Czerwone Diabły pewnie pokonują Arsenal 2-1

Czerwone Diabły pewnie pokonują Arsenal 2-1 03.11.2012, 14:41, Sebastian Czarnecki 3230 komentarzy

Jeżeli ktoś przed meczem myślał, że czeka nas wyrównany pojedyek dwóch klasowych drużyn, to był w ogromnym błędzie. Czerwone Diabły od początku do końca kontrolowały przebieg meczu i na dobrą sprawę mogły wygrać zdecydowanie wyżej niż 2-1. Kanonierzy przez cały mecz byli bezradni i jedynie przyglądali się temu, jak ich przeciwnicy szturmują na bramkę kapitalnego tego dnia Mannone. Podopieczni Arsene'a Wengera dopiero w doliczonym czasie gry przypomnieli sobie, że do zdobycia punktów potrzebne są bramki, ale gol Cazorli w 94. minucie był przynajmniej o 10 minut za późno. Manchester United w pewnym stylu pokonał Arsenal i zasłużenie zgarnął 3 punkty.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Wilshere, Arteta - Ramsey, Cazorla, Podolski - Giroud

Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Cleverley, Carrick, Young - Rooney, van Persie

Minęły dopiero trzy minuty, a Vito Mannone już został zmuszony do wyciągnięcia piłki ze swojej bramki. Prawym skrzydłem świetnie urwał się Rafael, który zagrał do środka, gdzie czekał Vermaelen. Kapitan Arsenalu popełnił jednak katastrofalny błąd, a futbolówka spadła prosto pod nogi van Persiego, który strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans włoskiemu golkiperowi. Warto odnotować, że były Kanonier nie celebrował bramki strzelonej byłemu klubowi, 1-0 dla gospodarzy.

Po szybkim golu Manchesteru, tempo spotkania zdecydowanie opadło. Obie ekipy dysponowały futbolówką głównie w środku pola i nie potrafiły stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Nawet kiedy któraś z drużyn decydowała się w końcu na jakąś akcję zaczepną, to przeważnie kończyła się ona na linii obronnej przeciwnika.

W 21. minucie Czerwone Diabły miały świetną okazję do podwyższenia rezultatu. Lewą stroną kapitalnie ruszył Evra, dograł do Rooneya, a ten wspaniałym prostopadłym podaniem uruchomił Robina van Persiego. Holender mógł strzelić swojego drugiego gola w tym meczu, ale na wysokości zadania stanął Vito Mannone, który w dobrym stylu obronił uderzenie.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Aaron Ramsey zapędził się prawym skrzydłem i spróbował zgrać piłkę do środka, ale znajdował się tuż przy linii końcowej boiska i zbyt ostry kąt nie pozwolił mu odnaleźć żadnego z kolegów. Odnalazł za to de Geę, który wypiąstkował futbolówkę poza pole karne.

W 26. minucie gospodarze znowu stworzyli sobie dogodną sytuację. Po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu do bezpańskiej futbolówki dopadł Rooney, który oddał mocny strzał na bramkę Mannone. Włoski golkiper kolejny raz popisał się kapitalną paradą i uchronił swój zespół przed utratą bramki.

W 45. minucie po dośrodkowaniu Valencii, piłkę ręką w polu karnym zagrał Cazorla i Mike Dean słusznie podyktował jednastkę dla Manchesteru United.

Do wykonania jedenastki podszedł Wayne Rooney i... NIE TRAFIŁ! Wciąż 1-0 dla Manchesteru!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Czerwone Diabły zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Już pierwsza minuta drugiej połowy mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Kolejny katastrofalny błąd w obronie popełnił Vermaelen, który umożliwił van Persiemu wyjście na wolne pole. Holender dograł w pole karne do Valencii, ale ten nie wykorzystał idealnego prezentu.

Arsene Wenger najwyraźniej miał dosyć nieudolności swojej drużyny i już w 52. minucie zdecydował się na zmianę. Całkowicie bezproduktywnego Ramseya zastąpił Theo Walcott.

W 54. minucie Kanonierzy w końcu zagrozili bramce de Gey. Groźny strzał na jego bramkę oddał Olivier Giroud, ale kąt dzielący go od bramki był dla niego zdecydowanie za ostry.

Na następną groźną akcję w meczu musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Sam na sam z Mannone wyszedł Robin van Persie, który znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale nie potrafił pokonać włoskiego bramkarza, który popisał się fenomenalną paradą i wybił piłkę na rzut rożny.

Szybko wykonany rzut rożny przez Czerwone Diabły, piłka znalazła się pod nogami Rooneya, który dośrodkował prosto na głowę Evry. Francuz wykorzystał błąd w kryciu Vermaelena i mocnym strzałem pokonał Mannone.

Trzy minuty po straconej bramce z boiska wyleciał Jack Wilshere, który wyciął Evrę równo z ziemią, za co został ukarany drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem.

Między 75. a 80. minutą Czerwone Diabły strzeliły jeszcze dwie bramki, jednak żadna z nich nie została uznana. Najpierw na spalonym był van Persie, potem Anderson.

