Derby dla Tottenhamu, słaby Arsenal przegrywa 1-2

Derby dla Tottenhamu, słaby Arsenal przegrywa 1-2 02.10.2011, 18:03, Michał Sucharski 1970 komentarzy

O 17 czasu polskiego na stadionie White Hart Lane rozpoczął się mecz Tottenham - Arsenal. Gospodarze wygrali 2-1 po raczej słabym spotkaniu. Koguty kontrolowały grę przez większość czasu, Kanonierzy z kolei nie potrafili skonstruować groźnych akcji, z wyjątkiem jednej, zakończonej bramką.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Song, Gibbs, Coquelin, Arteta, Ramsey, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Tottenham: Friedel, Walker, Kaboul, King, Assou-Ekotto, Van der Vaart, Parker, Modric, Bale, Adebayor, Defoe.

Już w 1. minucie groźną kontrę po stracie piłki przez Ramseya miały Koguty, jednak Modric został złapany na spalonym.

W 7. minucie Tottenham stanał przed szansą zdobycia bramki, jednak Parker nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Nieco wcześniej Adebayor przedrylował prawie całą obronę Arsenalu, zatrzymał go jednak Coquelin.

Oba zespoły starają się przede wszystkim utrzymać się przy piłce, widać stres w poczynaniach zarówno Arsenalu jak i Tottenhamu.

W 16. minucie zza pola karnego groźnie strzelał Walcott, piłka po rykoszecie przeleciała jednak pół metra obok słupka, rzut rożny dla Kanonierów.

Trzy minuty później lewą flanką szarżował Bale, jednak jego dogrania na pole karne nie potrafił wykorzystać van der Vaart, który nie trafił czysto w piłkę.

Jest 22. minuta. Van Persie faulowany na skraju pola karnego, rzut wolny z bocznej części boiska wykonuje Arteta. Hiszpan spróbował zaskakującego strzału, uderzył jednak za mocno.

Minutę później strzału z 20 metrów znów spróbował Walcott, ale to nie mogło zaskoczyć Brada Friedela.

W 28. minucie przed szansą strzelenia bramki byli gospodarze. Dośrodkowania z prawej strony nie potrafił wykorzystać Rafael van der Vaart, strzelając prosto w Szczęsnego.

Minutę później stuprocentową okazję zmarnował Gervinho. Van Persie popisał się przebojową akcję lewym skrzydłem. Ograł obrońcę gospodarzy i po przebiegnięciu dwudziestu metrów wyłożył piłkę Iworyjczykowi. Ten jednak z 10 metrów przestrzelił.

W 32. minucie faulowany przed polem karnym Defoe. Per Mertesacker ukarany żółtą kartką, przed szansą Tottenham; van der Vaart uderza w mur.

Dwie minuty później dobre podanie od Gervinho otrzymał Walcott. Anglik nie trafił jednak w bramkę.

W 37. minucie Kanonierzy dzięki grze z pierwszej piłki przedostali się na pole karne Kogutów, szansę zmarnował Ramsey.

40. minuta to popis gospodarzy. Koguty szybko wyprowadziły piłkę z własnej połowy. Zza pola karnego piłkę dośrodkował Adebayor, a wszystko wykończył Van der Vaart strzałem z lewej nogi. 1-0.

Dwie minuty później groźnie z 30 metrów uderzał Bale, piłka przeszła jednak obok słupka.

Szybka odpowiedź Ramsaya, Walijczyk strzelał jednak zbyt słabo, aby zagrozić bramce strzeżonej przez Friedela.

Wygląda na to, że Tottenham wyszedł na drugą połowę jeszcze bardziej zmobilizowany. Groźną akcję Garetha Bale’a zatrzymał Sagna, rzut rożny dla Kogutów.

Dwie minuty później ten sam zawodnik oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Odpowiedź Arsenalu: prawą stroną drybluje Gervinho, piłka wychodzi na rzut rożny.

Chwilę później, w 51. minucie piłkę przed polem karnym zebrał Song, przeprowadził akcję lewą stroną i dośrodkował idealnie pod nogi Ramseya, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. 1-1.

Przebudzenie Kanonierów. Ciągłe ataki Arsenalu powodują, że Tottenham nie może wyjść z własnej połowy.

W 58. minucie piłkę z własnej połowy wyprowadziły Koguty. Po kilku zagraniach z klepki w środku pola, Adebayor znalazł się oko w oko ze Szczęsnym. Nie potrafił jednak wykorzystać tej sytuacji.

6 minut później groźną akcję znowu przeprowadził zespół gospodarzy. Szarżującego Defoe’a zatrzymał jednak Mertesacker, rzut rożny dla Kogutów.

