Derby Londynu: Fulham vs Arsenal
17.10.2025, 18:29, Patryk Bielski
751 komentarzy
Premier League wraca do gry w sobotę, a Arsenal wybiera się na Craven Cottage, by zmierzyć się z Fulham w derbach Londynu. Kanonierzy, po świetnym początku sezonu 2025/26, chcą utrzymać się na szczycie tabeli. Historia spotkań z Fulham jest dla nich korzystna – Cottagers wygrali tylko raz w ostatnich 14 ligowych starciach. Jednak to właśnie na Craven Cottage Arsenal doznał jedynej porażki w ostatnich 18 wyjazdowych derbowych pojedynkach.
Fulham, które obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli z ośmioma punktami, liczy na podtrzymanie dobrej passy na własnym boisku. Po remisie z Manchesterem United i zwycięstwach nad Leeds United oraz Brentford, gospodarze będą chcieli uniknąć porażki w czwartym kolejnym meczu u siebie po raz pierwszy od sezonu 2011/12.
Co mówią trenerzy?
Mikel Arteta podkreśla, że mimo kontrolowania gry w zeszłym roku, Arsenal stracił bramkę i musiał walczyć o wynik. - Chcemy poprawić nasze wyniki z ostatnich lat i dać z siebie wszystko. Fulham to dobrze prowadzona drużyna i musimy być w najlepszej formie - mówi Arteta.
Marco Silva zauważa, że jego drużyna była konkurencyjna w ostatnich meczach z Arsenalem, mimo braków kadrowych. - Chcemy pokazać, że potrafimy rywalizować na najwyższym poziomie, nawet bez kilku kluczowych zawodników. Potrzebujemy naszych kibiców, by pokazać jedność i wsparcie - dodaje Silva.
Informacje o składach
Arsenal będzie musiał radzić sobie bez Martina Odegaarda, który doznał kontuzji kolana. Piero Hincapie wraca do treningów po problemach z pachwiną, a Martin Zubimendi i Ben White powinni być gotowi do gry. Noni Madueke, Kai Havertz i Gabriel Jesus nadal leczą urazy kolan. Fulham z kolei będzie musiało radzić sobie bez Sasy Lukica i Antonee Robinsona, a także Rodrigo Muniza. Raul Jimenez, Kenny Tete i Samuel Chukwueze są niepewni występu.
Taktyczne rozważania
Adrian Clarke zastanawia się, czy Marco Silva zdecyduje się na nietypowe ustawienie 3-4-2-1, które zastosował przeciwko Bournemouth. Fulham ma solidną formę na własnym boisku, ale Arsenal będzie musiał być cierpliwy w swoich atakach. Joachim Andersen dominuje w obronie Fulham, więc Kanonierzy powinni unikać wrzutek w pole karne.
Alex Iwobi, były zawodnik Arsenalu, jest jednym z największych zagrożeń dla Kanonierów. Jego kreatywność i umiejętność tworzenia sytuacji mogą sprawić problemy defensywie Arsenalu.
Statystyki i ciekawostki
Arsenal przegrał tylko jedno z ostatnich 17 wyjazdowych spotkań Premier League, wygrywając cztery z ostatnich sześciu. Fulham może przegrać trzeci mecz z rzędu po raz pierwszy od grudnia 2023 roku. Rywale Arsenalu oddali mniej niż sześć cennych strzałów w sześciu kolejnych meczach ligowych. Bukayo Saka zdobył trzy bramki w ostatnich czterech występach przeciwko Fulham, a Gabriel ma na koncie trzy gole przeciwko tej drużynie.
źrodło: Arsenal.com
12 godzin temu 1 komentarzy

