Czerwone Diabły pewnie pokonują Arsenal 2-1

Czerwone Diabły pewnie pokonują Arsenal 2-1 03.11.2012, 14:41, Sebastian Czarnecki 3230 komentarzy

Jeżeli ktoś przed meczem myślał, że czeka nas wyrównany pojedyek dwóch klasowych drużyn, to był w ogromnym błędzie. Czerwone Diabły od początku do końca kontrolowały przebieg meczu i na dobrą sprawę mogły wygrać zdecydowanie wyżej niż 2-1. Kanonierzy przez cały mecz byli bezradni i jedynie przyglądali się temu, jak ich przeciwnicy szturmują na bramkę kapitalnego tego dnia Mannone. Podopieczni Arsene'a Wengera dopiero w doliczonym czasie gry przypomnieli sobie, że do zdobycia punktów potrzebne są bramki, ale gol Cazorli w 94. minucie był przynajmniej o 10 minut za późno. Manchester United w pewnym stylu pokonał Arsenal i zasłużenie zgarnął 3 punkty.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Wilshere, Arteta - Ramsey, Cazorla, Podolski - Giroud

Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Cleverley, Carrick, Young - Rooney, van Persie

Minęły dopiero trzy minuty, a Vito Mannone już został zmuszony do wyciągnięcia piłki ze swojej bramki. Prawym skrzydłem świetnie urwał się Rafael, który zagrał do środka, gdzie czekał Vermaelen. Kapitan Arsenalu popełnił jednak katastrofalny błąd, a futbolówka spadła prosto pod nogi van Persiego, który strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans włoskiemu golkiperowi. Warto odnotować, że były Kanonier nie celebrował bramki strzelonej byłemu klubowi, 1-0 dla gospodarzy.

Po szybkim golu Manchesteru, tempo spotkania zdecydowanie opadło. Obie ekipy dysponowały futbolówką głównie w środku pola i nie potrafiły stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Nawet kiedy któraś z drużyn decydowała się w końcu na jakąś akcję zaczepną, to przeważnie kończyła się ona na linii obronnej przeciwnika.

W 21. minucie Czerwone Diabły miały świetną okazję do podwyższenia rezultatu. Lewą stroną kapitalnie ruszył Evra, dograł do Rooneya, a ten wspaniałym prostopadłym podaniem uruchomił Robina van Persiego. Holender mógł strzelić swojego drugiego gola w tym meczu, ale na wysokości zadania stanął Vito Mannone, który w dobrym stylu obronił uderzenie.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Aaron Ramsey zapędził się prawym skrzydłem i spróbował zgrać piłkę do środka, ale znajdował się tuż przy linii końcowej boiska i zbyt ostry kąt nie pozwolił mu odnaleźć żadnego z kolegów. Odnalazł za to de Geę, który wypiąstkował futbolówkę poza pole karne.

W 26. minucie gospodarze znowu stworzyli sobie dogodną sytuację. Po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu do bezpańskiej futbolówki dopadł Rooney, który oddał mocny strzał na bramkę Mannone. Włoski golkiper kolejny raz popisał się kapitalną paradą i uchronił swój zespół przed utratą bramki.

W 45. minucie po dośrodkowaniu Valencii, piłkę ręką w polu karnym zagrał Cazorla i Mike Dean słusznie podyktował jednastkę dla Manchesteru United.

Do wykonania jedenastki podszedł Wayne Rooney i... NIE TRAFIŁ! Wciąż 1-0 dla Manchesteru!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Czerwone Diabły zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Już pierwsza minuta drugiej połowy mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Kolejny katastrofalny błąd w obronie popełnił Vermaelen, który umożliwił van Persiemu wyjście na wolne pole. Holender dograł w pole karne do Valencii, ale ten nie wykorzystał idealnego prezentu.

Arsene Wenger najwyraźniej miał dosyć nieudolności swojej drużyny i już w 52. minucie zdecydował się na zmianę. Całkowicie bezproduktywnego Ramseya zastąpił Theo Walcott.

W 54. minucie Kanonierzy w końcu zagrozili bramce de Gey. Groźny strzał na jego bramkę oddał Olivier Giroud, ale kąt dzielący go od bramki był dla niego zdecydowanie za ostry.

