Derby dla Tottenhamu, słaby Arsenal przegrywa 1-2

Derby dla Tottenhamu, słaby Arsenal przegrywa 1-2 02.10.2011, 18:03, Michał Sucharski 1970 komentarzy

O 17 czasu polskiego na stadionie White Hart Lane rozpoczął się mecz Tottenham - Arsenal. Gospodarze wygrali 2-1 po raczej słabym spotkaniu. Koguty kontrolowały grę przez większość czasu, Kanonierzy z kolei nie potrafili skonstruować groźnych akcji, z wyjątkiem jednej, zakończonej bramką.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Song, Gibbs, Coquelin, Arteta, Ramsey, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Tottenham: Friedel, Walker, Kaboul, King, Assou-Ekotto, Van der Vaart, Parker, Modric, Bale, Adebayor, Defoe.

Już w 1. minucie groźną kontrę po stracie piłki przez Ramseya miały Koguty, jednak Modric został złapany na spalonym.

W 7. minucie Tottenham stanał przed szansą zdobycia bramki, jednak Parker nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Nieco wcześniej Adebayor przedrylował prawie całą obronę Arsenalu, zatrzymał go jednak Coquelin.

Oba zespoły starają się przede wszystkim utrzymać się przy piłce, widać stres w poczynaniach zarówno Arsenalu jak i Tottenhamu.

W 16. minucie zza pola karnego groźnie strzelał Walcott, piłka po rykoszecie przeleciała jednak pół metra obok słupka, rzut rożny dla Kanonierów.

Trzy minuty później lewą flanką szarżował Bale, jednak jego dogrania na pole karne nie potrafił wykorzystać van der Vaart, który nie trafił czysto w piłkę.

Jest 22. minuta. Van Persie faulowany na skraju pola karnego, rzut wolny z bocznej części boiska wykonuje Arteta. Hiszpan spróbował zaskakującego strzału, uderzył jednak za mocno.

Minutę później strzału z 20 metrów znów spróbował Walcott, ale to nie mogło zaskoczyć Brada Friedela.

W 28. minucie przed szansą strzelenia bramki byli gospodarze. Dośrodkowania z prawej strony nie potrafił wykorzystać Rafael van der Vaart, strzelając prosto w Szczęsnego.

Minutę później stuprocentową okazję zmarnował Gervinho. Van Persie popisał się przebojową akcję lewym skrzydłem. Ograł obrońcę gospodarzy i po przebiegnięciu dwudziestu metrów wyłożył piłkę Iworyjczykowi. Ten jednak z 10 metrów przestrzelił.

W 32. minucie faulowany przed polem karnym Defoe. Per Mertesacker ukarany żółtą kartką, przed szansą Tottenham; van der Vaart uderza w mur.

Dwie minuty później dobre podanie od Gervinho otrzymał Walcott. Anglik nie trafił jednak w bramkę.

W 37. minucie Kanonierzy dzięki grze z pierwszej piłki przedostali się na pole karne Kogutów, szansę zmarnował Ramsey.

40. minuta to popis gospodarzy. Koguty szybko wyprowadziły piłkę z własnej połowy. Zza pola karnego piłkę dośrodkował Adebayor, a wszystko wykończył Van der Vaart strzałem z lewej nogi. 1-0.

Dwie minuty później groźnie z 30 metrów uderzał Bale, piłka przeszła jednak obok słupka.

Szybka odpowiedź Ramsaya, Walijczyk strzelał jednak zbyt słabo, aby zagrozić bramce strzeżonej przez Friedela.

Wygląda na to, że Tottenham wyszedł na drugą połowę jeszcze bardziej zmobilizowany. Groźną akcję Garetha Bale’a zatrzymał Sagna, rzut rożny dla Kogutów.

Dwie minuty później ten sam zawodnik oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Odpowiedź Arsenalu: prawą stroną drybluje Gervinho, piłka wychodzi na rzut rożny.

Chwilę później, w 51. minucie piłkę przed polem karnym zebrał Song, przeprowadził akcję lewą stroną i dośrodkował idealnie pod nogi Ramseya, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. 1-1.

Przebudzenie Kanonierów. Ciągłe ataki Arsenalu powodują, że Tottenham nie może wyjść z własnej połowy.

W 58. minucie piłkę z własnej połowy wyprowadziły Koguty. Po kilku zagraniach z klepki w środku pola, Adebayor znalazł się oko w oko ze Szczęsnym. Nie potrafił jednak wykorzystać tej sytuacji.