W 82. minucie Arsene Wenger przeprowadził kolejną zmianę, Andriej Arszawin zastąpił na murawie Lukasa Podolskiego.

Na pierwszy strzał Arsenalu w światło bramki musieliśmy czekać do 92. minuty, kiedy to na wolne pole wyszedł Giroud. Na wysokości zadania stanął jednak de Gea.

W 94. minucie honorowego gola pięknym strzałem zdobył Cazorla. Tuż po tym trafieniu Mike Dean zakończył spotkanie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w bardzo słabym stylu przegrali z v-ce mistrzem Anglii i przez 90 minut wyglądali jak dzieci we mgle.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
piti16 komentarzy: 209905.11.2012, 21:04

Arsenal23

no no dobre typy :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.11.2012, 21:02

Ribery w styczniu i mamy najlepszego skrzydłowego po Ronaldo ^^. Do spółki jeszcze Coutinho i lecimy na majstra :|

David92 komentarzy: 640005.11.2012, 21:02

Klama - Riise Ci do skladu wskoczy :D Dlatego, ze gral.

Ars3n komentarzy: 1235405.11.2012, 21:02

Wenger i tak was nie slucha i nie kupi nikogo kogo chcecie, wiec nie marzcie juz sobie.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2705.11.2012, 21:01

Co do Lewego to się zgadzam, że by do nas idealnie pasował, ale jego cena JEST już dla Arsenalu nieosiągalna.

Pytanie co do FPL.
Morrisona mam w 1szym składzie, ale chłopak dzisiaj nie zagra. na ławce na 1 miejscu mam riise, który ma 0, a na drugim Gorkssa - 11 pkt :3
Jest szansa, aby punkty gracza Reading się liczyły? :D

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 20:56

Ligue 1 dostarcza ogromną ilośc piłkarzy do czołowych klubów europy, tam się rodzi talent na talencie, ich szkółki są świetne, piłkarze ukształtowani, pół Tuluzy, Montpellier czy Lillie jest do wyjęcia, nie mówiąc o perełkach z Lyonu, Marsyli albo Rennes

LexoN komentarzy: 22405.11.2012, 20:56

A może Fellaini?

Me3mber, pewnie wszyscy odpowiedzą- Ben Arfa :p ale to nie są takie rzeczy

kanonierosll komentarzy: 197905.11.2012, 20:51

tak sobie spojrzałem na zdjęcie l drużyny. i doszedłem do wniosku, że mamy świetnych piłkarzy każdy ma lepsze i gorsze strony. myślę, że naszym problemem nie są umiejętności czysto piłkarskie, lecz mentalność. SAF wyrabia i bierze do zespołu zwycięzców. nwm jak wygląda atma w naszej szatni ale myśle że Wenger powinien troche zmienić podejście na swoje ostatnie lata trenerki -_o

pronik komentarzy: 517905.11.2012, 20:51

skoro MU,City skupuja naszych zawodnikow to my chyba mozemy sie pokusic o zawodnikow z np Evertonu,Newcastle

Me3mber komentarzy: 256105.11.2012, 20:51

Jeżeli byście mieli wybór, to jakiego skrzydłowego byście chcieli z Anglii?

veron komentarzy: 459205.11.2012, 20:50

Kurde Morrisona mam w FPL, liczyłem że dzisiaj mi zapuntkuje a on kontuzje na treningu złapał i nie gra :/

piti16 komentarzy: 209905.11.2012, 20:49

pajdi

A myślisz że tacy piłkarzy jak Hazard Ribery to skąd się wzięli ?

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 20:49

pajdi Cisse jest wychowankiem Metz, Ben Arfa Lyonu, Cabaye Lillie tak więc wiesz, Ligue 1 jest zajebista ziom

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 20:48

może Papcio skusi się na Sissoko z Toulousy, za dwa miechy można z nim podpisac kontrakt, świetny chłopak, obecnie nieco w cieniu Capoue ale i tak wy*****y w kosmos

pajdi komentarzy: 378005.11.2012, 20:48

Wy jeszcze chcecie piłkarzy z Ligue 1 ? :f Wyjdą tacy pseudo snajperzy jak Chamakh czy Giroud, albo kolesie co mają problemy z dyscypliną jak M'Villa.
Na wyspach jest mnóstwo piłkarzy, nie trzeba szukać daleko. Ba/Cisse/Cabaye/Ben Arfa/Fellaini itd, itd..

piti16 komentarzy: 209905.11.2012, 20:46

Robizg1

po za tym to zupełnie inny typ napastnika on jest zwinny dobry drybling , strzał dobra szybkość to nie jest zawodnik podobny do Chamakha czy Giroud

piti16 komentarzy: 209905.11.2012, 20:44

Robizg1

że Wenger w tych Francuzów nie trafia to nie mój problem brac go i tyle

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 20:43

Boruc z tego co czytałem to się do*******ił do własnych kibiców :O

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.11.2012, 20:43

moim zdaniem jedyny napastnik który będzie do nas pasował i ma takiego kciuka z dopiskiem cena/jakość to jest Lewy. Lepsi od niego są, ale są też zbyt drodzy i dla nas nie osiągalni.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.11.2012, 20:41

Się Boruc nagrał -.-

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068705.11.2012, 20:41

Boruca nie ma nawet na ławie ;x ładnie narozrabiał ;p

pronik komentarzy: 517905.11.2012, 20:40

SOUTHAMPTON: Gazzaniga, Clyne, Fonte, Yoshida, Fox, Schneiderlin, S. Davis, Lallana (c), Ramírez, Lambert, Rodriguez.