Na następną groźną akcję w meczu musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Sam na sam z Mannone wyszedł Robin van Persie, który znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale nie potrafił pokonać włoskiego bramkarza, który popisał się fenomenalną paradą i wybił piłkę na rzut rożny.

Szybko wykonany rzut rożny przez Czerwone Diabły, piłka znalazła się pod nogami Rooneya, który dośrodkował prosto na głowę Evry. Francuz wykorzystał błąd w kryciu Vermaelena i mocnym strzałem pokonał Mannone.

Trzy minuty po straconej bramce z boiska wyleciał Jack Wilshere, który wyciął Evrę równo z ziemią, za co został ukarany drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem.

Między 75. a 80. minutą Czerwone Diabły strzeliły jeszcze dwie bramki, jednak żadna z nich nie została uznana. Najpierw na spalonym był van Persie, potem Anderson.

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził kolejną zmianę, Andriej Arszawin zastąpił na murawie Lukasa Podolskiego.

Na pierwszy strzał Arsenalu w światło bramki musieliśmy czekać do 92. minuty, kiedy to na wolne pole wyszedł Giroud. Na wysokości zadania stanął jednak de Gea.

W 94. minucie honorowego gola pięknym strzałem zdobył Cazorla. Tuż po tym trafieniu Mike Dean zakończył spotkanie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w bardzo słabym stylu przegrali z v-ce mistrzem Anglii i przez 90 minut wyglądali jak dzieci we mgle.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41260 newsów: 105.11.2012, 22:19

wiecie jaki kurs na to ze arsenal wygra? 4.1 ;p bukmacherzy nie wiedza ze gervinho i ramsey kontuzjowani

piootrek2 komentarzy: 101805.11.2012, 22:19

Jak ktoś lubi poczytać wypociny naszych redaktorów sportowych to polecam artykuł na blogu Steca. Nie lubie go ale troche racji ma.

rafalstec.blox.pl/2012/11/Calkiem-nowy-kolor-Arsenalu.html#ListaKomentarzy

Pinguite komentarzy: 1502005.11.2012, 22:18

pauleta19 > Jaki trzeci? Drugi chyba, nieprawdaż?

Pinguite komentarzy: 1502005.11.2012, 22:17

Heh, Soton chyba spadną z PL. Szkoda...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.11.2012, 22:17

Odemwingie trzeci gol, łeee tyle to nawet Gervinho strzeli.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4205.11.2012, 21:46

Ma ktos link/skrot z faulem Cleverleya na czerwo?

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 205.11.2012, 21:45

Ars3n
No jak tata pracuje dla Realu to trudno się dziwić ;D Ciekawe czy będzie tak dobry jak ojciec. Bo jak dotąd to nikt Zizou do pięt nie dorósł. A talent to jego syn ma to fakt, ale nie wiedziałam, że już 17 na karku. To za niedługo może i do 1 składu wskoczyć.

mskafc komentarzy: 579605.11.2012, 21:39

Gary Nevile: "Arsenal invested £390million in a stadium to set themselves up for the next 60 years, not for the next six years

Ars3n komentarzy: 1235405.11.2012, 21:37

Michal
Nie.Pewnie sie pomyliles z synem Beckhama.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.11.2012, 21:36

Ładny gol Odemwingiego, a może jego by kupić ?

pamplemousse komentarzy: 186005.11.2012, 21:36

Jak to sie stalo ze Persie nie dostal czerwonej kartki za faul na Bacarym? No kuhwa

Michal123 komentarzy: 154105.11.2012, 21:36

Sorry za błąd :s to syn Beckham'a :)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 205.11.2012, 21:36

cieniak14
Pewnie ten co się jeszcze nie urodził..xD

pamplemousse komentarzy: 186005.11.2012, 21:35

A ma ktos filmiki z wslizgami Jacka? Szczególnie ten drugi mnie interesuje po ktorym dostal czerwo

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.11.2012, 21:34

Osz kurde, to naprawdę analiza, "ten co chce" to sobie chce.