6 minut później groźną akcję znowu przeprowadził zespół gospodarzy. Szarżującego Defoe’a zatrzymał jednak Mertesacker, rzut rożny dla Kogutów.

Chwilę później, upadając po powietrznym starciu z Assou-Ekotto, kostkę skręcił Sagna. Nie wygląda to dobrze; Francuza zmienia Carl Jenkinson.

Słaby fragment meczu, oba zespoły mają problem z wymianą kilku precyzyjnych podań i skonstruowaniem ataku pozycyjnego.

Na sytuację na boisku reaguje Wenger. W 72. minucie Yossi Benayoun zmienia Theo Walcotta.

Chwilę po wejściu Izraelczyka na boisko, groźną akcję przeprowadziły Koguty. Dośrodkowanie z lewej strony dotarło do Luki Modrica, jednak jego strzał został zablokowany. Wybitą piłkę przejął Walker, który strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza Arsenalu. 2-1.

Napór Tottenhamu trwa. Piłka dostała się za linie obrony Arsenalu, gdzie czekał Gareth Bale. Nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam i strzelił obok słupka.

Jest 82. minuta. Inicjatywę przejął Arsenal, jednak Kanonierzy mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji; Tottenham czeka na swoje okazje z kontrataku.

Minutę później kapitalną akcję popisał się Gareth Bale. Przy linii bocznej boiska ograł dwóch piłkarzy Arsenalu, przebiegł 40 metrów, oddał piłkę przed pole karne do Defoe’a, jednak strzał Anglika wybronił Szczęsny.

Mimo swojej świeżości Jenkinson przegrywa każdy pojedynek biegowy z Balem. Prawie wszystkie akcje Kogutów rozgrywane są po ich lewej stronie.

W 88. minucie Gareth Bale posłał długą, wyrzucającą piłkę do Defoe. Anglik spróbował zaskakującego strzału z bocznej części pola karnego, trafił jednak obok bramki.

Kolejny błąd Jenkinsona. We własnym polu karnym stracił piłkę na korzyść Luki Modrica. Chorwat trafił jednak w boczną siatkę.

W 92. minucie kolejną groźną akcję przeprowadziły Koguty. Dośrodkowanie Modrica z lewej strony zatrzymał Coquelin, rzut rożny dla gospodarzy.

W ostatnich minutach w pole karne Tottenhamu wybrał się sam Szczęsny, jednak nie zdołał pomóc swojej drużynie po źle dośrodkowanych rzutach rożnych.

Sędzia zakończył pierwsze tegoroczne derby północnego Londynu. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów wygrał Tottenham. W zespole Spurs widać było więcej chęci, zaangażowania. Przeprowadzili oni także znacznie więcej składnych akcji zakończonych strzałami. Z kolei Arsenalowi brakowało pomysłu na grę. W ich grze nie było polotu, błyskotliwości, z której kiedyś słynęli. Kolejnym zmartwieniem kibiców Arsenalu może być kontuzja Bakary'ego Sagny, znacznie osłabiająca defensywę tego zespołu.

Tottenham Hotspur autor: Michał Sucharski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.10.2011, 21:44

Odkąd obejrzałem w kinie "The Social Network" zastanawiałem się co to za kawałek puścili na samym początku - taki fajny bluesowy rytm. Na ścieżce dźwiękowej go nie umieścili. Parę dni temu w końcu odkryłem prawdę:

youtube.com/watch?v=PnTb0PfbSoE

jacob83 komentarzy: 59305.10.2011, 21:41

Zaznaczam ze to ranking z 2010 roku i nie ma tam jeszcze obecnych wlascicieli Liverpoolu

jacob83 komentarzy: 59305.10.2011, 21:38

Kolega fcescf chyba nie wrzuca wiec wrzucam ja. Przy okazji szukajac tego linka dowiedzialem sie Glasgow Rangers FC ma 0.2% udzoalow w Arsenalu ;-)
caughtoffside.com/2010/10/06/the-2010-football-rich-list-top-10-richest-players-owners-and-managers/

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 305.10.2011, 21:35

Ktoś mnie wołał?

jacob83 komentarzy: 59305.10.2011, 21:28

fcescf----->No wlasnie. Zapodalbys linka z tym rankingiem. To moze byc ciekawe ;-)

SamirRosicky komentarzy: 285305.10.2011, 21:25

Kondzio ->
No dokładnie. Brakuje bardzo tych wieczornych rozmów. Wtedy był taki klimat.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4805.10.2011, 21:13

@fcescf

Zapodaj link z tego zestawienia ;)

@rafal1987

Chyba miałeś na myśli "wykupi większość akcji".

