Derby w EFL Cup: West Ham vs Arsenal

Derby w EFL Cup: West Ham vs Arsenal 31.10.2023, 07:17, Dominik Kwacz 764 komentarzy

Zgodnie z planem, Arsenal bez większego wysiłku pokonał Sheffield w ostatni weekend. Zanim w kolejnej kolejce Kanonierzy zmierzą się z drużyną Newcastle, w środku tygodnia zagrają z West Hamem w ramach EFL Cup.

Młoty po dość solidnym początku sezonu, w którym udało im się m.in. pokonać Chelsea, grając od 67 minuty w dziesiątkę i ograć na wyjeździe Mewy 1:3, zaliczają zjazd formy. Trzy ostatnie mecze to porażki z Aston Villą 1:4, Olympiacosem 1:2 i szczególnie zaskakująca przed własną publicznością z Evertonem w ostatni weekend - 0:1. Mimo to wciąż pozostają liderami grupy A ligi Europy. W wyśmienitej formie znajduje się Jarrod Bowen, który ma na koncie już 6 trafień i dwie asysty. Jego koledzy z zespołu jednak pozostają mocno w tyle.

Mikel Arteta w meczu z The Blades dokonał kilku roszad, czego beneficjentem był między innymi Kuba Kiwior. Polak rozegrał pełne 90 minut, notując solidny występ. Należy tu jednak zaznaczyć, że ofensywa gości w tym meczu zasadniczo nie istniała i Polak nie miał z byt wiele do roboty. 72 minuty otrzymał też dawno niewidziany w dłuższym wymiarze Emil Smith-Rowe, jednak show skradł inny produkt akademii Hale End - Eddie Nketiah, który popisał się nieprzeciętnej urody hattrickiem. Wysokie zwycięstwo nie było niespodzianką, jednak forma zespołu pomimo rotacji niewątpliwie mogła ucieszyć Hiszpana.

David Moyes ma do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. Z kolei u Kanonierów sytuacja przedstawia się następująco:

Capture.JPG

Choć Puchar Ligi to teoretycznie najmniej prestiżowe trofeum, o jakie biją się w tym sezonie obie drużyny, Arsenal nie zdobył go od sezonu 1992/93, a West Ham jeszcze nigdy. Być może rezerwowi, którzy szczególnie zaimponowali hiszpańskiemu menadżerowi, zachowają swoje miejsce i tym razem, lub też okazję dostanie któryś z juniorów. Dla gości będzie to również okazja do rewanżu za ostatni ligowy pojedynek, w którym Arsenal roztrwonił dwubramkową przewagę i ostatecznie zremisował.

Freo98 komentarzy: 643201.11.2023, 21:52

@enrique: Przecież to działa w dwie strony jakby on puścił coś takiego to też ciekawe czy tak byscie mówili że nie jego wina. Interwencja jedną ręką bardzo na jego niekorzyść

Chroma komentarzy: 14601.11.2023, 21:52

Ale po co on teraz wpuszcza główny skład, nie kumam.

M1eszko komentarzy: 36701.11.2023, 21:52

I co Nketiah dalej zajebisty czy nie do końca?
Ja go nie mogę, i żadne 3 bramki leszczom tego nie zmienią.
Po takim wpierdzielu jedziemy na Newcastle.
Ciężko to widzę, choć nadzieja ze wtedy cały skład będzie inny.

djmacius komentarzy: 380601.11.2023, 21:52

Saka i Martinelli - no nie wiem, może tylko po to, żeby utrzymać gotowość meczową to z pół godzinki mogą pograć, ale byle bez kontuzji!

marcin04c komentarzy: 303101.11.2023, 21:52

I nie chodzi o błędy, czy grę ale o sam wynik. Raya w ostatnich meczach zbierał czyste konta.

Patriko komentarzy: 529601.11.2023, 21:52

No cóż "są plusy dodatnie i są plusy ujemne" przynajmniej będą rozdrażnieni na Newcastle.

majormati komentarzy: 191501.11.2023, 21:52

Jeeezu po co on wpuszcza zawodników pierwszego placu? Potem znów ktoś sie wysypie

Damper komentarzy: 235701.11.2023, 21:52

Ciekawostka statystyczna- David Raya przez ostatnie 4 mecze puścił tyle bramek, ile dzisiaj w ciągu godziny gry Aaron Ramsdale.

Haxball komentarzy: 102401.11.2023, 21:52

Przynajmniej diabełki tez dostaja na dziure

Gofer999 komentarzy: 1470901.11.2023, 21:52

No to lecimy odrabiać 3 bramki. :D:D:D:D

ostriket komentarzy: 663301.11.2023, 21:52

tak Mikel, jeszcze Sake wpuść niech sobie pobiega....

DeptaGUNNER komentarzy: 210001.11.2023, 21:52

Po co Arsenal w ogóle gra w tym kurakało kap jak oni co sezon sfrajerzom jakiś mecz..

Dziadyga komentarzy: 831501.11.2023, 21:52

Jeszcze Sake xD

enrique komentarzy: 1922501.11.2023, 21:51

Winicie Ramsdale'a, ale kto dzisiaj gra? Z przodu nie ma NIKOGO, wszyscy stoją, Westham gra co chce.

