) in the first-half vs. Newcastle than any other player on the pitch, at least five times more than anyone else. [
@Squawka
] #afc

O tym piszę, no nie można tak grać na tym poziomie. Co z tego, że dobrze znalazł się raz w polu karnym (i fatalnie spudłował), a raz zaliczył fantastyczne podanie.

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 15:52

Zmiany po przerwie i lecimy dalej.

Piotrek95 komentarzy: 947811.08.2019, 15:52

Ile tu komentarzy xd Zobaczymy co po przerwie pokaze Nicolas

keisyrAFC komentarzy: 22411.08.2019, 15:52

Oj Pany to była ciekawa połowa. Widać, że Miki ma czasem pomysły tylko wykonanie zawodzi.
Mi bardzo podoba się gra Willocka, w Nelsona wierzę mocno ale jeszcze trzeba poczekać na jakiś przebłysk.
Generalnie mieliśmy sporo szczęścia gdy po błędach Guendouziego i Xhaki rywal nie był w stanie skorzystać z okazji.
W drugiej odsłonie zmieniłbym Mkhitaryana bo kartkę dostał i nie widać żeby się rozkręcał popełniając kolejne babole.
COYG

MarkOvermars komentarzy: 912311.08.2019, 15:52

Nie srajcie ogniem, tragedii nie ma, wejdzie Laca i Pepe i zrobi nam się mecz

Reamoner komentarzy: 467011.08.2019, 15:52

jeśli ktoś typuje granita do zmiany po pierwszej połowie to chce poznać jego lekarza

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 15:52

@Patriko:

Tak, mam kumpla na meczu, ktory siedzi teraz wsrod kibicow AFC i mowi, ze jest buczenie, gdy jest przy pilce

swistak86 komentarzy: 118011.08.2019, 15:52

Miki może i kaparzy ale przynajmniej widać że jest pod grą, szuka jej i coś chce szarpnąć. Willock po 30 minutach siadł kompletnie, Nelson coś tam biega ale bez rezultatu, Xhaka nie wiem czy on tam w ogóle jest na boisku raz zagrał piłę i tyle go widzieli, Auba jakiś taki nie swój, chyba tęskni za Lacą, Guendo najlepiej, ma dobry przegląd pola i ładnie balansuje ciałem tylko jak zwykle cały czas gra zbyt nonszalancko, nie widać też Naczosa.

kaziu874 komentarzy: 672911.08.2019, 15:52

Willock i Mkhitaryan do zmiany, za nich Ceballos i Pepe

huanito komentarzy: 3711.08.2019, 15:52

Słabo to wygląda.na usprawnienie skład praktycznie drugi....

DontCry komentarzy: 760811.08.2019, 15:52

Nie wiem z czego wynikają to niedokładności u Mikiego, technicznie jest niezły, ale za często mu się to zdarza.

Słaba pierwsza połowa, młodzi raczej przeciętnie, mam nadzieję, że nasi rezerwowi zrobią dziś różnicę.

W obronie w miarę, dwa małe błędy się zdarzyły.

Gorczi komentarzy: 44011.08.2019, 15:52

@Matornen: Chłopaki zwolnili już Managera, przewidzieli cały sezon po 45 minutach pierwszej kolejki, a ponadto po transferach myśleli, że Arsenal ma skład na mistrza kraju :D.

SoulStorm komentarzy: 743011.08.2019, 15:52

@FabsFAN: Plus tragiczny rzut z autu w wykonaniu AMN.

bartas1984 komentarzy: 36911.08.2019, 15:51

Pepe i Ceballos to mus, bo męczenia buły nie będzie końca.

kamo99111 komentarzy: 689611.08.2019, 15:51

Miki---->Pepe
Xhaka---->Ceballos

I powinnismy sie rozkrecic w dugiej polowie. Przeczuwam bramke Nelsona (o ile nie zejdzie :-D)

Mickeylo komentarzy: 272411.08.2019, 15:51

@Marzag: i w tym tkwi cały sęk.

ZielonyLisc komentarzy: 2027511.08.2019, 15:51

PEPE, LACAZETTE I CEBALLOS i mamy 3 pkt.

Sztofort komentarzy: 259511.08.2019, 15:51

Jak dla mnie Willock powinien cofać się bardziej do środka bo przez tamtego czołga który sobie truchta to nie ma formacji środkowej, jest obrona-mateo-ofensywa z willockiem

MarioG komentarzy: 121911.08.2019, 15:51

Kiepsko...

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 311.08.2019, 15:51

@thide: Może i trochę ale lepiej nie stracić gola bo z taką grą trudno będzie wcisnąć dwa.

FanekAFC komentarzy: 511211.08.2019, 15:51

@Fabri4: No dobra, troche lepiej niż Miki ale dalej bardzo słabo, wszystko na alibi, a w defensywie jak się ustawia i broni to jest tragedia.

Koroniarz komentarzy: 1010611.08.2019, 15:51

@thegunner4life: Cebulasa to móglby juz dać od 45'

Czeczenia komentarzy: 1247511.08.2019, 15:51

Oh, potężny Unai Emery znów nie rozpracował przeciwnika? Zaskakujące jak to, że jutro jest poniedziałek.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52011.08.2019, 15:50

Jak tam? Emery już zwolniony?

berno90 komentarzy: 72911.08.2019, 15:50

@lays: jak mamy nie oceniać?!
A na koncu brakuje tych 3-4pkt do top4..

Kiepomen komentarzy: 429511.08.2019, 15:50

Żenująco gra Arsenal, zero zagrożenia, zero. Ja nie wiem, Emery chyba myśli że ma trio Mbappe-Cavani-Ney z przodu i oni wszystko zrobią, bo ciągle wystawia Mhitariana. Ile jeszcze epitetów obraźliwych na niego można użyć?

ZielonyLisc komentarzy: 2027511.08.2019, 15:50

Pierwsza połowa niezbyt przekonująca. Na duży plus Willock, gość nie unika gry i gra odważnie, Nelson też spoko. Chambers też dobrze się sprawuje. Mikitarian i Xhaka tradycyjnie - niecelne podania najczęściej do przeciwnika. Aubie brakuje Laci, dawać Pepe za Mikiego i Lacę za Nelsona.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18411.08.2019, 15:50

Gdyby w konkursie na rozegranie piłki zestawić Chambersa, Błęduziego, Xhakę, a także Cazorlę z zasłoniętymi oczami oraz połamaną nogą, to ze względu na stopień niepełnosprawności, trzeba by wykluczyć pierwszą trójkę.