mskafc komentarzy: 579605.10.2011, 21:13

pelek

no wlasnie jak uderzam i chce wkleic, to mam tylko szary obraz..

kb8konrad komentarzy: 143205.10.2011, 21:10

LEHMANN relaksuje się po meczu z Polską ;)

fcescf komentarzy: 255405.10.2011, 21:10

A Kroenke jest dopiero 8 w tym zestawieniu.

fcescf komentarzy: 255405.10.2011, 20:54

Wiecie że Usmanov jest zaraz po szejkach z Man City jeżeli chodzi o bogactwo ma 14 mlrd a szejkowie... 20 mlrd

pelek komentarzy: 214605.10.2011, 20:50

mskafc
a probowales normalnie uderzyć w Print Screen?

mskafc komentarzy: 579605.10.2011, 20:44

da sie jakos zrobic screena w fifie? :

KondzioElite komentarzy: 618705.10.2011, 20:36

Samir: ani Mariusz, ani Eryk, ani Kacper, ani nikt inny już tak często nie wchodzi :(

SamirRosicky komentarzy: 285305.10.2011, 20:34

popekns ->
Raczej nie, jak chodzi o towarzystwo to strona bardzo się zmieniła. Na gorsze.

bobocian komentarzy: 154005.10.2011, 20:24

PSZ
Co do Wojtka pełna zgoda. On nie potrafi obronic normalnie, on broni "kapitalnie, wspaniale i fenomenalnie", ale to nie jego wina, że media jarają się byle czym.

KondzioElite komentarzy: 618705.10.2011, 20:14

Adrian: niestety, nie masz :(

mitmichael komentarzy: 4924305.10.2011, 19:58

Haha to jest najlepsze

"Jestem kontuzjowany, przez co wypadłem z kadry na mecze reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że wrócę jak najszybciej - to wiadomość dla polskich mediów. Poza tym proszę, piszcie dalej, że Szczęsny ma trafić do Barcelony. To sprawia, że śmieję się za każdym razem, gdy czytam wiadomości!" - zakończył golkiper Arsenalu.

szym254 komentarzy: 255605.10.2011, 19:52

@rafal1987

Duchem Św. nie jest, jakby wiedział (oczywiście jeżeli jest normalny) to nie wklejałby tego po raz drugi hyyy ?

popekns komentarzy: 742005.10.2011, 19:52

Ulala, coś się spam urwał. Ciekawe czy mam jeszcze w sobie ten dar przywoływania największych spamerów k.com?

PSZ komentarzy: 5505.10.2011, 19:07

@bobocian

Ostatnio był umieszczony cały wywiad na jednym z serwisów innego klubu. Bodajże z przeglądu nie pamiętam...ale 2 tygodnie temu się ukazał.

Fakt jego charakter nie pasował komu trzeba, jednak nie wspominał już o tym jak w momencie lepszej gry domagał się natychmiastowych podwyżek itp.
Należy posłuchać obu stron bo prawda leży po środku.

Powracając do Wojtka mnie tylko denerwuje mówienie o nim jako fantastycznym bramkarzu. Boruc swego czasu był fantastyczny. Bronił wszystkimi kończynami i wyciągał setki lecące w okno. Jak narazie Szczęsny ma ten bramkarski fart że większość na Szczęście leci w niego. Szczęsny jest przyzwoity na dzień dziśejszy jest najlepszym graczem Arsenalu ale to nie oznacza żeby oznajmiać iż jest fantastycznym bramkarzem. Bo jeśli jego interwencję (grę) określa się tak samo jak kiedyś interwencję Boruca czy nawet Jerzego Dudka ( również Matyska którego mało kto pamięta) a nawet porównując do nich to mi się nóż w kieszeni otwiera

ste100 komentarzy: 331805.10.2011, 19:00

Jak podaje włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport", Eden Hazard podpisał wstępną umowę z Realem Madryt. Gwiazdor OSC Lille i całej Ligue 1 ma przenieść się do Madrytu w czasie nowego okna transferowego.

bobocian komentarzy: 154005.10.2011, 18:57

PSZ
Który wywiad masz na myśli? Umiejętności Szczęsnego były przepustką do wielkiego futbolu, a że jego trudny charakter nie pasował komu trzeba to już inna historia. Nie zgodzę się z Tobą, że gdzie kasa tam i on. To nadużycie.

PSZ komentarzy: 5505.10.2011, 18:44

@bobocian

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam

Nie piszę żadnych bzdur!!! To że przeczytałeś wywiad z ojcem Szczęsnego i usłyszałeś "jego" wersję nie znaczy że jest ona prawdziwa?? Co ty wczoraj się urodziłeś??? Należy poznać wersję wszystkich stron także ludzi którzy pracowali z Maćkiem Szczęsnym. Więc nie pierdziel mi tu nie znam sprawy.