cieniak14 komentarzy: 172705.11.2012, 21:34

Ale on nie ma tylko 1 syna ten 2 czy tam 3 jest kibicem AFC :D

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 405.11.2012, 21:33

@kurczak

Z tego co wiem to Wenger obserwował Lallane jak był młokosem ale nie zdecydował się na transfer.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 205.11.2012, 21:33

Ars3n
Ach, no tak, gdzieżby indziej mógł grać xP Szkoda ;>

Michal123 komentarzy: 154105.11.2012, 21:31

a syn Zidane'a nie jest przypadkiem kibicem Arsenalu ? :p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.11.2012, 21:31

Arsenal23 > Kiedyś oglądałem program na Canal Sport w którym Szczęsny i Fabian oprowadzali jakiegoś dziennikarza z Canal Sportu po obiekcie treningowym Arsenalu. Wojtek powiedział, że ten kto chce to sobie analizuje swoje błędy z poprzedniego meczu. Coś w tym stylu.

Ars3n komentarzy: 1235405.11.2012, 21:30

Chica
W szkolke Realu, zapomnij o nim :d

kurczak1996 komentarzy: 55105.11.2012, 21:30

a co byście powiedzieli na Lallane? Jak dla mnie marnuje się w świętych i w Arsenalu z miejsca wygryzłby takiego Podolskiego, czy innego Ramseya :P

Pier.doly mi oncezurowalo,LOL.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 205.11.2012, 21:30

Gdzie gra teraz syn Zidane'a? Może by go tak Wenger kupił od razu ;d

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2705.11.2012, 21:30

Borussia gra piach w tym sezonie w BL to i Lewy niewiele strzela, ale i tak to jest kozak grajek.

Michal123 komentarzy: 154105.11.2012, 21:29

Diaby wróci silniejszy,zagra 3 dobre spotkania i znowu się połamie :-)

Ars3n komentarzy: 1235405.11.2012, 21:29

A23
Wenger nie ma czasu na takie *******y.On woli pojsc na mecz Nextseries (czy jak to sam sie zwie) i poogladac mlodych chlopakow.

mskafc komentarzy: 579605.11.2012, 21:27

Wenger "I believe that Rosicky and Diaby will come back stronger and will give us a boost, they will almost be like.... NEW SIGNINGS"

trololol

Michal123 komentarzy: 154105.11.2012, 21:27

Acolt Marz dalej :3

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.11.2012, 21:26

Wenger był kiedyś na meczu najbliższego rywala ? Co widzę to SAF, Lambert, Rodgers na trybunach. Ciekawe czy w Arsenalu to analizują.

Bellers komentarzy: 123605.11.2012, 21:26

Ej panowie, kiedy kończy się kontrakt Walcottowi?

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 605.11.2012, 21:26

Ja tam marzę o Falcao :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 505.11.2012, 21:24

Majkel_Majkel@
A co wysyłasz powtórki do F.A że takie pilne ?

Zawader komentarzy: 135905.11.2012, 21:22

watchhighlightsonline.blogspot.com/2012/11/video-robin-van-persie-tackle-on-sagna.html

van Persie vs Sagna

pajdi komentarzy: 378005.11.2012, 21:15

Tylko to są piłkarze już ograni na wyspach, nie będzie trzeba kupować kota w worku, nie będzie taki piłkarz potrzebował czasu na wkomponowanie się do drużyny, tylko z miejsca stanie się jej ważnym ogniwem.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4205.11.2012, 21:14

ma ktos linka do faulu Pussiego na Sagny i faulu Cleverleya (tego, za ktory powinien dostac czerwo? )

PILNE!

PILNE!

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 21:09

Nazwisko Suareza od tyłu czyta się Zeraus a to nie najlepszy znak dla kibiców Kanonierów..

Klama komentarzy: 3971 newsów: 205.11.2012, 21:07

Lewy jest dobry, zgadzam się. ale w tym sezonie nie przekonuje tak jak rok temu...
mi się marzy Suarez....

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 21:06

Lewy Lewym ale w tym sezonie strzelił tylko 3 gole w bundeslidze, większośc goli to dobicie piłki do pustej bramki, fakt jest to fajny napadzior no ale ***** ja tam wole Aubameyanga albo Lopeza

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 205.11.2012, 21:05