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 20:40

Aubameyang to co najmniej 15 mln, ale gośc jest prze****, rozwija się z roku na rok

mskafc komentarzy: 579605.11.2012, 20:38

Hulk's sister has been kidnapped in Brazil according to the police, and Hulk has permission to fly to Brazil from Zenit soon

holy fuck

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.11.2012, 20:38

piti
Kolejny super snajper z Francji!? Stanowcze NIE!

piti16 komentarzy: 209905.11.2012, 20:37

a ja proponuje Williana z Szahtaru i Aubameyanga

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.11.2012, 20:35

pajdi,

gervinho to nie potrafi podać piłke na noge nawet... te jego rajdy niekiedy są kompletnie bez celowe..

dlatego nie ma co ale trzeba kilku postarać się oddać a kupić 2 zawodników, którzy w jakimś stopniu uzupełnią luke po straconych zawodnikach.. Isco, ma podobny styl do Nasriego, również lubi schodzić do środka.. a Navas to powinno być wzmocnienie.. bo Fabsa zamieniliśmy Cazorlą..

te 2 transfery byłby lepsze niż jeden Falcao..

mskafc komentarzy: 579605.11.2012, 20:34

Eisfield & Akpom have both scored for the Arsenal U21's tonight so far v Bolton and we currently lead 2-1, we're 23 minutes into the game

Michal123 komentarzy: 154105.11.2012, 20:34

Łilfred ^^

molas4 komentarzy: 45805.11.2012, 20:33

pajdi

Wiadomo czyja , ale nie wiem czy zwroscie uwage na to ze odkad z roznych wrzuca pilke santi nic nie strzelamy, nie pamietam w ktorym dokladnie meczu to bylo ale musielismy odrabiac strate i spieszylo nam sie wiec do wrzutki szybko pobiegl Arteta i odrazu piekna wrzutka i oddalismy strzal , i tu rodzi sie pytanie , dlaczego jak nie idzie nam po wrzutkach Santiego to do roznego nie podchdzi Arteta a Santi wtedy moglby stanac na 20 metrez na ewentualna dopitke.

Michal123 komentarzy: 154105.11.2012, 20:33

Wygramy jutro ! :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.11.2012, 20:32

Ben Arfa+Isco+Fellaini+napastnik (obecnie nie mam pomysłu, ale może City lub Real będą chciały kogoś sprzedać w promocyjnych cenach, jak nie to pewnie wycieczka w kierunku mniej znanych lig) i rozwalamy system. Później się budzę.

Skończy się pewnie na kupieniu Wilfrieda Zahy, który zapowiada się naprawdę znakomicie, ale myślenie, że zbawi nas 20-latek z Championship byłoby niepoważne :p

Walcott Zaha takie moje przewidywania na to najbliższe okienko

pajdi komentarzy: 378005.11.2012, 20:32

No właśnie schodził do środka, więcej grał w środku, nie mówiąc, że pod koniec Wenger wystawiał go typowo na środku obok Cesca.
Logiczne, że skrzydłami też gramy, ale większość ataków opierała się na prostopadłych podaniach czy też atakami środkiem boiska. Theo czy Gerwazy to nie są piłkarze jak Valencia czy Eden, którzy potrafią zagrać piłkę na nos.

Belzebub666 komentarzy: 280105.11.2012, 20:31

Gervazy leje ciepłym moczem na grę zespołową

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.11.2012, 20:30

Jutro przegramy, ale i tak zawsze GO GO GUNNERS!!! Stawiam na 4:1 :(

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.11.2012, 20:30

Gervinho to akurat lubi schodzić na zerowy kąt..

Pajdi,

Samir grał na skrzydle i schodził do środka a Theo gra na skrzydle od 4 lat..

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 105.11.2012, 20:30

Belzebub666, ja bym powiedzial ze on lubi zejsc do boku ;d

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 105.11.2012, 20:29

pajdi, no przestrzelil 2, ale w meczach reprezentacji pokazuje ze potrafi strzelic groznie z niczego i ze nie potrzeba mu wiele zeby strzelic gola, wystarczy dobrze zagrana pilka, tu czul sie pewnie niepewnie i sie podpalil, z czego z liverpoolem ta sytuacja i tak byla skazana na porazke bo pilka za bardzo wypuszczona na bok i jedyne co mogl zrobic to strzelic w bramkarza ktory byl dobrze ustawiony

piti16 komentarzy: 209905.11.2012, 20:27