PSZ komentarzy: 5505.10.2011, 18:43

@bobocian

jacob83 komentarzy: 59305.10.2011, 18:22

fcescf----->podobny typ zawodnika jak Hazard. Skrzydlowy ze swietna lewa noga. Zazwyczaj operuje po prawej stronie boiska czesto schodzac do srodka i oddajac strzaly.

fcescf komentarzy: 255405.10.2011, 18:03

Chyba się zastanowię nad kupnem koszulki z tej strony Manchesteru City z napisem F*ck Nasri

KanonierChris komentarzy: 292405.10.2011, 17:54

schade@

Koszulki oryginalne czy jakoś średnio?

schade komentarzy: 386205.10.2011, 17:50

football-shirts.cba.pl

Polecam, fajna strona jakbyście chcieli sobie koszulkę kupić ;)

@ jacob83
Jak już jesteśmy przy PSV, to mi się podoba też Wijnaldum (też rocznik 1990)

gooner1992 komentarzy: 57705.10.2011, 16:50

youtube.com/watch?v=ZHLsP7kmq5A&feature=related

Szogun komentarzy: 28578 newsów: 305.10.2011, 16:48

To o Hazardzie widać już wszyscy wiedzą a w tym tygodniu Nuri Sahin także deklarował gotowość do gry a z tego zawodnika może być także gracz najwyższych lotów więc mamy tak: Kaka, Sahin, Di Maria, Ozil,Khedira,Alonzo,Fabio Concentrao,Antilop i Diarra a teraz jeszcze Hazard.
Przy założeniu ,że 4 góra pięciu z nich gra. Powiedzmy Khedira zostanie przetransferowany w jego miejsce Hazard chodź to inna pozycja.
Więc 5 pomocników dość silnych zostaje na ławce + 2 których nazwisk nie wymieniałem.
Zdaje się dużo, więc po jaką cholerę do grającego coraz lepiej zespołu i zespołu który zdaje się łapać rytm na każdy mecz wprowadzać jeszcze kogoś.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 405.10.2011, 16:46

facebook.com/photo.php?fbid=10150356463752241&set=a.319660827240.148873.298331982240&type=1&theater

KanonierChris komentarzy: 292405.10.2011, 16:35

Nie wiem czy widzieliście:)
Z twittera Wojtka:

"3) Please continue the "Szczesny to Barcelona" rumours. Makes me laugh everytime I read it :) haha"

Kanonier9p komentarzy: 99405.10.2011, 16:35

rafal1987

na ławke , Mourinho chce miec i mocna 11 i mocna lawke rezerwowych nie jest glupi tak jak Wenger .

adipetre komentarzy: 79705.10.2011, 16:27

Jacob83,

juz nei przesadzaj z tym Strootmanem, jest dobry, ale gdzie mu do Hazarda !?

Szalai005 komentarzy: 37005.10.2011, 16:21

A ja dopóki nie zobaczę podpisanego kontraktu to nie wierzę w żadną z tych PLOTEK i wam radzę robić to samo.

Kanonier9p komentarzy: 99405.10.2011, 16:04

koniec Kaki ??? hahaha a to dobre . Hazard w Realu nie na pomocnika tylko na skrzydlowego wraz z Cristiano . Kaka sie rozkreca.

janek_4 komentarzy: 123505.10.2011, 15:28

jak dwa tygodnie, to pewnie zamówię. po wypłacie dobra siostra się we mnie odzywa ;)

nasripolecinakase komentarzy: 35605.10.2011, 15:24

max 2 tyg

janek_4 komentarzy: 123505.10.2011, 15:21

zamawiał ktoś z Was kiedyś coś z oficjalnego sklepu Arsenalu? Chciałabym bratu koszulkę zamówić, ale zastanawiam się ile może iść do PL...

mcdarks9 komentarzy: 64005.10.2011, 15:01

Tak samo było z tym Neymarem niby już ustalil warunki kontraktu a potem okazało się że to wszystko plotki.

jacob83 komentarzy: 59305.10.2011, 14:53

Jesli chodzi o przeglad pola i rozgrywanie pilki to na pewno wiecej niz Hazard. Zreszta jak oceniasz pilkarzy po filmikach na youtubie to wspolczuje. Ja sie pilka holenderska troche interesuje i mecze PSV ogladam czesto.

SamirRosicky komentarzy: 285305.10.2011, 14:52