Derby w EFL Cup: West Ham vs Arsenal

Derby w EFL Cup: West Ham vs Arsenal 31.10.2023, 07:17, Dominik Kwacz 764 komentarzy

Zgodnie z planem, Arsenal bez większego wysiłku pokonał Sheffield w ostatni weekend. Zanim w kolejnej kolejce Kanonierzy zmierzą się z drużyną Newcastle, w środku tygodnia zagrają z West Hamem w ramach EFL Cup.

Młoty po dość solidnym początku sezonu, w którym udało im się m.in. pokonać Chelsea, grając od 67 minuty w dziesiątkę i ograć na wyjeździe Mewy 1:3, zaliczają zjazd formy. Trzy ostatnie mecze to porażki z Aston Villą 1:4, Olympiacosem 1:2 i szczególnie zaskakująca przed własną publicznością z Evertonem w ostatni weekend - 0:1. Mimo to wciąż pozostają liderami grupy A ligi Europy. W wyśmienitej formie znajduje się Jarrod Bowen, który ma na koncie już 6 trafień i dwie asysty. Jego koledzy z zespołu jednak pozostają mocno w tyle.

Mikel Arteta w meczu z The Blades dokonał kilku roszad, czego beneficjentem był między innymi Kuba Kiwior. Polak rozegrał pełne 90 minut, notując solidny występ. Należy tu jednak zaznaczyć, że ofensywa gości w tym meczu zasadniczo nie istniała i Polak nie miał z byt wiele do roboty. 72 minuty otrzymał też dawno niewidziany w dłuższym wymiarze Emil Smith-Rowe, jednak show skradł inny produkt akademii Hale End - Eddie Nketiah, który popisał się nieprzeciętnej urody hattrickiem. Wysokie zwycięstwo nie było niespodzianką, jednak forma zespołu pomimo rotacji niewątpliwie mogła ucieszyć Hiszpana.

David Moyes ma do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. Z kolei u Kanonierów sytuacja przedstawia się następująco:

Capture.JPG

Choć Puchar Ligi to teoretycznie najmniej prestiżowe trofeum, o jakie biją się w tym sezonie obie drużyny, Arsenal nie zdobył go od sezonu 1992/93, a West Ham jeszcze nigdy. Być może rezerwowi, którzy szczególnie zaimponowali hiszpańskiemu menadżerowi, zachowają swoje miejsce i tym razem, lub też okazję dostanie któryś z juniorów. Dla gości będzie to również okazja do rewanżu za ostatni ligowy pojedynek, w którym Arsenal roztrwonił dwubramkową przewagę i ostatecznie zremisował.

majormati komentarzy: 192301.11.2023, 21:38

Zinczenko to jest gruz, niech ten Timber wraca.

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 801.11.2023, 21:38

Gabriel pięknie trzymana linia spalonego xD

Mastec30 komentarzy: 627101.11.2023, 21:38

No to pograne

ostriket komentarzy: 666101.11.2023, 21:38

Zina jak zwykle porobiony jak dziecko...

Dziadyga komentarzy: 839601.11.2023, 21:35

@wajktor1998 napisał: "Wrzucalibyscie po przerwie Sake Rice itd? Czy lepiej kosztem nawet porazki dac im odpoczac wg was"

Maja siedzieć i jak się odpadnie,to trudno.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 301.11.2023, 21:34

Zaczęli z wysokiego C.

3rdpitch komentarzy: 458201.11.2023, 21:34

Wobec Vieiry są już tak niskie oczekiwania ze wystarczy kilka kontaktów z piłka w pierwszej połowie, jako „playmaker” xd, przy których się nie połamał i już dobry mecz. A Odegaard to już musi zagrać na poziomie De Bruyne żeby ktoś docenił

Marcel90 komentarzy: 819201.11.2023, 21:33

Haniball z UTD w 17 min mogl spokojnie obejrzeć juz druga zolta kartke xD

Marcel90 komentarzy: 819201.11.2023, 21:31

@wajktor1998: Saki na pewno nie, Nelson daje rade a Saka gra praktycznie wszystko od deski do deski. Środek pola tez daje rade wiec bez sensu jest wpuszczanie Declana w tym momencie

Czeczenia komentarzy: 1249801.11.2023, 21:30

Mega rozczarowanie to jest Trossard. Chłop z papierami na naprawdę poważne granie, gorzej z regularnością.

wajktor1998 komentarzy: 126601.11.2023, 21:29

Wrzucalibyscie po przerwie Sake Rice itd? Czy lepiej kosztem nawet porazki dac im odpoczac wg was?

eisz komentarzy: 48901.11.2023, 21:26

Kuba, Viera i Nelson - widać, że chcą do 1 składu Jorgi przyzwoicie. Reszta słabizna na razie.

majkolen komentarzy: 30801.11.2023, 21:26

Jorginho i Kiwior obecnie najlepsi na boisku. Havertz i Viera wywalczają max stałe fragmenty gry, ale brakuje im chęci grania do przodu.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 301.11.2023, 21:25

Ten gol to wina Harvertza, Ramsdala i Nkethi i jedyny który dobrze się zachował to White.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 401.11.2023, 21:24

@Piotrek95 napisał: "Co ciekawe- Havertza albo Nketiaha obrażasz dosłownie w każdym meczu a masz jakiś problem do mnie"
XD
Dobry aparat jesteś. Żadnego z nich nie obrażam wcale, ale ok. Ważne że masz przeciw mnie jakieś argumenty, nawet jeśli są wymyślone na poczekaniu.

Adamarsenal1 komentarzy: 322101.11.2023, 21:22

Nelson, Kiwior może Havertz na plus
Trossard, Nketiah, Gabriel słabo dziś.

enrique komentarzy: 1937801.11.2023, 21:21

ETH chyba lekko osrany że na puchar myszki miki wychodzi pierwszym składem.

FlameDood komentarzy: 147801.11.2023, 21:21

Najlepiej jest pocisnąć po Havertzie bo wiadomo, że większość z tej strony pójdzie za tobą, szkoda że nikt nie wypowie się o grze chociażby Vieiry w tej połowie.

Marcel90 komentarzy: 819201.11.2023, 21:20

@Freo98: bije od Ciebie niechęć do niemca. Pierwsze 10 minut kazda akcja byla przez niego ładnie grana do przodu, wywalczona piłka w obrębie pola karnego rywali gdzie przejal i został od razu faulowany. Następnie z ciężkiej pozycji dobry strzał z głowy po którym byl rozny dla nas, przy kolejnym różnym kolejna wygrana główka ktora nie byla daleka od bramki. Nie gra spektakularnie ale w dzisiejszym meczu jest na chwilę obecną naszym najlepszym zawodnikiem w ataku

enrique komentarzy: 1937801.11.2023, 21:20

@Arsenal2004 napisał: "przecież Viera był jednym z lepszych u nas w 1 połowie xd"

Gorrann komentarzy: 214201.11.2023, 21:19

Naprawdę, nie można było kilku młodzików puścić, albo chociaż dać na ławkę? Termin napięty bardzo mocno, to jak już przegrywać to juniorami.

fighterPL komentarzy: 38101.11.2023, 21:17

wpadłem zobaczyć czy znajdzie sie tutaj ktokolwiek naiwny na tyle by bronić pinokia Kaiego i się nie zawiodłem xD Ten typ swoją obecnością kradnie miejsce lepszym zawodnikom. Dramat, jakbyśmy w 10 grali.

enrique komentarzy: 1937801.11.2023, 21:16

@Piotrek95 napisał: "West Ham bez oddanego strzału, w statystykach ich miażdżymy"