Chwilę później, upadając po powietrznym starciu z Assou-Ekotto, kostkę skręcił Sagna. Nie wygląda to dobrze; Francuza zmienia Carl Jenkinson.

Słaby fragment meczu, oba zespoły mają problem z wymianą kilku precyzyjnych podań i skonstruowaniem ataku pozycyjnego.

Na sytuację na boisku reaguje Wenger. W 72. minucie Yossi Benayoun zmienia Theo Walcotta.

Chwilę po wejściu Izraelczyka na boisko, groźną akcję przeprowadziły Koguty. Dośrodkowanie z lewej strony dotarło do Luki Modrica, jednak jego strzał został zablokowany. Wybitą piłkę przejął Walker, który strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza Arsenalu. 2-1.

Napór Tottenhamu trwa. Piłka dostała się za linie obrony Arsenalu, gdzie czekał Gareth Bale. Nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam i strzelił obok słupka.

Jest 82. minuta. Inicjatywę przejął Arsenal, jednak Kanonierzy mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji; Tottenham czeka na swoje okazje z kontrataku.

Minutę później kapitalną akcję popisał się Gareth Bale. Przy linii bocznej boiska ograł dwóch piłkarzy Arsenalu, przebiegł 40 metrów, oddał piłkę przed pole karne do Defoe’a, jednak strzał Anglika wybronił Szczęsny.

Mimo swojej świeżości Jenkinson przegrywa każdy pojedynek biegowy z Balem. Prawie wszystkie akcje Kogutów rozgrywane są po ich lewej stronie.

W 88. minucie Gareth Bale posłał długą, wyrzucającą piłkę do Defoe. Anglik spróbował zaskakującego strzału z bocznej części pola karnego, trafił jednak obok bramki.

Kolejny błąd Jenkinsona. We własnym polu karnym stracił piłkę na korzyść Luki Modrica. Chorwat trafił jednak w boczną siatkę.

W 92. minucie kolejną groźną akcję przeprowadziły Koguty. Dośrodkowanie Modrica z lewej strony zatrzymał Coquelin, rzut rożny dla gospodarzy.

W ostatnich minutach w pole karne Tottenhamu wybrał się sam Szczęsny, jednak nie zdołał pomóc swojej drużynie po źle dośrodkowanych rzutach rożnych.

Sędzia zakończył pierwsze tegoroczne derby północnego Londynu. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów wygrał Tottenham. W zespole Spurs widać było więcej chęci, zaangażowania. Przeprowadzili oni także znacznie więcej składnych akcji zakończonych strzałami. Z kolei Arsenalowi brakowało pomysłu na grę. W ich grze nie było polotu, błyskotliwości, z której kiedyś słynęli. Kolejnym zmartwieniem kibiców Arsenalu może być kontuzja Bakary'ego Sagny, znacznie osłabiająca defensywę tego zespołu.

Tottenham Hotspur autor: Michał Sucharski źrodło: własne
amadeo komentarzy: 514906.10.2011, 21:54

Hat-trick AOC ;d

adipetre komentarzy: 79706.10.2011, 21:37

Szkoda ze Pearce jest takim debilem, wpuscilby Barkleya i McEachrana to z AOC by sobie poklepali, a tak trzeba ogladac popisy Hendersona czy Rodwella.

kamil_malin komentarzy: 933206.10.2011, 21:29

Troszkę nudny ten mecz. Ale najważniejsze, że Alex błysnął.

scKanonier94sc komentarzy: 318906.10.2011, 21:27

ciekawe jak bedzie wydladala nasza kadra po sparingach...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.10.2011, 21:18

@c13

Inne pytanie - dlaczego w ogóle go nie było na ławce.

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2011, 21:17

No to tylko czekac az dostanie powołanie od Capello

kamil_malin komentarzy: 933206.10.2011, 21:13

@ imprecis
A dziękuję, z reguły staram się nie wrzucać czegoś słabego. :P

Wrzuciłem link do meczu, kiedy AOC zapakował 2 bramki akurat musiałem wyjść...

Zaloguj komentarzy: 216606.10.2011, 21:10

ilemi.me/30229/1/Watch-Iceland-vs-England--U21-/

Mi tu bardzo dobrze chodzi.

kamil_malin komentarzy: 933206.10.2011, 21:08

Podawałem niżej, śmiga wspaniale. :)

concrete13 komentarzy: 869806.10.2011, 21:07

tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie dostał choć 30 minut z kurczakami..skoro ma ciąg na bramkę :/

concrete13 komentarzy: 869806.10.2011, 21:02

kamil_malin - > pewnie któryś z nich znów zaliczy jakąś asystę a jak dobrze pójdzie to i brameczke

kanonier_89 komentarzy: 93906.10.2011, 21:02

AOC i 0-1 dla Anglii:)

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2011, 20:52

MS 2014*

songoku95 komentarzy: 2348606.10.2011, 20:52

kto wie kiedy Arsenal będzie mógł złożyć powtórną prośbę o prace Joela Campbella?