17.10.2025, 18:49 14 komentarzy

17.10.2025, 18:29 751 komentarzy

16.10.2025, 21:19 5 komentarzy

11.10.2025, 19:04 0 komentarzy

10.10.2025, 12:14 8 komentarzy

10.10.2025, 11:59 2 komentarzy

07.10.2025, 13:50 21 komentarzy

06.10.2025, 11:57 1676 komentarzy

05.10.2025, 22:50 0 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 5 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Saka jakby pomyślał nauczony sędziowaniem tych błaznów, powinienem łapać się za kolano i zwijać z bólu. Plus jakiś medyk przy nim
A potem ktos mi powie ,ze nas nie dymaja sedziowie i trzeba wygrywax
Byłem zwolennikiem wprowadzeniu varu, ale to gówno aktualnie bardziej przeszkadza niż pomoga, a żadnej sprawiedliwości nie daje.
co ten Arsenal zrobił tym sędziom?
dla liVARpool bylyby 3/3 karne w tej sytuacji
Sorry, ale to ktoś z tego *****ego pgmolu musi wydawać takie instrukcje, żeby VAR odpierdalał taki cyrk przeciwko Arsenalowi.
Faulu na Gyo nawet nie analizowali, a tu odpierdalaja ZNOWU takie gówno, mimo że wg PGMOL powinni wzywać tylko do OCZYWISTYCH błędów
ale te przepisy to syf XD raz będzie karny - raz nie będzie, raz faul - raz nie.. raz ręka - raz nie. Wszystko zależy od iNtErPReTaCJi i humoru sędziego. Można wyciąć zawodnika i ewentualnie połamać mu nogi ale jak czubkiem buta musnąłeś piłkę to wszystko jest git. No chyba że wyciąłeś piłkarza city - wtedy faul bezdyskusyjny.
Ale nas dymają co mecz
Ale dlaczego przy faulu. A Gyo nie było varu a tu już tak ? 2 ewidentne karne tak samo jak z NU .
Ruchani przez VAR FC
Jeszcze ten Leno ... Który normalnie nie radzi sobie z wrzutkami dzis łapie je praktycznie wszystkie...
Trossard dziś jest tak irytujący.
Ja się nie zgodzę. Z Newcastle dycyzja byłą skandaliczna, ale tutaj ten kontakt z piłką był o wiele mocniejszy i decyzja jest moim zdaniem do wybronienia.
W meczu z Newcastle Pope tylko musnął piłkę i praktycznie nie zmienił kierunku. A nawet nie tyle musnął, co Gyokeres nabił czubek jego buta. Tutaj interwencja dość wyraźna imho.
Byłem pewien że nie dadzą karnego
Było wiadomo, że będzie anulowana decyzja. Kolo urodził się pod Manchesterem więc... ;)
@Trempa: w tym właśnie jest cały szkopuł. Bije pierw w kolano a on chrzani o tym, że piłki dotknął
Jak oni zaczynają sprawdzać godzinę przed monitorkiem, a potem tuptają tak sobie jak bohaterowie w zwolnionym tempie a świat czeka na werdykt, to czuje takie zmrożenie że masakra ^ zenua
Rozumiem że jak dziubnie się piłkę i połamie się nogę to faulu nie ma bo przecież była najpierw dotknięta piłka
Jeżeli beton i gra pod kontrę to Martinelli in
Trzeba wbić z gry na 2:0 i tyle
@alexis1908: z której w sumie też nie potrafią właściwie skorzystać ;)
Ale zrobili z tego systemu Var szopkę. Trochę się zapędzają w kozi róg.
Btw: zauważył ktoś na tych powtórkach, że zanim obrońca trafił w piłkę, to uderzył swoim kolanem we kolano Sali?
Tak się nie da grać, sędzia wskazuje 11 a VAR co robi? Krzyczy do słuchawki że na pewno błąd? I potem chłop stoi i się zastanawiam 3 minuty nad tym oczywistym błędem?
Co za idiotyzm, faul 100%, najpierw kolano potem piłka, oszuści.
Chore są te przepisy na styk, coś tam dotknął tej piłki ale ułamek sekundy szybciej było najpierw dotknięcie nogi. Tak samo jak te spalone na 00000,5 centymetra. Takie rzeczy nie powinny być w ogóle sprawdzane. tylko puszczane normalnie jako karne czy brak spalonego.
Przepraszam, mogę dostać bana, ale ****ć tą łysą pałę z gwizdkiem skorumpowaną
Polecam szybko strzelić na 2-0 :)
Tego karnego szczerze mówiąc bym nie dał, jest dosyć klarowne trafienie w piłkę. Nie to co w meczu z Newcastle gdzie było zupełnie przypadkowe
@pablofan: za dużo techniki ;)
Jak Arteta nie pójdzie na wojnę z tą sędziowską sitwa jak swego czasu mourinho, to takich sytuacji będą na pęczki w dalszej części sezonu. Kolejny mecz i kolejny wał.
I znowu naprawiamy 'clear and obvious' błędy? Takie oczywiste błędy, że musimy 10min patrzeć na 10 różnych ujęć, żeby znaleźć jakieś muśnięcie piłki, które nawet nie miało wpływu na grę.
@TlicTlac: skończ płakać z jest początek sezonu, a gość jest w nowej lidze.
Na 2 karne nas dziś okradli klasa sędziowanie
Już w karne powinniśmy mieć
Po raz drugi dziś..Z tym,że tu było pół na pół.
Dawno nie było tak słabego napastnika w Arsenalu, Havertz, Jesus pokazują jakąś jakość, skillsy.
Naprawdę tragiczne te 8 kolejek Gyokeresa, jedną akcję z Leeds miał dobrą, a tak to co? Walka tylko, nic więcej.
Bliżej mu obecnie do Chamakha, to nawet poziom Welbecka obecnie nie jest (mimo sympatii do Welbza).
Trafia kur a w kolano a on mówi, że piłki dotknął?!?! Przecież to kolejny jawny przekręt
Nie wygramy tej ligi panowie. W każdym meczu gramy przeciwko rywalom i sędziom. Tak się nie da.
Czas wyrwać chwasta
Powiedział co wiedział xdddd
To już jest zwykłe plunięcie w twarz. Oni juz nawet nie próbują udawać.
Nie wierzę
Var leci w uja? Nowe nie znałem
Masakra
To jest skandal tyle w temacie
Na Salahu by był
Hahaha kolejny razy ojebb*** z karnego
Hahahaha jaki kur**a żart!!
Xddd
Wychodzi na to że trzeba sobie łamać nogi żeby był faul :) każde obalenie przeciwnika ale z jednoczesnym muśnięciem piłki nie powinno być już gwizdane żeby zachować konsekwencje
Bylo wiadome