David Luiz po meczu z Bournemouth

David Luiz po meczu z Bournemouth 06.10.2019, 21:01, Dawid Wieczorek 10 komentarzy

Arsenal pokonał dziś Bournemouth 1:0, a jedynego gola w tym meczu zdobył David Luiz.

Brazylijczyk po spotkaniu spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na kilka pytań.

Czy Arsenal zasłużył na zwycięstwo?
Myślę, że tak. Mogliśmy w pierwszej połowie zdobyć więcej bramek, ale mimo wszystko kontrolowaliśmy mecz. Druga część gry przypominała typowe spotkanie Premier League. Bournemouth ma bardzo klasowych zawodników, więc pojedynek ten był naprawdę ciężki. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia gola. Jeśli masz możliwość zabicia meczu, musisz to zrobić. Jeśli ci się to nie uda, to ta liga jest tak silna, że każdy z zespołów może zmienić rezultat. W drugiej połowie Bournemouth trochę nas przycisnęło, lecz byliśmy wystarczająco silni, by zdobyć trzy oczka i zachować czyste konto.

O koncentracji w drugiej połowie...
Lubimy grać z piłką przy nodze, więc koncentracja jest bardzo ważna, ponieważ z tyłu głowy musimy mieć wynik meczu. Ceballos czy Matteo to bardzo waleczni pomocnicy i bardzo nam dziś pomogli odnieść zwycięstwo. Gdy widzisz, jak Auba biegnie z pressingiem do trójki obrońców, to wiesz, że ta drużyna ma charakter. Takie mecze jak ten dzisiejszy zaprocentują w przyszłości.

O zdobyciu pierwszego gola dla Arsenalu...
To wspaniałe uczucie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być, więc zdobycie bramki, która dała nam trzy punkty, bardzo mnie raduje.

O serii pięciu spotkań bez porażki w Premier League...
Uważam, że rozwijamy się z każdym meczem. Graliśmy ostatnio w kilku rozgrywkach, trener mocno rotował składem, a mimo to osiągaliśmy świetne wyniki. Taki jest właśnie dzisiejszy Arsenal - posiadamy w kadrze wielu jakościowych zawodników i każdy z nich ma szansę na grę. Wszyscy starają się pomóż drużynie.

BournemouthDavid LuizPremier League autor: Dawid Wieczorek źrodło: arsenal.com
Elastico07 komentarzy: 1250907.10.2019, 11:54

@dolny napisał: "Faktycznie ten wślizg pod koniec meczu zrobił robotę."
Tym bardziej że po tym wślizgu wybił piłkę w aut,a miał czas żeby spokojnie rozegrać.Mimo wszystko dobre zawody wczoraj zagrał,chyba najlepszy jego mecz w tym sezonie mimo ze nie obeszło się bez paru mniejszych błędów.

MarkOvermars komentarzy: 912307.10.2019, 10:52

Póki co Luiz wciąż na minusie, 2 mecze nam zawalił i jeden wygrał xd

sickstick komentarzy: 275907.10.2019, 09:18

Wślizg w polu karnym w końcówce meczu zrobił Guendouzi. Co nie zmienia faktu że Luiz zagrał już drugi świetny mecz z rzędu

dolny komentarzy: 265407.10.2019, 08:51

Wczoraj zagrał niezłe zawody. Faktycznie ten wślizg pod koniec meczu zrobił robotę. Widać, że Luiz jest znaczącą postacią w szatni.

SoulStorm komentarzy: 743007.10.2019, 00:34

Kochamy Cię Luiz!!!

COYG

RuteQ komentarzy: 93106.10.2019, 22:24

a ja zapamiętałem jego 5 minut elektryczności na początku 2 połowy i dwie szanse wisienek .. Całe szczęście jednak się ogarnął

michal192837465 komentarzy: 765406.10.2019, 22:22

@czarnykruk:
Na 100% Luiz.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 106.10.2019, 22:21

Luiz zaraz za Chambersem najlepszy na boisku. Mimo iż jest byłym smerfem to jednak jest teraz naszym zawodnikiem i ja życzę mu jak najlepiej. Niech gra takie mecze częściej i zamknie usta krytykom. W ogóle obrona bez Nilesa wyglądała pewniej choć nie ustrzegła się błędów. Teraz brakuje nam tylko Tierneya za rzadko myślącego Kolasinaca i będzie dobrze. Jestem też ciekaw par Sokratis-Holding oraz Luiz-Holding.

czarnykruk komentarzy: 69906.10.2019, 22:08

@michal192837465: A to nie był wślizg Guendo? :D

michal192837465 komentarzy: 765406.10.2019, 21:46

Po serii słabych ligowych spotkań, dzisiaj Luiz grał świetnie. Bramka, kilka wygranych pojedynków w powietrzu, dobra asekuracja i 93 minucie kapitalny wślizg, który nie tylko zatrzymał groźną kontrę rywali, ale także pozwolił nam utrzymać się przy piłce w ważnym momencie. Nie ma się do czego przyczepić. Mam nadzieję, że ten występ to nie był przypadek, ale forma idąca w górę.