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2011, 20:51

@pavi28
Park z tego co wiadomo nie zagra jak i paru innych najlepszych pilkarzy bo 4 dni pozniej graja wazny mecz eliminacyjny do ME w 2014 roku.

kamil_malin komentarzy: 933206.10.2011, 20:48

Uprzedzając pytanie, tak Henri i AOC w pierwszym składzie. ;)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 306.10.2011, 20:47

Wraz z poziomem gry Arsenalu spadł tez poziom spamu na k.com....

kamil_malin komentarzy: 933206.10.2011, 20:46

lshunter.tv/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=65058&tid=211825&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=327

Mecz Anglików U-21.

concrete13 komentarzy: 869806.10.2011, 20:46

songoku - > oby był nudny a nie "wzbogacony" o kolejnych "inwalidów", którzy na reprezentacji sobie krzywdę zrobili

songoku95 komentarzy: 2348606.10.2011, 20:36

kurde teraz będzie nudny okres na k.com... Przerwa na Euro 2012 :/ zero meczy, może nasi po meczach w reprezentacji nabiorą pewności?

popekns komentarzy: 742006.10.2011, 20:30

Spam bez Konidego to nie to samo ;P

Mizzou komentarzy: 605306.10.2011, 20:28

@popekns
Jak to mówi stare kanonierskie przysłowie: "Nie ma MIzza, jest lipa" ;P

popekns komentarzy: 742006.10.2011, 20:24

Dzizas, jaka tu stypa ostatnimi czasy...

kilerr15 komentarzy: 69806.10.2011, 20:02

dzieki za typy :]

pavi28 komentarzy: 73206.10.2011, 19:59

Ciekawe czy Park jutro zagra.

Machas1886 komentarzy: 9606.10.2011, 19:56

Nie dawał bym na Anglie. To ich 1 spotkanie w historii a czarnogora sobie niezle radzi.

pelek komentarzy: 214606.10.2011, 19:51

A Barazite znów strzela, tym razem dla u21. Ciekawe jak się potoczy jego kariera jak tak dalej będzie grał.

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2011, 19:44

@henry147 no nie wiem czy Czarnogora - Anglia 2. Gospodarze zremisowali na Wembley, bardzo dobrze sobie radza w eliminacjach i spokojnie moga ograc Anglikow.

kilerr15 komentarzy: 69806.10.2011, 19:22

siemka, mam pytanie ma ktos z was moze jakies ciekawe propozycje (w miare pewne) na jaki meczyk dzisiaj mozna postawic? glownie mysle tu o under 21

amadeo komentarzy: 514906.10.2011, 19:17

ahahahaha Ruscy za dużo wypili chyba xD
sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/roberto-carlos-anzy-chce-pozyskac-c-ronaldo-neymar,1,4872956,wiadomosc.html

songoku95 komentarzy: 2348606.10.2011, 19:11

mam teraz chwile i patrze teraz filmki na yt fify i wszyscy sie tak jarali tą fifą że ma być jak na xboxa czy ps3 a tu wgl nic sie nie zmieniła a mam namyśli to sposób rozgrywania piłki szybko bez problemupodchodzi się pod bramkę przeciwnika tak samo jak dryblingi że idą strzałki w lewo i prawo a ten zawodnik cały czas tylko prawo w lewo... Widać tylko niektóre takie małe rzeczy poprawione w fife... :/ Osobiście jeszcze nie kupiłem fify na konsole ale tylko czekam jak sprzedam 11 i będę miał pieniądze i liczę że na xboxa fifa będzie lepsza niż 11 i sie nie rozczaruje...

pajdi komentarzy: 378006.10.2011, 19:07

Takie gadanie, że The Times, The Sun itd.. z Nasrim też na początku plotki zaczęły pojawiać się właśnie z takich brukowców,a jak się skończyło wszyscy wiemy. Gdyby Robin nie miał wątpliwości podpisał by już nowy kontrakt, a nie czekał na koniec sezonu, przypominam, że Samir też twierdził, że poczeka do wakacji i podpisze nową umowę. Także wszystko wygląda podobnie, z tym, że Holender jest bardziej przywiązany do AFC. Jednak jak wiadomo celem piłkarza jest wygrywanie trofeów, a na obecną chwilę ma większe szanse w The Citizens.. do póki RVP nie podpiszę kontraktu spokojnym być nie można.

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2011, 19:07