Mastec30 komentarzy: 622501.11.2023, 21:51

I nie przegrywamy tego meczu bo Ramsdale wpuścił bramki tylko przegrywamy bo uja gramy w ofensywie i nawet na dobrą sprawę nie potrafimy zagrozić bramce Fabiana.

Rynkos7 komentarzy: 682401.11.2023, 21:51

@Kiepomen napisał: "Po rykoszecie, żaden błąd Arona.."

Proszę Ciebie. Leciała prosto w niego mimo wszystko, a nie kompletnie w drugą stronę.

United 0:2

Olczyck komentarzy: 106101.11.2023, 21:50

Jak by to był pojedynczy mecz to ok ale my tak żałośnie gramy od początku sezonu na nasze szczęście w takim meczu dostajemy manto

piter1908 komentarzy: 510701.11.2023, 21:50

Widzimy naszą głębię składu...
Szkoda Arona bo przy żadnej bramce nie miał nic do powiedzenia.

Też macie wrażenie że połowa naszych zawodników po prostu czlapie na boisku? Jak patrzę na Havertza który wygląda jakby właśnie zszedł z trasy maratonu to się zastanawiam co oni robią w tym klubie...

TrueGunner komentarzy: 106001.11.2023, 21:50

Jak my mogliśmy wymienić Granita na tego kołka Havertza ... I to za tyle siana

alexis1908 komentarzy: 360701.11.2023, 21:50

Tragedia odpadniemy z Carabao Cup XD

dzamil komentarzy: 18801.11.2023, 21:50

Raya to by nawet nie zdążył popatrzeć jak piłka by koło niego przelatywała po tym rykoszecie a co dopiero podnieść rękę

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 101.11.2023, 21:50

Bardziej niż ta porażka martwi mnie brak rezerwowego napastnika. Czeka nas kilka tygodni z Nketiahem na szpicy. Nie chodzi o to jak dobrym jest zawodnikiem, a bardziej o to że nie da rady grać co 3 dni.

DexteR_000 komentarzy: 764201.11.2023, 21:50

Odpoerdolta się od Aarona w tej sytuacji

Gofer999 komentarzy: 1470901.11.2023, 21:50

Hahahah. Już ślepoty komentują kolejną winę Aarona. ;D:D:D:D

marcin04c komentarzy: 303101.11.2023, 21:50

No to chyba Ramsdale nie pomógł sobie w walce o bycie nr1.

Rynkos7 komentarzy: 682401.11.2023, 21:50

Rezerwowi udowadniają właśnie czemu grają w pucharze a nie w Premier League. W sumie to nikt dzisiaj nie zapracował sobie na jakiekolwiek minuty w weekend.

enrique komentarzy: 1922501.11.2023, 21:50

nie no połowa forum ostro się pochlała widzę

Marcel90 komentarzy: 816901.11.2023, 21:50

@djmacius napisał: "Dobra, trzeba oszczędzić już Gabriela, White'a i Trossarda - nie ma co się dziś wysilać bardziej."

Trossard to niech gra bo w dzisiejszym meczu obok Ziny i Eddiego jest najgorszy na boisku

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2023, 21:49

No nic, miejmy nadzieję że Arteta wyciągnie wnioski

Chyba jest dużo racji w tym że obrońcy grają pewniej z lepszym bramkarzem za plecami

Adamarsenal1 komentarzy: 319801.11.2023, 21:49

Trochę wstyd tak wysoko przegrać, ale widać rezerwowi są po to żeby być rezerwowymi xd

DexteR_000 komentarzy: 764201.11.2023, 21:49

Dobra tu już tylko comeback z reading może być grany ale nie ma walcotta walczącego o nowy kontrakt w składzie :D

P_95 komentarzy: 66101.11.2023, 21:49

bramka Artety, to był najlepszy GK w lidze :)

Vendeful komentarzy: 236801.11.2023, 21:49

Jeśli zespoły mają jakąś pulę szczęścia do wykorzystania na sezon, to West Ham dzisiaj wykorzystał całą.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 301.11.2023, 21:49

Ramsdale jakby muchę chciał odgonić.

Mastec30 komentarzy: 622501.11.2023, 21:49

Ramsdale zasłonięty i po rykoszecie. Ciężko go winić w sumie o którąkolwiek z bramej

coooyg11 komentarzy: 319701.11.2023, 21:49

Wszystko to wina Arteta, nie zna się facet przez co Ramsdale wypadł z formy. Można się rozejść.

enrique komentarzy: 1922501.11.2023, 21:49

Przecież Kiwior zmienił tor lotu piłki, co Wy się Aarona czepiacie.

Ciekaw jestem jak Raya coś podobnego wpuści, co będziecie pisać.

domino178 komentarzy: 243401.11.2023, 21:48

tak się kończą mecze grane na stojąco. Nawet biegać im się nie chce że o jakiejś wymianie podań nie wspomnę.

Pitu88 komentarzy: 216601.11.2023, 21:48

@minio7: ale co masz do Ramsdalea?

majkolen komentarzy: 30801.11.2023, 21:48